Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2012., 12:03   #21
Jedva čekam Hedy Lamarr
seljo bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 13:13   #22
Kad je Hedy?
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 15:48   #23
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Kad je Hedy?
ovu subotu.
seljo bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 00:41   #24
kad su najavili taj serijal meni prvo na pamet pala merlinka ni sam ne znam zašto, a sad vele nema nje u nastavcima... a sve ove obrađene su vrijedne spomena
hartijai is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 10:06   #25
Quote:
GWTW kaže: Pogledaj post
Dosad mi se najviše svidjela epizoda koja je obradila Indiru Gandhi, vjerojatno zato što sam o njoj najmanje znala i bilo mi je zanimljivo saznati nešto novo o životu te političarke.
Može info gdje si kupila/nabavila autobiografiju? Tražio sam malo po netu, ali nemam baš sreće.
__________________
dr. kelso @ scrubs: "nothing worth having comes easy" www.last.fm/user/jolly_bravo
Spritmonitor.de
jolly_bravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 10:43   #26
Bila je Indira Gandhi prije 2 ili 3 tjedna na HRT-u.

Inače imaš dosta knjiga na bookdepository.co.uk - ovdje.
__________________
... while we're talking about all of the things that I long to believe about love and the truth and what you mean to me and the truth is baby you're all that I need ...
tallly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 11:02   #27
Koja je sledeća žena?
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 11:26   #28
Quote:
tallly kaže: Pogledaj post
Bila je Indira Gandhi prije 2 ili 3 tjedna na HRT-u.

Inače imaš dosta knjiga na bookdepository.co.uk - ovdje.
hvala na linku. tražio sam i na ebay i amazonu, ali ja bi na hrv (to bi bilo za poklon). tražim i dalje...
__________________
dr. kelso @ scrubs: "nothing worth having comes easy" www.last.fm/user/jolly_bravo
Spritmonitor.de

Zadnje uređivanje Jay Bluebell : 26.02.2012. at 12:36. Reason: piratstvo
jolly_bravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 21:05   #29
Quote:
jolly_bravo kaže: Pogledaj post
Može info gdje si kupila/nabavila autobiografiju? Tražio sam malo po netu, ali nemam baš sreće.
Ja sam je kupila preko antikvarijata Mali neboder u Rijeci. Riječ je o hrvatskom prijevodu, a izdana je 1980. godine. Moja je u dosta dobrom stanju. Čini mi se da je to jedino izdanje njene autobiografije izdano na hrvatskom. Malo ću prolunjati po netu pa ako vidim nešto javim ti.
GWTW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 21:12   #30
Quote:
GWTW kaže: Pogledaj post
Ja sam je kupila preko antikvarijata Mali neboder u Rijeci. Riječ je o hrvatskom prijevodu, a izdana je 1980. godine. Moja je u dosta dobrom stanju. Čini mi se da je to jedino izdanje njene autobiografije izdano na hrvatskom. Malo ću prolunjati po netu pa ako vidim nešto javim ti.
Onda si me preduhitrila Koliko sam skužio i gledao na netu, nema ničeg novijeg i to je jedino što se može nabavit kod nas.
Nisam stigao danas točnije, nisam se sjetio antikvarijata a bio sam u gradu i u blizini tog antik., ali budem sutra. Je li možda bilo više primjeraka i po kojoj cijeni?
__________________
dr. kelso @ scrubs: "nothing worth having comes easy" www.last.fm/user/jolly_bravo
Spritmonitor.de
jolly_bravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 15:29   #31
Ja sam svoj primjerak kupila prije nekoliko godina. Malo sam sad gledala po netu, ali nažalost nigdje ne vidim knjigu.
GWTW is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 09:18   #32
Je li Amelia bila zadnja?
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 09:23   #33
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Je li Amelia bila zadnja?
nije, nu:

Quote:
Najmoćnije žene svijeta: Ruth Westheimer, dokumentarna serija
(EXTRAORDINARY WOMEN)
Naslov epizode: RUTH WESTHEIMER
Epizoda: 9
Dr. Ruth Westheimer najslavnija je seksualna terapeutkinja na svijetu. To što je žena najmanje je važno u njezinoj priči jer je imala dovoljno različitih iskustava za nekoliko života.
Ruth je rođena u židovskoj obitelji u Njemačkoj 1928. Njezino sretno djetinjstvo prekinuo je dolazak Adolfa Hitlera pod čijom su vlašću židovima uskraćena osnovna ljudska prava. Njezini roditelji tada su podnijeli najveću žrtvu i poslali kćer na sigurno u Švicarsku dječjim transportom. Oni su ubijeni u holokaustu.
Zbog sudbine njezinih roditelja i ponoseći se svojim židovskim korijenima, Ruth je kao siroče postala gorljiva cionistica i nakon Drugog svjetskog rata otputovala u Palestinu gdje su je uvježbali za snajperisticu u židovskom podzemlju. Jednom je čak i ranjena šrapnelom.
Međutim, nakon toga dvaput se udavala i tako dospjela na drugi kraj svijeta, prvo u Francusku, a zatim i u SAD na neka od najboljih sveučilišta na svijetu. U New Yorku je živjela kao zaposlena samohrana majka dok nije upoznala svoju srodnu dušu Manfreda Westheimera s kojim je dobila još jedno dijete.
Nekadašnja sveučilišna psihologinja postala je seksualna terapeutkinja zahvaljujući radu na projektu o prednostima kontracepcije. Tijekom jednog slučajnog susreta dobila je poziv u radijsku emisiju i tako je rođena "Dr. Ruth". Dr. Ruth Westheimer postala je poznato ime u svakom kućanstvu kao baka specijalistica za sve seksualne teme u psihologiji.
No njezini židovski korijeni i iskustva i dalje utječu na njezin život. Ovo je priča o sposobnosti jedne žene da preživi i stvori novi život.
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 09:27   #34
Spisak svih 13 epizoda

Spisak svih 13 epizoda:
1. Madame Chiang Kai-Shek = 2/13 (14.01.2012)
2. Coco Chanel = 1/13 (07.01.2012)
3. Wallis Simpson = 10/13 (17.03.2012)
4. Hedy Lamarr = 7/13 (25.02.2012)
5. Audrey Hepburn = 4/13 (04.02.2012)
6. Grace Kelly = 3/13 (28.01.2012)
7. Martha Gellhorn = 11/13 (24.03.2012)
8. Indira Gandhi = 5/13 (11.02.2012)
9. Josephine Baker = 12/13 (31.03.2012)
10. Amelia Earhart = 8/13 (03.03.2012)
11. Agatha Christie = 6/13 (18.02.2012)
12. Ruth Westheimer = 9/13 (10.03.2012)
13. Maria Montessori = 13/13 (07.04.2012)

* boldano = neprikazane epizode
__________________
"Another Place, Another Time..." "It's a Gift... and a Curse."
SncT-27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 17:57   #35
e nema nijedne epizode serije najmocnije zene svijeta da se hitler ne pojavi barem na trenutak
Radon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 17:57   #36
Quote:
Radon kaže: Pogledaj post
e nema nijedne epizode serije najmocnije zene svijeta da se hitler ne pojavi barem na trenutak


Pa kad nema moćnih žena koje su rođene poslije drugog svjetskog
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 23:15   #37
npr. Oprah
anamonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 09:08   #38
Quote:
anamonica kaže: Pogledaj post
npr. Oprah
Tu epizodu bih drage volje propustila
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 03:58   #39
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Tu epizodu bih drage volje propustila
Umalo sam napisala +1, ali ako bi epozoda uključivala hrpu sick fuck glasina koje je prate, možda bih i pogledala.

Propustila sam Grace Kelly , a meni tu jako fali Vivien Leigh.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 23:22   #40
Moram priznati da sam gledajući serijal promijenila percepciju o brojnim ženama. Neke su me oduševile, a neke baš razočarale kao primjerice Wallie Simpson, Amelia Eckhart i Indira Gandhi.
hurts is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.