Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2017., 14:45   #1
Najsigurnije investicije u ratu

Možda jesam malo preveliki pesimist,ali mišljenje mnogih ljudi oko mene je da nam novi rat slijedi na ovom dijelu Balkana.

Po vama,a i iskustvima onih koji se sjećaju ovog prijašnjeg,što je najsigurnija investicija u području zahvaćenim ratom.

Ponajviše mislim na nekretnine...stan je ipak najteže srušiti ili ?
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 14:56   #2
Najbolja investicija općenito - karta za bijeg.

Najbolja investicija u nekretninama - bunker i ispod njega atomsko sklonište.

U principu, najbolje ti je kupovat u vrijeme rata, sve redom.

Inače, jesi ti pitao te koji tvrde da će biti rata na Balkanu, tko će s kim ratovati?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:01   #3
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Najbolja investicija općenito - karta za bijeg.

Najbolja investicija u nekretninama - bunker i ispod njega atomsko sklonište.

U principu, najbolje ti je kupovat u vrijeme rata, sve redom.

Inače, jesi ti pitao te koji tvrde da će biti rata na Balkanu, tko će s kim ratovati?
A gle,možemo se mi zajebavati...ali kad svaka strana naoružava Hrvatsku i Srbiju,nije to zbog gluposti
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:10   #4
Je li problem odgovoriti na pitanje?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:22   #5
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Možda jesam malo preveliki pesimist,ali mišljenje mnogih ljudi oko mene je da nam novi rat slijedi na ovom dijelu Balkana.

Po vama,a i iskustvima onih koji se sjećaju ovog prijašnjeg,što je najsigurnija investicija u području zahvaćenim ratom.

Ponajviše mislim na nekretnine...stan je ipak najteže srušiti ili ?
Oružje, streljivo i lijekovi. Bez stana možeš ostati u tren oka.
__________________
Ljudi su žrtva, a žene su poludile.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:28   #6
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
A gle,možemo se mi zajebavati...ali kad svaka strana naoružava Hrvatsku i Srbiju,nije to zbog gluposti
Jel to ovo strašno oružje:
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...uzima/5479739/
rale2505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:46   #7
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post

Ponajviše mislim na nekretnine...stan je ipak najteže srušiti ili ?
Kakvo trollanje
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 18:05   #8
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Možda jesam malo preveliki pesimist,ali mišljenje mnogih ljudi oko mene je da nam novi rat slijedi na ovom dijelu Balkana.

Po vama,a i iskustvima onih koji se sjećaju ovog prijašnjeg,što je najsigurnija investicija u području zahvaćenim ratom.

Ponajviše mislim na nekretnine...stan je ipak najteže srušiti ili ?
Najbolja investicija bi bila u paket Ferohel sirupa, pa da bude dobra krvna slika jer pravi rvat ne može u vojsku i ratovati bez dobre krvne slike.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 18:07   #9
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Je li problem odgovoriti na pitanje?
Recimo najveća američka vojna baza u ovom dijelu europe je na Kosovu, a Rusi se zafrkavaju na području Srbije
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 14:48   #10
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Ponajviše mislim na nekretnine...stan je ipak najteže srušiti ili ?
Još je teže srušiti oročenu štednju u švicarskoj banci
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 20:00   #11
Najbolje investitati u M^A^N cisternu kamion ko Čermak i nek stoji iza kuće pod ceradom pa kad zapuca u biznis
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 20:10   #12
Zlatne kovanice. Iako prezirem (investicijski) fetiš prema zlatu, to je daleko najbolje ulaganje za ovakve prilike.

To vrijedi ako ne misliš na apokalipsu.
Za takvu ugrozu (mrzim ovu riječ) imaš bezbroj stranica i youtube tutoriala.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 08:53   #13
Podignuti kredit, i nakon što krenu sukobi, prestati ga vračati.
MPX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 09:05   #14
Quote:
MPX kaže: Pogledaj post
Podignuti kredit, i nakon što krenu sukobi, prestati ga vračati.
Kada sukobi prestanu i stanje se stabilizira - doci ce ti kredit na naplatu. Ne brini. Jedino da uzmes nenamjenski kredit pa nesto s tim kupis ali nema papirnatog traga i sve prebacis na djecu i zenu. Pa kada dodju do tebe nemaju ti kaj uzet ovrhama. Tako dosta poreznih duznika izbjegne to da im sve uzmu (sa onog javnog popisa objavljenog sa listom privatnih lica poreznih duznika u milionima kuna).

No, najbolja investicija je zlato. Dakle zlatnici/poluge.

Drugo bi bilo nabaviti zalihe hrane koja moze stajati. Npr secer, pogotovo sol, ulje, nesto deterdjenta, sapuna (ne tekuceg nego klasicnog), konzervi. Rekao bih i brasna i kvasca ali to treba obnavljati cesce da ne dodju one bube u brasnu i to. Ako rat traje obicno 2-3 godine pa do 4 godine prije neke kvazi stabilizacije, bar da imas te stvari - ne trosis na pocetku nego kada fali a ostatak kupujes kako je moguce i ako mozes da ne crpis samo zalihe.

