Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2011., 15:36   #3201
mi smo imali zavorenu petu i otvorene prste, ali noga nije mogla klizit prema naprijed. bile su od gamosa/velura, na cicak, savitljiv dzon.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Old 11.07.2011., 16:44   #3202
Quote:
Dajci kaže: Pogledaj post
Meni su rekli zatvorena peta, zatvoreni prsti, fleksibilne i lagane...
tako je, al je bitno i da ima visoki dio na peti, da dobro drzi glezanj, i jasno da je taj dio oko gleznja pojastucen.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Old 11.07.2011., 16:52   #3203
Upomoc - proljev

Drage mame molim pomoc.
Moja mala 4,5 mjeseci od danas u jutro ima proljev. Prvo nije imala stolicu vec 9 dana, jutros je kakala obilno i onda nakon svakog podoja ima stolicu ne tako obilnu ali sluzavu. Također od jutros ima lagano povišenu temperaturu - rektalno 38C.
Inače je samo dojena beba kojoj dajem svaki dan 50 ml čajica.
Ona inače nije loše volje samo mi spava puno češće i duže nego inače. Kada je budna guguče i smije se.

Kako sam na godišnjem a i njena pedijatrica je na GO pa je ne mogu zvati a ovdje neznam bili išla na hitnu ili što da radim,

Molim vas pomozite mi
Viw is offline  
Old 11.07.2011., 17:01   #3204
možda bebi idu zubi,pa ima temp. i proljev
prati je!!!!
i što više cicati,po ovim vrućinama jako brzo i lako može dehidrirati
ukoliko se proljevi i dalje nastave i ona postane uspavana i malaksala,nema snage i volje cicati ili temp. nastavi rasti ....odmah s njom na hitnu....
mambi is offline  
Old 11.07.2011., 17:16   #3205
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
možda bebi idu zubi,pa ima temp. i proljev
prati je!!!!
i što više cicati,po ovim vrućinama jako brzo i lako može dehidrirati
ukoliko se proljevi i dalje nastave i ona postane uspavana i malaksala,nema snage i volje cicati ili temp. nastavi rasti ....odmah s njom na hitnu....
to me i brine jer ona cica samo pomalo....nikako ono da cica duže od dvije tri minute....
kako ču prepoznati jeli dehidrirala??
Viw is offline  
Old 11.07.2011., 17:17   #3206
dali joj trebam davati čaja?
Viw is offline  
Old 11.07.2011., 17:27   #3207
Quote:
Viw kaže: Pogledaj post
to me i brine jer ona cica samo pomalo....nikako ono da cica duže od dvije tri minute....
kako ču prepoznati jeli dehidrirala??
Quote:
Viw kaže: Pogledaj post
dali joj trebam davati čaja?
inače cica tako kratko od 2-3 min ili samo sada?
pitam jer moja evo ima 6 mj,uvijek cica samo 5 min.
uvijek se pitam kako se ona stigne najesti
ako hoće piti daj joj češće ali po malo čaja,ne previše jer onda nebude htjela jesti....

Simptomi dehidracije koja nije zabrinjavajuća su sljedeći:
smanjena aktivnost i zaigranost,
suhe i ispucane usnice te suhoća usne šupljine,
plakanje bez suza, ali su oči ipak vlažne,
upola rjeđe mokrenje od uobičajenog,
urin koncentriran poput soka od jabuka.

Simptomi dehidracije kod koje je nužna liječnička pomoć:

bezvoljnost, mlohavost, nereagiranje na vanjske podražaje, neuspostavljanje kontakta očima...
ispucale usne, suha i ljepljiva usna šupljina, bez sline,
plač bez suza i suhe oči,
zadržavanje mokraće 12-18 sati,
neuobičajena omamljenost,
bljedoća,
ubrzana srčana akcija.
mambi is offline  
Old 11.07.2011., 17:30   #3208
Ako prepoznaješ simptome kod dehidracije koja nije zabrinjavajuća,bez obzira nudi ciku i bocu stalno,da krene na bolje a ne nedaj Bože na gore....
mambi is offline  
Old 11.07.2011., 17:32   #3209
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
inače cica tako kratko od 2-3 min ili samo sada?
pitam jer moja evo ima 6 mj,uvijek cica samo 5 min.
uvijek se pitam kako se ona stigne najesti
ako hoće piti daj joj češće ali po malo čaja,ne previše jer onda nebude htjela jesti....

