Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2006., 21:20   #41
Quote:
lampion kaže:
U Engleskim testovima uvijek je Philips prvi a onda Toshiba ili Panasonic ili Samsung, dok im je JVC uvijek zadnji a Sony u donjem dijelu liste ...
Ili ne?
Sony definitivno u engleskim testovima nije u donjem dijelu liste.

I opet se nebi upustao u to da se prica o cijeloj marci, nego o odredjenim modelima.

Ako testiraju S ili U seriju bravie sa kvalitetnijim proizvodima, naravno da ce bit lose rangirani, a ako uzmu V seriju onda se svi kunu da je daleko najbolja kvaliteta prikaza slike na lcdu dosad.

Ako ovako nastave, nova generacija ce biti bolja i od plazmi.

Ali da, u nacelu, Philips ima neke zaista fantasticne modele.
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 22:41   #42
Quote:
refugee kaže:
Ili ne?
Sony definitivno u engleskim testovima nije u donjem dijelu liste.

I opet se nebi upustao u to da se prica o cijeloj marci, nego o odredjenim modelima.

Ako testiraju S ili U seriju bravie sa kvalitetnijim proizvodima, naravno da ce bit lose rangirani, a ako uzmu V seriju onda se svi kunu da je daleko najbolja kvaliteta prikaza slike na lcdu dosad.

Ako ovako nastave, nova generacija ce biti bolja i od plazmi.

Ali da, u nacelu, Philips ima neke zaista fantasticne modele.
Da stvarno je LCD napredovao u zadnje dvije godine za nevijerovat, ali mene fascinira LED LCD tehnologija, ako je tek na pomolu, obecava vise i od danasnjeg LCD-a i Oleda, ali vidjet cemo.
samo u www.google.de ili com dajte led tv. Ima i slikica..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 23:16   #43
ma tesko je uopce naci plazmu za bilo koju cijenu koja bi bila bolja od ovoga
LCD Sony 46" BRAVIA™ XBR® LCD Flat Panel HDTVKDL-46XBR2:

http://www.sonystyle.com/is-bin/INTE...-46inch_bravia

Full HD 1080p
1920x1080 Panel Resolution
WCG-CCFL backlight
High Contrast
HDMI

tesko da uopce ima puno mjesta za daljnja poboljsanja kvalitete slike bez obzira na tehnologiju. rezolucija je izvrsna, kvaliteta boja, kontrast, slike na plazmama obicno izgledaju isprane u usporedbi sa ovim sony.
lijencina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 01:05   #44
refugee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 13:43   #45
Quote:
Mystikal kaže:
a koja je razlika izmedju LCD-a i Plazme?Osim da LCD koristi kristale za prikaz slike, a plazma..to neki plin ili sta?
khm..
mystik4l is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 19:08   #46
Plazma ili LCD, za što se odlučiti?
U svijetu tankih TV prijamnika za prevlast se bore dvije tehnologije - plazma i LCD. Svaka od njih ima svoje prednosti i mane, a namjeravate li u skorije vrijeme opremiti svoj dnevni boravak jednim od ovih uređaja, nadamo se da će vam čitanje ovog teksta pomoći u odluci za što se odlučiti
Prvi monokromatski plazma ekran napravljen je još 1964, no tek 1995. izumljena je tehnologija koja omogućuje izradu plazma ekrana u boji. Povijest LCD zaslona seže jednako daleko u prošlost - prvi eksperimenti s ekranima od tekućih kristala počeli su 1960, a 1968. napravljen je prvi funkcionalni LCD zaslon.

Plazma ekrani sastoje se od stotina tisuća minijaturnih ćelija ispunjenih plemenitim plinovima (ksenon i neon), zatvorenih između dvije staklene ploče. Između staklenih ploča nalaze se i elektrode koje ioniziraju plin u ćelijama i na taj način stvaraju sliku. Kada se kroz elektrode pusti struja, dolazi do brzog kretanja nabijenih čestica u ćelijama koje stimuliraju atome plemenitih plinova na ispuštanje UV zraka. UV zrake tada osvjetljuju fosfor koji emitira crvenu, zelenu ili plavu svjetlost. Naime, svaki piksel plazma TV prijamnika sastoji se od tri subpiksela (crvenog, plavog i zelenog), što mu omogućuje emitiranje cijelog vidljivog spektra boja.

To je ptica, to je avion... To je savršena slika na mom LCD ili plazma televizijskom ekranu


LCD ekrani umjesto plinova za generiranje slike koriste tekuće kristale. Budući da kristali sami po sebi ne proizvode dovoljno svjetlosti za jasnu sliku, LCD ekranima potreban je dodatan izvor svjetlosti za osvjetljavanje piksela. I kod LCD zaslona svaki se piksel sastoji od tri subpiksela (crvenog, plavog i zelenog) pomoću kojih se emitiraju različite boje.

Kao što smo već rekli, svaka od ovih tehnologija ima svoje prednosti i mane, a za koju se odlučiti pri kupovini luksuznog TV prijamnika najviše ovisi o osobnim sklonostima.

