Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2013., 14:18   #81
Ma 2013. će biti godina ko i svaka druga
__________________
..."Ali, ako me pripotomiš, bit ćemo stvarno potrebni jedno drugom. Ti ćeš za mene biti jedini na svijetu. Ja ću za tebe biti jedina na svijetu." Dream of me
RedHairFairy is offline  
Old 04.01.2013., 14:23   #82
nego šta?
neće valjda biti još jedna 2012. kad se dogodio smak svijeta..
NMT is offline  
Old 04.01.2013., 16:29   #83
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
nego šta?
neće valjda biti još jedna 2012. kad se dogodio smak svijeta..
Meni se smak svijeta dogodio tamo 2009. tak da me više nije strah
__________________
..."Ali, ako me pripotomiš, bit ćemo stvarno potrebni jedno drugom. Ti ćeš za mene biti jedini na svijetu. Ja ću za tebe biti jedina na svijetu." Dream of me
RedHairFairy is offline  
Old 04.01.2013., 21:59   #84
unutarnja zemljina jezgra raste u jednu stranu stvarajuci sve vise zeljeza dok se druga strana topi, najvjerojatnije zbog vanjskog magnetnog utjecaja
(taj rast se desava stalno ali sad je intenzivniji)
kako ona raste tako za sobom povlaci tok fluida vanjske jezgre koji definiraju magnetosferu
magnetosfera nije posljedica zemljine jezgre vec interakcija magnetnih silnica sa sunca sa zeljezom unutarnje jezgre jer su zemlja i sunce magnetni spojeni
povlacenjem toka fluida na vanjskoj jezgri mice se juzni magnetni pol

zemlja ima rupu u magnetosferi, tamo nije magnetosfera slaba nego je uopce nema, jedan dio magnetnog stita velicine cijelih 5 planeta zemlje je prazan, ne postoji ga
znaci da iznad zemlje nema magnetnog stita na podrucju velicine samih 5 zemlja
jer ukupna magnetosfera zemlje zauzima volumen jedno 50 cijelih zemlja

vi se smijete svemu tome, ali ne daj boze da sunceva oluja udari u tu stranu gdje nema magntosfere
ako se to desi, ona ce udartiti magnetni sok direktno na zeljezo unutarnje jezgre koje je nepravilno rasporedeno
i velike su sanse da se strana jezgre koja konstantno raste urusi u drugu stranu koja konstantno topi zeljezo
u tom slucaju izgubit cemo jos 50% magnetosfere u roku 2 sata
fluidi vanjske jezgre ce promjeniti svoje tokove i ona ce napraviti veliki pomak, cak postoji i mogucnost da promijeni smijer
sto god od toga bilo, zemljina kora ce popucati i krenuti u onom smjeru u kojem je tjera sila preko plasta, tj u onom u kom se pomakla vanjska jezgra
nakon daljnjeg pada magnetosfere suncev maximum ce splaiti pola zivota na povrsini

sanse da se to sve dogodi su 80% u razdoblju od sredine ovog mjeseca do ozujka, travnja

samo pogledajte sto je bilo prosle godine, kad nije bio suncev maximum, udarila je jedna oluja nezamjetne jacine tocno u to mjesto gdje fali magnetosfere i nit puna tri dana kasnije japan je dozivio potres kakv nije normalna za zemlju za kojim je slijedio tsunami

tjedan dana kasnije udarila je isto jedna slaba oluja ali ne u tu rubu na magnetosferi vec vjerojatno malo dalje jer potresa nije bilo ali su zatoi geomognetne oluje dovele do sibirskog vala hladnoce koji je zahvatio i samu afriku
tjedan dana nakon toga su masovno poumirale zivotinje vodene magnetozmom

.. a time je pametnom sve jasno

nije smijesno vec treba pratiti situaciju jer sad ce suncev maximum kakvog nikad nismo imali u povijesti mijerenja, jaci barem 5 puta od onog monstuoznog prije 100 godina, kad su ljudi zbog udara oluje usred noci bez umjetnog svijetla citali knjige i ne imali rupu u magnetosferi
u koju nas god stranu zemlje udarila oluja, moze ona biti i slaba jer ne mjeri se jacina oluje samo po njenoj kolicini koja udari zemlju vec i po brzini kojom je udari, kako god nas udari zemlja ce u prvoj polovici 2013 proci gadne katastrofe

ako slucajno pukne ili se otopi veci dio ledenjaka promjenit ce se i sam nagib osi i mjeseceva orbita

