Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 00:04   #21
Ja recimo ne vjerujem ni 10 % sadržaja ovog teksta.

Ženska ima neku vezu u tim EPH sranjima i oni ti vole objavljivati ovakve članke, posebno o uspješnim mladim ženama poduzetnicama.

Ljudi koje ja znam da su stvarno uspješni nikad ne daju intervjue ovakvog tipa i ne pristaju na ovakve članke, jednostavno im to ne treba.


Glorija (opet EPH) ti je posebno rezervirana za takve priče pa ti onda pišu ovakve bajke o tim ženama tipa žena onog Goluže (on financirao njenu firmu,iz teksta o velikoj poduzetnici će pametni zaključiti da joj je jedini uspjeh to da se predstavila na stranom sajmu. Da, i ?

Koliko ugovora je zaključila ? Ni jedan. To su ti onda formulacije tipa "Interes su pokazali i strani investitori iz Izraela, Sad-a" itd ...itd...

Konkretno jedno veliko ništa pokrenuto sa muževom lovom.Ali ona je u tekstu predstavljena kao jako uspješna mlada žena.

Pa ti onda pjevaju hvalospjeve o Velini, bivšoj dance zvijezdi kao velikoj poduzetnici, strašno uspješnoj sa vlastitom linijom kozmetike.

Ne kažu ti da su prije 1-2 godine pisali o njoj kao o velikoj poduzetnici sa ekskluzivnom cvjećarnom koja je u međuvremenu propala. Oba posla su joj financirali bogati starci.

I sad ti oni nju predstavljaju kao strašno uspješnu mladu ženu.Naravno, tu su i završeni faksevi tipa jednogodišnjeg studija oblikovanja dekupaža i slično.

Bila je i priča o kćeri one ženske iz Americana Nine Oberaiter Gluhak.

Kćerkica se poželi baviti dizajnom nakita,završi tečaj i odmah je tu članak o uspješnoj dizajnerici nakita. Koliko toga je ona zapravo prodala ti nikad neće pisati.Stvarni rezultati neće biti u tekstu.

Ali će ona biti predstavljena kao nevjerojatno uspješna i mi se svi možemo sakriti pred njom.

Nemojte biti naivni. Ima takvih članaka i o muškim poduzetnicima,ali njihove pozadine većinom neznam ili ne znam dovoljno o konkretnom poslu pa ne mogu reći. Uglavnom su isto tako šuplji.

Ljudi koji su zaista uspješni ne trebaju ovakve članke, nećete ni znati za njih nažalost. A o njima bi zapravo trebali čitati. Jer od njih se može nešto naučiti.

Osobno mislim da su ovakvi članci nevjerojatno društveno štetni jer kod onih naivnijih izazivaju depresiju i nezadovoljstvo vlastitim životom. Jer misle da je drugima bolje ili da su bolji. A često nisu.

EPH ti se specijalizirao za takve stvari.Svi su uspješni u EPH izdanjima.
To je jedan drugi svijet.

Nisi jedini koji ne vjeruje. Ima stvarno uspješnih ljudi,čak i uspješnijih od nje,ali o njima se ne pišu ovakvi članci.
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 00:10   #22
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Znam dosta ljudi koji su zaista napravili čudo od svojih života, završili izvrsne fakultete, rade super poslove (vlastitom zaslugom sve navedeno), a ipak mi je teško povjerovati u ovako neke članke.

Razlog tome - novinari baljezgaju i pišu sve u superlativima.
Samo za primjer ću uzeti mladu ženskicu o kojoj se prošle godine pisalo u svim novinama kako je uspješna hrvatska poduzetnica, kako je proširila biznis na nekoliko država, da bi ispalo da njena firma ima jednog zaposlenog (nju), prošle godine je okrenula manje od 10.000kn i završila godinu oko nule.
Zato mi je ponekad stvarno teško vjerovati u te super priče o briljantnim uspjesima.
Slažem se, mislim da zna na koga misliš - ona s planerima.

Pokazalo se da žena jedva zaradi nekakav džeparac 600,700 kn mjesečno, prosječan student zaradi više preko student servisa i uspješniji je od nje.


