Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2012., 20:02   #1
Kako se obraniti od zla i gdje tražiti pomoć?

Postoji li u hr (ili šire) netko pošten, da mu se može obratiti za pomoć (savjet) protiv zla, a da se ne bavi prebacivanjem zla na drugu osobu-slabiju žrtvu, niti da mu je izvor snage prikrivena tama?
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 08:08   #2
Nadam se da je ovo bila šala za Vidovitog Milana jer taj čovjek je svjetski šarlatan i zajebant. U Hr, kao i šire, tesko je pronac kvalitetnu osobu jer vecina su zapravo prevaranti. Danas kada se otvore neke novine uvijek se moze čitat ista prica kako je on ili ona pomogli nekom covjeku ili zeni (obavezno bez imena ili sa inicijalima ili izmisljenim imenom), kako su njihove moci nasljedjene, kako im se javljaju iz cijelog svijeta i bla bla bla. Svi su imali neku babu ili djeda koji je bio nadaleko poznat i kako su oni izabrani da nastave to hahah. Da skratim, nista od toga.

Vjerovatno postoje osobe koje umiju i znaju skidati zlo, koje su časne i poštene ali njih svakako nećeš naći na forumima ili internetskim oglasima. To su ljudi koji žive u nekim provincijama, skromni su i daleko od medija.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 17:54   #3
Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
Postoji li u hr (ili šire) netko pošten, da mu se može obratiti za pomoć (savjet) protiv zla, a da se ne bavi prebacivanjem zla na drugu osobu-slabiju žrtvu, niti da mu je izvor snage prikrivena tama?
Kao što je u prethodnom postu napisano; teško ćeš naći osobu poštenu i pouzdanu iz više razloga.

Pokušat ću ti iznijeti neke smjernice.

Nikad se ne bavite magijom za postizanje ciljeva.

Crna magija, kada se upotrijebi, mora da ode negdje, i ako cilj nije njena namjeravana žrtva, onda se vraća nazad svom izvoru. A takva smrtonosna magija, kada se vraća svom izvoru, vraća se sa tolikom silom da potpuno uništi osobu od koje je potekla. Iznenadni duhovni poremećaji, moždani udar, srčani napad, pa čak i smrt, predstavljaju simptome crne kletve koja se vratila u svoj izvor. To je cjena koju osobe koje se bave crnom magijom moraju da plate kada pogrešno procjene situaciju.

Pitanja pomoću kojih možete procjeniti da li ste možda moguća žrtva;

1. Da li izgleda da vam je uopćeno život krenuo pogrešnim smjerom?
2. Da li vam se u posljednje vrijeme često dešavaju nezgode?
3. Da li ste odnedavno podložni neobičnim fizičkim oboljenjima, i da li vam je bilo teško da ih ustanovite-izliječite?
4. Da li se osjećate neuobičajeno depresivno?
5. Da li vas više nego ranije muče loši snovi i noćne more (škriputanje zubima)?
6. Da li patite od glavobolja i neobjašnjivih naleta vrtoglavice?
7. Da li se osjećate umorno i iscrpljeno, bez ikakvog očiglednog razloga?
8. Da li zatičete sebe kako iznenadno razmišljate negativno o svemu?
9. Da li ste pomišljali na samoubojstvo?
10. Da li se u posljednje vrijeme ponašate na neuobičajen način? Da li činite nešto što uopće nije u skladu sa vašim uobičajenim načinom ponašanja i uvjerenja?
11. Da li se ljutite i gubite strpljenje bez ikakvog očiglednog razloga?

Pažljivo razmislite o ovim pitanjima, pa ako se veći broj potvrdnih odgovora može primjeniti u vašoj situaciji, onda je moguće da ste meta nekog zlobnog magijskog pokušaja.

Najbolje osiguranje je razvoj jakog uma i karaktera, kao i zdravog tijela (jer, teško je biti jakog uma kada je čovjek bolestan).

Uvijek zadržite svoj um isključivo na zadatku kojim ste trenutno okupirani. Naučite da se koncentrirate na jednu po jednu stvar. Nemojte razmišljati o jučerašnjem, sutrašnjem, pa čak ni današnjem danu. Razmišljajte samo o sadašnjem trenutku.

Onog trenutka kada neka negativna misao uđe u vaš um, odmah je izbacite uz pomoć neke jače, pozitivne misli.
Npr. "ovo je teško za mene", istog trenutka pomislite "ovo je tako lako za mene, mogu to sasvim jednostavno obaviti".

