Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2010., 10:29   #1
Exclamation 666 i gematrija - da li je sve slučajno?

Gematrija je (shortly) dodeljivanje numeričke vrednosti slovima. Nisam lik koji poklanja neku posebnu pažnju ovavkom načinu interpretacije bilo čega, osim što me nekad iznenade osobe koje pronađu, u ovom slučaju, broj 666 (broj zveri iz Otkrivenja 13:18) tamo gde ja ni u najluđoj mašti ne bih mogao tako nešto pronaći.

No, tokom gledanja ovog videa po preporuci jednog frenda (link), postavio sam sebi jedno pitanje koje sam video i na kraju istog - da li je sve slučajno?

Šta vi mislite - da li je sve slučajno u vezi sa famoznim brojem 666 ili nije ništa slučajno, nego je svesno plasirano? S nekim stvarima se ne bih mogao složiti iz tog videa, ali neke stvari su mi malo transparentne.

Ako ništa drugo, shvatio sam nešto.

1) Ne posmatraju svi na isti način ovaj svet i događaje kao što ih ja posmatram (i obrnuto). Neki vide ono što ja ne vidim (i obrnuto).

2) Kako se neka slučajnost može povezati i dati joj neki sasvim drugačiji smisao od onog koji on sam po sebi ima. Ako je u pitanju slučajnost, ako pak nije - druga je stvar.

Šta vi mislite o svemu ovome?
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 10:46   #2
Znamo:
od Boga smo,
a sav je svijet pod Zlim.

1 Iv 5,19
FlashG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:15   #3
Video mi je predosadan pa ga nisam pogledo cijelog, već do 3. minute. Uglavnom, mislim da je to sve potpuno u načelu potpuno isto kao i kod paranoičnih osoba. To je jednostavno u ljudskoj prirodi - nalaženje onoga čega zapravo nema. Tako da ovo sve oko tih brojeva smatram velikom glupošću, ljudi jednostavno nalaze ono što traže. I ja sam jedno vrijeme, davno, "brijo" na brojeve i uistinu sam nalazio "nevjerojatna poklapanja" koja tako jako sugeriraju da je nemoguće da je riječ o slučajnosti.
No, kao što rekoh, nema tu ničeg čarobnog, već su ljudi naprosto takvi. Upravo zato imaš toliko ljudi koji su toliko uvjereni u horoskop da im ni na koji način ne možeš reći da je to glupost, jer oni eto imaju ta iskustva koja im govore da to ne može biti slučajnost.

A zapravo se radi samo o tome da ljudi nađu ono što traže. To je lijepo rečeno u onom filmu The Number 23 (nije neki film al ga se eto sjećam upravo zbog ove rečenice.

Također, to sve možeš ekstrapolirati i na puno širi krug. Naime, ljudi općenito ne vide stvari koje su u suprotnosti sa njihovim uvjerenjima itd. svime onim što ljude čini ljudima. A jasno vide upravo ono što se slaže s njihovim uvjerenjima.
Tako npr. kad je Hrvatska izgubila onako nesretno od Turske, ja sam vidio kako se to slaže sa time da je glupo moliti se Bogu da pomogne svom katoličkom narodu umjesto krivovjernom turskom koje ne vodi Duh Sveti. No neki uvjereni katolik koji vjeruje da Bog na taj način može interagirati i odazvati se na molitve je sigurno tu povezanost s Bogom vrlo brzo zaboravio i našao neko opravdanje, razlog zašto je moralo biti tako kako je bilo.
S druge strane, ja neću primijetiti da katolici uvijek osvajaju svjetska prvenstva, imaju najstrijelca itd. uglavnom, nedavno je izašao članak o tome ali ga se baš i ne sjećam. No, eto, onaj koji gleda stvari tako lako je našao tu povezanost.