O tome i pričam, meni je koma da se ljudi onda osjećaju jadno kada vide ovakve članke a istina je stvarno drugačija i često se ispostavi da su oni sami možda i uspješniji od tih "uspješnih mladih poduzetnika"
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 00:41   #23
pa nije da o dotičnoj dami piše samo jutarnji
imaš i index prije koju godinu članak, pa još stariji iz slobodne

i zašto bi se itko osjećao jadno jer je ova u kini, umjesto da mu to bude poticaj,kad je ova mogla zašto ne bi i ja ?

ovo je teški pesimizam i samoomalovažavanje
baš ovakvi bi trebali biti primjer da svatko može uspjeti ako proba,meni baš na to vleče članak

ps istina da je puno bolji članak o tipu koji je osnovao iskon, kaj je isto nedavno bio na nekom portalu
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 00:46   #24
Quote:
Holly G. kaže: Pogledaj post
Ja recimo ne vjerujem ni 10 % sadržaja ovog teksta.

Ženska ima neku vezu u tim EPH sranjima i oni ti vole objavljivati ovakve članke, posebno o uspješnim mladim ženama poduzetnicama.

Ljudi koje ja znam da su stvarno uspješni nikad ne daju intervjue ovakvog tipa i ne pristaju na ovakve članke, jednostavno im to ne treba.


Glorija (opet EPH) ti je posebno rezervirana za takve priče pa ti onda pišu ovakve bajke o tim ženama tipa žena onog Goluže (on financirao njenu firmu,iz teksta o velikoj poduzetnici će pametni zaključiti da joj je jedini uspjeh to da se predstavila na stranom sajmu. Da, i ?

Koliko ugovora je zaključila ? Ni jedan. To su ti onda formulacije tipa "Interes su pokazali i strani investitori iz Izraela, Sad-a" itd ...itd...

Konkretno jedno veliko ništa pokrenuto sa muževom lovom.Ali ona je u tekstu predstavljena kao jako uspješna mlada žena.

Pa ti onda pjevaju hvalospjeve o Velini, bivšoj dance zvijezdi kao velikoj poduzetnici, strašno uspješnoj sa vlastitom linijom kozmetike.

Ne kažu ti da su prije 1-2 godine pisali o njoj kao o velikoj poduzetnici sa ekskluzivnom cvjećarnom koja je u međuvremenu propala. Oba posla su joj financirali bogati starci.

I sad ti oni nju predstavljaju kao strašno uspješnu mladu ženu.Naravno, tu su i završeni faksevi tipa jednogodišnjeg studija oblikovanja dekupaža i slično.

Bila je i priča o kćeri one ženske iz Americana Nine Oberaiter Gluhak.

Kćerkica se poželi baviti dizajnom nakita,završi tečaj i odmah je tu članak o uspješnoj dizajnerici nakita. Koliko toga je ona zapravo prodala ti nikad neće pisati.Stvarni rezultati neće biti u tekstu.

Ali će ona biti predstavljena kao nevjerojatno uspješna i mi se svi možemo sakriti pred njom.

Nemojte biti naivni. Ima takvih članaka i o muškim poduzetnicima,ali njihove pozadine većinom neznam ili ne znam dovoljno o konkretnom poslu pa ne mogu reći. Uglavnom su isto tako šuplji.

Ljudi koji su zaista uspješni ne trebaju ovakve članke, nećete ni znati za njih nažalost. A o njima bi zapravo trebali čitati. Jer od njih se može nešto naučiti.

Osobno mislim da su ovakvi članci nevjerojatno društveno štetni jer kod onih naivnijih izazivaju depresiju i nezadovoljstvo vlastitim životom. Jer misle da je drugima bolje ili da su bolji. A često nisu.

EPH ti se specijalizirao za takve stvari.Svi su uspješni u EPH izdanjima.
To je jedan drugi svijet.

Nisi jedini koji ne vjeruje. Ima stvarno uspješnih ljudi,čak i uspješnijih od nje,ali o njima se ne pišu ovakvi članci.
Zaista istinit post
Ja npr ne mogu vidjet članak ili intervju neke žene nogometaša (uglavnom one daju takve intervjue) u kojima uz 2 dadilje i ne radeći ništa prosipaju mudrosti o težini majčinstva i obavezama. Časopise ne čitam jer je novinarstvo spalo na najniže moguće grane, ali kad vidim tako nešto na portalu pomislim wtf
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 01:08   #25
Kakav će poticaj netko dobiti iz članka u kojem je sve izmišljeno ?

