Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 22:25   #21
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Pa ne može ih se ubijati u prirodi jer su praktički izumrle. Preplahe s obzirom na predatore. Praktički im je zatočeništvo jedino preostalo za opstanak vrste.
Točno,ja sam nekad davno prije nekih 15-20g još kao mladac uzgajao te slatke beštijice,na sreću prodao sve relativno na vrijeme iako sa gubitkom kad je potražnja za krznom pala.
Ukratko,ako želiš kvalitetno krzno moraš se i te kako potruditi,njima sam kupio klimu da im ne bude vruće dok sam se ja znojio kat iznad.Grijanje isto,češljanje,kvalitetna ishrana puna vitamina+svakoj grožđice ili jabuka,svakodnevno čišćenje,ne smije biti buke....ukratko mislim da im nije bilo loše u zatočeništvu,da ih ja nisam uzgajao ne bi ih ni bilo,ja ne vidim ništa loše u tome.Nije da sam ih lovio po šumi i time im ugrozio opstanak.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 23:18   #22
Ljudi to ne razumiju. Ako gledaš na najvišu klasu krzna, prostorija mora biti ekstremno čista. Znači, ne kao za ljude, nego praktički kao operacijska sala. Moraju imati klimatizaciju, ventilaciju i vrhunsku zvučnu izolaciju, jer su jako plahe.

Što se tiče ostaloga, potrebna im je jako kvalitetna prehrana, puno pregleda, uz češljanje, te moraš pogoditi par dana kad im je krzno ekstra kvalitete, što moraš i prepoznati, kako bi ih prodao u tih par dana.

Eh, da, treba im i muziku puštati.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 00:41   #23
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ljudi to ne razumiju. Ako gledaš na najvišu klasu krzna, prostorija mora biti ekstremno čista. Znači, ne kao za ljude, nego praktički kao operacijska sala. Moraju imati klimatizaciju, ventilaciju i vrhunsku zvučnu izolaciju, jer su jako plahe.

Što se tiče ostaloga, potrebna im je jako kvalitetna prehrana, puno pregleda, uz češljanje, te moraš pogoditi par dana kad im je krzno ekstra kvalitete, što moraš i prepoznati, kako bi ih prodao u tih par dana.

Eh, da, treba im i muziku puštati.
i nježno ih ubiti nakon svega toga...

u klaonicama je poznato da rade psihički nestabilne osobe, i to je još za hranu (koje se dobar dio baca...), al kakva osoba moraš biti da ni ne trepneš za takav cilj.

dabog svima koji ne znaju drugačije živjeti nego od smrti životinja za besmislen proizvog kao što je krzno, žene bile nepoznanice do kraja života.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 00:51   #24
Šta smo na religiji?

Ti ne jedeš životinje? Onako, ako Hrvatska zabrani, eto, spasit će se svijet.

Životinje se ubijaju zbog krzna, uglavnom za potrebe žena.

Ako ćemo realno, humanije od postupanja prema kravama u svakom slučaju.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 00:52   #25
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Pa tako će i biti, isto se priča u Srbiji, ovi samo najavljuju odlazak u Bugarsku i Rumunjsku, kad su doma pacijenti.

To mi nikad neće biti jasno, protiv plastičnih vrećica, ok je posjeći stablo za vrećicu, ali eto, za krzno ne smiješ ubiti životinju, nego je tu plastika ok.
Koja nakaradna logika, znaci ako ne mozes ukinuti sve po tebi nepravilnosti odjednom, onda nema smisla niti logike prosvjedovati protiv u ovom slucaju uzgoja cincila za krzno.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 00:55   #26
Nakaradna je logika zelenih.

Naravno, od nekud treba početi, ali zašto ne od onih najvećih? Isto smeće kao i sa zagađivanjem od automobila. Imaš 7-8 većih zagađivača i višestruko gorih, ali eto, auti su problem.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 02:33   #27
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Nakaradna je logika zelenih.

Naravno, od nekud treba početi, ali zašto ne od onih najvećih? Isto smeće kao i sa zagađivanjem od automobila. Imaš 7-8 većih zagađivača i višestruko gorih, ali eto, auti su problem.
Nakaradno je tvoje izvrtanje logike.

Tko je ikad počeo od najvećih? Jesi ti počeo prvo trčati pa tek kasnije hodati?