I sad sam taj čin takvog gledanja možemo usporediti sa engramima u mozgu kako se u psihologiji slikovito a pojednostavljeno govori o pamćenju (staze koje se utabaju...). Što više je čovjek u svom filmu, to će teže vidjeti svijet izvan tog filma.
Veliki emocionalni slom kod čovjeka može napraviti neku vrstu reseta, pa tako bi to bilo analogno tome da se preore cijela livada sa svim stazama i ponovo zasije trava. A inače imamo samo postupne promjene pa se uvijek ljudi bore protiv novih tehnologija, kako je bilo s telefonom problema tako i sa kopernikanskim obratom. Dakle stvar je u ljudskoj prirodi koja je s te strane loša a s druge strane dobra stvar je što se rađaju novi ljudi pa stoga mogu imati drugačija gledišta.
Sve ovo se super vidi i po tome što čak i studenti završne godine fizike imaju katastrofalne rezultate po pitanju onog unutarnjeg shvaćanja i onog naučenog. Toliko su jako utabane te "krive staze" (aristotelovsko shvaćanje koje je intuitivno) da ni dubinsko proučavanje i učenje i razumijevanje Newtonovih zakona to ne može promijeniti. Konceptualno razumijevanje se teško (ili nikako) mijenja.
Upravo zbog ovih razloga i teško ikakvo racionalno raspravljanje može kod ikoga promijeniti stavove o religiji, ljudi se naprosto (kao i kod aristotelovih zakona kretanja) oslanjaju na iskustvo i već utabane staze, premda im je racionalno potpuno jasno da je aristotelovo tumačenje potpuno krivo (a Newtonovo točno).
No iskustvo je iskustvo, racionalnost se temelji na relativno mladim dijelovima mozga pa stoga i ne možemo očekivati neku jaču moć nad igranjem uloge koju zovemo život čovjeka.
Jacob. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:44   #4
Exclamation

Gematrijska tablica za račun:






YHVH Shemesh - Gospod je sunce. Psalam 84:12

Gematria ove izjave je = (yod+he+vau+he) 10+5+6+5 + (shin+mem+shin) 300+40+300 = 666

U školama misterija i ezoteričnim tradicijama, broj 6 je broj sunca. A sve permutacije tog broja također solarne.

Pitagorin broj sunca je bio 36 što je 6 x 6.

Broj 666 ima 12 djeljitelja, odnosno sunce (666) ima 12 zodijakalnih kuća.


Hebrejska riječ Aryeh ili "lav":



Gematria alef+resh+yod+he = 1+200+10+5 =216 = 6 x 6 x 6 = 666

Lav je oduvijek bio simbol sunca (barem u većini mitova, vidi Narniju), zodijačka kuća lava je jedino prebivalište sunca. Lav je predstavljao sunce od perzijanaca, babilonaca pa sve do modernijih ezoteričnih tradicija kao masonerije ili ružokrižara.

Hebrejska riječ Gevurah ili "snaga, grubost":

Gematria: gimel+bet+vau+resh+he = 3+2+6+200+5 = 216

Dakle imamo poveznicu: snaga = 216 i lav = 216. Slučajnost?

Ipak lava smatramo kraljem životinja, a njegov najjasniji atribut je snaga.




"Neka bude svijetlo" ili "Yahi Moroth". Gematria 666.




"poput Boga" ili "K'Elohim". Gematria 666.




"s mačem ognjenim" ili "V'et Lahat HaCherev". Gematria 666.




"sveta arka" ili "Arun HaQadosh". Gematria 666.




"sveta kruna" ili "Nezar HaQadosh". Gematria 666.




"tajno mjesto" ili "Sitrov". Gematria 666.


Ima još dosta primjera iz Tore, ali mislim da je to dosta. Ako se odnosi na broj zvijeri, misli se na ljudski ego (sunce-Tiferet na kabalističkom Drvetu Života).
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:49   #5
Quote:
Jacob. kaže: Pogledaj post
Video mi je predosadan pa ga nisam pogledo cijelog, već do 3. minute.
Šteta, trebao si. Fascinantan uvid u paranoidni um.

On topic:
Prvo, apsurdno je pitati "jeli to slučajno", kad je toliko toga stavljeno da je jednoznačan odgovor nemoguć.

Ukratko:
FOX i FFF - izmišljeno. Gematrija koristi hebrejske znakove, ne engleske. Tako da se "dublje značenje" ne može izvući, jer a) Bog/Isus/Mojsije/kojigodvećvrag nije pričao engleski, tako da modificirana tablica NE MOŽE biti povezana s time, i b) ako već i može, iz toga slijedi da ili postoje različite implikacije 666 za različite alfabete (recimo, u hrvatskom FOX uopće ne postoji - nema gematrijskog broja) ili je ta "viša mudrost" samo selektivno objavljena korisnicima određenog alfabeta.