Nikakav poticaj nekome ne mogu biti laži o tuđem izmišljenom uspješnom životu.

I nisam rekla da SAMO eph piše takve članke, rekla sam da oni to vrlo često rade.

Bila je priča o curi (mala crtica u novinama) koja je završila dizajn U Zg-u, sudjelovala u nekom internacionalnom natječaju tijekom studija i tamo ju je zapazila strana kompanija koja joj je odmah ponudila posao. To je priča koja je vjerodostojna i istinita jer je cura danas njihov dizajner i može se pratiti njezina (prava ) karijera.
Nije bilo potrebe da se njezinom putu dodaju sranja poput ovih u članku jer je njezin uspjeh vjerodostojan. Danas je jedna od glavnih dizajnera velike tvrtke.

Ona nema potrebe za ovakvim člancima,a nema potrebe ni pojavljivati se u novinama uopće.

Ova pak lovi u Hr nekakav posao za koji se nada da će joj ga netko ponuditi impresioniran njezinim poduhvatima i uspjesima vani, a koji se vjerojatno ne mogu provjeriti.

A da, i meni je priča o Sobolu stvarno inspirativna,čovjek je znao prepoznati trenutak, a to je uvijek jako bitno.

Od takvih se može puno naučiti. Čitala sam dosta intervjua a njim i on je znao dosta detaljno prepričavati te prve dane Iskona i kako je sve započeo.Jako zanimljivo.
I nema tu nekih rupa u priči kod takvih, stvarno uspješnih ljudi.

Zadnje uređivanje Holly G. : 11.01.2017. at 01:26.
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 02:24   #26
Ne mora biti nužno izmišljeno, sve ovisi na koji način nešto prezentiraš. Zato služi PR. Ne izmišljaš ali tjeraš vodu na svoj mlin koristeći generičke riječi.

Stvar je u tome da nešto pročitamo i onda mi sami dajemo značenje tim riječima.

Npr. "govori 6 jezika" većini ljudi se u glavi motaju strani jezici, ali realno hrvatski, srpski, bosanski, slovenski i engleski su već 5 jezika. Dodaj još njemački, i već si na 6.

"Najmoćnije firme se otimaju za proizvode." Svi će tu odmah pomisliti na Apple, Mercedes, Google ili neku drugu veliku firmu, ali realno bilo koja firma može biti "najmoćnija" u nečemu. Itd...

Vjerojatno žena ima zanimljiv cv, a ovaj članak je više onako pjesnička slobodna interpretacija. Osobno znam nekoliko ljudi koji bi mogli ispričati ovakve i slične priče. Sama činjenica da u par godina promijeniš nekoliko sasvim različitih država ti je plodno tlo da ti se nešto slično dogodi. Gledam po sebi, već nekoliko godina ne živim u Hrvatskoj, i kad si stranac lakše ti bude, nekako te ljudi lakše zapamte...
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."

Zadnje uređivanje johnnyBlack : 11.01.2017. at 02:46.
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 02:36   #27
pa ako ova lovi poso već 5 godina iz kine u hr onda je stvarno posebna
ne vidim da je nešto previše izmišljeno pošto su navedeni neki časopisi i imena,što bi se onda dalo i provjeriti ( imam presumciju nevinosti )
a očito ona živi takav život, pa eto ja ga smatram uspješnim, jer je bar obišla svijeta,a vidim da je i radila par godina u dosta tvrtki za arhitekturu koja čini se ima neke nagrade i ok radove (lajbek u tom pitanju )
pa nije ju teško izguglati i vidjeti na fb/lik
tako da navedi koji je točno dio izmišljen ?

isto tako je možda ova nadarena,pa su je primjetili, pa "više" pišu (mislim članak svake 2-3 godine u hr novinama i nije nešto wow )
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:56   #28
Quote:
Holly G. kaže: Pogledaj post
Osobno mislim da su ovakvi članci nevjerojatno društveno štetni jer kod onih naivnijih izazivaju depresiju i nezadovoljstvo vlastitim životom. Jer misle da je drugima bolje ili da su bolji. A često nisu.
Ovo je upravo i moje mišljenje. Ovakvi članci vjerojatno kod ljudi izazivaju gore navedeno, jer će se zapitati - pa gdje moj problem?

