Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 19:41   #21
Pozdrav imam pitanje.
Protiv mene se vodi kazneni postupak.Nabio sam jednog lika i uzeo mu 100eura sto je imao kod sebe.Lik je poznati prevarant i vec me je za tisuce kn prevario.Svakako to ne oobrava moj postupak.Uglavnom bio sam do sada na 3 rocista.Dva svjedoka koja su bila vec su saslusana.Zadnji svjedok odnosno osteceni se do sada nije pojavio na sudu niti jednom.Prvi put na glavnoj uvodnoj raspravi je nazvao sud i rekao da ne zeli doci jer se kao boji i da nema novaca za put.Iduca 2 puta je dostava poziva vracena neurucena uz naznaku dostavljaca ,prvi put nepoznat a drugi put naslovnik odselio.ZODO istice da je suglasna sa citanjem iskaza svjedoka dok moj odvjetnik trazi neposredno saslusanje istog.Sudkinja je takodjer raspisala lokalnu adresu za svjedoka.E sad moje pitanje glasi.Do kada i koliko puta doticno moze da izbjegava i nedolazi na sud.Shvacam po odgovoru mog odvjetnika da mi to ide u korist.Ali zanima me do kada zakonsku on moze izbjegavati sud.Jer situacija sa odvjetnikom mi takodjer nije bajna.Za tih nekoliko rocista sam mu platio preko tisucu eura i nije vise da ga mogu tako lako jos financirati.Naime svaki put ko budala moram moliti sefa da me pusti sa posla takodjer vodim i svoga maloljetnog sina sa sobom jer ga nemam gdje ostaviti pa su ga vec nekoliko puta i sudski policajci cuvali i brinuli o njemu dok bih ja bio u sudnici 10min i uvijek bi isto bilo.Nema lika.Ja toliki put sa djetetom prevalio i nikom nista.Naime dobio sam opet poziv za 23.02. I zvao sam odvjetnika da li ga mogu ovaj put odgoditi jer mi sef neda slobodno a i sa novcima sam tanak za poplacati sve putne troskove naravno opet sa djetetom.Odvjetnik mi je rekao da to tako ne ide bla bla da ce pokusati.Da ga nazovem za par dana.Ali opet me zanima cak i kad bih se opet i pojavio na rocistu kako mogu biti siguran da ce ovaj put doticni doci i da li mi to uopce igra ikakvu ulogu ako se ja i ovaj put pojavim na sudu a doticni opet ne.Da li je to uopce vazno ili je svejedno.Mislim dosao ne dosao brijem da ce mi odvjetnik svakako htjeti naplato 100 do 200 eura.Eto ispricavam se na dugom postu ali svaka informacija mi je dobrodosla jer do sada nikada nisam bio osudjivan niti se nalazio u ovakvoj situaciji.Zahvaljujem

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
__________________
Pare nisu problem-Para nema
kucy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.