Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2006., 16:20   #41
Quote:
Kikica kaže:
seagirl, imaš dijete?
Ja sam upravo našla curu da mi čuva sina. On ima 3 godine i s njim doma nema puno posla- on crta, boja, slaže legiće, "čita", malo se igra na kompu, ide piškiti i kakati na wc, pojede sam što mu se stavi na stol, pogleda crtić itd. kad je imao 6 mjeseci- pelene, zubići, plač, hranjenje, nosanje po stanu itd.
Mislim da je sad ovoj curi koja će ga čuvati puno lakše nego da ga je čuvala kad je imao 6 mjeseci tako da mi tvoja izjava gore baš i nema smisla.

i samo da dodam- mislim da je moje dijete od 3 godine već velikim dijelom odgojeno (odn. ima osnove koje se sad samo dograđuju kroz sljedećih xy godina)
Kad je tvoj klinac imao 6 mjeseci veliš zubići, plač, nosanje po stanju. Znači, malo rada, puno živaca. Dakle, tvoje dijete je trebalo nahraniti i presvući. I podnositi plač jer ako mu rastu zubići nema toga što ga može utješiti. Odgovornost minimalna: dijete ti je ili u rukama ili tamo gdje ga staviš.

Dijete od 3 godine ulazi u fazu prkosa. To što je tvoje dijete sad takvo kakvo je ne znači da već sutra neće početi nešto izvoditi. (bez uvrede)

I mislim da niti jedno dijete od 3 godine ne može biti velikim dijelom već odgojeno. Jest da se dijete odgaja od samog početka, ali odgoju ne pada intenzitet, samo se neke stvari lakše provode. Uglavnom, mislim da je to neusporedivo.

I samo da ti odgovorim, ne, nemam svoje djece. Znači li to da ne znam o čemu pričam, čak i ako, recimo, radim u vrtiću?
seagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 18:19   #42
Pitala sam te dal imaš djece zato jer sam iz tvog odgovora skužila da nemaš
I znaš, puuuno više živaca treba sad kad ima 3 godine nego sa 6 mjeseci. To si i sama napisala al nisi primijetila npr.faza prkosa, koja počne i prije te 3. godine. Pa tisuću ni jedno pitanje na koje odgovoriš tisuću puta a on ga opet postavi. Toga sa 6 mjeseci nema, u toj dobi je teže zaokupiti dijete.
Quote:
Odgovornost minimalna: dijete ti je ili u rukama ili tamo gdje ga staviš.
ovo neću komentirati ali možda je takav način razmišljanja uzrokom mnogih padova s kreveta, kauča, stolova za prematanje.. koji se svakodnevno dešavaju.
Gle, nisam rekla da ne znaš o čemu pričaš- ali neke stvari znaš samo ako ih proživiš. , čak i ako radiš u vrtiću. Tako da vjerujem da će ti kad budeš imala svoje dijete sve to malo drugačije izgledati.
i mislim da svaka žena koja je rodila i bila doma cijeli dan sama s djetetom kad pročita ovo
Quote:
malo rada, puno živaca
može samo okrenuti očima. JAko se varaš ako misliš da je to malo rada. Ja sam se u ove 3 godine kolko sam doma s djetetom itekako naradila.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 18:38   #43
Quote:
Ja sam se nagledala au-pair cura kojima su obitelji kod kojih su bile obrijale kosu, oduzele sve papire i zaključale u kući, gasili čikove po njima...ma svašta...
mislis na au pair u engleskoj i americi, ajde da bude nekad losa obitelj, ali brijanje glave, gasenje cikova,ne znam to mi je nekako preuvelicano
beautiful_garbage is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 11:26   #44
Quote:
Kikica kaže:
Ja sam se u ove 3 godine kolko sam doma s djetetom itekako naradila.
Ovako. Možda bi bilo najbolje ovu raspravu nastaviti u stilu mog vlastitog mišljenja, a ne generaliziranja (što je, uostalom, i ispravno).

Radila sam kao babysitterica van Hrvatske godinu dana. Brinula sam se o dvoje djece: jedno od rođenja do navršene prve, drugo od prve do navršene druge. Uz to sam radila sve osim kuhala i dojila.

