Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2012., 11:19   #21
Meni je najbitnije da su mi dragi ljudi tamo,da bude što manje i jednostavnije-matičar,slikanje i večera i ja sretna
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 11:24   #22
Potpuno podržavam da se forma svadbe promijeni, da to izgleda nekako drugačije.
UncleAlbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 11:41   #23
Quote:
Pokazivanje raskosi, izazivanje komplimenata ili cak i zavisti, izigravanje velikih sefova protokola koji size nad svakom sitnicom koja ne ide po njihovom planu
baš je tako danas, što imamo prilike vidjeti svako malo u našoj okolini i na forumu. mi ostali smo u manjini. Zaduzivanje, krediti, svađe, kao da su ljudi manje sretni i manje slave ako je vjenčanje kod matičara i završi prije ponoći bez janjca.

Zadnje uređivanje Mayo : 05.06.2012. at 09:18. Reason: Popravak citata
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 19:11   #24
trendovi i konzumerizam su previše uzeli maha i vjenčanja postaju prava industrija....dosta toga je tu čudno i paradoksalno, npr ne može se nikako reći - zbog slavljenja naše velike ljubavi i zbog nama dragih/bliskih ljudi moramo imati savršen light show, bojanje prostora...ili kako se već zove taj novi trend...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 21:14   #25
Obred sam po sebi je vjenčanje, a slavlje kasnije je party za uzvanike. Mislim da je bitno napravit dobar party/večeru da bi se gosti osjećali dobro i zabavili se i naravno da je onda važan svaki detalj
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2012., 22:01   #26
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Obred sam po sebi je vjenčanje, a slavlje kasnije je party za uzvanike. Mislim da je bitno napravit dobar party/večeru da bi se gosti osjećali dobro i zabavili se i naravno da je onda važan svaki detalj
Da, ali gostima sigurno neće biti važno slažu li se pozivnice, dekoracije u crkvi, mladenkin buket i cvijeće u sali...sigurno im neće biti važno kakav je stalak za tortu, ide li salvete uz zavjese...itd.
Realno, za dobar party jedino što je ljudima bitno i što stvarno primjećuju su klopa, cuga i muzika...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 13:07   #27
Meni je važan izgled sale za vjenčanje. Ne sad svaki detalj, ali volim da izgleda uredno, organizirano i u stilu sa cjelokupnim vjenčanjem. Bolje se pobrinuti za neki red i sklad nego samo nabacati prvo cvijeće, boje itd. koje ti padne pod ruku. Ali da, važnije su hrana i muzika naravno.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2012., 17:45   #28
Ja bih, po napisanom na temi i količini neshvaćanja uvodnog posta, rekla da se više nitko ni ne sjeća zašto se točno prave goleme seljačke igranke za 300 ljudi, a zbog istog toga mislim da još manje ljudi razumije što su točno forma i sadržaj u ovom slučaju.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 00:34   #29
I ja sam nekada pisala ovdje pa zato i dalje pratim teme, ali kod nekih postaova ne znam da li da se smijem ili da placem.
Neke udavace previse energije u sitnice ulazu. A moje iskutsvo je da na te sitnice skoro nitko bas i ne obraca paznju na dan vjencanja. Gostima je vazna glazba i ples, klopa i raspolozenje mladenca.
A da danas nekoga od gostiju pitam koje boje mi je dekoracija bila....sumnjam da ce se bilotko sjetit.