E da i nesto osnovnih lijekova. Oni imaju rok trajanja 2-3 godine (npr za temperaturu, glavobolju, proljev itd). Isto tako dezinfekcijska sredstva za vodu (izosan), hanzaplast, gaze i tako to.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 09:34   #15
Quote:
MPX kaže: Pogledaj post
Podignuti kredit, i nakon što krenu sukobi, prestati ga vračati.
To su neki napravili u Zadru u proljeće 1991. Jugooficiri su kupovali skupo suđe i posuđe na kredit u hrvatskim dućanima.
A hrvati u srpskim butigama - namještaj

Ja mislim da je najbolje ulaganje u Minhensku bojnu

A sada ono realnije , sve ovisi o veličini sukoba.
Ako se sukove velesile, onda je najbolje ulaganje u eko-poljoprivredu, jer neće biti ni nafte, benzina , hibridnog sjemenja. Normalno, jedno malo stado koza.

Pošto sam ja bodul , imam za to već pripremljen čamac od 3 metra na vesla za ribolov u plićaku.

Gotovinu je najbolje pretvoriti u zlato čim počmu sukobi. A treba imati dobar nos pa pratiti razvoj situacije.
Onda sa zlatom kupiti jednu vilu nekog švabe ili bogatog rusa.
Znam neke koji su kupili srpske kuće uz more koja sada vrijede realno10 puta više negoli su ih platili.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 10:53   #16
Quote:
krena kaže: Pogledaj post

Gotovinu je najbolje pretvoriti u zlato čim počmu sukobi. A treba imati dobar nos pa pratiti razvoj situacije.
Onda sa zlatom kupiti jednu vilu nekog švabe ili bogatog rusa.
Znam neke koji su kupili srpske kuće uz more koja sada vrijede realno10 puta više negoli su ih platili.
Zašto pretvarati gotovinu u zlato ? Jedini ako počne globalni sukob ali onda ćeš ionako krepati od radijacije vrlo brzo. Za lokalne sukobe je najbolje imati gotovinu u stranoj banci do koje možeš lako doći.

Kao što si i rekao ljudi su zadnji put kupovali srpske kuće i brodove po 10x manjoj cijeni. Ali to možeš samo kešom.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 11:00   #17
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Zašto pretvarati gotovinu u zlato ? Jedini ako počne globalni sukob ali onda ćeš ionako krepati od radijacije vrlo brzo. Za lokalne sukobe je najbolje imati gotovinu u stranoj banci do koje možeš lako doći.

Kao što si i rekao ljudi su zadnji put kupovali srpske kuće i brodove po 10x manjoj cijeni. Ali to možeš samo kešom.
A zasto u banci? Najbolje bi ti bilo imati nesto zlata, nesto gotovine za pobjec i nesto u banci.
Ne pretvoriti sav cash u zlato.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 12:09   #18
Po mogucnosti u banci izvan zaracene drzave.

Zlato je osjetljivo na kradju. Imati onoliko koliko mozes ponijeti i to po sitno.

Aljehin zasto prezires investicijsko zlato? To je samo jedan od asseta za diverzifikaciju/stabilizaciju. Ni bolji ni gori nego drugi asseti.

Sto se nekretnina tice zemlju nitko ne moze odnijeti ni srusiti, ali je inertna za likvidaciju. Na njoj se moze nesto uzgajati, pod uvjetom da postujes periode sjetve, zetve i sve izmedju, a to cesto nije moguce zbog skrivanja, bjezanije itd. .
Nekretnine tipa kuca stan i sl mogu ali i ne moraju biti unistene. Rizik ni manji ni veci nego sve ostalo.
Vrijednost nekretnins se vidi tek u posljeratnom pelriodu
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 12:34   #19
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Sto se nekretnina tice zemlju nitko ne moze odnijeti ni srusiti, ali je inertna za likvidaciju. Na njoj se moze nesto uzgajati, pod uvjetom da postujes periode sjetve, zetve i sve izmedju, a to cesto nije moguce zbog skrivanja, bjezanije itd. .
Nekretnine tipa kuca stan i sl mogu ali i ne moraju biti unistene. Rizik ni manji ni veci nego sve ostalo.
Vrijednost nekretnins se vidi tek u posljeratnom pelriodu
Vrijednost nekretnine se vidi tek u posljeratnom periodu ali isto tako bolje da ti nekretninu imas koja nakon rata jako malo vrijedi pa se imas gdje skloniti i zivjeti nego netko tko eto nema nekretninu. Kada dodje zima ili kisa, krov nad glavom je vazniji nego lova na racunu u svici kojeg vidis preko mobitela dok se smrzavas ispod mosta npr.

Sto se tice zemlje i uzgoja hrane; Sve je to divno i krasno u uredjenom drustvu gdje ekipa ima pa svi lijepo zivimo u suzivotu. No pogledajmo realnost; tko je jaci taj kaci. Amerika i Rusija su jake i kace okolo male zemlje kao sto smo mi. U vrticu ili skoli onaj tko je jaci uzima igracku ili sendvic. U krajnjoj liniji dva jelena se bore oko jedne kosute. Znaci djaba tebi vrt sa paradajzom i krumpirom tijekom rata ili neposredno nakon rata kada ti dodje ekipa sa kalasnjikovim koja nema vrt i uzme ti sve. Zakej je svaki farmer na divljem zapadu imao puske i pistolje?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 15:58   #20
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Oružje, streljivo i lijekovi. Bez stana možeš ostati u tren oka.
Za lijekove nisam siguran, ali za prošlog rata mogao se nabaviti AK-47 za 150 DM, sa kompletnim RAP-om (150 metaka). Od narudžbe do isporuke bi proteklo nekoliko sati.
Danas za istu stvar teško možeš proći ispod 800 EUR i ako ne znaš ljude nećeš ga naći nigdje pa ti razmisli o investiciji.

Najsigurnija investicija su poznanstva s ljudima na pozicijama koje će odlučivati o bitnim stvarima nakon završetka rata.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.