Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2008., 23:35   #201
Bok svima,

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Svaka čast kad si se usudio "popravljati" firmware...
Pa nije to tako komplicirano i tesko... ionako sam samo radio apsolutno minorne stvari (zamjena jednog fonta drugim, mjenjanje atributa tog fonta te pomak prozora za prikaz fontova)... vec sam to radio godinama (i za moj stari Pioneer DV-575A sam radio slicne stvari)...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 18:49   #202
samo vas dvojica i dalje alkemijajte, volimo mi čitat
pozdrav
been is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 22:49   #203
ma ja kupio neki dvd excello, 300 kuna, i čita sve ko bubica!!! moj frend ima neki lg a moj čita 5 puta bolje od njegoveg.
mat3rfak3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 23:58   #204
Aha, znači film od 2 sata ti pogledaš za 25 minuta...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 11:58   #205
mytbyte-bi mi pliz mogao napisati postavke koje si napravio na pio playeru?i dal ti je i dalje full range rgb boja?
naime to sam je primjetio sta se vec pisalo u temi...na trenutke slika postane drhtava,rubovi u laganim kockicama i takeve stvari...uglavnom mi je na 720 ili 1080p...smanjio sam ostrinu i svjetlinu na telki i stvari su cini mi se bolje...
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 12:31   #206
nemam takvih problema...odustao sam od full range RGB-a iz DVD-a jer mi je na istom HDMI-ju DVD i HTPC preko switchera pa da budem siguran da mogu koristiti iste postavke...a i Pioneer DV-490 ne pamti Full Range RGB pa uvijek kad se pali, pali se na RGB, dosadilo mi je to svaki put vraćat...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 15:29   #207
Bok svima,

Ja mog novog Pioneera DV-410 drzim sa "Component" bojom na HDMIu... to sam najbrze (nisam se stigao vise "igrati" za sada) dobio pristojnu kalibraciju a i dosta ljudi je po AV Forumima pisala da su odustali od "Full RGB" i "RGB"...

No ako se moze slika fino iskalibrirati i sa ostalim varijantama na kombinaciji DVD Player - TV onda treba sve isprobati!

BTW, na onim postovima koje sam stavio stranicu prije jedino kazu da "Full RGB" zapravo ne bi trebali koristiti na novim televozorima jer DVD i BluRay filmove kada rade (tj. "masteriraju) ne koriste "Full RGB" vrijednosti (dakle of 0-255)!
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 15:44   #208
ne, koriste 16-235...pošto od 0-16 i od 235-255 nema ničega u izvoru rezultat korštenja FullRGB-a je praktikčki malo drugačija gamma ali ništa nije izgubljeno...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 15:53   #209
Bok svima,

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
ne, koriste 16-235...pošto od 0-16 i od 235-255 nema ničega u izvoru rezultat korštenja FullRGB-a je praktikčki malo drugačija gamma ali ništa nije izgubljeno...
Da... koriste "RGB" od 16-235... i jos sam citao da bas za BluRay koriste "Component" (e sada koja je razlika izmedju "RGB" 16-235 i "Component" to zbilja ne znam)...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 16:01   #210
Za sve koriste comoponent, i DVD MPEG-2 je component, i DivX i Xvid...sve...component je neka vrsta "kompresije" punih RGB vrijesdnosti bez praktičnog gubitka kvalitete...ako spremiš globalnu vrijednost pixela kao jednu vrijednost a ne da je spremaš sa zvaku komponentu posebno, već si uštedio)...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 16:33   #211
Moj panasonic čita sve što sam do sad u njega stavljala, a platila ga 500kn, dok skupi pioneer kod mog frenda jedva čita običan dvd, a kamoli divix
Toliko o tome da je skuplje bolje
madam octa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 16:44   #212
koji pioneer? model? Pioneer u pravilu čitaju skoro pa sve...osim ako to nije Pioneer premium klase gdje vrijedi ovo pitanje: da li sam kupio DVD player da gledam DVD u najvećoj mogućoj kvaliteti ili da gledam svakakva govna, ali u prosječnoj kvaliteti?