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pa nije da o dotičnoj dami piše samo jutarnji
imaš i index prije koju godinu članak, pa još stariji iz slobodne

i zašto bi se itko osjećao jadno jer je ova u kini, umjesto da mu to bude poticaj,kad je ova mogla zašto ne bi i ja ?

ovo je teški pesimizam i samoomalovažavanje
baš ovakvi bi trebali biti primjer da svatko može uspjeti ako proba,meni baš na to vleče članak

ps istina da je puno bolji članak o tipu koji je osnovao iskon, kaj je isto nedavno bio na nekom portalu
Ali pročitaj ga opet. Doslovno svaki paragraf se nižu "uspjesi". Ne, nikome ne polazi toliko za rukom. Pa ni najbogatijim ljudima svijeta. Nemam problema s time da se napiše članak, ali onda ga napiši realno. A ne da saznamo da je od tih 6 jezika koje priča: hrvatski, bosanski, srpski, crnogorski, slovenski i engleski. I da su joj roditelji milijunaši, pa su ju poslali na školovanje u Milano i financiraju je kroz svo ovo razdoblje. To je ono što ja hoću reći, često zbog takvog lažnog PR-a se stvara iluzija uspješnosti, koja je daleko od istine.
To je isto kao da kažeš da radiš u Googleu, samo svima prešutiš da radiš kao perač suđa u Googleovoj kantini. Nisi ništa slagao, samo si malo uljepšao istinu.

Quote:
johnnyBlack kaže: Pogledaj post
Npr. "govori 6 jezika" većini ljudi se u glavi motaju strani jezici, ali realno hrvatski, srpski, bosanski, slovenski i engleski su već 5 jezika. Dodaj još njemački, i već si na 6.
Da, upravo to je i meni palo na pamet. S time da sam ja dodao i crnogorski na listu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 10:11   #29
slovenski
hrvatski
srpski
bosanski
hercegovacki
crnski
gorski

http://youtu.be/cJ66gr8P1Bs
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 10:59   #30
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Svako malo osvane priča o supermegahipergenijalnim mladim ljudima koji su uspjeli. Do sad sam ih uglavnom ignorirao, mada sam cijelo vrijeme mislio isto o takvim pričama, ali ova me ponukala da otvorim temu.

http://www.jutarnji.hr/life/zivotne-...kingu/5480043/

Dakle, žena kao govori šest jezika, živjela je u svim kozmopolitskim destinacijama svijeta, završila dva magisterija, eto i doktorat - sve joj je to stipendirano, svi su joj to ponudili besplatno, zovu ju najveći svjetski dizajneri, fotografi i ini da radi s njima, sve joj samo pada na stol, ona se sama ni ne trudi, nju jednostavno zovu. Osim toga i pjeva u dva megahiper poznata kineska benda i sada će u poznim 30-tima pjevati sa simfonijskim orkestrom.

E da, zaboravio sam reći da će sada raditi kolekciju luksuznog nakita, jer su ju, pogađate, zvali.

E da 2, zaboravio sam reći da će raditi i kolekciju luksuznog namještaja, jer je, pogađate, opet pozvana.

Ono što me zanima je koje je vaše mišljenje oko takvih priča, koliko tu ima realnosti, odnosno istine te koja je njihova svrha osim samopromocije i iluzije o uspjehu.

Ili sam ja jedan obični frustrirani bijednik koji nije tako uspio u životu pa sada tu sije zavist po forumu?
Sasvim sigurno ima mnogo sjajnih mladih i pametnih ljudi,ali ono što sam do sada u svom životu naučio je da:

1.)Iza velike većine tih mladih ljudi stoji neki roditelji i sl. koji su uložili u njih.

2.)Uz svoju kvalitetu,možeš biti neki prosječni obrtnik,ali za nešto više treba ti netko da te progura.