Uspoređivati automobilsko zagađenje s patnjom živog bića ti je isto logično vidim...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 02:38   #28
Zapravo je tvoja logika kriva. Krećeš u spašavanje svijeta od činčila? Pa pola posla si napravio ako spasiš, recimo, krave i goveda.

Ali da, lakše je uništiti 200 nemoćnih ljudi, nego megakorporacije, protiv njih se i ne bore zeleni, jer ih oni financiraju. Eh, da, moja logika.

Čovjeku je najteže naučiti disati, poslije sve živo uspije. Samo eto, tebi je očito važnije hodanje od disanja.

Ekologija mora imati neki smisao. Pokušavaju smanjiti zagađenje smanjenje ispušnih plinova u autima za 10%. Zašto ne smanje zagađenje ugradnjoj filtera u prave zagađivače? Tako bi smanjili zagađenje za 50% na najvećim zagađivačima, a ne 10% na onima koji su gotovo pa nebitni u postotku.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 02:40   #29
Izvrsno.

Za iduću mjeru predlažem da se zakonom zabrani lavovima u Africi da ubijaju antilope.
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 02:41   #30
Najbolja mjera za spas planeta bi bila da se ljudima zabrani razmnožavanje.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 02:41   #31
Plemenita zarada onog najgoreg kapitalističkog ološa da bi se bogataške kuje mogle šepuriti. Mislim da nisu činčile zaslužile odstrel u tom slučaju. Serijski ubojica jednog i drugog šljama je recimo puno plemenitiji posao.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 02:55   #32
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Zapravo je tvoja logika kriva. Krećeš u spašavanje svijeta od činčila? Pa pola posla si napravio ako spasiš, recimo, krave i goveda.

Ali da, lakše je uništiti 200 nemoćnih ljudi, nego megakorporacije, protiv njih se i ne bore zeleni, jer ih oni financiraju. Eh, da, moja logika.

Čovjeku je najteže naučiti disati, poslije sve živo uspije. Samo eto, tebi je očito važnije hodanje od disanja.

Ekologija mora imati neki smisao. Pokušavaju smanjiti zagađenje smanjenje ispušnih plinova u autima za 10%. Zašto ne smanje zagađenje ugradnjoj filtera u prave zagađivače? Tako bi smanjili zagađenje za 50% na najvećim zagađivačima, a ne 10% na onima koji su gotovo pa nebitni u postotku.
Ne krećem u spašavanje svijeta nego gledam na smanjenje patnje, tebi očito nepoznat pojam. Neki ljudi se bore za humaniji tretman i bolji smještaj stoke koja se uzgaja za meso, ali prema tvojoj logici, to nema smisla jer ju se na kraju ipak ubije. Dostojanstvo je očito rezervirano zamo za čovjeka. Iako nismo na religiji, s tvojim stavom kao da i jesmo.

Nemoćnih ljudi? Prije bi rekla lijenih. Jer lakše je hranit činčilu u sobi nego kopat na njivi...
Samo mi objasni, ako je čovjeku najteže naučiti disati, a sve ostalo uspije (nemoćni), zakaj onda ne uspije naći neki drugi posao koji ne uključuje ubijanje životinja zbog luksuzne robe???

I znaš zakaj nitko ne radi veće korake? Jer dijeli tvoju logiku. Umjesto da se pokrene, udruži i aktivira, jedina mu ej bitka za svoje blagostanje uz minimum napora i to najčešće na štetu drugoga. Ajde... ponekad se još i javi na forum da kritizira one koji imaju bar trunku ljudskosti.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 02:58   #33
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Nemoćnih ljudi? Prije bi rekla lijenih. Jer lakše je hranit činčilu u sobi nego kopat na njivi...
Samo mi objasni, ako je čovjeku najteže naučiti disati, a sve ostalo uspije (nemoćni), zakaj onda ne uspije naći neki drugi posao koji ne uključuje ubijanje životinja zbog luksuzne robe???

I znaš zakaj nitko ne radi veće korake? Jer dijeli tvoju logiku. Umjesto da se pokrene, udruži i aktivira, jedina mu ej bitka za svoje blagostanje uz minimum napora i to najčešće na štetu drugoga. Ajde... ponekad se još i javi na forum da kritizira one koji imaju bar trunku ljudskosti.
Čime se ti baviš? Gdje si zaposlena?

