Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2007., 07:30   #41
Quote:
bobac kaže:
Hm!Da budemo jasni i da nas ne zavarava.SVE JE TO NA KRAJU KEŠ !

Apsolutno je sve novac.
Ali postoji jedna grupa ljudi koja smatra da to nije novac i da će stvar
jednostavno riješiti.
rondomilk2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 07:38   #42
Quote:
Vojky kaže:
Zaista nevjerojatna stvar da dolazi opomena ako nisi platio račun...

U njihovim Općim uvjetima sasvim jasno piše kolika je cijena opomene. Ako ti se ne sviđa - budi faca i plaćaj sve u kešu.

A koliko bi to trebao imati duboki džep da možeš sve iz financirati gotovinom?
Malo tko danas može plaćati gotovinom. Svi su u nekim kreditima tako da u dogledno vrijeme neće imati keša.
Za bilo kakvu veću kupovinu(opremanje stana,automobil)moraš uzeti kredit!
rondomilk2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 07:41   #43
Quote:
vetrix kaže:
Ne kuzim, ja nisam imao nikakvih problema sto se tice biranja datuma kad zelim da platim a i zadovoljan sam odnosom Dinersa prema meni kao klijentu. Racune uredno podmirujem i nemam nikakvih problema. Kupovinu na odgode do godinu dana koristim bez problema, i to u iznosima koji prelaze desetak tisuca kuna. Nikada nisam imao ni najmanji prigovor na njih a karticu posjedujem 7 godina. Istina je jedino sto je neko rekao malo prije...Diners nije Karitas i ne zivi da pomogne nama vec da bi na nama zaradio, a vase je da uredno procitate ugovor prije nego ga potpisete i vidite da li vam ogovara, ako ne, uvijek mozes odabrati nekog drugog, barem sada to nije problem. Ja sam imao problem sa Americanom, ne sa njima kao kucom vec sa trgovcima kod kojih nisam mogao placati ako je iznos bio veci od 1000 kuna, jednostavno nisu htjeli uzeti karticu, ili su zvali moju banku da vide da li imam toliko na racunu, sto je, moras priznati dosta ponizavajuce, dok mi se to sa Dinersom nikada nije dogodilo.


Moraš razumijeti i trgovce.
Ponekad se teško naplatiti od kartičara.
rondomilk2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 10:54   #44
Quote:
pivka kaže:
Par dana,maximalno 10.
molila sam ih ko boga da mi prolongiraju datum plaćanja računa tih 10ak dana,jer se to inače može.tako stoji i u ugovoru.pošto mi plaća tako sjeda,tih par dana poslje njihovog računa.da bi se svi izmotavali da moram pisati neke posebne zahtjeve,molbe,razloge...
ma rekoh odjebite!sad vas trpim dok to sve ne poplaćam,a onda vas križam iz života.
nažalost lakše mi je platiti i tih 30kn.opomene,nego posuđivati lovu za tih 10 dana.a i tko bi mi posuđivao lovu svakih mjesec dana.
samo što njih baš briga što će me izgubiti kao korisnika.izgube jednog,dođe 10 novih.
Zasto ne promijenis datum racuna preko interneta? Jednostavno, i radi... Ne treba pisati nikakve zahtjeve....
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:10   #45
Quote:
gill kaže:
Da li postoji neki zakon/pravilnik koji definira kako, kada i zašto se šalje opomena?
Da, piše u Općim uvjetima koji su dio ugovora s kartičarem, a ugovor si uredno potpisao.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 11:13   #46
Quote:
nety kaže:
Ja imam amex 2 godine i na prijavljenu placu potrošim 4 puta vise jer kupim i frendovima i mojima doma NIKAD nisam imala problema iako racun platim dan prije mi zakljuce niovi dale sa zakasnjenjem ali za to platim kamatu i ne bunim se diners imam isto i to vec 10god jesu cigani sa kamatama i manipulativnim troškovima ali boze dragi a ko nas tera da ih koristimo Najbolje ko moze cash and carry a ko nemoze nek plati
Jako loš stav je gledati kartičnu kuću ili banku kao karitativnu ustanovu. Mislim, i meni ako ne platim dođe opomena od 30 kuna, koja objektivno košta 4 kune, ali - moje je problem što nisam platio i naravno da će kartična kuća i na tome zaraditi.

Kartična kuća postoji da bi svojim dioničarima donosila dobit... To što usput time meni olakšava plaćanja, u biti je s njihovog stajališta usputna stvar.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 12:05   #47
Quote:
Vojky kaže:
Da, piše u Općim uvjetima koji su dio ugovora s kartičarem, a ugovor si uredno potpisao.
Taj dio mi je jasan.

Ono što me muči je slanje opomene svakih 10 dana. Dali ih nešto spriječava da mi šalju opomenu svaki dan i da ona košta 3.000,00 kn.

