Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2010., 16:59   #61
Quote:
wyrm kaže: Pogledaj post
Jesi je ispravno nastimala (EBGDAE)? Mozda je gitara na videu nastimana drugacije (npr u D, ne u E).
Tesko je ovako reci.
Pa kad se upai zelena lampica na štimeru to valjda znači da je dobro..stvarno neznam kako da objasnim...kako ću znati da li npr.ton E zvuči dobro?
echelon_love is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 17:08   #62
da, upaljena je zelena lampica
Al ak imaš kromatskoga štimera, onda vidi dal piše i odgovarajuće slovo na ekranu
od najtanje prema najdebljoj idu slova EBGDAE
i pazi da ne piše recimo "E#" ili "Eb", neg sam "E"
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 17:17   #63
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
da, upaljena je zelena lampica
Al ak imaš kromatskoga štimera, onda vidi dal piše i odgovarajuće slovo na ekranu
od najtanje prema najdebljoj idu slova EBGDAE
i pazi da ne piše recimo "E#" ili "Eb", neg sam "E"
Ahaaa..hvala puno..!
echelon_love is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 21:21   #64
Quote:
DIABLO III kaže: Pogledaj post
e sad zanima me da li je ikakav "problem" odmah poceti sa el.gitarom ili bi trebalo prvo uciti na aukusticnoj ( iskreno neda mi se svirati aukusticnu gitaru )
Problem nije, lakše je na električnoj svirati, samo kaj je onda teže na akustičnoj Ako prvo sviraš na akustičnoj ili klasičnoj () navikneš se na npr. visoke i tvrde žice i onda ti je prelaz na električnu prekrasan jer je sve puno lakše, i obrnuto

Dobro, to vrijedi na početku, poslije dok ojačaš jagodice, prste i ruku, potpuno ti je svejedno na čemu sviraš, glavno da ima žice

Quote:
saznavsi iz prijasnjih postova biranje low end gitara je svejedno no da budem siguran prokomentirajte ovu gitaru posto mi je cijena ok , a s njome dolazi dodatna oprema i odmah mi ju doma dopeljaju ----- http://www.njuskalo.hr/gitare/gitars...1-oglas-737716

da li treba jos neka obvezna oprema za sviranje el.gitare ?
Pojačalo bi ti dobro došlo A kak se priča, Konzumkaster je za 400kn skroz dobra gitara dok se naštela kak spada, pa probaj to nabaviti

Quote:
hoce li biti dovoljno ucenje iz neke knjige
Probaj ipak za početak koji mjesec neke instrukcije, čisto da brže i lakše svladaš osnove, kasnije samo vježbati i vježbati
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 22:13   #65
Quote:
ROCKmand305 kaže: Pogledaj post
Nikad nije kasno za naučit svirati. Ja sam klavir i gitaru sama naučila, sestra violinu, pa sad zajedno tamburamo po kući i uznemirujemo susjede Preporuka: Youtube je prepun dobrih videa za naučit svirati, samo se triba ozbiljno uvatit toga i krenut vježbat, a s vremenom će ić lakše. Sretno svima!
OMG! Pa jel se mi poznajemo?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 22:16   #66
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
He ma nikad nije kasno, evo ja cu za cca mjesec dana navršit 26 godina i danas sam si kupio svoju prvu gitaru (riječ je o akustičnoj ibanez) kao novogodišnja odluka i jebeno je to, sam moraš imati volje, ja sam bio skinuo sa neta neke video poduke, dosta su dobre... samo eto malo sam isfrustriran teže je nego sam očekivao, neznam dali je riječ o žicama ili to što sam početnik ali otpadoše mi prsti, moram jebački pritisnut žicu morat cu vijedti možda su prenapete ili jednostavno tvrde a u naštimavanju sam uspio vec i sjebat jednu žicu, pukla je a neam gitaru ni 10h tako da mi negine jebada ali nedam se
Hahaha! Bravo, baš mi je drago da postoji entuzijazma za glazbu u najlipšim godinama Moj brat jesamouk na gitar i u roku od nekih pola godine naučio je neke osnovne akorde, neloše svira i njega su prsti jaaako bolili, ali to pustiš nek dođu žuljevi pa ti neće poslije smetati (znam iz iskustva, jer sviram violinu).
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 23:27   #67
@ dr. Killpatient

da upravo citam sad vidim da ju hvale ( pa mislim meni je tak i tak svejedno za pocetak valja bilo sta ) samo sto nemogu naci nigdje di to ima za kupit

mozes mi usput savjetovati onda i dobro pojacalo i moze samo kratak opis sto tocno pojacalo radi (isprika sto sam noob )

Pojačalo je elektronički sklop čija je osnovna zadaća da pojača jakost električnog signala. (wikipedia) da li to samo pojacava zvuk ili daje i kvalitetu



evo nakon dugog citanja svih onih postova saznao sam da je akcija prosla i da nema vise nigdje te gitare za 400 kn
anyway tnx

pricekat cu jos par savjeta pa onda kupujem nesto da krenem sa svirkom

Zadnje uređivanje DIABLO III : 11.01.2010. at 23:55. Reason: xyz
DIABLO III is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 23:57   #68
Ne znam ni ja nek se jave ovi koji su kupili K+ gitaru.

Bez pojačala ništ ne čuješ ako sviraš na električnu gitaru i to je to. Čuje se nekaj malo, ali ako počneš lagano pjevušiti, ode ti zvuk gitare . Kod akustičnih gitara kad žice titraju, vibracije se prenose na tijelo i zrak u njemu počne rezonirati - i to pojačava zvuk. A kod električnih gitara, budući da nemaju šuplje tijelo (samo neke imaju - hollowbody) taj posao radi zvučnik kroz koji dobivaš (pojačani) zvuk koji naprave žice dok zatitraju u magnetskom polju pickupa.

