Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2013., 19:05   #21
Quote:
renny kaže: Pogledaj post
Zato ja imam politiku da se npr. haljinice furaju svugdje,od vrtica nadalje..uz to tajce i starke na nogama i di ces sladje a i udobne kombinacije.
Treba samo znati iskombinirati i sve moze super i slatko izgledati..
ovaj outfit mi ne djeluje neudobno i nepraktično, isto kao npr tunike i tajice, tako da mi to prolazi kao odjeća za vrtić.
ali ako uspoređuješ cure i dečke, onda mi je ekvivalent tajicama kod cura trenirka kod dečki, i jedno i drugo je pamučno, praktično i udobno.
Quote:
renny kaže: Pogledaj post
trenirke su mi bas bez veze i stvarno mi ih nije nesto vidjeti igdje osim na sportu ili po doma..isto vrijedi i za decke.
Imam jos dva sina i oni nikada nisu u trenirkama isli u vrtic ili u skolu..uvijek u trapericama ili samtericama..i poderali su ih i poflekali..pa sta onda...ljepse i urednije mi djeca izgledaju ako nisu u trenirkama 24/7, jos ako su trenirke onako razvucene , isprane i istanjene na koljenima, izgleda u najmanju ruku neuredno. Osim toga sad kada su u skoli, tamo nitko ne nosi tenirke na nastavu, nekako stvar skolskog bon tona.....zna se za sta su trenirke.
meni je recimo puno draže slati moje dečke u trenirkama u vrtić, iako ih kojiput pošaljem u trapericama ili samtericama (kad su sve trenirke u prljavom vešu).
kao prvo, u hlačama im je sigurno manje udobno.
kao drugo, senioru je sigurno kompliciranije ići na wc u hlačama, relativno nedavno je skinuo pelenu i najlakše mu je svući trenirku dolje, ove gumbiće i cifere još nije savladao.
i ne patim da mi u vrtiću treba izgledati ne znam kako, to je mjesto za igranje i najvažnije mi je da im je udobno.
s druge strane, meni vrtić i škola nisu ista stvar, u školu baš ne ide primarno igrati se i skakati okolo, već uglavnom sjedi na satu

Quote:
renny kaže: Pogledaj post
Osim toga u cemu je razlika ako potrga ili pofleka trenirku ili haljinicu..trenirke nisu nista puno jeftinije od recimo haljinica tako da je meni sasvim isto jel steta napravljena na trenirci ili haljinici...
ne znam jesu li trenirke jeftinije od haljinica i tajica, ali znam da jesu od traperica i samterica.