Opće odredbe DC privatno članstvo
Članak 10.
Diners Club jedanput mjesečno ispostavlja račun osnovnom članu koji snosi obvezu plaćanja svih troškova specificiranih na računu. Dodatni član solidarno odgovara za troškove svih kartica izdanih na njegovo ime, a na zahtjev osnovnog člana.
Član je dužan podmiriti račun u roku dospijeća naznačenom na svakom računu. Za račune koji nisu plaćeni u roku dospijeća zaračunavaju se troškovi opomene, kao i kamate prema stopi istaknutoj na svakom računu.
gill is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 12:43   #48
ne ništa ih ne spriječava
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 14:07   #49
Prema tome, trebas biti zahvalan gospodi iz DCa sto ne rade to. A mogli bi jer samostalno odredjuju te iznose.
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 14:11   #50
Quote:
Maxxy kaže:
Zasto ne promijenis datum racuna preko interneta? Jednostavno, i radi... Ne treba pisati nikakve zahtjeve....
možda sam ja debos pa meni takve stvari ne odobravaju,ali znam da im neću biti klijent.nikad ih nisam tražila da mi nešto poklone,zaboga ako sam kupila i platiti ću ali takav bahat odnos je nezamisliv.a i žene na blagajni za plaćanje su uvjek nadrkane.ja sam isto prodavač i imam dana kad bi sve sterala u neku stvar meterinu,ali 365 dana biti namrgođen je tumač.svi u dinersu,pa čak kad i ja zovem autorizaciju za stranku u dućanu.jedva otvaraju usta.
kartice su nužno zlo ako nemate love,a pogotovo ako iz izloga vire šarene stvari i mame vas na kupnju pa si nabijete račun neplanirano.ali ja se već duže vrijeme uspjevam kontrolirati.zadržat ću amex sa kojim nisam imala nikada problema.
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 16:25   #51
Quote:
Vojky kaže:
Kartična kuća postoji da bi svojim dioničarima donosila dobit... To što usput time meni olakšava plaćanja, u biti je s njihovog stajališta usputna stvar.
bogme im je donijela dobit
trojica dijele 150 mio eura
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 16:27   #52
Quote:
sailor kaže:
bogme im je donijela dobit
trojica dijele 150 mio eura
malo smo ljubomorni
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 16:36   #53
Quote:
Zafashan kaže:
Prema tome, trebas biti zahvalan gospodi iz DCa sto ne rade to. A mogli bi jer samostalno odredjuju te iznose.
Određuju samostalno ali ako misliš da mogu lupati lude cifre pogriješio si.
bobac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 23:21   #54
Quote:
wapi kaže:
Za ovakvu pricu prvi put cujem a mislim da bi mi se u dvanaest godina koliko imam Amex u RH i po svijetu dogodilo. A i koju bi to moju banku oni zvali kad Amex nije nuzno vezan za bankovni racun. Prije POSova autorizacije za vece iznose su se radile telefonom i to je bilo nazivanje, ali toga nema jedno 10 godina. Dakle, kenjas kvake.
A cuj, mozda si ti neka indivuda sa punim djepovima pa nemas tj. nisi imao taj problem ali ja jesam i zbog toga sam i vratio amerikan a ostavio diners. Nije nuzno da imas karticu preko banke ali je isplativije sto se tice clanarine, barem je tako bilo prije desetak godina, no sada kako imam diners bez posrednika neznam da li jos uvijek to vrijedi. A karticu mi nisu htjeli uzeti u Trogiru prije nekih desetak godina i to za iznos manji od 500 kn a jednom i u ZG, iznos je bio oko 800 kn. Eto meni se dogodilo ako tebi nije.
vetrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 08:46   #55
Quote:
pivka kaže:
možda sam ja debos pa meni takve stvari ne odobravaju,ali znam da im neću biti klijent.nikad ih nisam tražila da mi nešto poklone,zaboga ako sam kupila i platiti ću ali takav bahat odnos je nezamisliv.a i žene na blagajni za plaćanje su uvjek nadrkane.ja sam isto prodavač i imam dana kad bi sve sterala u neku stvar meterinu,ali 365 dana biti namrgođen je tumač.svi u dinersu,pa čak kad i ja zovem autorizaciju za stranku u dućanu.jedva otvaraju usta.
kartice su nužno zlo ako nemate love,a pogotovo ako iz izloga vire šarene stvari i mame vas na kupnju pa si nabijete račun neplanirano.ali ja se već duže vrijeme uspjevam kontrolirati.zadržat ću amex sa kojim nisam imala nikada problema.
Zato odi na stranicu Dinersa, registriraj se i radi sto zelis BEZ kontakta s ljudima koji tamo rade...
Ja sam zatrazio karticu preko neta, placam preko neta, i jos nikad nisam kontaktirao telefonom s njima... i sve 5
Volim net... nikad nije nadrkan
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 12:26   #56
Quote:
pivka kaže:
ja im uredno plaćam račune sa kašnjenjem (da 30 kn.više svaki mjesec) i čim mi prođe hebeni kredit od njih kartica ide u smeće i raskidam ugovor.
odvratni su i šugavi!