6 kao frčke - e, to je već područje čiste paranoje. Kada se ubaci ideja da se 6 može napisati kao dio spirale ili neke frčke, iz toga svaka žvrljotina onda znači 666. Kad se krene s lošim temeljima - sve se da izvući. Btw, što je s gematrijskim brojevima naziva u čijim logoima su te frčke ili bilo koje druge 6-ice? Ha? Sad gematrija više nije potrebna? Selektivna paranoja.

Obrnute melodije - pareidolia. Uočavanje uzoraka tamo gdje ih nema. Lica u oblacima, Marija na tostu i slične gluposti.

Rogovi i 666 simbolika? Iskreno, za ovo prvo nemam pojma. Morao bih malo istražiti što imaju veze političari i rogovi. No u vezi 666 simbolike - dajte malo ozbiljnosti. Prikazana je mahom na ekipi s metal scene, i općenito "odmetnicima". A nema većeg "odmetništva" u kršćanstvom zadojenom zapadu nego deklarirati se na strani Sotone. Kroz to prođe svaki tinejđerski odmetnik bez razloga. 666 na toj ekipi nije posljedica priklanjanja Sotoni, nego posljedica masovnog širenja kršćanstva i odgovor na isto.

Hm, jesam što ispustio? Nemam pojma, nadodati po potrebi.

Oh, btw, nije li 616 Broj Zvijeri?

Offtopic:
No nick, zar ti? Jedan od rijetkih vjernika s kojim se može podijeliti čašica intelektualnog razgovora? I onda tu počneš brijat na ovakve gluposti? Aj, crna li ti majka!
Lucifer-extian is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:53   #6
Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post

Offtopic:
No nick, zar ti? Jedan od rijetkih vjernika s kojim se može podijeliti čašica intelektualnog razgovora? I onda tu počneš brijat na ovakve gluposti? Aj, crna li ti majka!
Di si zli?

Kasnije ću odgovoriti, trenutno radim nešto ozbiljnije, u pauzi se osvrtoh na temu. Drugar, pa mene je interesovalo kako drugi razmišljaju, a nisam rekao da se slažem sa navedenim i bilo šta slično, pogledaj moj uvodni post malo pažljivije.

Eto, baš mi je drago što si se javio sa svojim mišljenjem (mišljenje me je i interesovalo).
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 11:59   #7
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Di si zli?

Kasnije ću odgovoriti, trenutno radim nešto ozbiljnije, u pauzi se osvrtoh na temu. Drugar, pa mene je interesovalo kako drugi razmišljaju, a nisam rekao da se slažem sa navedenim i bilo šta slično, pogledaj moj uvodni post malo pažljivije.

Eto, baš mi je drago što si se javio sa svojim mišljenjem (mišljenje me je i interesovalo).
A, čuj, ako je tako - ja ti se ispričavam. Jer je zaista malo suludo potrpati toliko stvari u jedan clip, i onda reći "to nemože biti slučajno, dakle zlo je", i pri tom ignorirati da očigledno ne može biti slučajno, jer je probrano, izmodificirano i što je više moguće deformirano da upada u istu sliku.
Lucifer-extian is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:10   #8
Rogovi - evo djelomičnog objašnjenja. Nije mi do nailaska na članak palo na pamet to korištenje rogova kao praznovjerja, ali jest tako. Ovo za Longhornse sam znao i prije, ali nije bilo objašnjenje za ostale političare. Ovo za američki znakovni jezik - nezavisno googlanje je našlo ovo. "Volim te/vas" = "I love you" = znakovno ILY. Doduše, to i dalje ne razjašnjava europske političare, no nebih se čudio da je tu na snazi "monkey see, monkey do".
Lucifer-extian is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:18   #9
Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post
A, čuj, ako je tako - ja ti se ispričavam. Jer je zaista malo suludo potrpati toliko stvari u jedan clip, i onda reći "to nemože biti slučajno, dakle zlo je", i pri tom ignorirati da očigledno ne može biti slučajno, jer je probrano, izmodificirano i što je više moguće deformirano da upada u istu sliku.
Nemaš se zbog čega ispričavati.

