Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2018., 06:00   #1
Koliko dijete ima utjecaja u odlucivanju nad skrbništvom?

Ne zelim nikakva osudivanja. Imam 16.. Roditelji su mi razvedeni i majka je dobila skrbnistvo nad mnom, zivimo u inozemstvu te dogovor je da posijecujem oca pod praznicima( ljetni, zimski).. Otac ne placa alimentaciju vec 2 godine iako je u mogucnosti. Ima redovita primanja te u kakvome je sada Hrvatska stanju ta primanja su iznak prosijeka. Poznat je po nasilju i policiji, rastava jos nije sluzbena jer on ne zeli potpisati papire uglavnom ne znam toliko o tome ali me zanima jedna stvar. Ako ne placa alimentaciju, poznat je po nasilnosti, nije odgovoran, moram li ja njega posijecivati ako ja to ne zelim? Znam da sam maloljetan i sve to ali moze li mi netko objasniti moje mogucnosti u ovoj situaciji?
Svaka pomoc je dobro dosla!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
hyysa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 17:16   #2
Pred sudom imaś pravo u predmetu u vezi skbniśta iznijeti svoje miśljenje, żelje i potrebe.
Da sam neśto pokreneś, ne możeś osim u slućaju da si na primjer zlostavljan sa strane oca, śto możeś javiti osobno ili telefonski npr u stanici MUP-a.

U vezi skrbniśtva (dali će i śta poduzeti u vezi Tebe) odlućuju Tvoji roditelji i oni event. imaju pravo da istupe pred organe vlasti u vezi istog.
Ako nisu slożni u odlukama u vezi istog, u njihovo/Vaśe ime odlućiti će nadleżni sud, ali sud osim u slućaju da je ugrożeno Tvoje zdravlje i/ili żivot ne djeluje iz "automata", nego ako jedan od roditelja podnese istom neki zahtjev.

Śto se tiće samih kontakta, nitko Te ne może prisiliti na kontakte sa bilo kim.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.