Simptomi dehidracije koja nije zabrinjavajuća su sljedeći:
smanjena aktivnost i zaigranost,
suhe i ispucane usnice te suhoća usne šupljine,
plakanje bez suza, ali su oči ipak vlažne,
upola rjeđe mokrenje od uobičajenog,
urin koncentriran poput soka od jabuka.

Simptomi dehidracije kod koje je nužna liječnička pomoć:

bezvoljnost, mlohavost, nereagiranje na vanjske podražaje, neuspostavljanje kontakta očima...
ispucale usne, suha i ljepljiva usna šupljina, bez sline,
plač bez suza i suhe oči,
zadržavanje mokraće 12-18 sati,
neuobičajena omamljenost,
bljedoća,
ubrzana srčana akcija.
ona i inače kratko cica, ali ipak malo duze nego sada....ili si ja to umišljem sve od straha....nemam pojma više tek sada kada si me pitala razmišljam i znam da kratko cica....
Viw is offline  
Old 11.07.2011., 23:31   #3210
Quote:
Viw kaže: Pogledaj post
Drage mame molim pomoc.
Moja mala 4,5 mjeseci od danas u jutro ima proljev. Prvo nije imala stolicu vec 9 dana, jutros je kakala obilno i onda nakon svakog podoja ima stolicu ne tako obilnu ali sluzavu. Također od jutros ima lagano povišenu temperaturu - rektalno 38C.
Inače je samo dojena beba kojoj dajem svaki dan 50 ml čajica.
Ona inače nije loše volje samo mi spava puno češće i duže nego inače. Kada je budna guguče i smije se.

Kako sam na godišnjem a i njena pedijatrica je na GO pa je ne mogu zvati a ovdje neznam bili išla na hitnu ili što da radim,

Molim vas pomozite mi
tocno ovako je kod nas pocela trodnevna groznica prije par tjedana. nije kakao par dana, pa proljev i sluzave stolice jedan dan, temperatura lagano povisena i nakon 3 dana osip

bas kako ti je receno, nudi sisu i tusiraj ju sto cesce, a ako temperatura predje 38,5 daj paracetamol
bitno da je ona dobre volje

btw, ako se kombinira paracetamol i tusiranje, tusirati 20 ak minuta nakon paracetamola jer on blokira centar za drhtanje koje moze jos dodatno povisiti temperaturu
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Old 12.07.2011., 00:02   #3211
Quote:
Mare1983 kaže: Pogledaj post
Imas u dm-a kupit chiccov aparat, na vibraciju je, nista ne smrdi i nama je zbilja super!! Do sada su ga ubola dva! Imas prijenosni, koji se zakaci na kolica ili tako nesto i ima za u struju, samo sta ovog drugog nikako naci.... Nikad ga nema jer se odma razgrabi. Tako da mi koristimo ovaj sta se zakaci, stoji mu na ogradici na kreveticu...Kosta 70-tak kuna

E da, ima i olovka za namazat nakon uboda i stvarno je super!! vrlo brzo se smanji oteklina i nista ga ne smeta...
Kupila sam mu tu olovku za nakon uboda i neke jastučiće protiv komaraca koji se nalijepe na krevet..e sad da li će to šta valjati
Pogledati ću i za taj aparat,hvala ti!
nanna25 is offline  
Old 12.07.2011., 00:04   #3212
Quote:
Viw kaže: Pogledaj post
ona i inače kratko cica, ali ipak malo duze nego sada....ili si ja to umišljem sve od straha....nemam pojma više tek sada kada si me pitala razmišljam i znam da kratko cica....
prije svih ovih simptoma ce ti biti djetetu fontanela vise udubljena nego inace. to ti je prvi znak. pokusaj mjeriti koliko tocno cica pa ces bit sigurna. cesce ju ponudi.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Old 12.07.2011., 11:52   #3213
Smile Chiccov aparatić protiv komaraca