Uvijek treba da imete neki CILJ u svemu što radite. Nemojte dopustiti da bilo koja vaša misao ili postupak budu motivirani vašom trenutnom željom.

Ljudi koji nemaju određenog cilja su najlakša meta zlobnog napada, jer je njihov um slobodan i otvoren. U zaokupljen um, koji je koncentriran na neku svrhu ili cilj, ne mogu lako prodrijeti neprijateljski duhovni utjecaji.

Potrebno je da razvijete neke određene i pozitivne interese u svom životu.

Ako se budete radili na sebi, razvijali pozitivne stavove, vodili uredan život, ovo napisano će vas zaštititi psihološki i duhovno, a time će ojačati vaš um i karakter u borbi protiv duhovne zlobnosti.


Nikada ne zavidite i ne budite ljubomorni, a osobito škrti. Svega na ovom svjetu ima dovoljno za sve. Samo ljubav, čistu ljubav stavite na prvo mjesto kako biste stvorili prostor za primanje svih lijepih stvari o kojima možete sanjati i možete ih imati.

I vi ćete biti blagoslovljeni i sretni.

Ne kopajte po ružnim događajima iz prošlosti jer one vas vuku u još dublji brlog.
Ako ste počinili neku nepravdu prema nekome; pokušajte ju ispraviti ili barem suočiti s njom da nije bilo lijepo i pravedno.

Oprostite, obrišite suze i krenite dalje.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 18:56   #4
Mahamrityunjay Mantra je vrlo mocna - pruza zastitu, ciscenje, te je cak vrlo dobra i za bolesnike.
Preporucljivo ju je mantrati svaki dan ujutro i navecer, po najmanje 11 puta, no idelno bi bilo 108 puta.
http://www.youtube.com/watch?v=adyjwFgXRNY
Efekti se mogu osjecati i samim slusanjem Mahamrityunjay mantre...
Sretno!
__________________
"...cos everything is energy and energy is you and me..."
Kizti is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2012., 20:13   #5
Hvala na odgovorima.
Pitao sam ovdje, jer nema više normalnog druženja u stvarnosti.
Planirao sam ovo pitanje postaviti u religiji, ali odustao sam razočaran dosadašnjim iskustvom "pomoći" od strane crkve.
Zanimalo me postoji li način da zlo nema jak utjecaj, a da se ne ulazi u kojekakve prakse.
Jako je ružno koliko puno "vjernika" se s tim bavi i kako naglo odlaze pošteni ljudi, dok se većina brzo preobrati (proda) tako da ih se ne dira.
Još je strašnije šta rade djeca.
Mislim da sam shvatio Natthalin savjet.
Staromodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 08:38   #6
Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima.
Zanimalo me postoji li način da zlo nema jak utjecaj, a da se ne ulazi u kojekakve prakse.
.
pa najbolji lijek je odlazak u prirodu i to svaki put kad osjetiš da te obuzme zlo, ja sam znao i 3 puta dnevno na bicikl, pa po šumama i gorama.Nema boljeg lijeka da se odbraniš od zla od toga.Tkđ. kad se ode u prirodu,prvo treba isprazniti um od gadosti, najbolje je skoncetrirati se na samu prirodu , uspostavit vezu s prirodom,npr. pokušati zamisliti da je drvo,potok,grm dio tebe,tj tvog energetskog polja (za ovo treba duža praksa) ili pak kad vjetar zapuše da zamisliš da te čisti...ima dosta trikova koji će ti doći.
Bitno je imati neku yantru u glavi, to jest neku šemu u mozgu,da imaš o čemu razmišljati tijekom dana, nema bolje stvari za to od astrologije.
Otići na pregled krvi, očiju...
Čitati duhovne knjige,ne neke nerazumljive satanističke(o nekim božanstima iz Tunguzije) što su umotane u lijepi celofan , nego neke lakše, pitke knjige, npr. budističke knjige,pa o astrologiji...