Naravno da o pojačalu ovisi i kvaliteta zvuka, ali ja stvarno ne pratim pojačala, pa to čekaj nekog drugog da ti odgovori. Eventualno Hughes&Kettner Blue Edition koje je tranzistorsko i ima mi prekrasan clean. To budem si kupil jednog dana
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 16:57   #69
ok tnx

danas sam imao priliku prolistati knjigu ,,, )) izgleda dosta tesko moram priznati
DIABLO III is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 19:44   #70
Quote:
DIABLO III kaže: Pogledaj post
ok tnx

danas sam imao priliku prolistati knjigu ,,, )) izgleda dosta tesko moram priznati
puno sam toga shvatio gledajuci video-e od expertvillage-a "Brian Wilheimer" tip lijepo sve pojasni u detalje i nacrta

e sad samo da nabavim gitaru i jos cekam savjet za pojacalo doduse ne preskupo cca 400 kn
DIABLO III is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 22:29   #71
Quote:
DIABLO III kaže: Pogledaj post
e sad samo da nabavim gitaru i jos cekam savjet za pojacalo doduse ne preskupo cca 400 kn
slabo ćeš pojačala za 400 kuna... rađe sviraj "na suvo" pa skupi još štogod pa bolje kupi

a koliko daješ za gitaru para
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 22:37   #72
Quote:
goonie7 kaže: Pogledaj post
slabo ćeš pojačala za 400 kuna... rađe sviraj "na suvo" pa skupi još štogod pa bolje kupi

a koliko daješ za gitaru para
hmmm.. gle imam 1450 kn ... ne mislim sve bacit na gitaru ... ova za 1100 mi je cist ok dobim odmah sve s njome odmah doma na adresu pa nemoram putovati u ZG.

i malo bi mi bilo bzvz davat 3000-5000 kn sada za gitaru ,, mozda ju nakon 5 mjeseci bacim u cosak pa nek stoji (nikad neznas)

onda cu stediti za pojacalo ...
DIABLO III is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 22:48   #73
Ja sam svoje smeće od 25W jamahe platil 400kn pred neke 4 godine, mislim da je iz osamdesetih negde

Da se najti nekaj, ali to obično nije ništ pretjerano dobro niti jako.
Slažem se s goonijem, ako ti se svidi sviranje gitare, za 1000kn se da kupiti skroz dobro pojačalo
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 22:52   #74
Quote:
dr. Killpatient kaže: Pogledaj post
Ja sam svoje smeće od 25W jamahe platil 400kn pred neke 4 godine, mislim da je iz osamdesetih negde

Da se najti nekaj, ali to obično nije ništ pretjerano dobro niti jako.
Slažem se s goonijem, ako ti se svidi sviranje gitare, za 1000kn se da kupiti skroz dobro pojačalo
znaci da uzmem ovu gitaru i onda vjezbam pa za 3-5 mjeseci ako mi se svidi uzmem bolju opremu i "cesem"
DIABLO III is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 23:04   #75
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Hahaha! Bravo, baš mi je drago da postoji entuzijazma za glazbu u najlipšim godinama Moj brat jesamouk na gitar i u roku od nekih pola godine naučio je neke osnovne akorde, neloše svira i njega su prsti jaaako bolili, ali to pustiš nek dođu žuljevi pa ti neće poslije smetati (znam iz iskustva, jer sviram violinu).
He (hvala ti) znači ima nade za mene ništa, morat ću samo "zagrijat" prste... a kad mi otpadnu nabavit cu si metalne, taman za prelazak na električnu
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 23:34   #76
Quote:
DIABLO III kaže: Pogledaj post
znaci da uzmem ovu gitaru i onda vjezbam pa za 3-5 mjeseci ako mi se svidi uzmem bolju opremu i "cesem"
pa ako ti je električna gitara želja - da, u tom razredu su sve više manje iste (isto loše)

za te novce se da dobiti ok akustična, ali ti to nećeš
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 23:36   #77
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
a kad mi otpadnu nabavit cu si metalne, taman za prelazak na električnu
onda ih moreš koristiti ko slide
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 15:58   #78
Quote:
goonie7 kaže: Pogledaj post
slabo ćeš pojačala za 400 kuna... rađe sviraj "na suvo" pa skupi još štogod pa bolje kupi

a koliko daješ za gitaru para
kak bi ti na suho sviral električnu, aj mi objasni


rađe uštekaš u komp, skineš guitar rig, amplitube ili neš treće i imaš boljega sounda od većine pojačala do 2000kn
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 16:21   #79
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
kak bi ti na suho sviral električnu, aj mi objasni


rađe uštekaš u komp, skineš guitar rig, amplitube ili neš treće i imaš boljega sounda od većine pojačala do 2000kn


bas sam htio pitati da li se moze racunalo koristiti kao pojacalo i evo odgovora prije nego sto sam pitao

hvala svima na odgovorima dok nabavim gitrau javim se
DIABLO III is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 20:33   #80
Quote:
d._m. kaže: Pogledaj post
kak bi ti na suho sviral električnu, aj mi objasni


rađe uštekaš u komp, skineš guitar rig, amplitube ili neš treće i imaš boljega sounda od većine pojačala do 2000kn
učiš svirat, lipo bokte, pribireš žice na gitari isto ko što bi pribira da si uštekan u pojačalo... i početnik gotovo isto more učit ko i sa pojačalom jer za početak je najbitnije učit osnove a kasnije će doć vrime za traženje zvukova, svirke itd

a more i ovo sa kompom
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.