Mlađe dijete su mjesecima mučili grčevi, svake večeri je znalo plakati satima. Meni osobno je usprkos tome bilo daleko lakše sa mlađim nego starijim djetetom.

Da opet idem to raditi, sudeći prema osobnom iskustvu, tražila bih manje novaca za brigu od 5mjesečnom djetetu nego o 5ogodišnjem.

Eto.

A što se tiče one minimalne odgovornosti... To ne znači da odgovornosti nema. Naravno da čovjek mora paziti gdje i kako ostavlja malo dijete. No, ako idem sa malim djetetom u kolicima u šetnju, ne može mi se dogoditi da mi se istrgne iz ruku na cestu, u dućanu zato da mi se negdje sakrije ili slično. Ja sam za, recimo, 5godišnje dijete odgovorna u svakom trenutku, ma šta god ono radilo, i kad ga vidim i kad ga ne vidim (a svi znamo da se ne može dijete držati na oku 24/7). Ne daj bože da dijete u sobi padne i slomi ruku dok sam ja, recimo, na trenutak u drugoj sobi. Roditelji se pretvore u prave "zvijeri" kad staju u obranu svojeg djeteta. Naravno, to je normalno. Ali roditelj tada može tvrditi da se to ne bi dogodilo da sam ja bila tada sa djetetom i eto ti problema. Normalni roditelji znaju razlokovati nesretan slučaj koji se uvijek i svakome može dogoditi od nebrige i nepražnje, ali mnogi u tom trenutku ne razmišljaju razumski.

A da ne spominjemo roditelje koji zahtijevaju da njihovo dijete može raditi što god želi...

Zadnje uređivanje seagirl : 03.02.2006. at 13:10.
seagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 05:15   #45
Ja imam 15 i pol mjeseci curicu s kojom mi je fizicki i psihicki bilo puno lakse dok je bila mala bebica nego sada. Prije sam jos i znala na vecer ostat kasno budna a sad skup s njom zaspim u pol devet ,devet.
Nije lako cuvat tudju djecu, zato ja svojoj sitterici platim jaaako dobro i za ove uvjete ovdje. I jos uz to mi je i prijateljica koja je i sama majka. Bez toga ne dolazi u obzir, samo majka moze imat majcinske instinkte. BTW cuva mi djete samo par sati tjedno ne po cijele dane.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 00:00   #46
Quote:
Radila sam kao babysitterica van Hrvatske godinu dana.
i kako je bilo? ja planiram ici pa ako imas bilo kakav savjet bila bih ti vrlo zahvalna.
beautiful_garbage is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 18:48   #47
Koliko plaćate babysitting?

Ukoliko bi postojala mogucnost da neko (iskljucivo iz Agencije za cuvanje djece) cuva vase dijete, u vasem domu, vikendom, praznikom ili onda kada vi to pozelite, kako bi ste otisli na kraci odmor, u kino, pozoriste, itd, da li bi ste to iskoristili?

Kakve karakteristike bi trebala imati osoba koja bi cuvala vase dijete?

Koliko bi ste novca izdvojili po satu za cuvanje vaseg djeteta?
__________________
Šta je nemoguće - sve je moguće, gdje postoji volja postoji i način.
razmazena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 20:57   #48
Bejbisitera jos nisam koristila a sama ponekad radim kao bejbisiter
Malenu inace cuvaju nasi roditelji.
Kod mene ta "usluga" dode 50kn po satu, ne znam koliko je u Hrv.
__________________
***usne vrele visnje***
enigma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 22:34   #49
u Zg ti je sad od 20-30 kn/h,ovisi;
odlično rješenje za sve nas koji nemamo uvijek na raspolaganju baka-servis,ne vidim ništa loše u tome,zašto pitaš!?
dadiljala bi ili se dvoumiš ostaviti dijete?
aloevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2006., 06:43   #50
KOd mene je jedan od uvijeta da je zena sredjena, da je poznam dobro(frendica), da je po mogucnosti i sama majka ili barem u nekoj dobi di majcinski instinkti rade i uvjet mi je da nije vise od dva,tri sata. Moze biti i u njenom domu ako je OK a moze i kod nas. Nemam baka servis u blizini pa sam si morala nac super dvije frendice koje povremeno uskacu,a uskacem i ja njima kad zatreba. Tu je to dost cesto da se babysitting razmjenjuje.
Cijene su od 60-120kn/h. Cijelodnevni boravak u vrticu je oko 300kn.
Ja sam super zadovoljna sa svojom situacijom, ali nisam nikom dala djete na cuvanje(osim bakama i dedama) do godine dana.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 13:32   #51
babysitting ili au-pair u Hrvatskoj