Zadnje uređivanje dhanurx : 04.11.2012. at 08:50.
dhanurx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 08:44   #7
Quote:
Kizti kaže: Pogledaj post
Mahamrityunjay Mantra je vrlo mocna - pruza zastitu, ciscenje, te je cak vrlo dobra i za bolesnike.
Preporucljivo ju je mantrati svaki dan ujutro i navecer, po najmanje 11 puta, no idelno bi bilo 108 puta.
http://www.youtube.com/watch?v=adyjwFgXRNY
Efekti se mogu osjecati i samim slusanjem Mahamrityunjay mantre...
Sretno!
Tužno
Nikad ovakve stvari nemojte raditi!!!
dhanurx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 10:55   #8
Quote:
dhanurx kaže: Pogledaj post
Tužno
Nikad ovakve stvari nemojte raditi!!!
Zasto ako smijem pitati?
__________________
"...cos everything is energy and energy is you and me..."
Kizti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 12:13   #9
Quote:
Kizti kaže: Pogledaj post
Zasto ako smijem pitati?
Kao prvo Šiva uz Brahmu i Višnu predstavlja sveto trojstvo.Šiva je u kršćanstvu ono što se zove Duh sveti,Brahma je otac,Višnu je sin.Ako ti mantraš Šivi ti pojačavaš jedan apekt trojstva na uštrb druga dva,i otići ćeš u krajnost.Logično je da ta mantra što si ti naveo liječi bolesti,skida crnu magiju itd. jer eto novi Duh sveti ulazi u tebe, ali isto je logično da rijetko tko ima predođbu šta će taj novi Duh sveti od njega zahtjevati da bi se skinula ta crna magija.
Postoji mogućnost da se sama bolest poveča

Tkđ. mi smo odrasli u krščanskom svijetu, cijeli život smo slušali o Ocu,Sinu,Duhu svetom.
Cijelokupno naše kolektivno nesvjesno(mislim Hrvatske i zapadnog svijeta) se temlji na tom svetom trojstvu, sve misli,želje,obečanja i ugovori su upućeni u tom pravcu.I kako nad svakom nacijom,gradom postoje viša bića koja ih nadziru, naravno da će dobiti po njopi onaj koji se usudi baviti nečim stranim što remeti mir.Kao što pastir šutne ovcu koja ode iz stada.
A da ne govorim kako unošenje nepoznatih božanstava utječe na odnose u porodici i sa precima.Jer tko si ti da mjenjaš sastav krvi generacija predaka.Ono što će ti se dogoditi da će ti lagano uzeti krv i vratiti ga u lonac da se krčka ....

Evo meni bi bila dobra ova mantra, napisana na našem lijepom jeziku:

Bože oprosti (uništi) mi sve grijehe = Šiva
Podari mi mudrost Božiju = Brahma
Obečavam da ću provoditi(održavati) volju Tvoju = Višnu

Možda je čak bolja, kad smo kod toga, ona mantra JHVH kada se stalno vibrira i time podrhtava tjelesne sustave, to ipak dolazi iz judeo-krščanskog. Tu su bar usklađeni elementi evokacije i invokacije.
Nisam baš nešto upučen u kabalu, ali Jod je vatra(intelekt/njegova suprotnost je neznanje)),He je voda(npr.evokacija ljubavnog susreta/raskida),Vau je elementa zraka(evokacija vitalnosti/bolesti), i He je zemlja(evokacija npr.plodnosti ili ako si neupućen u takve stvari evokacija neplodnosti).
Isto ima i invokacija Arhanđel Gabrijela(voda),Mihaela(vatra),Uriela i Rafaela pomoću toga YHVH.Sad šta će te vibracije dovesti čovjeku to ovisi prvo o njemu samom, npr. može pozvati, a da ni nezna , 4 princa pakla,Sotonu,Lucifera,Levijatana i Beliala, što ga može usisati u ništavilo.Makar i najrigidniji krščanin bi ametice potpisivali(i potpisuju) kada mu se ponudi ugovor sa kojim od njih,prilokom ulaska u ovu inkarnaciju.
Govoriti da je npr.Belial , kaji predstavlja neznanje, je čisto zlo, je apsurd.Spoznaja koja polako sljedi,kad se raskine ugovor sa njime, je gora od sto smrti.Evo mali štiklec:
jeste li znali da je Belial isto znan kao i Lord of the flies, gospodar muha....a samo se treba podsjetit koliko je muha prosječan čovjek ubio.Opet iz neznanja, a to ljuti njihovog gospodara.


Nadalje mantrati neke sanskrtske riječi ili neznam neke hebrejske, a da nemaš pojma ni šta znače ni kako se izgovaraju ni u kakvu svijest trebaš postići je isto što ekipica radi sa tzv.ritualnom magijom.Opet zbog neznanja takve rabote ili mogu dovesti dok nikakvih rezultata ili kako je meni dan input,da to ne radim, jer mogu stvoriti u sebi takve energije da bi mogao i uništiti i sebe i druge oko sebe.
Ta viša bića kad čuju to mantranje, pošto smo mi za njih na razini jedne životinje(kako smo mi bogovi za mrava, npr.), ona nas uopće neće shvatiti, kao što ti nečeš shvatiti majmuna kako nešto se dere i maše sa štapom...ko zna možda nam nešto poručuje,ima ljudi koji razumiju i životinje.