To je ili politika,ili netko vezan za politiku,ali ne direktno ti,uglavnom neki mecena.I to nije jamstvo da ćeš uspjeti,ali imaš priliku i ako si pametan,iskorist ćeš ju
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 11:00   #31
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
U biti neću više kopirati. Pročitaj članak. Svaki paragraf je uspjeh za uspjehom. Stipendije padaju, zovu ju najbolji, trebaju ju najbolji odmah. U filmu nema takvih priča.
Procitaj izmedju redaka. Poznato je da nase novine "uljepsaju" ovakve price.

Osobno poznajem nekoliko ljudi koje su mediji nahvalili ko da su ne znam sta napravili u inozemstvu, a zapravo samo prodavali maglu. A u HR su se vratili jer je netko vani prokuzio da su hohstapleri. Naravno novine napisale da su se vratili da pomognu domovini mosh mslt

Sto se konkretno cure tice - vjerojatno su zaboravili napisati da

1) joj je netko zapravo financirao studij u Milanu (roditelji npr.) - dakle netko ju je gurao, sigurno nije iskocila iz socijalne zgrade Sopnice Jelkovac direkt na Milanski studij dizajna.

2) Umilila se to nekom utjecajnom liku kod kojeg je imala staz nakon faksa. Na koji nacin se umile tako "svestrane" djevojke mozemo pogadjati. Sigurno je prilicno slobodoumna... Ovo niposto nije zamjerka.

3) Nakon sto ti netko otvori svijet i upozna sa ekipom koja ima para vise nego sto znaju sto bi s njima (druzis se sa dokonim zenama industrijalaca i bankara kojih nikad nema doma) - vrlo je lako prodati bilo kakvu "umjetnost" po basnoslovnim cijenama.

U svakom slucaju - navedeno je samo pozitivno. Ne bi me cudilo da se i ona vrati nakon sto mladost i ljepota nestanu da "pomogne domovini".

Na kraju krajeva - drago mi je ako ljudi zive svoj san. I tebi bi trebalo biti

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:16   #32
tres ko tres...

Mislim kada bi novine ozbiljno i analiticki pisale i istrazivale o necemu,odmah bi dosli do nekoliko krucijalnih problema danasnjeg slobodnog svijeta i demokracije kao ustavne norme..

1.Dobili bi po prstima,jer nije dopusteno preispitivat "demokraciju" jer ona to jest i tocka a mediji su tu glavni alat.

2.Prica vise nebi bila tako "pitka" i dinamicna,vec bi tu bilo mucnih scena..

3.Noviniari su svedeni na piskarala koja se furaju na hlivudske blokbastere a doseg im je prepisivanje uz gugl translejt sa recimo BBCa,FPa,CNNa i drugih slobodnih medija(koji su pak kreirani za njihove zitelje isprane konzumerizmom),ono sto je vrijedilo ili je upucano ili je rastjerano...sada su ostali samo pravi zurnalistići rodbiniski i socijalno uhljebljeni..

4.Nit publika nije nevina,tako da neki ozbiljniji clanak danasnji "fb citatelj" nije sposoban razumjet,prihvatit..
sto dovodi do pada i onako vjerujem nikakvih naklada.

5.Najvaznije mozda,kada bi pisali o uspjesnim ljudima(mislim stvarno uspjesnima u nekim relevantnim okvirima) posla nebi vise bilo za ta piskarala,jer bi ostala knjiga na dva slova

Mi danas nismo uspjesni,jer da jesmo nebi bili tu gdje jesmo...to je sve plemensko prelijevanje iz supljeg u prazno i nazad.
Onda u tome ima "uspjesnih" i onih drugih neuspjesnih...
nekome je krasti,varati,potplacivat/izrabljivat,tuci uspjeh...a ima nekih koji nisu prihvatili ta pravila i smatraju se neuspjesnima..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:22   #33
Znate kako kažu: Neki bi od proljeva napravili svečano otvaranje

I ne slažem se da moraš imati veze da bi uspio. Gledam svoj primjer, iz radničke sam obitelji bez ikakvih veza, dok sam bio klinac nije se baš lako živjelo, a danas sam uspio dosta toga stvoriti. Sve zato što sam imao muda, i uvijek sam bio spreman apsolutno sve uložiti. Seliti se, riskirati... Naravno da je puno lakše ako te netko gura i da ću ja svoju djecu gurati da se ne moraju mučiti kao ja.