Samo jedan primjer: Bila sam kod cvjecarke i rekla joj da imamo 15 min. za razgovor oko cvijeca. Ona se je tako slatko nasmijala i veli da bi ja bila prva mladenka kojoj je uspilo u tako kratko vrijeme dogovorit se oko cvijeca. Izvadila sam joj sliku i rekla da zelim da mi buket tak slicno izgleda i da ima tamocrvene ruze u njemu a po tome neka i ostalu dekoraciju napravi. Razgovor je bil za 10 min obavljen a ja sam joj prepustila kako i sta ce napravit. Zena je bila sretna i dala si je sto vise truda jer joj jednostavno nisam fusala u posal. Ona je svoj posal naucila i zna kaj dela. Zakaj da ja joj odredjujem koji list ce gdje stavit u buketu?
Tako je bilo i sa jelom i sa glazbom....nisam se zivcirala oko nekih lista koje ce se pjesme svirati ili kako ce kuhar svoje meso ispec.
Ljudi su bili sretni da ih nisam gnjavila pa su i super svoj posal obavili. Oni sretni, mi sretni a nitko nije izgubio zivce zbog takvih pizdarija.....
Jedno je uzivati u pripremama a druge je ako netko zeli sve imati pod kontrolom pa sve naredit. Da sam iskrena, ja ne bih htjela sa takvim mladenkama imati posla a ako bih preuzela narudzbu onda bih se i na bilokoji nacin "osvetila". Jer ako netko moje zivce bezvezno trosi bome bum i ja njegove....
__________________
Ne, nije mi 17 godina.....17 mi je samo lijep broj!!!!!!!!
nasmijana17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 08:39   #30
Quote:
nasmijana17 kaže: Pogledaj post
A da danas nekoga od gostiju pitam koje boje mi je dekoracija bila....sumnjam da ce se bilotko sjetit.
moš misliti. naše dekoracije su gosti nosili doma, stajale su im još min tjedan dana u vazi. svi ih se sječaju i kažu hvala jer su ih mogli ponjeti. a zašto i ne bi, onako bi se bacilo cvijeće. kada idemo u goste, vidim da ljudi imaju još naše revere prikačene na zidovima, frižiderima, zajedno sa magentićem kojeg su dobili. a stvarno smo ih sve obišli, jer smo svima nosili slike da ih vide i većina ih je tražila dvd. tako da nije baš da ih se ljudi ne sjećaju...štoviše, neke stvari i čuvaju.

Quote:
-sakupljanje gostiju kod mlade/mladoženje (a i ne mora biti ta stavka)
-slikanje prije vjenčanja
-vjenčanje
-slikanje nakon vjenčanja
-odlazak u salu
-dolazak u salu
-torta u 00,00
-darivanje
-slikanje po potrebi
-razno
mi smo imali
-slikanje prije sakupljanja
-sakupljanje
-vjenčanje
-odlazak u salu
-torta u 02:00
-darivanje u 02:30 cca
-spavanje u 06:00