I za kraj umjesto mantranja tih sanskrt mantri, treba možda obratiti više pozornost na svoje misli, kako i one svakodnevno stvaraju mantre.Svaki dan, koji je novi život(jer Sunce «umire» kad zađe), pojavljuje se jedna misao(Brahma), koja ti taj dan uništi (Šiva) ili ga održava(onim čime se već baviš), to bi valjda bilo Višnu.
dhanurx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 11:59   #10
Quote:
dhanurx kaže: Pogledaj post
Tkđ. mi smo odrasli u krščanskom svijetu, cijeli život smo slušali o Ocu,Sinu,Duhu svetom.Cijelokupno naše kolektivno nesvjesno(mislim Hrvatske i zapadnog svijeta) se temlji na tom svetom trojstvu, sve misli,želje,obečanja i ugovori su upućeni u tom pravcu.I kako nad svakom nacijom,gradom postoje viša bića koja ih nadziru, naravno da će dobiti po njopi onaj koji se usudi baviti nečim stranim što remeti mir.Kao što pastir šutne ovcu koja ode iz stada.
Djelomicno se slazem, ali se postavlja pitanje kako se onda krscanstvo sa nekoliko sljedbenika implementiralo unutar Rima i postalo najjaca religija u Europi?

Takoder, sto je s ateistima? Ili djeci cija je krv sa istoka a odgajani su u zapadnom duhu i prekinuli su u dva koljena slanje energije egregoru svoje zemlje.

Cini mi se da su'' bogovi'' poprilicno pohlepni za novim sljedbenicima, i ponekad kao da prebrzo prihvate bilo koga samo da im se produzi zivot na jednoj razini.


Quote:
dhanurx kaže: Pogledaj post
A da ne govorim kako unošenje nepoznatih božanstava utječe na odnose u porodici i sa precima.Jer tko si ti da mjenjaš sastav krvi generacija predaka.Ono što će ti se dogoditi da će ti lagano uzeti krv i vratiti ga u lonac da se krčka ....
Zasto se ne bi mjenjala sastav krvi generacija predaka? Neke generacije se mora poboljsati jer su im preci sramotni.

Uostalom, po zakonu svemira - svaka nova generacija je naprednija. Da nismo nesto mjenjali i napredovali - jos bi bili u pecini ili u srednjem vijeku na trgovima javno spaljivali vjestice iz politickih razloga.

Quote:
dhanurx kaže: Pogledaj post
Možda je čak bolja, kad smo kod toga, ona mantra JHVH kada se stalno vibrira i time podrhtava tjelesne sustave, to ipak dolazi iz judeo-krščanskog. Tu su bar usklađeni elementi evokacije i invokacije.
Utjece li znanje da da je YHVH mantra pretezno iskoristena u ratne svrhe, i kao takva sluzila izrazito militantnom narodu - pozitivno ili negativno na raspolozenje vjernika?
A sto ako vjernik ni ne zna za ovu cinjenicu?

Quote:
dhanurx kaže: Pogledaj post
Govoriti da je npr.Belial , koji predstavlja neznanje, je čisto zlo, je apsurd.Spoznaja koja polako sljedi,kad se raskine ugovor sa njime, je gora od sto smrti.Evo mali štiklec:
jeste li znali da je Belial isto znan kao i Lord of the flies, gospodar muha....a samo se treba podsjetit koliko je muha prosječan čovjek ubio.Opet iz neznanja, a to ljuti njihovog gospodara.
Mora se netko naljutiti. Tko bi ih sve drzao sretne.
Ovo mi djeluje kao da '' ako spasavas npr. pcele - sklon ti je bog pcela''. Mozes li malo konkretnije?

Quote:
dhanurx kaže: Pogledaj post
Ta viša bića kad čuju to mantranje, pošto smo mi za njih na razini jedne životinje(kako smo mi bogovi za mrava, npr.), ona nas uopće neće shvatiti, kao što ti nečeš shvatiti majmuna kako nešto se dere i maše sa štapom...ko zna možda nam nešto poručuje,ima ljudi koji razumiju i životinje.
Ali ako su toliko napredna ta bića /bogovi, onda bi nas itekako shvacali jer su dio nas i sagradeni su upravo od nasih usmjerenih energija.

