Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2013., 12:28   #9821
piroliza balkan

Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
macola ti si zakon!
daj poslikaj i od iza,gdje si i kako montirao ventilator?
a sve sam vec raslozio i nisam sliko od iza,vidi ti se na snimci kao je izveden blower...uglavnom meni to fora izgleda,onako koda brener gori,nisam ni znao prije mjesec dana da postoje takve peci..

mozda danas pregradim kao donje bocno,zelio bi vidit dali ce onda uspit potegnut bez ventilatora,samo uz pomoc onih limenih trumbi(2,3m) sa kojima se spaja na dimnjak..

ubiti ja to radim i zabave,zajebancije i znatizelje,a zelja bi mi bila jednog dana napravit pravi kamin sa izmjenjivacem ali po mom ukusu..
ubiti to bi bila vise kaljeva pec u obliku kamina,i to bi jedino radio ako se iskoritivost moze izvuc iznad 85%..a najveca dilema mi je, dali ic na donje bocno ili klasicno izgarenje prema gore..

da ne ispadne da ja nesto pametujem,ja nisam nikakav strucnjak za centralno,vec laik,ali mislim da se sve moze naucit uz knjigu i savjete ljudi ala ramzay koji su cijeli zivot u tom...
jive macola is offline  
Old 04.04.2013., 17:57   #9822
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
tu bi trebalo staviti nešto, ja iskreno ne znam što, da se taj šrafić ne odšrafljuje tako često i tako lako... da vas čujem stručnjaci, čime 'namazati' taj šrafić da se on ne bi tako lako odšrafio a opet da ga ne ljepim ili što već??
Pečatni vosak u min sloju ? Jedna kap. Kad treba slomiš je noktom...

Pozz
Rijeka555 is offline  
Old 04.04.2013., 22:44   #9823
polupiroliza balkan VIDEO

http://s1338.photobucket.com/user/ji...ibrary/?page=1

http://www.youtube.com/watch?v=qgddwZMPbEk


evo mestri stigo je novi polupirolitcki kotao,marke:Fusch, model: Oblak Dima 10

gore je video kako radi pec i na slikama se vidi kao sam izveo donje bocno ložiste sa samotnim ciglama,debljine 3cm.

pec nije ovaj put imala ventilator,nego 3m limenog neizoliranog dimnjaka..
u komori za drva samot je bio crn od katrana samo na vrhu,a komora izgaranja di je cisti plamen,samot je ostao prakticki ko nov...

u komori za drva laser je pokazo cca 450C,a u komori za izgarenje laser nije bio opsegu mjernog podrucja, pa predpostavljam da je bila puno veca temperatura..

Zadnje uređivanje jive macola : 04.04.2013. at 23:21.
jive macola is offline  
Old 04.04.2013., 22:48   #9824
gusani ferroli naopako okrenut sa ugrađenim ventilatorom= piroliza
crusader85 is offline  
Old 04.04.2013., 23:02   #9825
Quote:
crusader85 kaže: Pogledaj post
gusani ferroli naopako okrenut sa ugrađenim ventilatorom= piroliza
hm, jako interesantno, je to uopće izvediovo, mislim, ne bude negdje nešto puno puno 'krivo' ?
mranderson is offline  
Old 04.04.2013., 23:03   #9826
Quote:
Rijeka555 kaže: Pogledaj post
Pečatni vosak u min sloju ? Jedna kap. Kad treba slomiš je noktom...Pozz
hvala, budem probao
mranderson is offline  
Old 05.04.2013., 00:09   #9827
Quote:
jive macola kaže: Pogledaj post
http://s1338.photobucket.com/user/ji...ibrary/?page=1

http://www.youtube.com/watch?v=qgddwZMPbEk


evo mestri stigo je novi polupirolitcki kotao,marke:Fusch, model: Oblak Dima 10

gore je video kako radi pec i na slikama se vidi kao sam izveo donje bocno ložiste sa samotnim ciglama,debljine 3cm.

pec nije ovaj put imala ventilator,nego 3m limenog neizoliranog dimnjaka..
u komori za drva samot je bio crn od katrana samo na vrhu,a komora izgaranja di je cisti plamen,samot je ostao prakticki ko nov...

u komori za drva laser je pokazo cca 450C,a u komori za izgarenje laser nije bio opsegu mjernog podrucja, pa predpostavljam da je bila puno veca temperatura..
Staviš žlicu soli na ciglu i podkuriš . ak se sol stopi bude ko staklo po cigli ,onda imaš cca 800 C , a ak hoćeš vidjet da li je više onda grumen srebra .

Probaj to sve isto sa izgaranjem prema gore .