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
oftopik, kaj u skolu ne idu klnci u trenirkama?
ja recimo u školu nisam nikad išla u trenirci, to je bila roba za po doma.
stara je tako mislila, pa i ja sad tako mislim
s druge strane, u vrtić nisam išla, pa ne znam kakve bi stara imala normative odijevanja za vrtić.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 19:24   #22
nisam ni ja isla u trenirci u skolu, oduvijek sma ih mrzila ali vecina djece je isla
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 19:28   #23
bogami sam ja i u srednju u trenirci išla. ja fakat volim trenirke, s obzirom da sam sama u uredu, ponekad (ne često) odem u trenirci i na posao
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 19:38   #24
Moja (skoro 5) u vrtić nosi samo haljinice i šosiće, kad je hladnije na štrample obuće tajice. ALi mora bit nešto od to dvoje. Trenirke jako slabo nosi. ALi to nisu neke pufaste, svečane haljine i suknje. Na noge obuje ili tenisice ili čizmice po zimi, ne neke lakirane nego obične zimske, za snijeg. I malo koja curica nosi trenirke, koliko sam ja primjetila. AKo su to hlače, onda su trapke a moja ih ne voli jer ju stišću. Obožava tajice, njih ne mogu nakupovati. I ne vidim razliku između trenirke i tajica. Isti vrag mi je to. Nekad zapili da bi kratke rukave po zimi ili najlonke, to ne dam i nema pregovora. Onda izabere nešto drugo.
Eto, kod nas je bacanje novca ako kupim traperice ili donji dio trenirke. Tajice, haljine i suknjice (pamučne, lagane, na gumu) i ona sretna.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 21:08   #25
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
Moja (skoro 5) u vrtić nosi samo haljinice i šosiće, kad je hladnije na štrample obuće tajice. ALi mora bit nešto od to dvoje. Trenirke jako slabo nosi. ALi to nisu neke pufaste, svečane haljine i suknje. Na noge obuje ili tenisice ili čizmice po zimi, ne neke lakirane nego obične zimske, za snijeg. I malo koja curica nosi trenirke, koliko sam ja primjetila. AKo su to hlače, onda su trapke a moja ih ne voli jer ju stišću. Obožava tajice, njih ne mogu nakupovati. I ne vidim razliku između trenirke i tajica. Isti vrag mi je to. Nekad zapili da bi kratke rukave po zimi ili najlonke, to ne dam i nema pregovora. Onda izabere nešto drugo.
Eto, kod nas je bacanje novca ako kupim traperice ili donji dio trenirke. Tajice, haljine i suknjice (pamučne, lagane, na gumu) i ona sretna.
E upravo ovako...i izgleda mi puno ljepse npr ako ima tajce, haljinicu - tuniku i dole npr po zimi cizme( one tople vodonepropusne) a po ljeti platnene starke...ljepse nego neka siroka trenirka ....

Tu na Burzi prodajem robicu mojih klinaca pa mozete otprilike vidjeti sta misliim pod haljinice, tunike...nikakve svecane kombinacije ali npr mi istu haljinicu furamo na vise nacina..u vrtic bi obukla tu haljinicu i ispod tajice i starke, slicna kombinacija i za rockas jer se slavi u igraonicama skakaonicama a za npr neku svecanu prigodu obucemo tu istu haljinicu ali sa elegantnim stamplicama i balerinkicama..i eto haljinica isplativa investicija i ne stoji u ormaru a curka zadovoljna.

Takodjer su nam otkrice i suknjice koje od ispod imaju usivene pamucne kratke hlacice-dusu dalo za parkice i tobogane!

Sto se tice deckiju i traperica za vrtic, ja mu oblacim trapke na druker ili na gumu...ne na obican gumb. Takodjer traperice od npr. Nexta za decke do 5,6 god imaju krojeve bez cifa, ima lijepih I prakticnih stvari, jedno ne mora iskljucivati drugo samo treba malo prosnjofati...trapke s elastinom, samterice s elastinom..super su udobne, nista manje od trenirke a puno ljepse i urednije izgleda.

Sto se skole tice, nema sanse da djeca idu u trenirci u skolu, barem ih ja ne vidim u nasoj skoli..decki svi odreda nose traperice a cure takodjer traperic ei majice ili tajice i tunike haljinice, trenirke su za tjelesni i sportske vanskolske aktivnosti.

Zadnje uređivanje tenaTT : 19.03.2013. at 21:19.
tenaTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 21:18   #26
Moja curica je najsretnija u trenerci i nadam se da će to potrajati, iako u školi ima svega. A doživila sam lagani šok kad sam je jednom vodila u školu, a ispred škole njene dvije vršnjakinje obučene apsolutno isto, od glave do pete. Našminkane, frizurica itd a radi se o 2 razredu.

Tko je kriv za to? Možda one? Ja mislim da su lude majke koje su im to omogućile...
maja4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 22:30   #27
Quote:
maja4 kaže: Pogledaj post
Moja curica je najsretnija u trenerci i nadam se da će to potrajati, iako u školi ima svega. A doživila sam lagani šok kad sam je jednom vodila u školu, a ispred škole njene dvije vršnjakinje obučene apsolutno isto, od glave do pete. Našminkane, frizurica itd a radi se o 2 razredu.

