Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2016., 10:48   #61
tendencije je i na onim glazbenicima (stranim) koji nisu nikad bili prepoznati kod nas kao vrlo bitni, koji su unijeli nešto novo i kvalitetno.
ovo je ustvari kao jedan mali vremeplov.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 10:54   #62
@Ajuto ,ako definiras topic kao jedan vremoplov moras dati precizne instrukcije i situirati vremeplov u vremenu . U mome djetinstvu na nasoj sceni i u svim drugim zemljama , strane pjesme su bile preuzimate ,plagirane .
Komunikacija kakvu poznamo u posljednjim decenijama je bila ne postojeca .
Tako da su nam nasi artisti mogli prodati sve sta zele kao njihove pjesme . Trebalo mi je vremena da shvatim da su to preuzete i prevedene aranzirane pjesme za nasa podneblja . I nije se radilo kao sta neko napisa , o coverima vec o plagijatima .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 10:59   #63
Nada Knežević - O kakva noć

Julie London No Moon at All
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 15:55   #64
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
@Ajuto ,ako definiras topic kao jedan vremoplov moras dati precizne instrukcije i situirati vremeplov u vremenu . U mome djetinstvu na nasoj sceni i u svim drugim zemljama , strane pjesme su bile preuzimate ,plagirane .
Komunikacija kakvu poznamo u posljednjim decenijama je bila ne postojeca .
Tako da su nam nasi artisti mogli prodati sve sta zele kao njihove pjesme . Trebalo mi je vremena da shvatim da su to preuzete i prevedene aranzirane pjesme za nasa podneblja . I nije se radilo kao sta neko napisa , o coverima vec o plagijatima .
mislim da sam bio dovoljno jasan u uvodu, uostalom i sam naslov teme nam sugerira o čemu se ovdje radi. meni ne smeta ako netko stavi svog kandidata, ali barem neka ondak približno pojasni u čemu se to očituje ta njegova posebnost, nek nakelji neki video/pjesmu/live nastup kao podršku.
ja osobno sam uz svog oca zavolio glazbu i ono što je on slušao uglavnom se i meni sve više svidjelo kroz vrijeme.

zato i ova tema postoji, da ukaže na te i takve devijacije i ispravi ih,
jer nikad nije kasno
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 15:56   #65
eo super, ovo kad sad slušam i dan danas zvuči toliko dobro i ispred svog vremena da je to jednostavno prestrašno, danas nema ovakve kvalitetne glazbe. nisu ih bez razloga plagirali prepjevavali.

ti ženski glasovi su totalno drugačiji od ovih danas. bezvremenski su.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 16:54   #66
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
@Ajuto ,ako definiras topic kao jedan vremoplov moras dati precizne instrukcije i situirati vremeplov u vremenu . U mome djetinstvu na nasoj sceni i u svim drugim zemljama , strane pjesme su bile preuzimate ,plagirane .
Komunikacija kakvu poznamo u posljednjim decenijama je bila ne postojeca .
Tako da su nam nasi artisti mogli prodati sve sta zele kao njihove pjesme . Trebalo mi je vremena da shvatim da su to preuzete i prevedene aranzirane pjesme za nasa podneblja . I nije se radilo kao sta neko napisa , o coverima vec o plagijatima .
plagijat je isključivo pjesma ili dio pjesme preuzet od nekoga i ne potpisan njegovim imenom, nego svojim.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 17:04   #67
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
plagijat je isključivo pjesma ili dio pjesme preuzet od nekoga i ne potpisan njegovim imenom, nego svojim.
Znam definiciju plagiata , i hvala ti sta si ju naveo . Zanima me koliko nasih umijetnika u davnoj proslosti su trazili dozvolu za preuzimanje tudjih dijela ?
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 17:09   #68
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
mislim da sam bio dovoljno jasan u uvodu, uostalom i sam naslov teme nam sugerira o čemu se ovdje radi. meni ne smeta ako netko stavi svog kandidata, ali barem neka ondak približno pojasni u čemu se to očituje ta njegova posebnost, nek nakelji neki video/pjesmu/live nastup kao podršku.
ja osobno sam uz svog oca zavolio glazbu i ono što je on slušao uglavnom se i meni sve više svidjelo kroz vrijeme.

zato i ova tema postoji, da ukaže na te i takve devijacije i ispravi ih,
jer nikad nije kasno
Lijepo je to od tebe . Mislim da bi im podizanje iz prasine vise godilo kada bi se radilo o nekim profesionalcima koji imaju neki utijecaj i koji bi mogli javno da im odaju pocast . Mozda nobelovu nagradu .

Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
eo super, ovo kad sad slušam i dan danas zvuči toliko dobro i ispred svog vremena da je to jednostavno prestrašno, danas nema ovakve kvalitetne glazbe. nisu ih bez razloga plagirali prepjevavali.

ti ženski glasovi su totalno drugačiji od ovih danas. bezvremenski su.
Kada sam mali bio , ona je bila ljubimica moga oca . Utijecala je mnogo i na moj glazbeni izbor .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 18:02   #69
jel miladin šobić spada u temu? , meni je genijalan.

https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9...B1%D0%B8%D1%9B

https://www.youtube.com/watch?v=5ipdIHdVusA
Miladin Šobić | Ne pokusavaj mjenjat me

https://www.youtube.com/watch?v=Behl0fsX0dQ
Miladin Šobić | Džemper za vinograd

https://www.youtube.com/watch?v=lQ51vf3oJ0s
Miladin Šobić | Kad bi došla Marija

https://www.youtube.com/watch?v=OYjxPtED0oY
Miladin Šobić | Ašik Ajša

https://www.youtube.com/watch?v=Ac20Icwub-o
Miladin Šobić | Opet krivi tip

https://www.youtube.com/watch?v=na-gCXvZrPA
PJESMA ZA KRAJ - MILADIN SOBIC

https://www.youtube.com/watch?v=uochOlnGZcA
Miladin Šobić - Kišobran
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 18:46   #70
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Znam definiciju plagiata , i hvala ti sta si ju naveo . Zanima me koliko nasih umijetnika u davnoj proslosti su trazili dozvolu za preuzimanje tudjih dijela ?
to je nebitno po pitanju plagijata, a čim je potpisano ime pravog autora trebalo bi se podrazumijevati da je objavljeno uz dozvolu vlasnika, o čemu vjerojatno računa vode diskografske kuće.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 19:08   #71
Quote:
arenx kaže: Pogledaj post
jel miladin šobić spada u temu? , meni je genijalan.
Crnogorski Đorđe Balašević. Dobra glazba za studente, posebno za vječne pa si naviješ Džemper.
Internet njega ne voli jer je napadao neke sada mrtve stranice zato što mu dijele glazbu. Mislim da je ovih godina trebao izdati neki novi album.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 19:11   #72
ma da? možda se ne voli promovirati nikad ga nisam čula na radiju, na netu sam ga otkrila.
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 22:25   #73
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Crnogorski Đorđe Balašević.
viš nisam znao za tog tipa, uvijek je lijepo nešto novo saznati

Teach-In

jedan od nizozemskih bandova u nizu, iz tog plodnog disco perioda 70-80.

možda su najpoznatiji po sudjelovanju na euroviziji 1975.





i meni pak njihova najjača stvar, vraća me u mladost

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 23:26   #74
ej pa ja imam njihovu singlicu, nemam pojma otkud mi

__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 09:40   #75
Tom Robinson Band

zaboravljen a meni jako drag band, koji je kratko trajao ali je i za to malo aktivnog vremena na sceni ostavio velikog traga...

angažirani punk rock, tako bi ih opisao,

inače veliki borci za ljudska prava i slobode...

možda i njihova najpoznatija pjesma



i power in the darkness, meni najbolja njihova, s funky prizvukom



full koncert s repertoarom koji ih krasi

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 22:26   #76
čovjek kojeg se slabo spominje je zasigurno i Adriano Celentano, legendarni talijanski allrounder, za mene osobno legenda u svim aspektima, pogotovo u onom coolerskom i nenametljivom ponašanju

izvanredna rokabilijevska bluzerica



pa jedan izvrstan cover, pjesma veća od života



mladenačka



i bezvremenska

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 09:33   #77
Living Colour

inače meni drag band, zenit su dosegli ranih devedesetih (tad sam ih i slušao) kada su s svojom energičnom fuzijom heavy metala, funka i alternartivnog rocka prodrmali scenu i skrenuli pozornost na sebe. sve redom odlični muzičari.

osim njihove možda najpoznatije himne iz tog perioda "cult of personality"



sviđa mi se npr. i ignorance is bliss, s njihovog gostovanja kod lettermana, pjesma s njihovog albuma stain koji ih možda i najbolje prezentira



ja opet obožavam njihove interlude, to je prije bilo nepisano pravilo na albumima, a sad ih rijetko tko upražnjava

eo dva interludea



i najbolji, mračni hemp

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 22:00   #78
The Motels

interesantan band koji nikad nije dosegnuo nekakvu preveliku slavu a čak je imao taj potencijal tamo negdje s početka osamdesetih.

većina ljudi više preferira njihove pitke limunade kao što su "Only the Lonely" ili "Suddenly Last Summer" dok sam ja više za rock-punk stvari kao npr.





frontmenka je bila quite sexy
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 00:44   #79
Amanda Lear



meni osobno jedna od najseksipilnijih pjevačica ikad, neponovljiva u svojim nastupima, neodoljivog glasa, smješka i scenskih pokreta.

kako jedan nastup treba izgledati pogledajte na ova dva videa,
to su mi ujedno i njezine dvije najdraže pjesme, između mnogih...



Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 08:49   #80
Van Halen je band koji je zasigurno debelo debelo podcjenjen na ovim prostorima, to je jedan od bandova koji je jebački prodrmao scenu i donio nekakvu nadu i osvježenje, šteta što niti jedan band nije nastavio njihov niz.

i dan danas nestvarno zvuče a kamoli tamo još s početka osamdesetih...



Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.