I ono najvažnije u tim pokusima odglumi Samsona , mislim ne da rasturaš Dalilu , nego da spustiš klapnu za zrak i da vidiš ponašanje ložišta.
ramzay is offline  
Old 05.04.2013., 00:15   #9828
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
hvala, budem probao
A ako se ne lovi, iz bilo kog razloga, uvijek ostaje malo očistiti i od žene (ne nužno supruge ...hmmm...kad bolje promislim nije nužno više ni od žene) "posuditi" kap laka za nokte.

pozz
Rijeka555 is offline  
Old 05.04.2013., 08:26   #9829
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
si bas siguran da se pokvario?! naime, onaj mali šrafić, što drži onu plastiku koja se okreće na željenu temperaturu, se zna vrlo lako i vrlo često odšrafiti i onda taj regulator mjeri apsolutno ništa! tu bi trebalo staviti nešto, ja iskreno ne znam što, da se taj šrafić ne odšrafljuje tako često i tako lako... da vas čujem stručnjaci, čime 'namazati' taj šrafić da se on ne bi tako lako odšrafio a opet da ga ne ljepim ili što već??

A i ti 'gazde' mi nisu jasni, vidi se koliko su zainteresirani za svoje grijanje
Pa kaj je to zbilja tak teško zapamtiti, naučiti, da kad lijepo gori su ta vratašca barem malo gore, pa ako nisu, znači da se nešto desilo, i da nešto nije dobro Ufff što se ljudi 'igraju'
Eto vidis..koliko god glavu regulatora podesavao sve je uzalud jel se okrece u oba smjera unedogled..a vec drugi dan je vodomestar zamijenio kompletan regulator novim jel je pec pod garancijom..a zasto ljudi nisu zainteresirani nimalo za pec to nemogu rec..neznam..valjda im je svejedno..jbg..a ja vec sad znam da ce se scenarij ponovit jel je novi regulator sigurno postavljen a lanac nastelan odokativnom tehnikom bez lozenja peci i uopce da je gledano sto i kako radi i kako se sad pec ponasa..ali eto..
__________________
Samo dajem savjete!
energon is offline  
Old 05.04.2013., 15:34   #9830
Eto nemogu a da ne podijelim s vama ovaj krasan primjer kotlovnice pune problema na koju sam danas naisao..s dolaskom pred kucu vani na kisi par hrpa pepela pa hrpa cade pa smole..u kotlovnici sve puno pepela po podu sve puno dima..
Nadalje dimnjak nevjerojatno al nije zastopan..doduse smole ima na pretek ali prohodan je...
Vratasca za kontrolu i ciscenje dimnjaka nisu uopce za to vec su to obicna limena vrata od nekog starog sparheta postavljena u ovom slucaju na dimnjak..
Pec centrometal na drva..
Pokvaren regulator promaje
Lanac koji podize i spusta klapnu uopce nije postavljen
Cijevnog termostata za paljenje pumpe nema neg je pumpa direktno ukopcana u uticnicu(a zale se da kod lozenja temp. ne prelazi 40 stupnjeva)
Prikljucna cijev koja spaja pec s dimnjakom uopce nije zabrtvljena na mjestu gdje ulazi u dimnjak neg je rupa oko cijevi dovoljna da prstima sake prodes uz cijev do unutrasnjosti dimnjaka
Leptir klapna za kontroliranje kolicine izlaza dimnih plinova iz peci zatvorena do kraja..apsurd je taj sto zaklopka nije u obliku polukruga vec je puni profil promjera 150 mm te zatvaranjem do kraja u potpunosti zatvaras izlaz dimnih plinova
Pritisak vode u sistemu je na 0.3 bara..zatvoreni sistem
Pec je punaaaaaaaa smole te su sve pregrade u njoj zastopane a dovoljno o tom govori da kod skidanja (unutarnje klapne koja kod zatvaranja gornjih vrata peci zatvara pregrade u peci tako da dim prolazi kroz sve pregrade) sam morao upotrijebit cekic i sjekac da ju odvojim od smole..

I sad vlasnik mene pita u cem je problem..a na svaki moj komentar o nedostacima odgovara:"i prije je tako bilo i nek bude i dalje"
I ti sad reci tko je tu lud?
__________________
Samo dajem savjete!

Zadnje uređivanje energon : 05.04.2013. at 15:43.
energon is offline  
Old 05.04.2013., 16:27   #9831
Quote:
energon kaže: Pogledaj post
Eto nemogu a da ne podijelim s vama ovaj krasan primjer kotlovnice pune problema na koju sam danas naisao....


