Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2007., 12:31   #1
Police za knjige i ostalo

Gdje se mogu naći lijepe police za knjige koje idu na zid (tipa puna letva od oraha s upijenim "lakom" ili nešto slično da nije baš bezveze) te ujedno gdje se mogu naći držači za knjige (da ima nekakav zanimljiv izbor)?
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 12:38   #2
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu naći lijepe police za knjige koje idu na zid (tipa puna letva od oraha s upijenim "lakom" ili nešto slično da nije baš bezveze) te ujedno gdje se mogu naći držači za knjige (da ima nekakav zanimljiv izbor)?
Pevec ...

kupljeno, postavljeno i izgleda odlično, a uspješno drži knjige već cca god dana, pa ak nije sve popadalo do sad, valjda ni ne bude
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 12:46   #3
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu naći lijepe police za knjige koje idu na zid (tipa puna letva od oraha s upijenim "lakom" ili nešto slično da nije baš bezveze) te ujedno gdje se mogu naći držači za knjige (da ima nekakav zanimljiv izbor)?
obozavam police za knjige.

evo ti tri moja posta na tu temu: mozda dobijes ideju. mislim da su police jedna od stvari koju najlakse napravis sam... ako ne, das stolaru da ti napravi...

moje najdraze police
jos polica
i jos jos polica
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 18:26   #4
fonemf hvala na ovim linkovima, baš mi sinula ideja za uređenje jednog zida s kojim neznam kamo
__________________
None are more hopelessly enslaved than those who falsely belive they are free
Black Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 22:26   #5
da podignem ovu prastaru temu....

i mene zanima ista stvar...

znači police za kuhinju (kuhinjske aparate) i sobu (knjige)

gdje se može nabaviti recimo pravokutna daska dužine 2 metra ili recimo četvrtina kruga promjera 30 cm (za kuteve)

i koje materijale da gledam?
isključivo drvo ili?

hvala
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 00:04   #6
Quote:
spirou kaže: Pogledaj post

gdje se može nabaviti recimo pravokutna daska dužine 2 metra ili recimo četvrtina kruga promjera 30 cm (za kuteve)

i koje materijale da gledam?
isključivo drvo ili?
ove kutne police i drugih raznih oblika viđala sam u bauhausu. a tamo imaš i nosača koliko ti srce želi....raznih materijala

a koje da gledaš....ovisi o uređenju i ostalom namještaju...ti znaš kako imaš, a tamo ćeš vidjetišto nude..
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 10:03   #7
ok, onda ćemo danas napraviti đir po pevecu i bauhausu..
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 22:02   #8
prokrstario danas po pevecu, bauhausu i baumaxu...

ako netko kupuje ovo, neka obavezno prođe sve 3 trgovine

proizvodi,a bome i cijene se drastično razlikuju

ja sam kutne kupio u peveca,a pravokutne u baumaxa
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 11:25   #9
Police za knjige i detalje

Pozdrav svima,

odlučio sam se napraviti police za knjige po mjeri i trebala bi mi neka cool ideja

vidim da je izvor inspiracija za police neograničen, pa bi se odmakao od "klasičnih" 2metra*2 metra regala



recimo, ova mi nije loša


ova je ideja zanimljiva,ali mi se iskreno ne sviđa

http://www.vecernji.hr/index.php?cmd...on=print_popup

ovako nesto je lijepo, ali ne dolazi u obzir, jer mi treba nešto i praktično (s obzirom da imam mali milijun knjiga)


imate li možda neku ideju ili ste vidjeli nešto zanimljivo?
Hvala

Zadnje uređivanje spirou : 28.05.2012. at 11:36.
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 16:31   #10
Nevidljive "police"