....
ne morate mi govoriti da sam lud i da pricam gluposti rekli ste vec
oni pametni nakon sto nestane struje ce se prvo povuci u zatvorena podrucja da se zastite od zracenja kolko tolko,
a onda ce pratiti situaciju i znati sto im je ciniti dalje, boja i mirs neba ce im na vrijeme reci hoce li se zemlja okrenuti i koliko

Zadnje uređivanje ante šteković : 04.01.2013. at 22:22.
ante šteković is offline  
Old 05.01.2013., 10:05   #85
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
a ti očito ne znaš što je opuštenost i prepuštanje struji.
da to napraviš bilo bi ti neizmjerno bolje u životu.
Ti očito ne znaš što je stvarnost.

I nisam rekao da mi nije dobro.

Ali moglo bi biti najbolje.Samo to mi ljudi ne možemo sami napraviti, jer ne vladamo prirodnim materijalnim silama, kužiš?
teodor francic is offline  
Old 05.01.2013., 10:09   #86
Quote:
ante šteković kaže: Pogledaj post
unutarnja zemljina jezgra raste u jednu stranu stvarajuci sve vise zeljeza dok se druga strana topi, najvjerojatnije zbog vanjskog magnetnog utjecaja
(taj rast se desava stalno ali sad je intenzivniji)
kako ona raste tako za sobom povlaci tok fluida vanjske jezgre koji definiraju magnetosferu
magnetosfera nije posljedica zemljine jezgre vec interakcija magnetnih silnica sa sunca sa zeljezom unutarnje jezgre jer su zemlja i sunce magnetni spojeni
povlacenjem toka fluida na vanjskoj jezgri mice se juzni magnetni pol

zemlja ima rupu u magnetosferi, tamo nije magnetosfera slaba nego je uopce nema, jedan dio magnetnog stita velicine cijelih 5 planeta zemlje je prazan, ne postoji ga
znaci da iznad zemlje nema magnetnog stita na podrucju velicine samih 5 zemlja
jer ukupna magnetosfera zemlje zauzima volumen jedno 50 cijelih zemlja

vi se smijete svemu tome, ali ne daj boze da sunceva oluja udari u tu stranu gdje nema magntosfere
ako se to desi, ona ce udartiti magnetni sok direktno na zeljezo unutarnje jezgre koje je nepravilno rasporedeno
i velike su sanse da se strana jezgre koja konstantno raste urusi u drugu stranu koja konstantno topi zeljezo
u tom slucaju izgubit cemo jos 50% magnetosfere u roku 2 sata
fluidi vanjske jezgre ce promjeniti svoje tokove i ona ce napraviti veliki pomak, cak postoji i mogucnost da promijeni smijer
sto god od toga bilo, zemljina kora ce popucati i krenuti u onom smjeru u kojem je tjera sila preko plasta, tj u onom u kom se pomakla vanjska jezgra
nakon daljnjeg pada magnetosfere suncev maximum ce splaiti pola zivota na povrsini

sanse da se to sve dogodi su 80% u razdoblju od sredine ovog mjeseca do ozujka, travnja

samo pogledajte sto je bilo prosle godine, kad nije bio suncev maximum, udarila je jedna oluja nezamjetne jacine tocno u to mjesto gdje fali magnetosfere i nit puna tri dana kasnije japan je dozivio potres kakv nije normalna za zemlju za kojim je slijedio tsunami

tjedan dana kasnije udarila je isto jedna slaba oluja ali ne u tu rubu na magnetosferi vec vjerojatno malo dalje jer potresa nije bilo ali su zatoi geomognetne oluje dovele do sibirskog vala hladnoce koji je zahvatio i samu afriku
tjedan dana nakon toga su masovno poumirale zivotinje vodene magnetozmom