Tko je kriv za to? Možda one? Ja mislim da su lude majke koje su im to omogućile...
Nasminkane u 2. razredu?! Moja ide u drugi razred, nitko se ni u ludilu ne sminka niti to ikome pada napamet, u nasem razredu curice ni nokte ne smiju imati nalakirane!
tenaTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 22:33   #28
Evo npr uobicajen outfit moje curice za skolu (isto je bilo i prije za vrtic)
http://img.photobucket.com/albums/v7...ps63a76e25.jpg

Ili npr moj malac za u vrtic(ove trapke su sa elastinom, bez cifa i kopcanje na druker)
http://img.photobucket.com/albums/v7.../P72235004.jpg
tenaTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 07:14   #29
moja ima 5 god i ne moze smislit trenirke. ne voli ih.
ne znam zašto
kao manja ( dok nije ni znala sta nosi ) ih je nosila jednako često kao i haljine, tajice, trapke..sad kad je veća točno vidim sto više ili manje voli nositi...
i sta ću je tjerat da nosi trenirku..neće - ne mora.
neće čak ni po doma.
ako je njoj ok u tajicama, hlačama, haljinama neću joj ja govorit- al to ti nije udobno...pa da joj ne paše ne bi to nosila.

btw..ni ja ih ne volim...nikada nisam..mozda sam je podsvjesno odbila ja od trenirki
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 09:18   #30
moja curka u vrtic ide u kombinacijama tajice-majice/tunike/haljine ili trenirka-majica ili haljinice (pamucne, svakodnevne)
nikad joj za vrtic nisam obukla traperice pa cak ni jeans tregersos jer mi se to ne cini najudobnije

utjecaj mama na klinkice se nazalost osjeti i u ranoj dobi
mene je mala znala pitati gdje smo joj nesto kupili - ja odgovorim u nekom ducanu a onda dodje potpitanje "jel u zari, hmu?"
prvi put smo ostali , a onda sam skuzila da se druzi s klinkom cija mama je onak prenapirlitana (kao da ide na cajke ) pa je to sto se i gdje kupuje pokupila od nje
radi se o djeci dobi 3 godine. uzas
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 09:41   #31
renny, po ovome sto pises, i sto si stavila, ti i tvoje dijete se dalekooo razlikujete od curica iz uvodnog posta
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 12:22   #32
moja curica (4 godine) ne zeli nosit hlace, nikakve. ni traperice, ni samt, ni trenirke, uopce nikakve hlace. cijelu zimu hoda okolo u ski-hlacama, to je jedino sto prolazi. kad dodjemo u vrtic skine ih i ostane u hulahopkama, koje su u zadnje vrijeme isto "postale problematicne" jer zuljaju, padaju, sta ja vise znam...luda sam od njenih odjevnih dubioza. leggings tako-tako, jedva cekam ljeto pa ce valjda bit lakse. vjerujem da je to neka faza, i samo se nadam da nece jos dugo trajat. inace je plan obuc za vrtic nesto sto je prakticno, da ne steze, ne zulja, ne zaplice se o noge, da moze skakat, trcat, valjat se i sama se obuc. sve je na cicak, gumu, bez vezica i remenja. lak i sminku ne spominje, iako vidim da kuzi da drugoj djeci. katkad zica nakit, tipa ona bi moje nausnice, ogrlicu. ali i to je rijetko. od nakita ima djecje suncane, ali to je vise nervira nego zabavlja. zna da se za nju uglavnom kupuje u hm-u, druge marke ne registrira
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 12:39   #33
Quote:
nina1247 kaže: Pogledaj post
Što biste vi učinile?
Zabranila joj da gleda In magazine i ostala slična sranja... možda Tv općenito...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 12:41   #34
aniano, tak je i nasa susjeda - mala je godinama cijelu godinu hodala u suknjama i haljinama
sad kad je starija (pubertet) vidim da ju je proslo