...I sad vlasnik mene pita u cem je problem..a na svaki moj komentar o nedostacima odgovara:"i prije je tako bilo i nek bude i dalje"
I ti sad reci tko je tu lud?
šteta da nisi to poslikao za arhivu foruma.
ramzay is offline  
Old 05.04.2013., 16:48   #9832
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
šteta da nisi to poslikao za arhivu foruma.
Iskreno tak je blatno sve da mobitel necu ni vadit u takvim situacijama..a od dima necu ni vidjet nista
__________________
Samo dajem savjete!
energon is offline  
Old 05.04.2013., 23:18   #9833
Quote:
istinatrue kaže: Pogledaj post
bio sam malo na temi kamini i centralno.Navode jako male snage kamina sa obzirom na kvadraturu.. 15kW grije 441kvadrat???

A ovdje, ramzay i ostali inžinjeri jos sugeriraju da se maknem od kamina na centralno ako mislim grijat veci prostor??Ja osobno mislim da nijedan kamin nije ni blizu peci po iskoristivosti,naravno mogli bi bit ali nisu jer ih ne rade ko sta rade peci(donje izagranje,viseprolaznosti itd),to kolko vidim nijedan kamin nema vec su građeni ko najjednostavnija obicna pec..

http://www.lanordica-extraflame.com/...ro-d-s-a_p9101

I jos jedna stvar,rekli su mi da ako idem sa kaminom na vecu kvadraturu,da bolje idem na toplozracni sustav..
Pa sta se uopce svi mi jebemo onda sa tim cijevima,radijatorima,pumpama,ventilima,spremnicim a,katranom,rizikom od eksplozije kotla,itd itd ako je toplozracni sustav pet puta jednostavniji i sigurniji,i uz to kako je receno za istu snagu grije vecu kvadraturu??
pozdrav
ja grijem sa dvije kamin peci,14 i 7 kw oko 300 kvm bez problema ,u kratkim rukavima u pol zime
pozdrav iz CH
tamburasch is offline  
Old 06.04.2013., 08:22   #9834
Situacija je slijedeća…
Prije dvije godine kupili smo stariju kuću u kojoj je bilo centralno na plin, ali zbog skupoće plina i zbog ne mogućnosti postizanja temperature više od 20c odlučili smo se grijati na drva, peć amity i bilo je sve ok…stvarno smo se ogrijali, ali…
Opet taj ali…dimnjak u kući je porozan a od pola dimnjaka u potkrovlju je i salontitna cijev.dimnjačar je rekao da pod obavezno moramo to sve rušiti i raditi novi dimnjak jer je već kondenzat izbio u sobi gdje je peć, a i osjeti se vječno miris po kući i to već nakon samo pola sezone grijanja.

Na jedno 4 m od kuće nalazi se , kako se to danas kaže moderno pomoćni objekat u kojeg bi ja stavio kotao na kruta goriva.znači i tamo bi trebao napraviti novi dimnjak, novo postolje i od tu se upiknuti u već postojeći sistem centralnog grijanja, koje je inače ispravno.
Pa sada imam nekoliko pitanja i dvojbi…
Kuća ima 80m2…sjevernu stranu sam uspio izolirati stiroporom 8cm, a na tavanu sam samo razvukao kamenu vunu i to je već dalo rezultate na količini gubitka energije.
Mene sada zanima…
1.Koji kotao kupiti…kolike snage, s obzirom na kvadraturu kuće i kubikažu…200m3
2.dali instalacije od grijanja, znači vodu i struju koju također moram dovesti u kotlovnicu, voditi zrakom ili ukopavati u zemlju.

dimnjak će najvjerojatnije biti scheidlov, samo je pitanje koji fi, i koja visina…
Tu imam također dvije mogućnosti…pošto je ravni krov na tom pomoćnom objektu…
Dali ga zidati uz zid...ili probiti deku pa ga od deke zidati u visinu…

A imao sam tako lijepo sređen stan….
sisley34 is offline  
Old 06.04.2013., 09:47   #9835
iskreno, ovo pomoćni objekt...., ja to ne bi nikad radio, dok budes ti to sve tamo sve 'dopeljao' i pravilno izolirao, a to je gotovo nemoguće, prije budeš napravio novi dimnjak! A da o legalizaciji ne govorim
Gle, ja sam to radio! znam o čemu pričam, totalna rasturačina kuće, ali za 2 tjedna je sve čisto, žena bude malo popizdila, ali ste, ako Bog da, za svoga života mirni...
Sva ova druga 'kemijanja' po meni su bezveze...
Na kraju krajeva, ako i ostaviš taj dimnjak, a tako je 'zasran' on će uvijek puštati svoj 'miris' tako da ti to rušenje više manje ne gine, ili prije ili kasnije.