.. a time je pametnom sve jasno

nije smijesno vec treba pratiti situaciju jer sad ce suncev maximum kakvog nikad nismo imali u povijesti mijerenja, jaci barem 5 puta od onog monstuoznog prije 100 godina, kad su ljudi zbog udara oluje usred noci bez umjetnog svijetla citali knjige i ne imali rupu u magnetosferi
u koju nas god stranu zemlje udarila oluja, moze ona biti i slaba jer ne mjeri se jacina oluje samo po njenoj kolicini koja udari zemlju vec i po brzini kojom je udari, kako god nas udari zemlja ce u prvoj polovici 2013 proci gadne katastrofe

ako slucajno pukne ili se otopi veci dio ledenjaka promjenit ce se i sam nagib osi i mjeseceva orbita

....
ne morate mi govoriti da sam lud i da pricam gluposti rekli ste vec
oni pametni nakon sto nestane struje ce se prvo povuci u zatvorena podrucja da se zastite od zracenja kolko tolko,
a onda ce pratiti situaciju i znati sto im je ciniti dalje, boja i mirs neba ce im na vrijeme reci hoce li se zemlja okrenuti i koliko
Sve se to može dogoditi, ali se neće.

Smaka svijeta neće biti.

To je obećanje Stvoritelja.
teodor francic is offline  
Old 05.01.2013., 10:15   #87
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Sve se to može dogoditi, ali se neće.

Smaka svijeta neće biti.

To je obećanje Stvoritelja.
smak svijeta se nije desio ni prije 12 000 god kad je nestalo 40% života
niti prije "?" kad su nestali dinosauri
svijet je ostao tu
i atlantiđani su ljudi, pa je i za njih vrijedilo obečanje stvoritelja ali očito da ga nije ispunio
ante šteković is offline  
Old 05.01.2013., 10:28   #88
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Ti očito ne znaš što je stvarnost.

I nisam rekao da mi nije dobro.

Ali moglo bi biti najbolje.Samo to mi ljudi ne možemo sami napraviti, jer ne vladamo prirodnim materijalnim silama, kužiš?
A moglo bi biti i puno gore. Dakle ni raj, ni pakao već prosječno sivilo.
Begemotica is offline  
Old 05.01.2013., 18:04   #89
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A moglo bi biti i puno gore. Dakle ni raj, ni pakao već prosječno sivilo.
Da.Moglo bi biti i gore.Dobro da nije.

Ali zašto ne bi mogao postojati svijet bez patnje, bez prirodnih nepogoda, bez smrti?

Pa ovakav život kakav ga mi poznajemo ne traje vječno, zar ne?

Što je bilo prije toga?

Kakav je život onda postojao?
teodor francic is offline  
Old 05.01.2013., 19:05   #90
zato jer je to barem u ovom svemiru gdje mi živimo, protuprirodno i postoji nešto što se zove entropija.
NMT is offline  
Old 05.01.2013., 20:12   #91
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
zato jer je to barem u ovom svemiru gdje mi živimo, protuprirodno i postoji nešto što se zove entropija.
O ovom svemiru u kojemu živimo mi još puno toga ne znamo.

I isto kao što Sunce ili Zemlja nije vječno postojala, tako ni smrt nije oduvijek postojala.

Uostalom i piše u Bibliji da ja prva nakana stvaranja čovjeka bila da vječno živi, a ne da umire.
teodor francic is offline  
Old 05.01.2013., 21:47   #92
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Uostalom i piše u Bibliji da ja prva nakana stvaranja čovjeka bila da vječno živi, a ne da umire.
molim info: u kojoj bibliji to piše, i gdje točno?
Arcanum is offline  
Old 05.01.2013., 21:49   #93
Quote:
Arcanum kaže: Pogledaj post
molim info: u kojoj bibliji to piše, i gdje točno?
Mislim da ti je to onaj dio u Bibliji kad se Adam i Eva još uvijek nalaze u raju zajedno s Bogom u suživotu.
toma juda is offline  
Old 06.01.2013., 04:01   #94
Iako ne vjerujem, lijepo se zabavljati proročanstvima. Znam za tri vrlo stare osobe čija bi smrt bila popraćena reakcijama u cijelom svijetu: papa Benedikt XVI. (1927.), kraljica Elizabeta II. (1926.) i Fidel Castro (1926.). Ne mora nijedna od ove tri osobe umrijeti ove godine, ali sasvim je moguće. Papa Benedikt XVI. je po proročanstvu papa posljednji papa prije Petra Rimljanina za čijeg bi pontifikata trebalo nastupiti uništenje Rima i Posljednji sud. http://hr.wikipedia.org/wiki/Proro%C4%8Danstvo_papa . Već su mnoge države najavile kako će izići iz Commonwealtha nakon kraljičine smrti. U pitanju je opstanak monarhije. Ako kraljević Karlo (1948.) stupi na prijestolje poslije 18. rujna 2013. bit će najstariji nasljednik krune u povijesti Velike Britanije. Fidel Castro nije toliko globalno važan, ali on je osoba na koju je najviše puta neuspješno izveden atentat. Njegova smrt imala bi posljedice na Kubi. Castro se ne pojavljuje u javnosti, na zadnjim slikama iz listopada 2012. izgleda jako oronulo.
Dubrovčanin is offline  
Old 06.01.2013., 06:27   #95
http://www.glassrpske.com/novosti/sv...at/104853.html