Bolje da su u novinama ovakve priče nego samo crna kronika.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:35   #34
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ovo je upravo i moje mišljenje. Ovakvi članci vjerojatno kod ljudi izazivaju gore navedeno, jer će se zapitati - pa gdje moj problem?



Ali pročitaj ga opet. Doslovno svaki paragraf se nižu "uspjesi". Ne, nikome ne polazi toliko za rukom. Pa ni najbogatijim ljudima svijeta. Nemam problema s time da se napiše članak, ali onda ga napiši realno. A ne da saznamo da je od tih 6 jezika koje priča: hrvatski, bosanski, srpski, crnogorski, slovenski i engleski. I da su joj roditelji milijunaši, pa su ju poslali na školovanje u Milano i financiraju je kroz svo ovo razdoblje. To je ono što ja hoću reći, često zbog takvog lažnog PR-a se stvara iluzija uspješnosti, koja je daleko od istine.
To je isto kao da kažeš da radiš u Googleu, samo svima prešutiš da radiš kao perač suđa u Googleovoj kantini. Nisi ništa slagao, samo si malo uljepšao istinu.



Da, upravo to je i meni palo na pamet. S time da sam ja dodao i crnogorski na listu.
Antune,
kako tebi moze nekakav tres izazvat labilnost!?
onda si labilan sam po sebi,a to nije dobro...
To kaj je ona sve napravila,si mogao i ti...
cak je smatran neuspjesnom jer nije uspjela kapiralizirat veliku prednost to sto je zensko...

Mislim meni je to vise nekakav tres,koji izaziva (pod)smijeh te zbijanje sala po furumu i birtijama...
a znamo da je smijati se dobro..
I kako se ljudi nepotrebno brukaju i sramote...

al sto ocekivat u drzavi u kojoj su prvi ljudi iste,najveca bruka i sramota svog naroda..
ali i dalje furaju/lazu bez da trepni ili iskoci im zila lazljivica,sto onda ocekviat od nekih NN osoba u instiktivnom pokusaju pribavljanja sebi boljeg zivota..

Opet ponavljam,
po cemu je ona to uspjesna...
vec na prvu njen veliki "uspjeh" je normalni sljed,nekog(pa cak i hr) studenta...stvarno nista posebno.
Ok natrabunjala je novinarka,kak je spasila velebitsku degeniju..al iskonski nista posebno.
pa cura jedva nalazi part time jobove da prezivi/putuje/zeza se...
zavrsen neki lijevi fax dizajna(!?)..dobro da nije zavrsila ZSEM..
Zivjela u nekoliko gradova svijeta(respekt)..
te se pokusavala ugurat negdje(al evidentno je ak je u kini zavrsila,da bas nisu popusili njene price dalje od birtije ovi na zapadu)
I sada prodaje price da bar netko nasjedne ovdje...
Vjerujem da joj je bilo zanimljivo smucat se okolo,al sada je valjda vrijeme da se najde dom..a godine cine svoje..
U tom svijetu ak se ne probijes brzo,onda jedino brzo propadnes..
Jer svi hoce bit te fensi/smensi glupisti,nitko nece ici u blato gradilista..
A i jezici,to je sve pitanje..
mislim logicno je ako je negdje zivjela da je savladala jezik,al opet..jezik je ziva stvar..ako se ne koristi,out si.
Mislim sporazumjevam se i ja u sloveniji,rusiji...al necu bas reci da tecno pricam te jezike..ono sjekiricom to nasjeckam..al netko tko slusa i zna te jezike,krepava negdje od smjeha..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:03   #35
Quote:
Holly G. kaže: Pogledaj post
Ženska ima neku vezu u tim EPH sranjima i oni ti vole objavljivati ovakve članke, posebno o uspješnim mladim ženama poduzetnicama.

Ljudi koje ja znam da su stvarno uspješni nikad ne daju intervjue ovakvog tipa i ne pristaju na ovakve članke, jednostavno im to ne treba.
mislim da ste ju dobro pročitali

paralela s time bi bili "poduzetnici-anđeli" tipa: Prpić, Bakić, Rimac i Čermak
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:14   #36
Zašto Prpić i Bakić? Za ovu drugu dvojicu znam što im se spočitava.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:37   #37
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Sasvim sigurno ima mnogo sjajnih mladih i pametnih ljudi,ali ono što sam do sada u svom životu naučio je da:

1.)Iza velike većine tih mladih ljudi stoji neki roditelji i sl. koji su uložili u njih.