Nije suludo što je sve strpano u jedan klip, mene mnogo više zanima interpretacija ili povezivanje svih tih simbola i znakova. Da li je to slučajno ili ne - to me zanima kako drugi razmišljaju.

Lično - malo sam pisao o ovoj temi, to jest o 666, Neronu i slično, imam par postova (jedan, npr.) o tome. Ovaj govori o broju 616/666, npr.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:20   #10
Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post
Oh, btw, nije li 616 Broj Zvijeri?
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Ovaj govori o broju 616/666, npr.
U stvari, šta ima lakše (i lepše) no citirati moj sopstveni post? Ne moram se ponovo mučiti.

Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Otkrice papirusa u Egiptu kraj grada Oxyrhynchus-a (1895.) iz knjige Otkrivenja otvorila nove debate u vezi broja 666. Problem je nastajo zbog najstarijeg, danas poznatog rukopisa iz tog dela Otkrivenja. Sadrži 9. poglavlja, njegova starost se datira 1700+ godina sa brojem 616. U stvari, taj rukopis ima tacan naziv 'A new Oxyrhynchus Papyrus Of Revelation': P115 (P.Oxy. 4499)

Nestle – Aland u svom dvadesetsedmom izdanju Grckog teksta NZ knjiga
prihvata verziju 666 izraženu recima. U aparatusu nam nudi druge verzije broja iz razlicitih manuskripata. Broj 665 dolazi iz codeksa palimpsesta Porfirianus-a pod brojem 2344 iz 11 veka. Ovi codeksi, 2344 i drugi 2377 imaju oštecene i loše ocuvane miniskule tako, da je na osnovu njih teško graditi zakljucke.

Nas više interesuje broj 616 koji se nalazi u rukopisu C 04 - Ephraemi Paris iz 5.veka i vec od Irineja spomenutom manuskriptu (Irmss) iz 2. veka. Broj 616 se nalazi i u „novom“, vec spomenutom rukopisu P 115. Pronaden je kraj grada Oxyrhynchus-a u Egiptu. Danas se nalazi u Oxfordskom Univerzitetnom muzeju Ashmolen. Taj rukopis još nije ukljucen u grcki tekst i aparatus zadnjeg Nestle-Alandovog izdanja. Aparatus takode nudi još više „razlicitih“ verzija 666 iz drugih manuskripata. Ali je glavna verzija manuskripta prvoga reda pod oznakom A 02 -Alex. Londin. (5.vek) i P47 papirusa iz 3. veka koji sadrže broj 666 izražen samo slovima (χξς a ne χις).98 Tu verziju (666) podupiru još sa spisima Irenaues-a i Hippolitus-a.

Sa velikom sigurnošcu možemo zakljuciti, da je Nestle-Aland-ov tekst dobar i
pouzadan što se tice broja 666. Uzimajuci u obzir da najstariji poznati manuskript kojeg danas imamo mogucnost da proucavamo sadrži broj 616. Imamo najmanje tri argumenta u prilog borju 666.

Prvo, pouzdani manuskripti prvoga reda sadrže broj 666. Cinjenica postojanja manuskripta sa brojem 616 je Irineja „iznenadila“. On je bio Polikaropov ucenik a Polikarp, Jovanov. U tom navodu Irinej tvrdi, da su oni koji su videli Jovana lice u lice preneli broj 666. A na vlastite oci je video pouzdanije i najstarije manuskripte sa brojem 666.
Drugo, Jovan koristi Stari zavet kao glavni izvor za knjigu Otkrivenja. Teološki bi Jovan sa 616 izgubio smisao i vezu sa Starozavetom pozadinom 13. poglavlja, a sam broj bi ostao „bez“ simoblickog znacenja koje imaju brojevi u Otkrivenju.
I trece, prepisivaci su pravili greške u prepisivanju, ili cak cesto „popravljali“ ono za što su mislili, da je bilo pogrešno. Najosetljiviji je bio 2. vek (u kom je Irinej i zapazio citanje 616), jer su se knjige nezavisno širile po imperiji sa malo, ili bez kontrole. Tako, da je moguce i to zapažanje, da je 616 bila namerna „ispravka“ jednog do prepisivaca. Zašto bi to on ucinio? Jer je broj 616 sadržao u sebi ime Latinsko ime „Cezar Neron“ prevedeno na Aramejski jezik. Još više grcko ime (Gaivo~ Kaivsar-Gaios Kaisar) za Kaligulu u transliteraciji sadrži u sebi zbir 616.

