Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2006., 21:48   #1
Lightbulb Borilačke vještine za žene

oduvijek mi je bila najveća želja baviti se borilačkim vještinama. zanima me koje su borilačke vještine najpogodnije za vrlo gipke, energične, snažne i relativno mišićave žene u tridesetim godinama, dakle za sportske i misaone tipove, kojima je zbog opće atraktivnosti potreban i tečaj samoodbrane. osobno me zanimaju više obrambeni sportovi, tipa tai-chi, kung-fu i judo, te kempo, za razliku od kick-boxinga i ostalih oblika grubog nasilništva. dobro, volim povremeno pogledati i dobar box...šta vi mislite, koji bi mi sport najbolje odgovarao? napominjem da sam kratkovidna i da nosim naočale, te da ponekad udaram i ispod struka
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 21:56   #2
Quote:
Natch kaže:
oduvijek mi je bila najveća želja baviti se borilačkim vještinama. zanima me koje su borilačke vještine najpogodnije za vrlo gipke, energične, snažne i relativno mišićave žene u tridesetim godinama, dakle za sportske i misaone tipove, kojima je zbog opće atraktivnosti potreban i tečaj samoodbrane. osobno me zanimaju više obrambeni sportovi, tipa tai-chi, kung-fu i judo, te kempo, za razliku od kick-boxinga i ostalih oblika grubog nasilništva. dobro, volim povremeno pogledati i dobar box...šta vi mislite, koji bi mi sport najbolje odgovarao? napominjem da sam kratkovidna i da nosim naočale, te da ponekad udaram i ispod struka
pa zar to nismo već riješili...odričeš se mojih usluzga samo tak
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 21:58   #3
Ako si građena kako opisuješ, onda ti je manje-više svejedno; možeš birati kaj god ti se sviđa.

Tai chi ćeš tek rijetko naći da se radi kao borilačka vještina; uglavnom se radi kao tehnika meditacije.
Wing chun je na glasu kao vještina koju je izmislila žena, što je legenda (dakle, ako ti to netko krene ozbiljno pričati, ili laže ili nema pojma). Unatoč toj priči, žene su prilična rijetkost na wing chun treninzima.
Prilično prihvaćena pasivna vještina je aikido; to bi ti se moglo svidjeti.

Što se udaraca ispod struka tiče... wing chun je zapravo vrlo prljava vještina... tj. svaka vještina može biti prilično prljava, ali tu je ta prljavština ogoljena.

Najbolji savjet: nađi nekoliko klubova s različitim vještinama i odi pogledati po jedan trening. Počni trenirati ono što ti se najviše svidi.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 21:58   #4
che molim te, pitanje je bilo konkretno. uostalom, i ako me budes ti trenirao, pitanje je koji sport cu izabrati, kuzis?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 21:59   #5
Quote:
cp.tar kaže:
Ako si građena kako opisuješ, onda ti je manje-više svejedno; možeš birati kaj god ti se sviđa.

Tai chi ćeš tek rijetko naći da se radi kao borilačka vještina; uglavnom se radi kao tehnika meditacije.
Wing chun je na glasu kao vještina koju je izmislila žena, što je legenda (dakle, ako ti to netko krene ozbiljno pričati, ili laže ili nema pojma). Unatoč toj priči, žene su prilična rijetkost na wing chun treninzima.
Prilično prihvaćena pasivna vještina je aikido; to bi ti se moglo svidjeti.

Što se udaraca ispod struka tiče... wing chun je zapravo vrlo prljava vještina... tj. svaka vještina može biti prilično prljava, ali tu je ta prljavština ogoljena.

Najbolji savjet: nađi nekoliko klubova s različitim vještinama i odi pogledati po jedan trening. Počni trenirati ono što ti se najviše svidi.
mozes li opisati sta je wing chun, a sta aikido.
ovo za ispod struka sam se naravno salila.
btw, sta fali judu?
i niste mi odgovorili na najvaznije pitanje, kako cu se tuci s naocalama?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 22:00   #6
isto tako, zanima me koji je od borilackih sportova najbolji za zene koje zele:

1. iskanalizirati visak energije i agresije
2. steci kontrolu nad svojim tijelom
3. nauciti osnove samoobrane
4. dobro se zabaviti
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 22:02   #7
mislim da je judo malo tvrd orah za misicavu coravu tridesetogodisnjakinju
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 22:02   #8
Quote:
Natch kaže:
che molim te, pitanje je bilo konkretno. uostalom, i ako me budes ti trenirao, pitanje je koji sport cu izabrati, kuzis?
ne kužim
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 22:04   #9
Quote:
plavva kaže:
mislim da je judo malo tvrd orah za misicavu coravu tridesetogodisnjakinju
ma nemoj. nes ti problema prevalit metar viseg frajera preko ramena na pod i zajasit mu na facu
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 22:06   #10
Quote:
plavva kaže:
mislim da je judo malo tvrd orah za misicavu coravu tridesetogodisnjakinju
nije, potpuno je svejedno na što će ići ionako će to trajati cca. 2 mjeseca i niš od pravog treniranja...
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 22:06   #11
Quote:
Natch kaže:
isto tako, zanima me koji je od borilackih sportova najbolji za zene koje zele:

1. iskanalizirati visak energije i agresije
2. steci kontrolu nad svojim tijelom
3. nauciti osnove samoobrane
4. dobro se zabaviti
Be Deesem?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 22:07   #12
Quote:
Aphex kaže:
Be Deesem?
sta je to?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 22:07   #13
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
nije, potpuno je svejedno na što će ići ionako će to trajati cca. 2 mjeseca i niš od pravog treniranja...
ma nemoj. ja sam ozbiljna.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 22:08   #14
Quote:
Natch kaže:
sta je to?
https://www.forum.hr/showthread.php?t=129682
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 22:09   #15
mislim da treba nać klub u kojem ti paše atmosfera, trener i način na koji se radi. ja sam na wing tsunu bila u rijeci, bilo mi je super (ima jedna krasna stvar kad si curica u muškom klubu, nitko te neće sastavit sa zemljom ), bila sam na par treninga u jednom klubu u zg, nakon dvosatnih treninga meni su ruke i noge bile ledene. naprimjer.

aikido mi frend trenira s naočalama. nije ih skršio.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 22:10   #16
gle, nemojte mi prebacivat na erotiku i seks, pitanje je ozbiljno i tice se iskljucivo sporta. hvala.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 22:11   #17
Quote:
alexxx kaže:
mislim da treba nać klub u kojem ti paše atmosfera, trener i način na koji se radi. ja sam na wing tsunu bila u rijeci, bilo mi je super (ima jedna krasna stvar kad si curica u muškom klubu, nitko te neće sastavit sa zemljom ), bila sam na par treninga u jednom klubu u zg, nakon dvosatnih treninga meni su ruke i noge bile ledene. naprimjer.

aikido mi frend trenira s naočalama. nije ih skršio.
pa jel mozes malo opisat o cemu se radi na wing cunu, a o cemu na aikidu? i koji je po tebi bolji za zene. tx
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 22:12   #18
Quote:
Natch kaže:
mozes li opisati sta je wing chun, a sta aikido.
Wing chun je jedna (kod nas najpopularnija) škola kung fua.
Karakterizira ju bliski kontakt, udarci se ne blokiraju nego pariraju, a uz svako pariranje ide i kontranapad.
Jednostavna, direktna vještina - koju zato nije baš lako svladati.

Aikido je pak japanska vještina koju karakteriziraju kružni pokreti, bacanja, poluge... i naglašena miroljubivost. Naime, u samoj se vještini uči samo obrana od napada, ne i sam napad.
Quote:
ovo za ispod struka sam se naravno salila.
Zašto?
Ako ti nedajbože zatreba, to je jedno od prvih mjesta koje moraš gađati.
Quote:
btw, sta fali judu?
Ništa.

Naročito ako ti se sviđa.
Quote:
i niste mi odgovorili na najvaznije pitanje, kako cu se tuci s naocalama?
Treninge uredno možeš odrađivati s naočalama; ako kreneš u natjecateljske vode, skidat ćeš ih prije borbe.

Kod vještina poput wing chuna, tai chija i - čini mi se - aikida je zgodno što ih nakon nekog vremena možeš raditi žmirećki - oslanjaju se na 'čitanje' kretnji protivnika iz bilo kojeg dodira.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 22:12   #19
Quote:
Natch kaže:
ma nemoj. ja sam ozbiljna.
i ja sam
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 22:13   #20
Quote:
Natch kaže:
gle, nemojte mi prebacivat na erotiku i seks, pitanje je ozbiljno i tice se iskljucivo sporta. hvala.
imao sam još jedan prijedlog u rukavu.. al ok
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.