Trovanje Baracka Obame, atentati na Angelu Merkel i Vladimira Putina, smrt britanske kraljice, posjeta vanzemaljaca i treći svjetski rat samo su neka od predviđanja astrologa i vidovnjaka za 2013. godinu. Vidovnjaci tvrde da su "četiri jahača apokalipse" već "čekirala karte" za Njemačku, SAD, Kinu, Rusiju i Britaniju, a "kao darove nose glad, bijedu, bolesti i potrese. " Srbi će, kažu, pobjeći iz "baksuzne" 2013. godine, ali građani spomenutih država ne će. "U 2013. godini očekuju se veoma učestali pokušaji atentata na vođe velikih, vladajućih zemalja, pa će biti ugroženi životi Baracka Obame, Vladimira Putina, kao i Angele Merkel, " kaže za "Glas Srpske" astrolog mundane (političke) astrologije iz Srbije Nikola Stojanović. Astrološke karte kažu da će u SAD doći do velikog razmimoilaženja između rukovodstva ove države i naroda koji predstavljaju. "Tako će se 2013. stvoriti velika mržnja prema rukovodećem establišmentu, ali i prema samom predsjedniku Obami. Pojavit će se veliki broj atentatora na rukovodeće ljude, "naglašava Stojanović. Dejan Lučić, koji se reklamira kao "čovjek koji zna sve, " predviđa Obaminu smrt već u proljeće, i to trovanjem u avionu. Kaže da će ga ubiti oni koji ga čuvaju, a naslijedit će ga Joe Biden, koji je "rođak sa zavjerenicima po majčinoj crti. " "Treba očekivati i veliki broj prosvjeda koji će žestoko uzdrmati SAD. Doći će do separatizma velikih, bogatih američkih država, " naglasio je Stojanović. Prema planetarnim pokazateljima, naglašavaju astrolozi, 2013. otpočet će ozbiljni vojni sukobi širom planeta. "Na planetu je sve gore i gore. Svjetlo u tunelu počinje se gasiti i čovječanstvo ulazi u razdoblje tame, ratova, bijede i gladi, " naglašava Stojanović. Pojašnjava da vodeće zemlje svijeta, kao što su SAD, Kina i Rusija, u svojim horoskopima za 2013. imaju ulaske u izravne ratne sukobe. "Kako bi naš narod rekao, to će biti sukobi "đonom, bez pardona. " Prema onome što zvijezde govore, najkritičnije je razdoblje tijekom travnja, svibnja i lipnja. Ako tada počne sukob, sve govori da će biti okončan kao prava katastrofa, " upozorava Stojanović. Astrolozi kažu da će burni događaji zatresti Europu 2013. godine, a posebno Njemačku. "U tu zemlju se vraća neonacizam, s ciljem protjerivanja stranih radnika zaposlenih u Njemačkoj. Ova država bit će pokretač nečega što će se tijekom 2013. odvijati u cijeloj Europi. Posebno treba znati da je sve to odavno isplanirano, " kaže Stojanović. Dodaje da to nije najveće žarište događaja koji očekuju svijet 2013. godine. "Bojim se da se sve ne bude odvijalo baš kao i nastanak čovječanstva - na Bliskom istoku. Pa da na istom mjestu bude okončano ono što je i započeto - ljudski rod. Tamo se sprema početak ovog velikog ratnog sukoba, " tvrdi Stojanović. Kao i svaka ozbiljna zemlja, i Rusija će imati granicu do koje će trpjeti sve što joj je nametnuto na planu geopolitike. "Poslije toga mogla bi krenuti u izravan rat. U takvom sukobu najgore će proći Turska. Izvjesno je da će Rusi u ovaj divovski ratni sukob ući kako bi pomogli istočnokršćanskoj braći Grcima, " naglašava Stojanović. Dodaje da bi trebalo očekivati i teške turbulencije u Velikoj Britaniji, u kojoj u 2013. treba očekivati kraljičinu smrt i smjenu na prijestolu. Vizionar iz Rožaja Merdan Agović vidi u 2013. godini mnogo hladnih dana, potresa, uragana, ali i posjet vanzemaljaca. Magistar takozvane bijele magije Lav Geršman ne gleda na događaje u 2013. godini "crnim naočalima. " On kaže da će sirijski sukob završiti, a arapska pobuna bliži se kraju. Ipak, ne predviđa lake i mirne dane za SAD. Bez obzira na jaku nestašicu koju valja očekivati iduće godine, astrološke mape kažu da će Bog biti uz Srbe i da će im poslati vodu onda kada im najviše bude potrebna. "Ako nas nešto spasi, to će biti prava srpska elita, " kaže Stojanović, dodavši da je to onaj skup intelektualaca koji se trenutno ne nalazi u službenim institucijama. Prema njegovim riječima, pomoći će nam i sjećanje na prave, velike Srbe kojih je bilo mnogo u povijesti. Jovan Tarabić, jedini živi potomak čuvenih proroka Jovana i Mitra Tarabića, tvoraca kremanskog proročanstva, u svojoj 90. godini života odlučio je Srbima prikazati što su stvarno vidjeli njegovi slavni preci. Djed Jovan naglašava da izvorni rukopis kremanskog proročanstva nije nikada pronađen i da se nalazi zatvoren u jednoj flaši koja je zazidana u kući iz turskog doba u Užicu. "Moji Tarabići su jasno kazali da dolazi vrijeme ratova, da će udariti brat na brata, prijatelj na prijatelja, te da će biti teško narodu, " istaknuo je.
Dubrovčanin is offline  
Old 06.01.2013., 09:41   #96
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je to onaj dio u Bibliji kad se Adam i Eva još uvijek nalaze u raju zajedno s Bogom u suživotu.
Naravno.Tada još nije postojala smrt.O tome i govorim.Zašto ne bi bilo moguće da život bude takav kakav je bio na početku.Bez smrti.