Prema tome, meni je logično da je ipak u pitanju zbir koji iznosi 666.
Za sada, toliko (ma 2 minuta mi nije trebalo, zamisli).
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 12:43   #11
Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post
A, čuj, ako je tako - ja ti se ispričavam. Jer je zaista malo suludo potrpati toliko stvari u jedan clip, i onda reći "to nemože biti slučajno, dakle zlo je", i pri tom ignorirati da očigledno ne može biti slučajno, jer je probrano, izmodificirano i što je više moguće deformirano da upada u istu sliku.
Dakako, meni taj video izgleda poprilično nesuvislo.

Pogotovo onaj 'zaključak' - možda je nešto od ovog i 'slučajno', no je li baš 'sve' slučajno? Xexexe. To je ona klasična greška gdje pokušavaš 'zatrpati' neku tezu mnoštvom navodnih 'indicija' u nadi da će puka količina toga djelovati 'razorno uvjerljivo'. To me podsjeća na jedan topik sa sličnom teorijom zavjere, kojeg sam na kraju uvjerljivo sasjekao na sitne komadiće: Tako to radi crkva.

Slična argumentacija, priznaj.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 13:16   #12
Meni nisu jasni ti clipovi koji kao otkrivaju velike zavjere,neka proročanstva i takve stvari. Ako zbilja postoji nekakva sotonistička elita koja kontrolira svijet,zašto bi oni uopće dopustili da to bude na youtube-u? Valjda bi to uklonili odmah.

Ako su toliko moćni da mogu kontrolirati svijet,zar zbilja mislite da bi dopustili da se takve stvari nađu na youtubeu?
Articles of Faith is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 15:02   #13
Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post

On topic:
Prvo, apsurdno je pitati "jeli to slučajno", kad je toliko toga stavljeno da je jednoznačan odgovor nemoguć.
Pa - nije aspurdno pitati, jer je sve stvar interpretacije. Ne znam ko je postavio onaj video, ali neke stvari se mogu protumačiti drugačije od navedenog. Npr., mene je iznenadila scena iz I am legend filma (gledao sam ga 3-4 puta). Hm, ako je to taj film u pitanju, uglavnom - glumac je Will Smith. Sad, njemu iza leđa se nalaze 3 trocifrena broja, svaki od njih počinje sa brojem 6. Mislim - malo mi je teško da poverujem da je i to "namešteno" od strane luciferijanaca, al dobro. Ako je i to "namešteno," odnosno ako su i na taj način luciferijanci hteli staviti do znanja ko je "pravio" taj film, onda pohvala za detalje, stvarno su vodili računa o mnogim detaljima. Đavo je baš cepidlaka, nemam zamerki.

Quote:
Ukratko:
FOX i FFF - izmišljeno. Gematrija koristi hebrejske znakove, ne engleske.
Pa znam, ali na početku filma je objašnjeno da je reč o engleskom alfabetu.

Quote:
Tako da se "dublje značenje" ne može izvući, jer a) Bog/Isus/Mojsije/kojigodvećvrag nije pričao engleski, tako da modificirana tablica NE MOŽE biti povezana s time, i b) ako već i može, iz toga slijedi da ili postoje različite implikacije 666 za različite alfabete (recimo, u hrvatskom FOX uopće ne postoji - nema gematrijskog broja) ili je ta "viša mudrost" samo selektivno objavljena korisnicima određenog alfabeta.
Slažem se, ali prati metodologiju. I nije samo poenta gematrija, usput.

Quote:
6 kao frčke - e, to je već područje čiste paranoje. Kada se ubaci ideja da se 6 može napisati kao dio spirale ili neke frčke, iz toga svaka žvrljotina onda znači 666. Kad se krene s lošim temeljima - sve se da izvući. Btw, što je s gematrijskim brojevima naziva u čijim logoima su te frčke ili bilo koje druge 6-ice? Ha? Sad gematrija više nije potrebna? Selektivna paranoja.
Šta je "frčka?"