jel to van sadržaja ili van forme?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 10:02   #31
Pa koliko vidim to je klasična forma svadbe, plus minus sat vremena. Tebi se čini da je to kod tebe bilo nešto wow!!, drugačije što se tiče forme?
UncleAlbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 10:48   #32
pa pitam tebe, jel upitnik na kraju ili ne? ti to tako dobro razumiješ?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 10:55   #33
Mozda grijesim i totalno krivo shvacam sve to ali moje je misljenje da je forma sam cin vjencanja dakle crkva-maticar neki mozda obicaji prije toga (kupovanja mlade,lazne mlade itd) zatim ako je ici opet za nekim obicajima neki restoran di se sve to skupa proslavi.U sadrzaj u drugu ruku mislim da spada sve ono sto se dogadja nakon samog cina vjencanja dakle muzika, vrste raznoraznih jela,dekoracije i razne zelje i prohtjevi,zamaranje sitnicama itd.meni osobno jedno bez drugog ne ide..i da, mozda se danas zaista pretjeruje ulaganjem u sadrzaj ali svakome svoje, vidjala sam gorih od sebe ali i puno bezbriznijih i s manje prohtjeva..forma mislim da se kod svih svodi na isto a ako netko od svega toga zeli napraviti pompu zasto ne..i koliko god sam svjesna da goste ne dira previse koje su boje na stolu i pasu li reveri s pozivnicama meni taj dio puno znaci,jer na kraju krajeva to je nas dan i zasto ga ne bi muzikom,cvijecem,svijecama i bakaracima ucinili nama jos posebnijim..Formu ne mozes previse izmjeniti dok sadrzaj cak i ne moras imati da bi ti taj dan bio poseban,a mozes si i napraviti bajku o kojoj si sanjao..
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 11:25   #34
dobar pokušaj postavljanaj topica malo dublje tematike, ali činjenica da dobar dio uopće ne shvaća što je sadržaj, a što forma govori sve o vjenčanima danas.
tonaipol is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 11:30   #35
Ne zanam kako vama ali meni se svi mjesaju u organizaciju i zele da forma svega toga zajednu bude u nekom ustaljenom kalupu. Ok zelim ja vecinu stvari ali ne sve. Citav cirkus, sori na nazivu ali moje misljenje, se pravi oko onoga sto bi trebalo biti najvaznije. Ne mogu preci preko toga da mi dode ekipa po mene pa se ponapijaju i onda u crkvi ili kod maticara nije bitno ne mogu niti uteturati u zgradu ili se fino legnu u klupu pa ih probude kad sve zavrsi pa da idemo dalje. Moja je zelja da se svi skupimo u crkvi i da to bude pocetak slavlja jer je to razlog zbog cega svi i dodu.
Bavim se izradom svakakvih stvarcica i i jednostavno mi lijepo izgleda kad je sve povezano. Nije toliko bitno hoce li biti ruza ili karanfil ali je bome bitno da je bijelo a ne zuto ako je vec tema bijelo.
Najveci je paradoks toga svega da su se prije radile velike svadbe da bi se mladence poguralo u novome zivotu poklonom ili novcima. Danas je to samo neka "obveza" da pozoves sve ali nitko ne razmislja sto sutra ako mladenci od sebe jos placaju razliku.
I da bolje je napraviti tulum sa 20 ljudi koji te vole i cijene i kojima nece biti bitno sto, kako, gdje i zasto bez prigovaranja o hrani ili zasto nisu isli po mladenku nego da te usrece svojim dolaskom.
Znam puno ali eto samo se natipkalo....
mica-leica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 11:33   #36
Quote:
tonaipol kaže: Pogledaj post
dobar pokušaj postavljanaj topica malo dublje tematike, ali činjenica da dobar dio uopće ne shvaća što je sadržaj, a što forma govori sve o vjenčanima danas.
Bojim se da su ovdje forma i sadržaj usko povezani.
Vjenčanja nekad i danas ostala su u suštini ista.
Samo se promijenila financijska konstrukcija naroda.

I kad se moja baka udavala bilo je crkve i poslije je svadba bila u kući, iznjelo se ića i pića pred goste, plevalo se plesalo.
Počastili su rodbinu i prijatelje.

Ne vidim u čemu se toliko u današnje vrijeme izgubio taj sadržaj.


Da ima pretjerivanja, ima, ali na jednoj normalnoj svadbi nisam primjetila toliko gubljenje sadržaja.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 16:56   #37
Neznam zbog čega radite takav problem jer netko želi imati lijepo i usklađeno vjenčanje. Najbolje onda da se ljudi vjenčaju i svatko svojim putem doma
Ja ću imat do zadnje prašine isplanirano vjenčanje i usklađeno, ne zato jer mi je to od životne važnosti nego zato što će me to činiti sretnom i jedva čekam dan da biram boje, pozivnice, font i svaku sitnicu
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 17:48   #38
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Neznam zbog čega radite takav problem jer netko želi imati lijepo i usklađeno vjenčanje. Najbolje onda da se ljudi vjenčaju i svatko svojim putem doma

Eh, da je to barem moguće, već bih bio oženjen.

A moje i njezino pleme, dva velika plemena.

Fakat se želim oženit jer mislim da je ona ta, ali te procedure i bakarači mi ubijaju volju. Još pri tome sam jedinac, pa bi starci bili zavijeka povrijeđeni. Da, da, moja je svadba, a ne staraca ali nejde to baš tako.
Imago Dei is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 18:33   #39
onda neka ona planira,. kad tebe već ne zanima
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 19:41   #40
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
onda neka ona planira,. kad tebe već ne zanima
koliko sam shvatila njega ne zanima ta procedura svadbe. znači ona bi trebala sama isplanirati vjenčanje i svadbu, iako je njemu sve to tortura?
da, već sam primijetila da su mladenci kao na marginama, bez stava i glasa. jel se to uklapa u "sadržaj"?
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.