O takvome životu su mnogi govorili, od Krišne, Isusa do nedavno Sai Babe.

Mislim da su oni ZNALI o čemu govore, za razliku od nas ljudi.
teodor francic is offline  
Old 06.01.2013., 12:14   #97
zbog entropije
NMT is offline  
Old 06.01.2013., 16:47   #98
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
zbog entropije
Kada vladaš prirodnim procesima ni entropija nije neki veliki problem, kao ni crne rupe, kao ni bilo što drugo.

Kažem ako vladaš.

Ali mi ljudi si tu ne možemo puno pomoći.Svemir nam je dao život, ali nam prijeti i sa raznim opasnostima.
teodor francic is offline  
Old 06.01.2013., 17:19   #99
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Kada vladaš prirodnim procesima ni entropija nije neki veliki problem, kao ni crne rupe, kao ni bilo što drugo.

Kažem ako vladaš.

Ali mi ljudi si tu ne možemo puno pomoći.Svemir nam je dao život, ali nam prijeti i sa raznim opasnostima.
od postanka svemira dosad ništa nije ovladalo entropijom, prema tome nemaš ni uporišta u svojoj tvrdnji da je u početku bilo besmrtnost.
NMT is offline  
Old 06.01.2013., 17:28   #100
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
od postanka svemira dosad ništa nije ovladalo entropijom, prema tome nemaš ni uporišta u svojoj tvrdnji da je u početku bilo besmrtnost.
Veliš od postanka svemira?

A što je prije svemira bilo?

Sve materijalno se može obuzdati, o bilo kojoj sili da se radi.Mislim da su to i na Zemlji mnogi dokazali pred više svjedoka.
teodor francic is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.