Quote:
Obrnute melodije - pareidolia. Uočavanje uzoraka tamo gdje ih nema. Lica u oblacima, Marija na tostu i slične gluposti.
Ok. Nije u pitanju samo pareidolija, ali slažem se s tobom. Da u svakom žbunu vidiš 666 - mislim, ako neko to želi videti, on će to zaista i videti.

Quote:
Rogovi i 666 simbolika? Iskreno, za ovo prvo nemam pojma. Morao bih malo istražiti što imaju veze političari i rogovi.
Mislim da su rogovi simbol vlasti i moći u ANE svetu.

Quote:
No u vezi 666 simbolike - dajte malo ozbiljnosti. Prikazana je mahom na ekipi s metal scene, i općenito "odmetnicima". A nema većeg "odmetništva" u kršćanstvom zadojenom zapadu nego deklarirati se na strani Sotone. Kroz to prođe svaki tinejđerski odmetnik bez razloga. 666 na toj ekipi nije posljedica priklanjanja Sotoni, nego posljedica masovnog širenja kršćanstva i odgovor na isto.
Ja pre mislim da je sotona mnogo lukaviji i perfidniji od obrnutog krsta na vratu nekog metalaca, ili od crne majice sa kosturom na njoj, ili sa brojem 666.

Quote:
Hm, jesam što ispustio? Nemam pojma, nadodati po potrebi.

Oh, btw, nije li 616 Broj Zvijeri?
Odgovoreno.
Quote:
Offtopic:
No nick, zar ti? Jedan od rijetkih vjernika s kojim se može podijeliti čašica intelektualnog razgovora? I onda tu počneš brijat na ovakve gluposti? Aj, crna li ti majka!
Ibid.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 15:10   #14
Quote:
Lucifer-extian kaže: Pogledaj post
Rogovi - evo djelomičnog objašnjenja. Nije mi do nailaska na članak palo na pamet to korištenje rogova kao praznovjerja, ali jest tako. Ovo za Longhornse sam znao i prije, ali nije bilo objašnjenje za ostale političare. Ovo za američki znakovni jezik - nezavisno googlanje je našlo ovo. "Volim te/vas" = "I love you" = znakovno ILY. Doduše, to i dalje ne razjašnjava europske političare, no nebih se čudio da je tu na snazi "monkey see, monkey do".
Kada otkucaš nešto poput satanic salute, ili satanic gesture, onda vidiš da se ovaj pozdrav upotrebljava naširoko kod onih koji, navodno, obožavaju gos'n sotonu:





Možda taj znak ima i neke druge dimenzije - ne treba preterivati i biti paranoičan, ali da je taj znak i njima poznat i da je kod njih u upotrebi - fakat je.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 15:36   #15
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Gematrija je (shortly) dodeljivanje numeričke vrednosti slovima. Nisam lik koji poklanja neku posebnu pažnju ovavkom načinu interpretacije bilo čega, osim što me nekad iznenade osobe koje pronađu, u ovom slučaju, broj 666 (broj zveri iz Otkrivenja 13:18) tamo gde ja ni u najluđoj mašti ne bih mogao tako nešto pronaći.

No, tokom gledanja ovog videa po preporuci jednog frenda (link), postavio sam sebi jedno pitanje koje sam video i na kraju istog - da li je sve slučajno?

Šta vi mislite - da li je sve slučajno u vezi sa famoznim brojem 666 ili nije ništa slučajno, nego je svesno plasirano? S nekim stvarima se ne bih mogao složiti iz tog videa, ali neke stvari su mi malo transparentne.

Prvo, mali osvrt na neke stvari. Na jednom topicu sam već napisao nešto malo o tome. Forumaš Ronin je tada prigovorio da "kakve to veze ima s duhovnošću na kraju krajeva", ja kazem, mozda i ne puno, ali je zanimljivo upravo zbog ovakvih nebuloza kao što je ovaj video. I opcenito dokazuje iracionalnost gluposti i fame oko tog broja. I općenito hiperinterpretacija (koje su često karakteristike paranoidnog mentalnog sklopa - "što je babi milo to joj se i snilo" i "u strahu su velike oči").
Dakle ako je istina ovo oko broja 616, onda su ti zlikovci koji su vladari svijeta , u krivu ili se rade bedasti. Dobro, nevazno.

