Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2007., 14:33   #61
Kaj ste sve nabrusene. Mene ce vise smetati kaj me osim stazista, ginekologa i sestara gledaju druge zene u sobi. Ovi u viziti me moraju vidjeti zbog mene i zbog sebe. Drugo, stazisti jesu doktori medicine.
Trece, kad stupite u ustanovu koja se zove Klinicka bolnica to znaci da se tu odvija nastava ukljucujuci i prakticnu nastavu pa studenti i ostali vas smiju gledati.
I na kraju, mladi doktori se uz starije moraju nauciti jer ce jednog dana lijeciti nasu djecu.
Mene vise brine sam specijalizant u radjaoni koji, ma kako da je vjest i izucen mozda fizicki ne moze sve stici obaviti, a ne 15-20 ljudi koji su vidli moj krvavi ulozak i medjunozje. Uostalom, vise glava vise zna. Da bi mogao biti humaniji pristup- mogao bi. Mozda ce i biti za nasu djecu.
Postoji privatno rodiliste u Sloveniji, ne znam tocno gdje. Navodno je u Rijeci bolje nego po Zg-u...Ima opcija.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 14:41   #62
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
K...kad stupite u ustanovu koja se zove Klinicka bolnica to znaci da se tu odvija nastava ukljucujuci i prakticnu nastavu pa studenti i ostali vas smiju gledati...
Ma istina je to, ali bi trebali pitati za dopuštenje da im poslužiš kao nastavni rekvizit. Mislim, nemam iluzija da će me itko išta pitati, ali kad bi bili pošteni pitali bi. Većina žena bi rekla da nema problema, i to je to.
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 14:58   #63
Quote:
flekica35 kaže: Pogledaj post
A, čuj. Moja prijateljica je tu lovu dobila. Kako je sad i koji su uvjeti, ne bih znala. Naravno da je super da postoji mogućnost izbora.
Šta se tiče dječjeg doplatka, nemam ga ja ni ovdje. Vezan je za prosjek primanja, a naša su primanja iznad limita.
Pa dobila je da, ali nije dobila 25000 eura na ruku.. Toga nema.. Dobijes 12 mj. 67% prosjeka od svoje netto place zadnjih 12 mjeseci.. minimum 300 eura, maximum 1800 eura... to je ta racunica.. s tim da od tih 67% odbiju jos malo nekih stvari..
Znaci dobijes ali nemres cifre usporedit sa HR ciframa, al je sistem skoro isti..
A ovo sto kazes sa iznad limita i doplatkom, tako je i tu... tj. ne malo sam se zeznila dj. doplatak dobije svako, ali ovo gore navedeno je porodiljni (ili kako se vec u HR zove) i to ne dobiva svako...
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 15:29   #64
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Ma istina je to, ali bi trebali pitati za dopuštenje da im poslužiš kao nastavni rekvizit. Mislim, nemam iluzija da će me itko išta pitati, ali kad bi bili pošteni pitali bi. Većina žena bi rekla da nema problema, i to je to.
curke, rijetko su tamo studenti... (rekla bi skoro nikad)... vecinom su to specijalizanti, znaci dr medicine koji specijaliziraju ginekologiju i koji dezuraju po odjelima, u radjaoni, asistiraju pri operacijama itd...
ta skupina ljudi je zapravo konzilij strucnjaka, a ne kako neki misle studenti.... i slazem se da su druge zene, pogotovo ako su okrenute glavama prema tvojim nogama u biti problem....
al nadam se da su vecina ipak kulturne... vjerujte ja sigurno necu buljiti u medjunozje susjede preko puta, pa se pouzdam da je vecina zena slicnih... a daj Boze da uskoro urede taj drugi kat Petrove, pa ce sve biti bolje...

Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 15:34   #65
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
curke, rijetko su tamo studenti... (rekla bi skoro nikad)... vecinom su to specijalizanti, znaci dr medicine koji specijaliziraju ginekologiju i koji dezuraju po odjelima, u radjaoni, asistiraju pri operacijama itd...
ta skupina ljudi je zapravo konzilij strucnjaka, a ne kako neki misle studenti....