Koliko se obicno placa cuvanje djeteta u Hrvatskoj ( po satu, mislim)?
Na koji nacin naci kvalietnog babysittera( novine,oglasi??), da li je normalno da se provjeravaju preporuke?
Da li je jednostavno naci 'live in' tj neku curu da zhivi s tobom ( u mom slucaju u jednom gradicu na moru) i koliko se to placa?
Ideja je da 'radi' 25 sati tjedno plus 3 babysitting-a navece ( ovi vecernji babysittizi su po potrebi, tj ne mora bit ) tjedno..zivi s tobom..ovo se u V Britaniji uobicajeno placa 65 funti ( 650 kn) tjedno.. je li to za Hrvatsku puno ili malo..
Pitanja su uglavnom vezana za Dalmaciju... molim nekoga da mi pomogne s uobicajenim ciframa za Hrvatsku
Ili je ipak bolje da nadjem nekoga izvani?
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 13:52   #52
ako radi 25 sati tjedno plus 3 čuvanja navečer, zašto bi trebala živit s vama?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 13:52   #53
Ili ukratko Kolika je satnica za pricuvat diejte na par sati?
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 13:55   #54
Quote:
alexxx kaže:
ako radi 25 sati tjedno plus 3 čuvanja navečer, zašto bi trebala živit s vama?
Edit: Nisma dobro odgovorila.
Da zhivi s tobom jednostavnije je i jeftinije..
Jer npr da nekoga placas da ti dodja doma ( od tad do tad) je skuplje.. za onog tko placa..
Da zivi s tobom je ovdje uobicajeno.. tj 25s/tjedno+3 bbs je uobicajeno za au-pair= 65 funti tjedno.. ovdje.. to je to.. pravila se znaju..
Za te iste sate a da ti dodje doma ( live out) placas najmanje 180 funti tjedno.. ali to ti se onda odbija od poreza a i toj osobi se ta cifra oporezuje
mene zanima za Hrvatsku..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 15:21   #55
Pa jel stvarno nitko ne zna koliko se placa cuvanje djeteta?
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 16:09   #56
Strpljena, Ona007, nedjelja je, nismo svi na forumu ...
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 17:45   #57
Ja sam plaćala prije 9 godina 1000 kn mjesečno 5 sati (ponedeljak-petak 9-14). Penzionerka isti grad. Samo čuvanje bez kuhanja i pospremanja i nisam bila zadovoljna.

Ali zašto tražiš čuvanje za 8 godina staro dijete, bolje je stavit oglas za održavanje domaćinstva i tako je u školi od 8-14 a tih par sati pogledat će ti i susjeda što se zbiva.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 18:10   #58
Hvala puno!
To je 25 sati tjedno = 250 kn tjedno= 1000 kn mjesecno= 10 kn po satu
sto mislis da je sada : duplo,troduplo?
Nisam sigurna za susjede, ja bih radije platila i bila mirna..
koliko se placa odrzavanje domacinstva?
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 18:19   #59
Ne znam za čuvanje djece. Ali žene koje čiste uzimaju 20-35 kn/sat 4 sata minimum - cijena je za Zagreb. Na selu je teže pronač radnika, ali ako ga imaš onda ti dođe jeftinije ili radi duže. Podrazumjeva se stav jednakosti, darovi u vidu 20 dkg kave/čokolada/lončanica/igračka za klinca ili što je već primjereno povremeno, za praznike obavezno. Sendvič (ne moraš ga radit samo moraš imat pun frižider) i kava kad dođe - poželjno je da doručkujete ili popijete kavu skupa. Ljudi u Hrvatskoj su pristupačni i žele pomoć, u koje mjesto ideš.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 19:58   #60
Moja frendica placa tetu koja joj cuva klinca od 8-16 radnim danom 2.000 kuna, mislim da se oko te cifre krece cuvanje za vrijeme radnog vremena.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.