Jer ovo me pametovanje podsjeća na ono "neka jedu kolače".
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 03:02   #34
Quote:
Jack Van Ras kaže: Pogledaj post
Čime se ti baviš? Gdje si zaposlena?
nemaš drugih argumenata pa ti treba pomoć da me diskreditiraš osobno? good luck with that :

Kao i s uporedbama. Ona s antilopama i lavovima je top!
I nisam na ničijoj sisi, sori. Znam za situaciju kod nas, možda i više nego ti.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 03:03   #35
Quote:
Jack Van Ras kaže: Pogledaj post
Izvrsno.

Za iduću mjeru predlažem da se zakonom zabrani lavovima u Africi da ubijaju antilope.
Glupi stvore, lav jede antilopu iz potrebe, a mrcina koja uzgaja činčile jer nema nikakvih drugih kvalifikacija i kao mala je vjerojatno kidala noge žabama, to ne radi da se prehrani i iz nagona nego jer je lijena psihopatska mrcina. Capisci?
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.01.2017., 03:04   #36
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
nemaš drugih argumenata pa ti treba pomoć da me diskreditiraš osobno? good luck with that :

Kao i s uporedbama. Ona s antilopama i lavovima je top!
Pametuješ da su ljudi lijeni. Pa odi ti onda kopaj na njivu pa se javi. Ako se time ne baviš onda ssshh.
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 03:07   #37
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Glupi stvore, lav jede antilopu iz potrebe, a mrcina koja uzgaja činčile jer nema nikakvih drugih kvalifikacija i kao mala je vjerojatno kidala noge žabama, to ne radi da se prehrani i iz nagona nego jer je lijena psihopatska mrcina. Capisci?
Predlažem da iduću zabranimo svinjokolju!
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 03:09   #38
Quote:
Jack Van Ras kaže: Pogledaj post
Predlažem da iduću zabranimo svinjokolju!
Predlažem da škole prestanu producirati ljude koji ne znaju čitati s razumijevanjem.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 03:10   #39
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Ne krećem u spašavanje svijeta nego gledam na smanjenje patnje, tebi očito nepoznat pojam. Neki ljudi se bore za humaniji tretman i bolji smještaj stoke koja se uzgaja za meso, ali prema tvojoj logici, to nema smisla jer ju se na kraju ipak ubije. Dostojanstvo je očito rezervirano zamo za čovjeka. Iako nismo na religiji, s tvojim stavom kao da i jesmo.

Nemoćnih ljudi? Prije bi rekla lijenih. Jer lakše je hranit činčilu u sobi nego kopat na njivi...
Samo mi objasni, ako je čovjeku najteže naučiti disati, a sve ostalo uspije (nemoćni), zakaj onda ne uspije naći neki drugi posao koji ne uključuje ubijanje životinja zbog luksuzne robe???

I znaš zakaj nitko ne radi veće korake? Jer dijeli tvoju logiku. Umjesto da se pokrene, udruži i aktivira, jedina mu ej bitka za svoje blagostanje uz minimum napora i to najčešće na štetu drugoga. Ajde... ponekad se još i javi na forum da kritizira one koji imaju bar trunku ljudskosti.
Kakva je to logika i demagogija? Mi smo na gospodarstvu. Ovo što se radi, radi se jer je netko podmitio neke naše činovnike, da to zabrane. Šta misliš, koliko će trebati da poskupi krzno 2-3 ili 10 puta? Misliš da se onda neće smjeti prodavati? Kako da ne, pazi, oni zabranjuju samo uzgoj. Znači, ako neke korporacije zabrane u svim državama osim tamo gdje su oni carevi, imat ćeš monopol. I što si napravio? Ništa.

Ti ljudi koji se time bave, sigurno nisu moćnici, u to budi uvjerena.

Zašto ti ne kopaš na njivi? Ah, da, oni su lijeni, a to je full time job, ali eto, prodavači magle nisu. Lobisti također.

Mene samo zanima, odakle tebi pravo kupovati nešto od prave kože, a moralizirati oko krzna? Ne vidim baš neku razliku u demagogiji. Ako ćemo već zabranjivati, ajmo zabraniti sve.

Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Predlažem da škole prestanu producirati ljude koji ne znaju čitati s razumijevanjem.
Još kad bi imao/la hrabrosti pisati s originalnog profila...
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 03:10   #40
Quote:
Jack Van Ras kaže: Pogledaj post
Pametuješ da su ljudi lijeni. Pa odi ti onda kopaj na njivu pa se javi. Ako se time ne baviš onda ssshh.
Težak fizički rad ne bi izliječio bolesnu osobu, ali bi je barem odmaknuo od provođenja bolesnih ideja.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.