Potpisujem! Ja sam takodjer imala problema s njima, davno. Kako smo svi doma imali kartice, a stalno nekamo putujemo desilo se to da je racun jedan 2 x placen, eto i to se desi
Oni, gamad, uopce nisu nama javili da imamo "preplatu" niti ju evidentirali na racunima par mjeseci, nego na kraj godine kad sam sredjivala racune ustanovila sam to i napisala im dopis. Tek su nakon njega, KAO, ustanovili da imamo "visak" pa nam ga vratili, a za jedan racun koji nije placen na vrijeme slali su takodjer opomenu i to ono: valuta bila 10.10 a vec 11.10 stize opomena.
Trazila sam povrat sredstava sa kamatom koju oni meni naplacuju na neplacene racune na vrijeme, dopisivali smo se tako par mjeseci, na kraju su mji vratili smo iznos bez kamate.
i danas ih imam, placam clanarinu, tek toliko da imma karticu ako mi opet zatreba nekakav kredit brzinski za kupovinu, ali ju ne koristim vec sigurno 3 godine.
Zato Amex meni zlata vrijedi!
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 16:20   #57
Quote:
vetrix kaže:
A karticu mi nisu htjeli uzeti u Trogiru prije nekih desetak godina i to za iznos manji od 500 kn a jednom i u ZG, iznos je bio oko 800 kn. Eto meni se dogodilo ako tebi nije.
Moram priznat da i ja prvi put cujem za tako nesto. Al ko zna kak je to bilo prije 10 godina...

Jer trgovcu je svejedno dal ti kupujes robu u vrijednosti 100, 500 ili 5 000 kuna. On je provuce kroz POS,a dalje je stvar autorizacije.. Zbog nekih cimbenika ti se moze bez problema odbit kartica tj. ne dobije se autorizacija na POS uredjaju.
A to dal imas ili nemas pune dzepove ne utjece previse na to..
Npr, covjeku koji ima firmu, odbijena transakcija od cca 1500 kn jer zaboravio platit racune od proslog mjeseca. Drugi dan dosao i uredno prosla autorizacija na POS-u

Inace, od svih zala, Amex je za mene najmanje zlo
kiki_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 09:20   #58
Amex je zakon.
Pogotovo ako imas otvoren tekuci racun u PBZ-u, pa ti automatski oko 10. u mjesecu skidaju sve sto si potrosio AMEX-om. Odlicno! Nema sanse da se desi da se zagubio racun u posti ili nesto tome slicno!

Prije nekih godinu dana sam presao u PBZ iz Splitske banke iz razloga sto mi dok sam bio u Splitskoj banci nisu zeljeli postaviti da mi je dozvoljeni minus nula kuna na tekućem računu (visa electron), s tim da mi i dalje daju na koristenje Visa karticu sa odgodom placanja. Uvjet je bio da ako hocu 0 kn dopusteni minus da ne mogu koristiti karticu sa odgodom placanja. Stvarno sam bio jako ljut, te sam skuzio da mi to moze omoguciti jedino PBZ kombinacijom Maestro + AMEX, a uvjet je bio da mi se automatski skida sa tekuceg sve sto sam potrosio AMEX-om. Ne zelim nikakvo rucno placanje svaki mjesec.
Moram napomenuti da ne zelim dozvoljeni minus jer ga nisam sposoban kontrolirati, i nema potrebe da se mucim jos i oko toga. Ako nedostaje love uvijek imam AMEX sa odgodom placanja.
Da ne govorim da sam u splitskoj banci morao placati mjesecne troskove placanja racuna ako se sjecam 20 kn, dok je to u PBZ-u nekoliko kn mjesecno plus jedna kuna za internet bankarstvo, s kojim sam prezadovoljan, jer preko njega mogu bez papirologije ulagati u PBZ fondove.
bepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 12:04   #59
Quote:
vetrix kaže:
A cuj, mozda si ti neka indivuda sa punim djepovima pa nemas tj. nisi imao taj problem ali ja jesam i zbog toga sam i vratio amerikan a ostavio diners. Nije nuzno da imas karticu preko banke ali je isplativije sto se tice clanarine, barem je tako bilo prije desetak godina, no sada kako imam diners bez posrednika neznam da li jos uvijek to vrijedi. A karticu mi nisu htjeli uzeti u Trogiru prije nekih desetak godina i to za iznos manji od 500 kn a jednom i u ZG, iznos je bio oko 800 kn. Eto meni se dogodilo ako tebi nije.
Gle stari, ulovio sam te da trtljas, a trtljas i dalje. AMEX u Hrvatskoj prije deset godina nije bio vezan za banku nego je bio samostalna firma. Prema tome bit ce da se radilo o nekoj drugoj kartici.
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 10:54   #60
Question DINERS - DUG

Imam dug na diners kartici pa me interesira dali mi mogu sjesti na plaću. Dali ima netko takvih iskustva...
dolphin1906 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.