a koliko vidim sve se 'zasralo' jer ti treba najslabija moguća peć, i još k tome sa spremnikom!? 80 kvadrata niste mogli zagrijati plinom e tu nekaj ne valja kad malo bolje razmislim. Ja se možda niti ne bi zezal za 80 kvadrata sa drvima, naime, nema tak slabe peći na drva, treba ti spremnik da opet ne zasereš novi dimnjak... radije razmisli o novom plinskom bojleru, oni su iz godine u godinu sve ekonomičniji, imaš tu na forumu pravog stručnjaka po tom pitanju (d2267) i kupi pravi plinski bojler. To ti bude najjednostavnije a bojim se i najjeftinije, a da o 'muci' oko rušenja i ne govorim.
mranderson is offline  
Old 06.04.2013., 12:42   #9836
dimnjak

mozda cu napravit nov dimnjak pa me zanima dal željezna cijev ili schiedelov od samota?

ja na to gledam ovako:
ž.cijev se brze zagrije(brze pec pocne radit) i brze se ohladi(ne vuce hladan zrak kroz pec bezpotrebno) iako se to da rijesit zatvarenjem klapne..

samot duze se grije ,duze se hladi..mislim da bi trebo bit trajniji ..

sta je po vama bolja opcija?
cijena nije bitna,dimnjak se radi jednom u zivotu..
jive macola is offline  
Old 06.04.2013., 14:36   #9837
Quote:
jive macola kaže: Pogledaj post

sta je po vama bolja opcija?
Inoks obučen u izolaciju i obložen Al košuljicom. I naravno bez kape gore , rupa od dimnjaka gleda u nebo, ili u odsisni ventilator .
malčer is offline  
Old 06.04.2013., 15:13   #9838
Quote:
jive macola kaže: Pogledaj post
mozda cu napravit nov dimnjak pa me zanima dal željezna cijev ili schiedelov od samota?

ja na to gledam ovako:
ž.cijev se brze zagrije(brze pec pocne radit) i brze se ohladi(ne vuce hladan zrak kroz pec bezpotrebno) iako se to da rijesit zatvarenjem klapne..

samot duze se grije ,duze se hladi..mislim da bi trebo bit trajniji ..

sta je po vama bolja opcija?
cijena nije bitna,dimnjak se radi jednom u zivotu..
Zavis z čim buš kuril.
Ak bu dimnjak uvijek čist, može biti inoks, no ako ti se stvore naslage smole, pa se to onda nutra vužge...buš mijenjal plehnati dimnjak. Šamotnom se to nemre dogoditi.
Zvon is offline  
Old 06.04.2013., 20:33   #9839
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Zavis z čim buš kuril.
Ak bu dimnjak uvijek čist, može biti inoks, no ako ti se stvore naslage smole, pa se to onda nutra vužge...buš mijenjal plehnati dimnjak. Šamotnom se to nemre dogoditi.
...a u ruke Mandušića Vuka svaka puška bit će ubojita..

Pjevanje iz Gorskog Vjenca
ramzay is offline  
Old 06.04.2013., 21:26   #9840
piroliza bez ventilatora video

http://www.youtube.com/watch?v=HmncEyk0DAw

http://s1338.photobucket.com/user/ji...ilatora?page=1

ideja je potekla od peci xeoos twinfire,jedino nisam imao vatrostalno staklo da se vidi to duplo gorenje,(dole i gore).preskupo mi je to kupovat samo radi jednog testa..xeoos video:
http://www.youtube.com/watch?v=y6ujBLnA2Ls

napravio sam diznu od inox cijevi,na nju navario manju cijev koja je dobava sekundarnog zraka,u cijev sam jos stavio bernulijevu cijev (koja smanjuje promjer) i "remenicu" od alternatora na vrhu koji mi je sluzio da plamen u dizni dobije rotaciju(vrtlozenje)..time se povecava brzina strujanja, a bernuli kaze:veca brzina strujanja fluida jednako manji tlak...time se tebalo dobit jos veci podtlak u dizni (u odnosu na atmosferski), cime bi trebalo dobit vise sekundarnog zraka..

pec nije imala ventilator,samo los limeni neizolirani dimnjka od 3m..
Bilo je dosta problema jer pec nije bila dobro zadihtana, o toj komori od samota bilo je zazora i po 3,4 mm,vrata nisu imali onaj konop koji dihta a i inace je pec u kurcu na sto mjesta,i uz to slab cug...ali ipak je uspjelo postic gorenje prema dole...
nije bas neko cudo, ali eto..

Zadnje uređivanje jive macola : 06.04.2013. at 22:10.
jive macola is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.