Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2012., 11:19   #61
nemrem govoriti iz perspektive da se na velikim vjencanjima ne izgubi sadrzaj kad nisam u tome sudjelovala. stovise, upravo toga me bilo strah tako da sam i izabrala nesto drugacije.
bilo bi super kad bi postojao univerzalan recept za srecu i vjecnost, ali ne postoji pa ga svatko sam za sebe mora otkriti.
osim toga, neki ljudi i dalje ne smatraju da smo nas dvoje obitelji, jer nemamo djece. obitelj postanes kad dobijes djecu.
ti isti ljudi nas brak dozivljavaju kao uvod u pravi brak koji ce se dogoditi kad zadovoljivo formu, ozenimo se u crkvi i napravimo svadbu.

peek-a-boo, nisam te dugo vidjela na izazovu.
__________________
OOS
lik iz bajke is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 11:23   #62
to su samo primitivna razmišljanja. eto mi nemamo djece.i ne planiramo ih imat još...
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 18:04   #63
Quote:
lik iz bajke kaže: Pogledaj post
nemrem govoriti iz perspektive da se na velikim vjencanjima ne izgubi sadrzaj kad nisam u tome sudjelovala. stovise, upravo toga me bilo strah tako da sam i izabrala nesto drugacije.
Zašto te je bilo strah?

Quote:
osim toga, neki ljudi i dalje ne smatraju da smo nas dvoje obitelji, jer nemamo djece. obitelj postanes kad dobijes djecu.
ti isti ljudi nas brak dozivljavaju kao uvod u pravi brak koji ce se dogoditi kad zadovoljivo formu, ozenimo se u crkvi i napravimo svadbu.
fascinantno je koliko zatucanih ljudi ima u ovoj državi
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 13:04   #64
Vjenčanja su postala natjecanje, doslovno.
Slušam par poznanica koje se uskoro udaju, svaka priča samo o tome da mora imati naaajraskošniju haljinu, naaaajdivniju lokaciju za fotografiranje, ne daj Bože da zaluta neka spontana slika, sve mora biti kao po špagi. Pričaju samo o najbogatijim mogućim dekoracijama, torti koja će jedva stat u salu i meniu koji mora biti najbolji od svih vjenčanja na kojima su bile. Ugl, sve se svodi na to da ljudi moraju misliti da plivaju u novcu, to je ono što se po njima treba vidjeti.
Niti jednom riječju se tu nije spomenula ljubav, prijatelji, rodbina (eventualno ako se pričalo o darovima)...
To je tužno.
Ne treba se strogo držati forme, naravno da je bitan i sadržaj, ali sadržaj gubi svaku smisao ako je on tu zbog nadmetanja s drugima, a ne zbog nas samih.
Nije bit u impresioniranju drugih već bi taj dan trebao biti poseban zbog drugih stvari. Recimo, nama je dan prije sve krenulo nizbrdo i nismo stigli pola toga što je bilo u planu, a nismo histerizirali. Nisam imala savršenu frizuru jer sam je na kraju sama doma radila, nisam se slikala u dvorcu, nisam imala Bog zna kakve poze nego spontano fotkanje itd....ali, imala sam osobu kojoj sam taj dan rekla da ću uz nju biti zauvijek i on je to isto rekao meni, imala sam prijatelje i obitelj koji su bili sretni zajedno sa mnom i oni su uistinu bili moj najdraži "sadržaj", sitnice su stvarno bile nebitne.
__________________
Prodajem GHD Gold Classic Styler peglu za kosu!!!!
blacksabbath is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 13:53   #65
http://www.jutarnji.hr/lidija-maric-...-kuna/1034597/

