Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2010., 11:51   #21
Quote:
naked kaže: Pogledaj post
a kaj ako ja u rađaoni kažem da će se dijete prezivati drukčije od mene (imat će samo očevo prezime, a mi nismo vjenčani), kak budu oni znali da je to moje dijete? any ideas?
ma ne pita te nitko nista u rodilistu, dijete se vodi pod tvojim prezimenom
prije odlaska doma popunjavas papir koji salju pripadajucem maticnom uredu i onda cete tamo kod prijave bebe rijesiti pitanje bebinog imena i prezimena
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 11:53   #22
Quote:
naked kaže: Pogledaj post
a kaj ako ja u rađaoni kažem da će se dijete prezivati drukčije od mene (imat će samo očevo prezime, a mi nismo vjenčani), kak budu oni znali da je to moje dijete? any ideas?
Mene u rađaoni nitko nije pitao kako će se prezivati, samo jesmo li se odlučili za ime, i to onako neslužbeno.
Ja imam dva prezimena, na njegovoj robici su napisali samo moje djevojačko, i u knjižicu cijepljenja isto(prezime, bez imena; ja sam poslije svoje stavila u zagradu i dopisala njegovo službeno prezime).
U bolnici ti to nema veze (bar u mom slučaju nije bilo, rodila sam na Sv. Duhu), napisat će mu tvoje prezime (i imate narukvice s identičnim brojem), a poslije u matičnom rješavaš ime i prezime.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:02   #23
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post

nije li za prelazak granice dovoljna djetetova putovnica?
zar svi u novcaniku nose i djecje rodne listove?
haha, nazalost, nije dovoljna
ak neki poznati politicar odluci svoje dijete odvesti prek granice bez znanja zene sa kojom se trenutno razvodi, taj dan i sliejdecih par mjeseci te carinici za tvoje dijete mogu pitati svasta ak si sama sa djetetom..(postanu savjesniji ) od rodnog lista, do dozvole drugog roditelja da dijete smije putovati sa tobom...bili vi u braku ili ne

mene taj dio (prezime, putovnica, rodni list) uopce ne brine, moja ima tatino prezime, ja svoje, ona lici na tatu, na mene nista, i kak ja jos nisam mijenjala svoju osobnu, ona je prijavljena na tatinu adresu, a ja jos kod staraca.
ma koda nije moje dijete....jedino, ovisna je o sisi, pa bi to mozda moglo proci, al ni to nece dugo


on topic: mi smo prezime birali prema tome kak si pase sa njenim imenom (da lijepo zvuci) i tatino prezime nema hrvatsko slovo (ono sa cvrkljom), moje ima, pa da joj bude lakse tipkati na medjunarodnim tipkovnicama
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:04   #24
Quote:
naked kaže: Pogledaj post
a kaj ako ja u rađaoni kažem da će se dijete prezivati drukčije od mene (imat će samo očevo prezime, a mi nismo vjenčani), kak budu oni znali da je to moje dijete? any ideas?
dijete se vodi pod tvojim imenom i prezimenom (dijete je bezimeno dok ne dodjete u maticni ured dat mu ime i prezime)
i dijete je mjesec dana zdravstveno osigurano prek tebe, tj ak negdje idete hitno idete sa tvojom zdravstvenom
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:06   #25
Quote:
mel777 kaže: Pogledaj post
Mene u rađaoni nitko nije pitao kako će se prezivati, samo jesmo li se odlučili za ime, i to onako neslužbeno.
to sam i ja tak shvatila da te ne pitaju u rađaoni, ali sam pročitala gore post od forumašice da je kod nje bilo tak pa bolje da provjerim da ne bude službeno nekaj kaj se mm i ja nismo dogovorili.
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:07   #26
Quote:
naked kaže: Pogledaj post
a kaj ako ja u rađaoni kažem da će se dijete prezivati drukčije od mene (imat će samo očevo prezime, a mi nismo vjenčani), kak budu oni znali da je to moje dijete? any ideas?
U rađaoni te nitko ne pita za prezime, nego se automatski dodjeljuje majčino. Tek kada kod matičara prijavljuješ djete, onda daješ izjavu o tome kako će se djete prezivati.