2.)Uz svoju kvalitetu,možeš biti neki prosječni obrtnik,ali za nešto više treba ti netko da te progura.

To je ili politika,ili netko vezan za politiku,ali ne direktno ti,uglavnom neki mecena.I to nije jamstvo da ćeš uspjeti,ali imaš priliku i ako si pametan,iskorist ćeš ju
Isto sam i ja naučio. (:

Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Procitaj izmedju redaka. Poznato je da nase novine "uljepsaju" ovakve price.

Osobno poznajem nekoliko ljudi koje su mediji nahvalili ko da su ne znam sta napravili u inozemstvu, a zapravo samo prodavali maglu. A u HR su se vratili jer je netko vani prokuzio da su hohstapleri. Naravno novine napisale da su se vratili da pomognu domovini mosh mslt

Sto se konkretno cure tice - vjerojatno su zaboravili napisati da

1) joj je netko zapravo financirao studij u Milanu (roditelji npr.) - dakle netko ju je gurao, sigurno nije iskocila iz socijalne zgrade Sopnice Jelkovac direkt na Milanski studij dizajna.

2) Umilila se to nekom utjecajnom liku kod kojeg je imala staz nakon faksa. Na koji nacin se umile tako "svestrane" djevojke mozemo pogadjati. Sigurno je prilicno slobodoumna... Ovo niposto nije zamjerka.

3) Nakon sto ti netko otvori svijet i upozna sa ekipom koja ima para vise nego sto znaju sto bi s njima (druzis se sa dokonim zenama industrijalaca i bankara kojih nikad nema doma) - vrlo je lako prodati bilo kakvu "umjetnost" po basnoslovnim cijenama.

U svakom slucaju - navedeno je samo pozitivno. Ne bi me cudilo da se i ona vrati nakon sto mladost i ljepota nestanu da "pomogne domovini".

Na kraju krajeva - drago mi je ako ljudi zive svoj san. I tebi bi trebalo biti

I.
Naravno da uljepšaju, to je i moje mišljenje, zato sam i otvorio temu, da razmijenimo mišljenja. Slažem se s tobom, osim oko nekih sitnica, prvenstveno moralnih.

Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Antune,
AntOn.

Quote:
kako tebi moze nekakav tres izazvat labilnost!?
onda si labilan sam po sebi,a to nije dobro...
To kaj je ona sve napravila,si mogao i ti...
cak je smatran neuspjesnom jer nije uspjela kapiralizirat veliku prednost to sto je zensko...
Nisam sigurno labilan zbog Mirande , ali se slažem s forumašicom da su ovakve vijesti štetne, jer daju lažnu sliku o uspjehu.

Quote:
Opet ponavljam,
po cemu je ona to uspjesna...
vec na prvu njen veliki "uspjeh" je normalni sljed,nekog(pa cak i hr) studenta...stvarno nista posebno.
Ok natrabunjala je novinarka,kak je spasila velebitsku degeniju..al iskonski nista posebno.
pa cura jedva nalazi part time jobove da prezivi/putuje/zeza se...
zavrsen neki lijevi fax dizajna(!?)..dobro da nije zavrsila ZSEM..
Pogledaj kako je napisan članak. Sve je svjetski i sve je najbolje. U tome je poanta.

Quote:
mislim logicno je ako je negdje zivjela da je savladala jezik,al opet..jezik je ziva stvar..ako se ne koristi,out si.
Mislim sporazumjevam se i ja u sloveniji,rusiji...al necu bas reci da tecno pricam te jezike..ono sjekiricom to nasjeckam..al netko tko slusa i zna te jezike,krepava negdje od smjeha..
Sve se bojim da je savladala šest jezika živeći negdje po par mjeseci.

Quote:
johnnyBlack kaže: Pogledaj post
Zašto Prpić i Bakić? Za ovu drugu dvojicu znam što im se spočitava.
Ima tema o njima, nemojmo ovdje.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:58   #38
Ok, budem potražio.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:34   #39
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post

AntOn.