Što reći? Već dugo nisam vidjela nešto ovako umjetno i strašno. Mladencima puno sreće i da brak potraje!
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 14:38   #66
Quote:
blacksabbath kaže: Pogledaj post
Vjenčanja su postala natjecanje, doslovno.
Slušam par poznanica koje se uskoro udaju, svaka priča samo o tome da mora imati naaajraskošniju haljinu, naaaajdivniju lokaciju za fotografiranje, ne daj Bože da zaluta neka spontana slika, sve mora biti kao po špagi. Pričaju samo o najbogatijim mogućim dekoracijama, torti koja će jedva stat u salu i meniu koji mora biti najbolji od svih vjenčanja na kojima su bile. Ugl, sve se svodi na to da ljudi moraju misliti da plivaju u novcu, to je ono što se po njima treba vidjeti.
Niti jednom riječju se tu nije spomenula ljubav, prijatelji, rodbina (eventualno ako se pričalo o darovima)...
To je tužno.
Ne treba se strogo držati forme, naravno da je bitan i sadržaj, ali sadržaj gubi svaku smisao ako je on tu zbog nadmetanja s drugima, a ne zbog nas samih.
Nije bit u impresioniranju drugih već bi taj dan trebao biti poseban zbog drugih stvari. Recimo, nama je dan prije sve krenulo nizbrdo i nismo stigli pola toga što je bilo u planu, a nismo histerizirali. Nisam imala savršenu frizuru jer sam je na kraju sama doma radila, nisam se slikala u dvorcu, nisam imala Bog zna kakve poze nego spontano fotkanje itd....ali, imala sam osobu kojoj sam taj dan rekla da ću uz nju biti zauvijek i on je to isto rekao meni, imala sam prijatelje i obitelj koji su bili sretni zajedno sa mnom i oni su uistinu bili moj najdraži "sadržaj", sitnice su stvarno bile nebitne.
U potpunosti se slažem s ovim.
Čini mi se da većina gleda formu, a ne sam čin sklapanja braka i jednostavno dobru zabavu u krugu najdražih!
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 15:37   #67
Quote:
pikica_24 kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/lidija-maric-...-kuna/1034597/

Što reći? Već dugo nisam vidjela nešto ovako umjetno i strašno. Mladencima puno sreće i da brak potraje!
Covjece koji naruceni clanci.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 16:08   #68
...vjenčanja ti idu na temu ispod
__________________
Po rasporedu sudbine, ovaj petak bit će najljepši dan nečijeg života. Kada bismo znali čijeg, mogli bismo mu javiti. Da ne ispadne i s njim kao s nama - da nismo imali pojma. (D.R.)
UVschutz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 21:44   #69
Ako se odnosilo na mene, mislim da je ovo pravi članak za ovu temu kuda idu vjenčanja
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 17:02   #70
sebe nikad nisam gledala ko osobu od neke velike tradicije, smatram da je moj brak počeo onog momenta kad smo zajedno digli za kredit za kupnju stana

ali da zadovoljimo zdravonarodske običaje ipak ćemo odradit sve što današnja mladež radi kad se odluče uzet samo zato jer znamo da će starci (kako moji tako i njegovi), imat želju počastit svu silu rodbine i susjeda jer su se dica napokon odlučila opoštenit pa da se to ne bi provodilo u više navrata, na više lokacija bolje ih sve strpat u isto vrime na jedno misto i završit sve za jedan dan.

i sve ono na šta današnji roditelji, mladenke, mladoženje gube vrime tipa pozivnice, zahvalnice, kićenje, auta, frizure, VJENČANICE kod nas je nekako usputno..
potražili smo stvarno kvalitetne fotografe, da imamo još koju uspomenu sa vjenčanja osim nekog poziranja kod auta ili pred zavjesama ; bend koji će svirat je provjereno najjači bend za štimunge po narodnim veselicama (nismo ni pitali koliko koštaju).

ee, a gosti... od rodbine su pozvani samo najbliži, ne nužno i najdraži - neću grišit dušu ali šta se može ,ali zato je ekipa pomno odabrana i uvijek spremna za feštu..

do vjenčanja je malo više od 2 mj, sve je već spremno, bez stresa zbog umjetnih trepavica, bez histerije zbog ukrasa na autu, toga se ionako nitko ne sjeća..

jedino me frka da mi kumu ne prekine srce zbog uzbuđenja
__________________
ona: zašto mi pušeš za vrat? on: znam da voliš vjetar u kosi...
chikijeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 23:18   #71
Meni je također glupo što se vjenčanja pretvaraju u natjecanja.
Ja uopće ne želim veliko vjenčanje, niti se mislim s ikim natjecati.. najjače mi je kad mi rodbina priča kakvo vjenčanje treba biti.. baš ću imati onakvo kakvo ja želim - par ljudi i gotovo, i zapravo, bit će samo obična večera.
Meni nije cilj pokazivati se i dizati kredit da platim vjenčanje, rađe ću potrošiti na putovanje tj na medeni mjesec i još će mi puno novaca ostati..
Aria95 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:23.