Ma slažem se, ali sam način vizite je poprilično neugodan i ponižavajući. Opet velim, nemam iluzija da će neko tamo uvažavati da je to meni neugodno, a i meni će biti najvažnija bebica i da bude dobro, i sigurno je da ću preživjeti vizitu kao i sve prije toga
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 15:59   #66
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Ma slažem se, ali sam način vizite je poprilično neugodan i ponižavajući. Opet velim, nemam iluzija da će neko tamo uvažavati da je to meni neugodno, a i meni će biti najvažnija bebica i da bude dobro, i sigurno je da ću preživjeti vizitu kao i sve prije toga
Istina je to s tim pregledom, ali puno je toga u cijeloj toj prici ponizavajuce. Ma, meni je najvaznije da porod prodje dobro, da taj dozivljaj prezivimo i beba i ja i da sve bude ok, nakon toga, vizita je pis of kejk.
A to za rodilista, bilo je neki dan u Jutranjem, usporedili su splitksko i rijecko.... nebo i zemlja. Kako je to moguce, kaj ne ide lova iz drzavnog proracuna ili nekog vec zajednickog za sve, ovo rijecko fakat izgleda ko privatno. Doslo mi je da odem tamo rodit. A znam i par cura koje su rodile u Rijeci, nemre se usporedivati s nicim.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:22   #67
Ja sam rodila u Riječkom i mogu reči sve . Babice i doktori su super, humani su, daju ti piti pri porodu ( što drugdjr nedaju ), mažu ti usne s vazelinom ( usta se osuše od hm, disanja ), ma sve pet. Gore kad ideš na kat ne možeš očekivati neki specijalni tretman, ali mijenjaju posteljinu, piđame, čak ti i prvi dan daju one jednokratne gaće, sestre su uglavnom ljuazne, davaju ti tetra pelene kad god ti treba, ako imaš problema s dojenjem pomognu, ako djete teže diše zbog nosića ( često se desi ) daju fiziološku, nose čaj kad god trebaš, itd..., naravno neke stvari trebaš pitati, ali kad pitaš bez problema dobješ. Dok god je takvo ponašanje u rodilištu- korektno ja ću ići tamo roditi. Eventualno da znam da imam neke komplikacije, onda ipak rađe u privatnu iz svih gore navedenih razloga.
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 18:09   #68
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
objasni to autorici topika, vidiš da bunca prvo o stručnim timovima, pa o stažistima i doktorima s iskustvom, a zatim i o nekoj nadi o dostupnosti
Covjece, ti si i bezobrazna i hvatas se za jednu rijec izvadjenu iz konteksta. Pricas da su u drzavnim bolnicama svi strucni, sto bas i ne stoji uvijek. Sama diploma medicnskog fakulteta nije garancija strucnog rada. Osim toga nemotivirani lijecnici u drzavnim ustanovama cesto uzrokuju velike probleme svojim nemarom. Sjecas se price kako je dezurni gledao utakmicu pa nije na vrijeme tretirao zenu koja je umrla pri porodu?

Autorica je lijepo stavila post o privatnoj ustanovi u kojoj sve sam placas, pa ako ti se ne svidja odes u drzavnu. Zato oni imaju financijski razlog da se prema tebi dobro ponasaju, jer ako se pocnu siriti price tipa "bili su bezobrazni", "nisu me pazili", "nisu mi dali piti", "bile su prljave spavacice" i sl. onda im nitko nece biti lud platiti za privatni tretman. Ja privatnu ustanovu pozdravljam i nadam se da ce proraditi cim prije, i funkcionirati na zadovoljstvo vlasnika, zaposlenih i nadasve pacijenata.

Naravno, nekima ce to biti skupo, ako moraju misliti da li su time ostali bez novaca za nesto sto im treba u zivotu, ali zivot je takav u ovom dobu. Za nadati se je da ce privatna konkurencija podici standard usluge drzavnih institucija.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 13:41   #69
Sad smo upropastili super temu. Zač smo se svi posvadili?
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 15:04   #70
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Tko radi vizitu, tj.tko te ima pravo pregledati osim doktora I eventualno sestre?..
Stazisti? ..to nisu doktori! I tu su samo ako ti to dopustas.. Bar je to tako na stomatologiji.. Ne vidim zasto bi bilo drugacije u rodilistu..
Samo ih nitko ne odbija pa je to normalno da ih hrpa dolazi I da ti vire medju noge..
Ja to sigurno necu dopustiti I kada rodim ispricati cu vam sta je bilo..
ne upuštam se u ostale dijelove rasprave, ali stažisti jesu liječnici koji su netom završili faks i prošli na faksu dosta vježbi i situacijama sa pacijentima, nisu baš ni neuki ni beskorisni... naravno dopuštenje pacijenata je individualno, ali mislim da se prisutnost stažista ne može birati- studenata da
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 15:25   #71
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
evo vidim.neki pišete da mnoge bolnice brane da žena ima svoju spavaćicu...

e sad mene konkretno zanima- ma koliko oni to branili-šta bi bilo da ja obučem svoju spavaćicu?? šta bi me na silu skinuli?? ili?? šta?

