Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2012., 00:48   #61
stati na nečiju stranu ili ne - nemoj se uopće postavljati kao sudac. moje mišljenje. njihove svađe, nihova stvar. dobro kaže lianne - stvar je odgoja.
čim se staviš na nečiju stranu, o čemu god da se radi, jedno od djeteta će misliti da je to radi njega a ne situacije. nabroji ih malo više i uskoro će ti percipirati i sjećati se samo situacije gdje si bila protiv njega (iliti za drugo djete).
bez ljutnje svima, ali najgore mi je kad neki roditelji kažu da je svako djete posebna individua i da svakojega vole na svoj način. i onda jednome kupe auto, istovremeno drugome ne mogu platiti faks, trećemu sve opraštaju i ne ljute se radi ocjena, dok četvrto provodi dane u kazni radi par trojki u školi. što dalje reći? i kako tim roditeljima reći da bi ipak bilo bolje da vole svoju djecu jednako?
__________________
Row Your Boat :)
Beata Kahlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 10:08   #62
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
j imama blizance i od početka ih volim jednako.....
ista ljubav,privrženost i sve....
naravno da se desi ponekqad da jedno dijete treba više pažnje (bolest i sl.), ali to je normalno....
nemam blizance,ali moja dva dječaka su voljena istim intezitetom ..ista ljubav,ista privrženost
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 01:05   #63
Quote:
Beata Kahlo kaže: Pogledaj post
bez ljutnje svima, ali najgore mi je kad neki roditelji kažu da je svako djete posebna individua i da svakojega vole na svoj način. i onda jednome kupe auto, istovremeno drugome ne mogu platiti faks, trećemu sve opraštaju i ne ljute se radi ocjena, dok četvrto provodi dane u kazni radi par trojki u školi. što dalje reći? i kako tim roditeljima reći da bi ipak bilo bolje da vole svoju djecu jednako?
ovo nema veze sa ljubavlju



i svako dijete JE individua i svako dijete se voli na svoj nacin.
u kojoj kolicini, tesko je reci.
jer obitelj nije matematika pa da su stvari ekzaktne
nit ljubav mozes izmjeriti metrom pa usporedjivati tko koga voli manje ili vise....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 11:28   #64
Quote:
Beata Kahlo kaže: Pogledaj post
... trećemu sve opraštaju i ne ljute se radi ocjena, dok četvrto provodi dane u kazni radi par trojki u školi. što dalje reći? i kako tim roditeljima reći da bi ipak bilo bolje da vole svoju djecu jednako?
Treće možda ima slabije intelektualne mogućnosti od četvrtog?
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 11:38   #65
Imam dvvoje djece, skroz su različiti po svemu pa tako i moja ljubav prema njima. I za jedno i drugo dala bi život, bubreg, ruku u vatru ma sve... ali ne mogu reći da ih jednako volim jer ni njih dvojica nisu jednaki pa tako ni moja ljubav prema njima.
Imam 2 brata, ni njih ne volim jednako, a bome ni mamu i tatu kod mene je tako
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 03:38   #66
http://forum.roda.hr/threads/16614-N...%91enja-drugog

Odlična tema. Meni je jako laknulo kad sam shvatila da nisam jedina kojoj se ovako nešto dogodilo i da nisam nemajka stoljeća .

Najbolje je od svega da se sve to na kraju iznivelira, ali nije naodmet da se zna da su ovakve emocije normalne i da ne moramo u svakom trenutku biti savršene.
bubiluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 21:59   #67
Quote:
bubiluna kaže: Pogledaj post
http://forum.roda.hr/threads/16614-N...%91enja-drugog

Odlična tema. Meni je jako laknulo kad sam shvatila da nisam jedina kojoj se ovako nešto dogodilo i da nisam nemajka stoljeća .

Najbolje je od svega da se sve to na kraju iznivelira, ali nije naodmet da se zna da su ovakve emocije normalne i da ne moramo u svakom trenutku biti savršene.
Moram priznati da sam se rasplakala

Emocije se ne podrazumijevaju i nisu uvijek iste. Narocito zenama koje prolaze kroz 9 mjeseci hormonskog ludila.

Glumiti savrsentvo od supruge i majke mozemo samo pred drugima. A zasto? To znaju samo one koje pred sebe postavljaju takav zadatak.

Nekad je dovoljno biti samo mama. Zivo bice. Covjek. Iskren.
Moja Ti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 17:48   #68
ajme, kaj sam ja otvorila ovu bedastu temu????????? kad nisam imala drugog posla u bolnici..
hahaha, čekam da se jedan hahar probudi, po drugog idem za pol sata u školu

prošle dvije godine od postavljanja teme, više nemam hormona, samo prolaktin

obadva hahara su jednaka i luda sam za njima..

brijem da rodim 3. dijete, da bi bilo još emotivnije i da bi otvorila još sličnih tema, hahaha..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!

Zadnje uređivanje traxdata : 05.11.2012. at 17:53.
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 09:35   #69
ljepo te vidjeti ovdje
haharima
a čekamo onda još jednu temu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 09:36   #70
ja sam se baš čudila kako to da nitko nije zalokao ovu temu
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.