Veličina
Premda se gotovo svaki dan može pročitati priča o još jednom LCD zaslonu rekordne veličine, plazma TV prijamnici još uvijek dominiraju na ovom polju. Ponuda velikih plazma ekrana još uvijek puno bogatija od onih zasnovanih na LCD tehnologiji, u što ćete se i sami uvjeriti odlučite li se na kupovinu ove vrste uređaja.

Kut gledanja

Televizori s ekranima od tekućih kristala sve su češći izbor filmofila i ostalih zaljubljenika u televizijske programe


LCD ekrani pate od problema s uskim kutom gledanja, no u novim generacijama uređaja ovaj je problem sve manje izražen. Što ovo konkretno znači? Dok plazma TV prijamnik možete gledati praktički iz bilo kojeg kuta sobe bez problema s kvalitetom slike, gledanje LCD televizije pod kutom većim od 170 stupnjeva kvaliteta slike naglo se pogoršava. Vjerojatno ste i sami iskusili taj problem kad ste pokušali vidjeti što se događa na ekranu laptopa nekoga tko sjedi pored vas, što vam vjerojatno nije uspjelo sve dok se niste postavili u položaj iz kojeg gledate zaslon pod manjim kutom.

Memorijski efekt
Premda se ne radi o velikom problemu, spominjemo ga jer od njega pate samo plazma ekrani. Naime, kada se ovakvom ekranu duže vrijeme prikazuje statična slika, pikseli imaju tendenciju ovo 'zapamtiti', tako da obrisi iste slike ostaju na ekranu. Noviji plazma TV prijamnici imaju 'white flash' funkciju koja ispravlja ovaj problem.

Jedan od najvećih plazma televizora na svijetu – 102 inča = 259,08 centimetara


Pokretne slike
LCD ekrani nešto su tromiji i imaju problema s prikazivanjem brzih promjena slike. Prilikom brzih pokreta, na slici dolazi do efekta 'ghostinga', tj. obrisa predmeta koji se brzo miče. U novim modelima ovaj je problem sve manje izražen.

Mrtvi pikseli
Plazma i LCD ekrani pate od problema s mrtvim pikselima. Mrtvi pikseli ne mijenjaju boju kada im elektronika TV prijamnika to naloži, već cijelo vrijeme emitiraju istu boju, zbog čega izgledaju kao sitne točke na zaslonu. Kupite li uređaj poznatije marke, veća je vjerojatnost da nećete imati problema s mrtvim pikselima.

LCD ili plazma ekrani? Što se kompaktnosti tiče obje tehnologije se odlično uklapaju u svaki dnevni boravak


Kvaliteta slike
LCD ekrani imaju oštru sliku i žive boje, dok su na plazmi boje nešto vjernije. U veoma svijetlim prostorima kvaliteta slike na LCD ekranima bit će nešto bolja od one na plazmi. Crna boja na LCD ekranima više podsjeća na tamnosivu, dok je plazma u stanju prikazati 'pravu' crnu. Na kraju, kontrast na plazma ekranu bolji je od onog koji se može postići na LCD-u.

Životni vijek
Unatoč uvriježenom mišljenju da plazma TV prijamnici imaju kratak životni vijek, ovo baš nije potpuna istina. Jeftiniji modeli deklarirani su na 30.000 sati rada (gledate li TV svaki dan 10 sati, ovaj uređaj potrajat će vam osam godina), dok oni skuplji i kvalitetniji mogu raditi 60.000 sati. Sličan životni vijek imaju i LCD zasloni.

Cijene i isplativost
Premda na tržištu trenutno postoji veći izbor plazma TV prijamnika, uređaji zasnovani na LCD tehnologiji vrlo brzo ih dostižu (pa i prestižu), kako po veličinama, tako i po cijeni. LCD televizore dalekoistočnih proizvođača dijagonale 30 inča moguće je nabaviti po cijeni manjoj od 1.000 eura. Cijena 42-inčnog plazma televizora uglavnom se kreće oko 1.500 eura.

PREUZETO SA:http://www.tportal.hr/tehnologija/mixer/fset.html
mystik4l is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2006., 23:53   #47
Quote:
Mystikal kaže:
cini mi se da je taj tekst koju godinu zastario. novi LCD-i, kao onaj sony koji sam gore naveo, su jako dobro rijesili sve navedene probleme. jedino je velicina ekrana do 52'' dok su plazme jos uvijek vece.
lijencina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 08:51   #48
Prilicno stari tekst.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 09:39   #49
Quote:
lijencina kaže:
ma tesko je uopce naci plazmu za bilo koju cijenu koja bi bila bolja od ovoga
LCD Sony 46" BRAVIA™ XBR® LCD Flat Panel HDTVKDL-46XBR2:

http://www.sonystyle.com/is-bin/INTE...-46inch_bravia

Full HD 1080p
1920x1080 Panel Resolution
WCG-CCFL backlight
High Contrast
HDMI

tesko da uopce ima puno mjesta za daljnja poboljsanja kvalitete slike bez obzira na tehnologiju. rezolucija je izvrsna, kvaliteta boja, kontrast, slike na plazmama obicno izgledaju isprane u usporedbi sa ovim sony.
LCD tehnologoja je jos u djecijim kolicima ima tu jos itekako prostora za napredak.
Sony nudi kontrast 1:1300 (1:7000), jacinu rasvjete 450cd/m2, Samsung na svom modelu LE40M91 ima rezoluciju 1:10 000, vijek trajanja 100 000 sati i LED tehnologiju koja je vjerojatno tehnologija buducnosti, jacinu rasvjete 500 cd/m2, prosireni spektar boja (145% PAL norme), mislim da je kod ovog Sony-a oko 130%.
Trenutno bi idealan TV bio kombinacija 46" s Full HD i ovog Samsungovog modela.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 10:36   #50
Quote:
Feuerfuchs kaže:
LCD tehnologoja je jos u djecijim kolicima ima tu jos itekako prostora za napredak.
Sony nudi kontrast 1:1300 (1:7000), jacinu rasvjete 450cd/m2, Samsung na svom modelu LE40M91 ima rezoluciju 1:10 000, vijek trajanja 100 000 sati i LED tehnologiju koja je vjerojatno tehnologija buducnosti, jacinu rasvjete 500 cd/m2, prosireni spektar boja (145% PAL norme), mislim da je kod ovog Sony-a oko 130%.
Trenutno bi idealan TV bio kombinacija 46" s Full HD i ovog Samsungovog modela.
a sta ti vrijedi taj napredak kad su i ovi novi lcd-i vec tako dobri da ces taj napredak tesko moci vidjeti. cak i da neko napravi tv sa 1:100000000 tesko da ces vidjeti razliku izmedju takovog tv i 1:10000 tv-a gledajuci film ili utakmicu. to ti kazem, da su danasnji kvalitetni lcd-i vec toliko dobri da ce biti sve teze i teze naci vidljivu razliku izmedju njih i potencijalnih buducih modela.
lijencina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 10:43   #51
Quote:
lijencina kaže:
a sta ti vrijedi taj napredak kad su i ovi novi lcd-i vec tako dobri da ces taj napredak tesko moci vidjeti. cak i da neko napravi tv sa 1:100000000 tesko da ces vidjeti razliku izmedju takovog tv i 1:10000 tv-a gledajuci film ili utakmicu. to ti kazem, da su danasnji kvalitetni lcd-i vec toliko dobri da ce biti sve teze i teze naci vidljivu razliku izmedju njih i potencijalnih buducih modela.
Nitko ne veli da su losi, vec sada ima krasnih LCD-a za relativno povoljne novce (do 2000 eura), govorim o 40", naravno ta cijena vrijedi za EU. Danasnji LCD-i u usporedbi so modelima od prije 2-3 godine su neusporedivi.Ogroman napredak i ovo jos nije ni priblizno kraj svih mogucnosti LCD tehnologije.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 17:57   #52
Mislim da ću ja odustati od V2000 i uzeti ovo http://www.propero.hr/product_info.p...ducts_id=20686
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 18:14   #53
Kad to vide ljubitelji (pacijetni) na Sonya, bolje spavaj se jednim okom otvorenim...
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 18:26   #54
I ja sam bio (i ostajem, da ne bi bilo zabune) ljubitelj Sony-a, no prije neki dan sam vidio na djelu ovu mrcinu LINK!, pa sam se malo zainteresirao za LG i našao prije spomenutog. Doduše uzeo bih rado ovoga s HD-om, ali mi je prevelik.
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 18:29   #55
Još uvijek ima vremena da se razočaraš u Sonija...
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 19:24   #56
Koji ono uređaj ti imaš?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 02:23   #57
Quote:
STINGer kaže:
I ja sam bio (i ostajem, da ne bi bilo zabune) ljubitelj Sony-a, no prije neki dan sam vidio na djelu ovu mrcinu LINK!, pa sam se malo zainteresirao za LG i našao prije spomenutog. Doduše uzeo bih rado ovoga s HD-om, ali mi je prevelik.
mislim da sad uopce nije pravo vrijeme za davati previse novca za tv. placas za 2-tuner PIP i HD sa Time Shift a sta ce biti za par godina kad u europi i na satelitima pocnu emitirati u HD formatu? takodjer, ja bih volio isprobati te HDMI ulaze da znam dali ce raditi kako treba sa buducim HD DVD-ima. uvijek neki problemi sa tim konektorima.
lijencina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 03:21   #58
Quote:
illegale kaže:
Plazma ili LCD?
LCD!

Plazma je smeće.
100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 08:09   #59
Quote:
STINGer kaže:
Koji ono uređaj ti imaš?
navikni se, on stalno podjebava
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 08:42   #60
Quote:
100% kaže:
LCD!

Plazma je smeće.
hi hi hi hi
happydayhr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.