Sad se vratimo na video koji si postao. Nekoliko primjedbi:
- zanimljiv odabir zvuka pjesme iz filma "Eyes Wide Shut" od Kubricka, filma kada rade orgije i ritual prije orgija. Riječ je mislim o nekoj bugarskoj ili rumunjskoj pravoslavnoj pjesmi koja je puštena naopačke (vokalni dijelovi sigurno) da bi zvučala još mističnije, za potrebe filma. Nisam sto posto siguran o kojoj pjesmi se radi niti je li baš rumunjska ili bugarska pravoslavna, ali sam siguran da je iz tog filma. Ta scena je vrlo vrlo zanimljiva i jaka i ta skladba joj daje još dodatan osjećaj "mističnosti", tajnovitosti, "okultnog", baš jedan vrlo zanimljiv efekt. Iracionalan. I vrlo vrlo zanimljiv. I upravo zato je idealan za ovakve glupe video-klipove. Ljudi koji ne znaju odakle je stvar i koji ju prvi put čuju (sve da i znaju i skloni su iracionalnim objašnjenjima i nisu informirani - a takva je većina mislim), osjećat će se totalno čudno kada će to gledati, možda će ih biti malo i strah, a na kraju će im "sve imati smisla" . SVE JE POVEZANO, DA SADA JE SVE JASNO .
Itd.

Idemo dalje. Svi primjeri su više manje nategnuti. Da ne pričam o dobrom dijelu "šestica" koje su izvučene iz spirala. Po tome onda mozes reci da je "spiralna zavojnica" - DNA u obliku višestrukih šestica i reći da je život đavolje maslo . Ne sumnjam da bi i to našlo svoje pristaše, a ako ništa ima zanimljiv potencijalni poetski učinak.

Idemo dalje. Prikazane su naslovnice black metal bendova. Oni se javno deklariraju mnogi kao "sotonisti" (što god im to značilo) i uglavnom su jako buntovni i sve to skupa i uglavnom nemaju više od 18 godina ili imaju 40, žive s mamom, pomalo su sramežljivi, ali vole slušati black metal i subotom igrati Dungeons and dragons kod duplo mlađih prijatelja u podrumu. Dakle tu nema ništa sporno. Ako je 666 brojka koja provocira, takav bend će ju vrlo rado isticati.

Ono sa slovima je jako nategnuto. Netko ne voli FOX pa eto. Tako mozes naci puno stvari s "F". Da, to je slucajnost. I da, to su gluposti.

A ono s cepelinima i naopačke izvedbom je odavno isfurana stvar, kada slušaš bez onog teksta nećeš čuti baš ništa. Ono za Crowleya i očaranost članova bendom je istina, ništa sporno u tome. Crowley je bio inspiracija za mnoge u tzv. kontrakulturnim pokretima šezdesetih i sedamdesetih.

A uvijek sam rekao, ako je i istina da su ciljano uspjeli napraviti takvu STVARČINU koja još i unatrag na momente zvuči smisleno, to je umjetnost.

Što se tiče onog Jay-Z-a, to mogu priznati da zvuči kao "murder murder jesus" čak i "six six six", ali to je ništa drugo nego umontirano (svatko to moze napraviti u običnom windows recorderu) unutra i onda objavljeno da bi se napravila bolja reklama vjerojatno. Da bi se digla "kontroverza". Zijev. Sljedeća tema.


Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
2) Kako se neka slučajnost može povezati i dati joj neki sasvim drugačiji smisao od onog koji on sam po sebi ima. Ako je u pitanju slučajnost, ako pak nije - druga je stvar.
Hiperinterpretacijom. I davanjem antropocentričnog ili jako subjektivnog (i nerijetko iracionalnog) značenja stvarima koje to značenje objektivno nemaju.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 16:01   #16
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Prvo, mali osvrt na neke stvari. Na jednom topicu sam već napisao nešto malo o tome. Forumaš Ronin je tada prigovorio da "kakve to veze ima s duhovnošću na kraju krajeva", ja kazem, mozda i ne puno, ali je zanimljivo upravo zbog ovakvih nebuloza kao što je ovaj video. I opcenito dokazuje iracionalnost gluposti i fame oko tog broja. I općenito hiperinterpretacija (koje su često karakteristike paranoidnog mentalnog sklopa - "što je babi milo to joj se i snilo" i "u strahu su velike oči").
Dakle ako je istina ovo oko broja 616, onda su ti zlikovci koji su vladari svijeta , u krivu ili se rade bedasti. Dobro, nevazno.
Ostaviću post na toj temi, sada sam je video (slabo pratim taj pdf, navratim slučajno ponekad). I ovde sam slično rekao u nekom od postova. Nema tu šta puno da se komplikuje - radi se o rukopisima koji idu u prilog broju 666, premda neke verzije imaju 616 ili pak 665, čini mi se.