sto se tice nakita - moja kako kad - ima dana kad povjesa na sebe sve ogrlice i narukvice koje ima (za nju ne vrijedi manje je vise ), ima dana kad ne stavi nista
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 13:35   #35
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
renny, po ovome sto pises, i sto si stavila, ti i tvoje dijete se dalekooo razlikujete od curica iz uvodnog posta
Znam, ali ja sam se vise referirala na postove koji su govorili da su samo trenirke ok i udobne za vrtic a sve ostalo neudobno, neprakticno...nase iskustvo je drugacije pa reko da ga napisem
tenaTT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 14:30   #36
s time d ameni nije jasno kako bez trenikrki prodjete zimi kad je prehladno za tajice
nikad nisam vidjela tako debele tajice da mogu zamjeniti trenirku debelu

moja tajice nosi umjesto strampli, ispod trenirke. buduci da je u vrticu vruce, skinemo trenirku kad dodje i ostane u tajicama i majici.
kad idu van obuce trenirku na tajice.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 14:38   #37
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
s time d ameni nije jasno kako bez trenikrki prodjete zimi kad je prehladno za tajice
nikad nisam vidjela tako debele tajice da mogu zamjeniti trenirku debelu

moja tajice nosi umjesto strampli, ispod trenirke. buduci da je u vrticu vruce, skinemo trenirku kad dodje i ostane u tajicama i majici.
kad idu van obuce trenirku na tajice.
zara debele tajice su debele isto kao i njihove trenirkice,mi smo ih nosili cijelu pretproslu zimu
a nesto deblje za vrtic u kojem je ionako pretoplo ni ne treba
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 14:38   #38
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
s time d ameni nije jasno kako bez trenikrki prodjete zimi kad je prehladno za tajice
nikad nisam vidjela tako debele tajice da mogu zamjeniti trenirku debelu

moja tajice nosi umjesto strampli, ispod trenirke. buduci da je u vrticu vruce, skinemo trenirku kad dodje i ostane u tajicama i majici.
kad idu van obuce trenirku na tajice.
eto moje dijete je ovu zimu uvijek i samo nosilo ski-hlace, bez ozbira na snijeg. ono hulahopke, suknju ili nista, pa ski-hlace preko svega toga. zapravo je to sasvim zgodno, toplo i nepromocivo, i kad bolje razmilsim ne bi se trebala bunit. jedino sto sad vise nije toliko hladno (da bi nosila te ski-hlace), a za same hulahopke ili tanke leggingse je ipak jos hladno. ma nisam pametna. vidit cemo sta ce sutra smislit...
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 15:02   #39
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post

moja tajice nosi umjesto strampli, ispod trenirke. buduci da je u vrticu vruce, skinemo trenirku kad dodje i ostane u tajicama i majici.
kad idu van obuce trenirku na tajice.
ovako je i moja obučena. ne stavljam joj štramplice jer ih ne volim. tako da je u vrtiću u majci i tajicama, a po vani trenirka.
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 23:38   #40
imam dvije cure, mlađa ima 6,5 godina i starija od 13 godina, razlika između njih nebo i zemlja
mlađa obožava suknje, haljine, volane, šminku, luda je za štiklama i sve u tom pravcu.... starija sve suprotno, hlače ,trenirke i jeans. Ja sam zadnji put cipele na petu imala na svom piru, nemam običaj nositi štikle niti ih imam... Jednom prilikom me mlađa pitala: Mama ,a zašto ti nemaš nijedne štikle,kad ih misliš kupiti? Ta jedva čeka da naraste i da ih stavi na noge ,i valjda sad već znam da će biti prava zavodnica, gleda se po cijeli dan u ogledalo, navečer planira što će sutra obući u vrtić ,starija kad je vidi samo koluta očima... eto ,nama stvarno nije dosadno
__________________
http://http://Angels with silver wings,shouldnt know suffering...
yebra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.