Jedino je sranje što iz rodilišta bez pitanja šalju podatke novinama. Pošto je djete izašlo u novinama pod mojim prezimenom, zamalo je izbila omanja obiteljska kriza...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:08   #27
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post


on topic: mi smo prezime birali prema tome kak si pase sa njenim imenom (da lijepo zvuci) i tatino prezime nema hrvatsko slovo (ono sa cvrkljom), moje ima, pa da joj bude lakse tipkati na medjunarodnim tipkovnicama
tak i kod nas - ljepše paše ime s tatinim prezimenom, koje je i kraće, a ja ne patim da ima i moje jer mi ionak nije lijepo i neću dijete gnjaviti s dva.
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:09   #28
kad ste već na raspravi o putovnicama..

kad je najranije kad dijete može imati svoju putovicu?? tipa- beba ima 5 mjeseci i idemo van države?- može li već tada imati putovnicu?
i kak to onda funkcionira? koliko ta putovnica traje- jel isto bude slika u njoj? mislim- tako malo dijete se iz dana u dan mijenja, za mjesec dana već može biti neprepoznatljiva prema slici u putovnici??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:10   #29
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
U rađaoni te nitko ne pita za prezime, nego se automatski dodjeljuje majčino. Tek kada kod matičara prijavljuješ djete, onda daješ izjavu o tome kako će se djete prezivati.
a kad dobiješ narukvicu? odmah po rođenju?

off topic: jedna od najvećih trauma mi je da mi ne zamijene dijete u rodilištu
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:14   #30
Quote:
naked kaže: Pogledaj post
a kad dobiješ narukvicu? odmah po rođenju?

off topic: jedna od najvećih trauma mi je da mi ne zamijene dijete u rodilištu
Odmah. Djete odnesu na kupanje i vaganje, ja sam je cijelo to vrijeme vidjela. I čim je vrate, odmah i mami i bebi stave narukvice, s tim da je sestra provjerila da li su isti brojevi i dala je i meni da provjerim. Isto je bilo i kad smo odlazile, prvo je sestra provjerila narukvice, a onda je rekla neka i ja potvrdim da se brojevi slažu.

Ne znam kako je dalje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:15   #31
Quote:
naked kaže: Pogledaj post
a kad dobiješ narukvicu? odmah po rođenju?

off topic: jedna od najvećih trauma mi je da mi ne zamijene dijete u rodilištu
s nama je bio mm, i kad su stavili bebu meni na prsa, njemu su dali dve narukvice, da usporedi brojeve i da nam stavi na ruke

a ja sam odmah upamtila kak moja izgleda.
isti mm, ne mozes fulat
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:17   #32
Quote:
naked kaže: Pogledaj post
a kad dobiješ narukvicu? odmah po rođenju?

off topic: jedna od najvećih trauma mi je da mi ne zamijene dijete u rodilištu
stave i tebi i bebi odmah u boksu

ja se toga nisam bojala jer su bebu zarezali po obje rukice kad su mene rezali pa nije bilo sanse da ne skuzim
a i beba je bila ista ja tako da bi skuzila da su mi kasnije donijeli krivo
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:20   #33
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
haha, nazalost, nije dovoljna
ak neki poznati politicar odluci svoje dijete odvesti prek granice bez znanja zene sa kojom se trenutno razvodi, taj dan i sliejdecih par mjeseci te carinici za tvoje dijete mogu pitati svasta ak si sama sa djetetom..(postanu savjesniji ) od rodnog lista, do dozvole drugog roditelja da dijete smije putovati sa tobom...bili vi u braku ili ne
po tome moze biti sranja i kad smo oboje s bebom
beba i tata imaju isto prezime (i istu adresu) ali bez rodnog lista ne bi mogli dokazati da sam ja mama (imam svoje prezime)

budem, k'o i u rodiliste, za put preko granice nosila registrator sa svim dokumentima
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:20   #34
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
kad ste već na raspravi o putovnicama..