Nisam sigurno labilan zbog Mirande , ali se slažem s forumašicom da su ovakve vijesti štetne, jer daju lažnu sliku o uspjehu.



Pogledaj kako je napisan članak. Sve je svjetski i sve je najbolje. U tome je poanta.



Sve se bojim da je savladala šest jezika živeći negdje po par mjeseci.



Ima tema o njima, nemojmo ovdje.
Sori za ime,moj bed...

A mislim vijesti kao takve nisu stetne,
jer ja tu stvarno nista stetno ne vidim..dapace,malo klasicne prodavanja magle i hvalospjeva...
nekak ljepse to procitat od nenzam vijesti ili "hr svakodnevice".

Ako ti(ja,oni)imas svoje JA,svoju neku zivotnu pricu i filozofiju,znanje,iskustvo...nevidim kako ga neki tresh clanak moze poljujljat..
Inace to sto rade mediji je sve u jednom interesu..
Evo sada akutelno kao i svake godine skijanje,zimovanje....
mediji to pumpaju(jer im i vlasnici to diktiraju) a i poblika voli..
kao da se neznam kaj desava...ide onaj tko ima,uvjek je bilo i bit ce!
Pa ljudi kupuju stanove,pa ljudi se sexaju...nest ti velikih problema..
sve senzacionisticki natpisi,samo da bi se potaklulo i ono malo ekipe nevinih da se prodaju...
Pa onda dojdemo do one teme ovdje,kako moras imat novi auto,novi stan,novu zenu,novi posao..jer ak to nemas...onda si luzer...jer tako je rekao HuseinObama i Stiv&Brenda iz BeverliHilsa,jer oni su mjerna jedinica naravno..
Onda nravno glupa ekipa,ide radit kao pas...ono Jozo,umjesto da bude sa zenom trci na 16.prekovremenih stati,naravno Zena se vec prebacila na postara...
raspad braka,jer je Jozo netolerantan i zatucan balkanac..
a mi se svi priblizimo napokon po necemu zapadu,
gdje su svi individualci i soleri...ukljucujuci Jozu,Postara i zenu...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:40   #40
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post


Ali pročitaj ga opet. Doslovno svaki paragraf se nižu "uspjesi". Ne, nikome ne polazi toliko za rukom. Pa ni najbogatijim ljudima svijeta. Nemam problema s time da se napiše članak, ali onda ga napiši realno. A ne da saznamo da je od tih 6 jezika koje priča: hrvatski, bosanski, srpski, crnogorski, slovenski i engleski. I da su joj roditelji milijunaši, pa su ju poslali na školovanje u Milano i financiraju je kroz svo ovo razdoblje. To je ono što ja hoću reći, često zbog takvog lažnog PR-a se stvara iluzija uspješnosti, koja je daleko od istine.
To je isto kao da kažeš da radiš u Googleu, samo svima prešutiš da radiš kao perač suđa u Googleovoj kantini. Nisi ništa slagao, samo si malo uljepšao istinu.
tu je neko provalio da je tih 6 jezika iz regije
vjerojatnije su hr, engleski, talijanski,španjolski, kineski i portugalski
netko kome idu jezici, to nije ništa čudno, jer tal,španj i port ( južnoamerički španjolski i portugalski ) nisu predaleko jedan od drugoga, upoznao hrpu ljudi koji isto tako govore ( ja ne, nemam žicu za jezike i mučim se naučiti novi podsota vremena )
kakvi bogati starci, kad je dobila stipendije ?
a uspjesi, mislim radila je s nekima, i neke fotke su joj objavljene negdje
evo kažem, i moje fotke su objavljene negdje i imaju hrpu lajkova, štoviše više njen bend pogleda na youtoubu sve zajedno

bila je 5 godina nekakva osoba za uređivanje ureda neke kineske kompanije, ti troše nemilice i naravno da upoznaš svakave
pa ja koji se potucam po nedođijama sam imao priliku upoznati se i družiti s čak dva kuhara koji imaju one glupe zvjezdice
s jednim i kuhao večere par puta, eto uspjeha

U hr medijima je ili sve 5 ili propast,nema sredine (tj. vrlo rijetko )

čovječe branim ju ko da mi je nešto
ima da spavam kod nje doma ako odem u kinu
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.