Zanimaju me iskustva s tim aparatićem... jel se isplati kupovati?
Navodno radi tako da emitira neku visoku frekvenciju koja smeta komarcima pa je potpuno siguran za djecu i odrasle.
Postoji električni i prijenosni.
Hvala

__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Old 12.07.2011., 11:56   #3214
Quote:
Viw kaže: Pogledaj post
dali joj trebam davati čaja?
a koji čaj daješ? kad je moj imao sluz u stolici prvo što me sestra od pedijatrice pitala dal pije čaj od komorača (i je pio taj). rekla mi je da od njega znaju bit sluzave i da izbacim na koji dan, a ako i dalje bude sluz da dođem na pregled.
annaaa is offline  
Old 12.07.2011., 12:16   #3215
da li je ovo osip od vrucine?


prvo sam mislila da ga je upiknuo komarac i namazala sinoc flocetom, ali danas ujutro je gore i prosirilo se prema nosu.

ako je od vrucine kako da mu olaksam jer ga uzasno svrbi i vjerojatno pece kako se puno znoji.

ako se ne vidi dobro, crveno je sa sitnim pristicima
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Old 12.07.2011., 13:55   #3216
pomoč!!!!!
Malom sam danas prinjetila sitne crvene točkice po nogama na unutarnjoj strani bedre i malo iznad prstića na nogama. Ne svrbi ga i osjeti se pod rukom
safi is offline  
Old 12.07.2011., 13:58   #3217
Quote:
safi kaže: Pogledaj post
pomoč!!!!!
Malom sam danas prinjetila sitne crvene točkice po nogama na unutarnjoj strani bedre i malo iznad prstića na nogama. Ne svrbi ga i osjeti se pod rukom
to ti je klasična reakcija na znoj i vrućinu. maži s bepanthenom. nama je on bio super.
rossi79 is offline  
Old 12.07.2011., 14:00   #3218
Quote:
danila kaže: Pogledaj post
da li je ovo osip od vrucine?


prvo sam mislila da ga je upiknuo komarac i namazala sinoc flocetom, ali danas ujutro je gore i prosirilo se prema nosu.

ako je od vrucine kako da mu olaksam jer ga uzasno svrbi i vjerojatno pece kako se puno znoji.

ako se ne vidi dobro, crveno je sa sitnim pristicima
ovo mi isto liči na osip od znoja i vručine. po meni zovi pedijatra i pitaj koju kremu da koristiš. mi smo imali osip na bedrima i koristili bepanthen, ali provjeri jel to ok i za lice. meni je lice uvijek nekako najosjetljivije pa bolje prvo pitati.
rossi79 is offline  
Old 12.07.2011., 14:27   #3219
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
to ti je klasična reakcija na znoj i vrućinu. maži s bepanthenom. nama je on bio super.
Hvala na brzom odgovoru
safi is offline  
Old 12.07.2011., 14:42   #3220
Quote:
danila kaže: Pogledaj post
da li je ovo osip od vrucine?


prvo sam mislila da ga je upiknuo komarac i namazala sinoc flocetom, ali danas ujutro je gore i prosirilo se prema nosu.

ako je od vrucine kako da mu olaksam jer ga uzasno svrbi i vjerojatno pece kako se puno znoji.

ako se ne vidi dobro, crveno je sa sitnim pristicima
iskreno ako je od vrucine, mojoj puno smanji i to sto joj samo obrisem znoj vlaznom blazinicom svako malo.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.