Quote:
A uvijek sam rekao, ako je i istina da su ciljano uspjeli napraviti takvu STVARČINU koja još i unatrag na momente zvuči smisleno, to je umjetnost.
Pa nešto slično sam spomenuo. Ako su uspeli da u svemu "proture" te tri šestice - svaka im čast. No, meni pre deluje da je nešto drugo u pitanju. Ti možeš videti te tri šestice di 'oćeš, samo ako 'oćeš. Da, očito i u genima - pod uslovom da ih je 3, ne više, jer onda sve pada u vodu.

Nisam ni paranoičan i bilo šta slično, ali očigledno je da neka nova kultura popularizuje broj 666, možda i onaj znak rogova, ne mora značiti da im svi daju ista tumačenja - za mene broj 666 se ne nazali ni u jednoj konkretnoj ličnosti, imenu, bilo na hebrejskom, grčkom, latinskom, engleskom, nekom drugom...Kalkulacija o tom broju ima previše - sve je to interesantno da vidiš dokle je spremna ići čovekova mašta, no - ko sa sigurnošću može reći šta taj broj uistinu može označavati? Jako, jako komplexno pitanje.

Takođe, fakat je da su satanisti imali svoja obeležja. Što da ne, nemam ništa protiv, ali moguće je da većina klinaca koja sluša black sabbath i slične grupe, nema pojma o tome, niti ih to tako zanima, niti to posmatraju onako kako zagriženi hrišćani posmatraju. Nekada se oni sablazne na obrnuti krst, dok je za mene lično bilo šokantno kada sam upoznao jednog hrišćanina koji je jevrejskog porekla, i otac i majka mu jevreji, koga je sablaznio ovaj "normalni" krst. Zamisli, kaže on, dođem u Crkvu i vidim krst? Za njega je to sablazan.

Biće da je na kraju sve stvar shvatanja. Ne hiperinterpretacije, nego shvatanja.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 16:06   #17
666=Đizus

http://www.youtube.com/watch?v=biuaqpIWez4
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 16:12   #18
Exclamation

Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Intrigantno. Ranije sam rekao da je riječ u solarnom broju. Isus je itekako solarni arhetip. On je Zeir Anpin - Tiferet u Kabali.

John Morgan Pryse, čuveni okultist i tumač svetih spisa kaže da grčka riječ "He Phren" ili "niži um" nosi vrijednost 666. Ideja da je ljudski ego ili niži um ustvari Zvijer Apokalipse se meni jako dopada. Ego je ipak ono što čovjeka odvaja od božanske stvarnosti i bezuvjetne ljubavi.

Na Otkrivenje gledam kao na priručnik za samospoznaju. A pisci svetih spisa su bili vrsni mistici. Zato ja spise i gledam samo kao mistični tekst.
__________________
You suffer... but why?

Zadnje uređivanje tehuti : 01.07.2010. at 16:24.
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 16:20   #19
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post





Šta sve nema na netu.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2010., 16:22   #20
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Intrigantno. Ranije sam rekao da je riječ u solarnom broju. Isus je itekako solarni arhetip. On je Zeir Anpin - Tiferet u Kabali.

John Morgan Pryse, čuveni okultist i tumač svetih spisa kaže da grčka riječ "He Phren" ili "niži um" nosi vrijednost 666. Ideja da je ljudski ego ili niži um ustvari Zvijer Apokalipse se meni jako dopada. Ego je ipak ono što čovjeka odvaja od božanske stvarnosti i bezuvjetne ljubavi.
Ego? Ego je dobar moderator, šta mu fali?

Ego, čuješ li ti ovo, ti li si taj koji odvajaš čoveka od "božanske stvarnosti" i "bezuslovne ljubavi?" Grešniče.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:04.