kad je najranije kad dijete može imati svoju putovicu?? tipa- beba ima 5 mjeseci i idemo van države?- može li već tada imati putovnicu?
i kak to onda funkcionira? koliko ta putovnica traje- jel isto bude slika u njoj? mislim- tako malo dijete se iz dana u dan mijenja, za mjesec dana već može biti neprepoznatljiva prema slici u putovnici??
kad god hoćeš. naša je imala s 2 mjeseca, nešto manje.
da, slika je unutra, i traje 5 godina.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:24   #35
istina, u bolnici ako i pitaju za ime to pitaju sam tak neslužbeno, jer nakon što su mene pitali za ime ja sam se pobojala da oni nešto nebi zbrljali i krivo upisali pa sam ih pitala dali treba reći kako će se dijete zvati pa su mi lijepo rekli da se njih to ne tiće. dijete se u bolnici vodi kao novorođenče koje je rodila majka "ta i ta" i imate narukvice s istim brojem. tek u matičnom se izjašnjavate o imenu.
saratina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:37   #36
Kod mene isto kao i kod extreme-bebač ili bebačica će imati 2 prezimena,ustvari bit će isto kao moje jel sam dodala muževo uz svoje
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:43   #37
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
po tome moze biti sranja i kad smo oboje s bebom
beba i tata imaju isto prezime (i istu adresu) ali bez rodnog lista ne bi mogli dokazati da sam ja mama (imam svoje prezime)

budem, k'o i u rodiliste, za put preko granice nosila registrator sa svim dokumentima


mozda ne bi bilo lose i slike iz rodilista i kad si bila trudna, i naravno slike UZV-a

(ja se sprdam, a ja niti nemam slike UZV-a, moram kod ginekologa po DVD, nadam se da mi jos cuva )
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:45   #38
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
po tome moze biti sranja i kad smo oboje s bebom
beba i tata imaju isto prezime (i istu adresu) ali bez rodnog lista ne bi mogli dokazati da sam ja mama (imam svoje prezime)

budem, k'o i u rodiliste, za put preko granice nosila registrator sa svim dokumentima
ma znas kaj cu ti ja reci...rodni list je 1 papir za preko granice.
u odnosu na hrpu dokumenta koje bi morala ja mijenjati da sma mijenjala prezime, to je nista
a da ne spominjem da se nikad ne bih navikla na drugo ime
(lakse mi upamtit da moram nosit rodni list djeteta, nego da se drukcije prezivam)
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:46   #39
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post


mozda ne bi bilo lose i slike iz rodilista i kad si bila trudna, i naravno slike UZV-a

(ja se sprdam, a ja niti nemam slike UZV-a, moram kod ginekologa po DVD, nadam se da mi jos cuva )
i test za trudnocu

pazi da ti s DVDom ne bi bilo k'o meni - ginic ga sav ponosan snimio, ja dodjem doma a na DVDu nista
sljedeci put nisam imala srca da mu kazem da mi je dao prazan DVD
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 12:55   #40
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
i test za trudnocu

pazi da ti s DVDom ne bi bilo k'o meni - ginic ga sav ponosan snimio, ja dodjem doma a na DVDu nista
sljedeci put nisam imala srca da mu kazem da mi je dao prazan DVD
test sam odmah bacila, kaj se to treba cuvat?

znas kaj, rodila sam prije 7,5 mjeseci, DVD mi je sprzio (sa vise pregleda) negdje u 33 tjednu...vis kolko sma motivirana to uzet, mogla sam vec drugo dijete rodit za to vrijeme.
ima mm neke slikice koje si je on uzeo, mislim da u 13 i 21 tjednu.
selim se na nemajke

sorite na offu
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.