mislim , stvarno-šta bi bilo??
bas to sam i ja rekla prije poroda (moš kopat malo po starim postovoma) i tako je i bilo. samo sam na licu mjesta skuzila da te njihove i nisu tako lose, pa bolje da prljam njihove nego svoje
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 15:28   #72
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Tko radi vizitu, tj.tko te ima pravo pregledati osim doktora I eventualno sestre?..
prije nego napravis pičvajz na odjelu, u cem te potpuno podrzavam (ja sam jos i gora od tebe) probaj ih lijepo zamolit da te pregledaju u posebnoj prostoriji za preglede I ziher sam da hoce, i neces bit prva koja je to napravila!
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 15:56   #73
ja idem i tažit ću carski makar morala dignut kredit pusika svima
inikaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 16:03   #74
ne znam koliko ti je sad stalo, ali trbušne mišiće ne budeš nikad više nabildala... never...a-a
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 19:11   #75
Ja mislim da je tema izgubila smisao.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 20:24   #76
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
al mene zanima-jel ima tu kavog pravila/zakona da oni to mogu gledat kad je vizita , ili ti po nekom zakonu imaš pravo reći NE MOŽE- šta onda?
ja volim znati da nešto ima u zakonu jer mi je tako lakše od*ebat
Po zakonu mozes u bilo kojem trenutku povuci suglasnost za lijecenje. Samo kazes: "povlacim vam suglasnost da me lijecite, od ovog trenutnka morate me pitati za dozvolu za bilo kakav pregled ili tretman". Na to lijecnicima ispadaju oci iz duplji i polude. Ako te hoce baciti van, trazis ih ime i prezime za advokata. Pa ce te samo mrziti, ako ti se pokusaju svetiti kakvim pregledima budi na oprezu i zabranjuj im sve. Najbolje ti je otici iz bolnice sto prije. Kako kazu "na vlasitu odgovornost". Kao da ce oni biti odgovorni ako ti se nesto desi u bolnici. Naravno da nece.

Sto se tice klinicke bolnice skoro pa sve glupe bolnice po Zagrebu su klinicke. Sto znaci da se u njima provodi i edukacija. Ti ne mroas ici u KBC, ali cesto nemas alternative. MIslim da im mozes reci da ne zelis nikakav kontakt sa stazistima, da im zabranjujes da te pregledavaju i tretiraju stazisti. Dodje vizita, ti im kazes da ne zelis da te pregledava vise ljudi i da zelis pregled samo tvog lijecnika u posebnoj prostoriji. Pa neka se ljute. Da svi tako rade bilo bi svima bolje, ali svi hrvati vise vole ljubiti cipele.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 21:25   #77
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
MIslim da im mozes reci da ne zelis nikakav kontakt sa stazistima, da im zabranjujes da te pregledavaju i tretiraju stazisti. Dodje vizita, ti im kazes da ne zelis da te pregledava vise ljudi i da zelis pregled samo tvog lijecnika u posebnoj prostoriji. Pa neka se ljute. Da svi tako rade bilo bi svima bolje, ali svi hrvati vise vole ljubiti cipele.
...dobro, nebi generalizirala po nacionalnosti.. Ali da je to kod nas glupa praksa.. Da sutis I siris noge.. Zato sto sve to rade... Nazalost, je...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 09:40   #78
kod nas to možeš reći, ali ne bih, jer da svi tako razmišljamo nek se uče na drugima, stažisti ne bi imali prakse, i kakvi bi nam onda doktori bili? svima nam je to nelagodno, ali doktori nam svima trebaju, i taj doktor što želiš da te jedini pregleda nekad je bio stažist...
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 10:41   #79
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Po zakonu mozes u bilo kojem trenutku povuci suglasnost za lijecenje. Samo kazes: "povlacim vam suglasnost da me lijecite, od ovog trenutnka morate me pitati za dozvolu za bilo kakav pregled ili tretman". Na to lijecnicima ispadaju oci iz duplji i polude. Ako te hoce baciti van, trazis ih ime i prezime za advokata. Pa ce te samo mrziti, ako ti se pokusaju svetiti kakvim pregledima budi na oprezu i zabranjuj im sve. Najbolje ti je otici iz bolnice sto prije. Kako kazu "na vlasitu odgovornost". Kao da ce oni biti odgovorni ako ti se nesto desi u bolnici. Naravno da nece..
ovo mi se sviđa...



Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Sto se tice klinicke bolnice skoro pa sve glupe bolnice po Zagrebu su klinicke. Sto znaci da se u njima provodi i edukacija. Ti ne mroas ici u KBC, ali cesto nemas alternative. MIslim da im mozes reci da ne zelis nikakav kontakt sa stazistima, da im zabranjujes da te pregledavaju i tretiraju stazisti. Dodje vizita, ti im kazes da ne zelis da te pregledava vise ljudi i da zelis pregled samo tvog lijecnika u posebnoj prostoriji. Pa neka se ljute. Da svi tako rade bilo bi svima bolje, ali svi hrvati vise vole ljubiti cipele.
planiram jednog dana rodit u rijeci.. to je isto klinička bolnica, zar ne??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 10:50   #80
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
kod nas to možeš reći, ali ne bih, jer da svi tako razmišljamo nek se uče na drugima, stažisti ne bi imali prakse, i kakvi bi nam onda doktori bili? svima nam je to nelagodno, ali doktori nam svima trebaju, i taj doktor što želiš da te jedini pregleda nekad je bio stažist...
ok je to što kažeš.. ali svjedno smatram da ženu prije pregleda treba pitati hoće li joj smetati da ju stažisti pregledaju...nekima se neće svidjeti i neće dozvolit pregled, a nekima će to biti ok-pa će stažisti opet imati na kome učiti...
al mi se ne sviđa činjenica da po defaultu sve žene moraju biti raspoložene da šire noge stažistu...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.