http://nur-noch.blogspot.de/2015/03/...book-wall.html

MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 16:42   #11
ove police simpatično izgledaju, definitivno privlače pozornost no meni je nezamislivo na takav način slagati toliko knjiga. samo činjenica da je užasno nepraktično izvlačiti knjigu van.
ne znam...možda ljudi koji ovako psolažu knjige ni ne vade često to van pa zato
da, moguće
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 19:26   #12
Ja razumijem da je ovdje puuuno nevidljivih polica (63 ako sam dobro shvatila), dakle možda samo par knjiga leži jedna na drugoj. Možda je veći problem naći gdje počinje skrivena polica, da ne bi izvlačio zalijepljenu "second hand" knjigu koja glumi istu tu policu .
pakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 19:30   #13
Quote:
pakos kaže: Pogledaj post
Ja razumijem da je ovdje puuuno nevidljivih polica (63 ako sam dobro shvatila), dakle možda samo par knjiga leži jedna na drugoj. Možda je veći problem naći gdje počinje skrivena polica, da ne bi izvlačio zalijepljenu "second hand" knjigu koja glumi istu tu policu .
te treba strateški odabrati
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 01:16   #14
Jako lijepo, ali i meni izgleda malo nepraktično za moj ukus. Možda i nije , ako je stvarno 63 police (onda je samo skupo ).
Spakstil šokok is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 07:52   #15
Ja sam jednu stvar shvatila: Neka, na netu viđena rješenja najbolje da ostanu tamo. Na netu.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 19:12   #16
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Nepraktične li police!

Ovako inače knjižari poslože knjige uza zid dok ih netko ne smjesti u police.

Čak i kad su knjige složene vertikalno, teško ih je uzimati s gornji polica. A ovdje izvlačiti knjigu na visini od dva metra ispod nekoliko knjiga

Kao što su se nekada kupovale knjige na metar za regale, ovdje su knjige manje više iste visine. Gledam svoje police s knjigama i ima ih od 5 do 35 cm visine. Kako to posložiti u ove police?

Uglavnom, nepraktično, a uskoro bi izgledalo i neuredno.

Police za knjige bi trebale biti tako izvedene da stanu knjige različitih visina, a mogu se slagati vertikalno i odlagati horizontalno:




No, ova dolje je definitivno moj favorit. Elegantna, modularna; mogu kupiti module koji mi odgovaraju, a onda preslagivati knjige po želji. Još samo da imaju staklena vrata, jer mi je već dodijalo brisanje prašine s milijun knjiga.



https://saibadesign.wordpress.com/20...erto-saporiti/
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 20:30   #17
Ja imam mali policar s knjigama, ali stvarno ne znam kada sam zadnji put brisala knjige, ili ih vadila, pa brisala police ja samo ispred knjiga pobrisem.. I sada sam jos javno priznala da sam neuredna

Sent from my A1-811 using Tapatalk
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 20:35   #18
Ja u životu nisam brisala knjige, ne znam ni kako bih. To sam već tu znala pročitati. I ja sam onda šlampača. Ja s usisavačem znam proći. Napor živi, mora mi netko držati usisavač.
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 20:51   #19
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Ja sam jednu stvar shvatila: Neka, na netu viđena rješenja najbolje da ostanu tamo. Na netu.
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 21:13   #20
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Ja imam mali policar s knjigama, ali stvarno ne znam kada sam zadnji put brisala knjige, ili ih vadila, pa brisala police ja samo ispred knjiga pobrisem.. I sada sam jos javno priznala da sam neuredna

Sent from my A1-811 using Tapatalk
Quote:
Maiken kaže: Pogledaj post
Ja u životu nisam brisala knjige, ne znam ni kako bih. To sam već tu znala pročitati. I ja sam onda šlampača. Ja s usisavačem znam proći. Napor živi, mora mi netko držati usisavač.
Ma ko je vidio brisat knjige, najveća čar i je kad malo požute pa se njuši ona starina i prašina. *voli stare knjige*

Ja sam ih brisala samo kad sam se selila, ono, baš jednu po jednu, vlažnom krpicom, ali stvarno im je trebalo jer su dugo stajale u nigdjezemlju i naprašile se opako.

Inače samo prođem po vrhu knjiga s onim čupavim čudom za prašinu (kako se to zove? ) kad brišem ormar. Nije baš da ih to očisti vele.
Spakstil šokok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.