Ma baš kao kao sto mi kao ljudi napredujemo i polako ucimo sve o majmunima, i shvacamo da smo i sami dijelom majmuni.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 10:53   #11
Quote:
dhanurx kaže: Pogledaj post
...
Ta viša bića kad čuju to mantranje, pošto smo mi za njih na razini jedne životinje(kako smo mi bogovi za mrava, npr.), ona nas uopće neće shvatiti, kao što ti nečeš shvatiti majmuna kako nešto se dere i maše sa štapom...ko zna možda nam nešto poručuje,ima ljudi koji razumiju i životinje.
Ja u svakom slučaju lakše razumijem životinje nego neke od postova na forumu

Kako možeš misliti da božanstvo neće moći nešto shvatiti, ta ono je svemoguće?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 22:08   #12
Jako lijep odgovor od Natthali.
User 003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 21:25   #13
Quote:
User 003 kaže: Pogledaj post
Jako lijep odgovor od Natthali.
slažem se.
Natalli se zaista potrudila lijepo i kvalitetno odgovoriti

Možda bi i neki karizmatski susret pomogao iako je to rijetko

http://www.youtube.com/watch?v=lceDMw9NKkE
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"

Zadnje uređivanje RedSonia : 08.01.2013. at 21:34.
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 15:53   #14
evo da malo obnovim temu. ja bih problem postavila ovako:

kako se ljudi nose s tim "prolemima" i da li uroci uopće postoje ili je sve stvar čovjekove mogućnosti autosugestije?
Naime, svi smo čuli da postoje ljudi koji se bave skidanjem uroka,njihovim pronalaženjem, iscjeljivanjem i sl. i ja vjerujem da (nažalost) zlo u svijetu zbilja i postoji, no smatram da nije uvijek rješenje odlazak k takvim ljudima i hvatanje za njih kao za zadnju slamku spasa.....
Doduše, ja imam iskustvo s jednim gospodinom iz Zagreba (Stjepan Vrbanec) i ono je uistnu pozitivno jer čovjek zna ali smatram da čovjek može i sam sebi pomoći bez traganja za takvim ljudima u slučaju problema...
Dakle, da li se može jednostavnom molitvom/odlaskom u Crkvu onako kad nema nikoga i "razgovorom s Bogom nasamo" oduprijeti zlim silama?

eto, pišite svoja iskustva...bit će nam svima drago poslušat kakav ssavjet na ovu temu jer vjerujem da nam je u današnje vrijeme doista potreban
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 16:20   #15
Ako se već preporučuje konkretna osoba onda napišite i koliko je koštao, šta je konkretno napravio i kakvi su bili efekti toga što je napravio.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 17:13   #16
Preporučam molitvu sv. Mihovilu Arkanđelu za obranu od zlih sila

ja je našla na netu, prepisala na komadić papira i nosim je u novčaniku. Po potrebi, izvadim je pomolim se i bude mi dobro.
Spirituality7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 17:34   #17
Quote:
Staromodan kaže: Pogledaj post
Postoji li u hr (ili šire) netko pošten, da mu se može obratiti za pomoć (savjet) protiv zla, a da se ne bavi prebacivanjem zla na drugu osobu-slabiju žrtvu, niti da mu je izvor snage prikrivena tama?
Obredom i molitvom zvanom Consolamentum.
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 17:40   #18
Quote:
John Stooges kaže: Pogledaj post
Obredom i molitvom zvanom Consolamentum.
a što je to?
Spirituality7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 17:56   #19
Quote:
Spirituality7 kaže: Pogledaj post
a što je to?
To je ovaj obred-linkhttp://www.cathar.info/120110_catharceremonies.htm
I ovaj link - http://www.cathar.info/121204_lyons_consolamentum.htm
John Stooges is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 14:29   #20
Molitvom Svetom Nikoli, biskupu, i nasem Svetom Nikoli Tavelicu, naravno i Djevici Mariji.
Moja se frendica zaklinje u zastitu Svetog Leopolda Mandica, i to veli, od malih nogu a jadna je stvarno prosla kroz svasta.
Samo, ne treba se ocekivati rezultat u sekundi, nije to ducan da nekaj kupis i odmah nosis sa sobom!
Eto, ja , npr. lijepo odem u Petrovu crkvu i zapalim jednu lucicu za 2 kn Djevici te joj velim kaj bi ja konkretno. Za vrlo kratko vrijeme slijedi "odgovor"!
A jos oni koji nisu lijeni ko ja i koji izdvoje 20 minuta dnevno da mole krunicu i zazivanje!
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.