Mogao bih opet povući paralelu s autima al neću...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 16:55   #213
Ne znam sad točno koji model, ali došao je preko 1000kn
Shvaćam na što ciljaš, ali prosječnom kupcu nije toliko važno da gleda dvd u najvećoj mogućoj kvaliteti, nego u nekakvoj prosječnoj, a ovi playeri oko 500-600 su sasvim dovoljni za to...
madam octa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 16:58   #214
ok, ali za pioneera znam da čitaju stvarno svašta, što konkretno taj nije htio pročitati?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 17:00   #215
Bok svima,

Quote:
madam octa kaže: Pogledaj post
Ne znam sad točno koji model, ali došao je preko 1000kn
Shvaćam na što ciljaš, ali prosječnom kupcu nije toliko važno da gleda dvd u najvećoj mogućoj kvaliteti, nego u nekakvoj prosječnoj, a ovi playeri oko 500-600 su sasvim dovoljni za to...
Hmmm... cudno da Pioneer ne bi htio citati neke medije / formate a da bi neki drugi htio...

Ja imam 3+ godine Pioneer DV-575A (kada je kupljen bio je oko 1400 kn ako se ne varam) i nikada nisam imao problema sa niti jednim jedinim DVD / DVD-RW / CD / CD-RW medijem... sada imam Pioneer DV-410 (oko 1000 kn sada) i isto tako jos nisam primjetio neke probleme...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 19:06   #216
Ima problema sa čitanjem skoro svega osim dvd-a, tako mi je barem rekao... Ja pretpostavljam da najviše rabi divixe, ali nisam sigurna...
madam octa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 19:15   #217
Bok svima,

Quote:
madam octa kaže: Pogledaj post
Ima problema sa čitanjem skoro svega osim dvd-a, tako mi je barem rekao... Ja pretpostavljam da najviše rabi divixe, ali nisam sigurna...
Ja sam na mojim Pioneerima (naravno od toga 99.99% na 3+ godina starom DV-575A) gledao sigurno stotine i stotine DivX/XviD filmova i nikada nisam imao niti najmanje problema...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 19:24   #218
Mislila sam da je problem u filmu ili u dvd-u, pa sam se ponudila da uzmem isti film koji njemu ne radi i probam ga kod sebe pokrenut, i kod mene najnormalnije radi... Možda je neki problem u njegovom playeru...
madam octa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 10:00   #219
trebam preporuku za dvd/divix player do 1000 kn....uvjet da čita i xvide, da čita sve medije (pa i DVD-R-DL i DVD+R DL)....da ima usb utor....možda neki pioneer? Spojio bi ga na Pany 37PV80....
marioreni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 10:15   #220
Bok svima,

Quote:
marioreni kaže: Pogledaj post
trebam preporuku za dvd/divix player do 1000 kn....uvjet da čita i xvide, da čita sve medije (pa i DVD-R-DL i DVD+R DL)....da ima usb utor....možda neki pioneer? Spojio bi ga na Pany 37PV80....
Ja sam bas prije 7 dana nabavio novi Pioneer DV-410 (uz Pioneer DVR-560HX).

Prije sam imao (3+ godine) Pioneer DV-575A spajan preko SCART-a (dok sam imao Sony CRT) i komponentnog kabela (sa 42" Pioneer plazmom 428XD).

Mogu reci da mi je stari Pioneer DV-575A bio jako jako dobar i citao mi je sve zivo (naravno uz ogradu da nije znao "Packed Bitstream" pa je "pocupkivao") i nikada nisam imao problema sa njime. Sve skupa pogledali smo stotine is totine DVD-ova i DivX/XviD naslova...

Novi Pioneer DV-410, koliko sam do sada vidio i malo testirao, je bolji u svim aspektima (spajam ga preko HDMI-a) i,opet ponavljam za sada, sam jako jako zadovoljan (sada zna i "Packed Bitstream")!

BTW, Pioneer DV-410 mi cita USB stick-ove pa cak i moj mali prijenosni 30 GB 2.5" HDD u kucistu BEZ vanjskog napajanja!

P.S.
Jedini nedostatak je da svi novi Pioneer DV-4x i DV-6x vise ne citaju ".mpg" filmove - no zato citaju ".wmv". Meni bi vise trebao ".mpg" od ".wmv" no sto je tu je... "napredak"...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.