Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2014., 14:55   #21
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Znam da su dugo bili ludi za klaunom cupkom
mislis zdravkom valentinom

zbor iz price je i u nasem vrticu...
od sve sile aktivnosti koja se pocetkom pedagoske godine u vrticu nudila jedino taj zbor maloj nismo ni ponudili

sto se tice severine i rozge (i zorice ) - mislim da svi klinci u nekom periodu "zagaze" u takva sranja - kod nas je na vrtickim rockasima ove godine uzbuna bila hit, ali ako ne slusaju tako nesto doma tesko ce se djeca te dobi duze/trajno uhvatiti za tako nesto
u vrticu im, koliko sam skuzila, pustaju djecje cdove (izmedju ostalog i te zagrepcanke i decke)
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 20:05   #22
Pjesma je grozna i to stoji..

ali..što je sa "Tata kupi mi aaaauto, bicikl i romobil...kupi mi medu i zekuuu"...samo još treba dodat "ako me voooliiiš" jelda?

A svi smo je obožavali! Tata kupi mi auto-himna!
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 20:53   #23
Quote:
anin1 kaže: Pogledaj post
Pjesma je grozna i to stoji..

ali..što je sa "Tata kupi mi aaaauto, bicikl i romobil...kupi mi medu i zekuuu"...samo još treba dodat "ako me voooliiiš" jelda?

A svi smo je obožavali! Tata kupi mi auto-himna!
To su djetetove želje..nije isto kao u 'toj' pjesmi...ne u tom smislu
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 16:31   #24
Vec sam cula usporedbe sa Tata kuuupi mi auto,al ne nikak to ne mogu trpat u isti kos kolilo god se trudila...

Jako puno vrsnjakinja moje male znaju Mejase,Rozgu,Sementu i ekipu od rijeci do rijeci.Ona ne zna.I nis joj ne fali.Al ona ne ide u vrtic,pa nema problem.
Znaju klinci pozvat na red djecu:Pa kaaak to ne znas.Sa 4 zvuce smijesno,sa 6 vise i ne.
I onda umjesto dabar djecje pjesmice ostanu-djecje i njih upropaste.

Dosli smo na rockas u igraonicu a Zorica treeesti na najjace,pa sam pitala dal imaju kaj djecje ili da ja donesem iz auta.

Iako je sve danas naopacke,treba se borit kolilo se moze.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 17:31   #25
tko je zorica?

edit:
sad sam našla da je dragonfly prva spomenula.
razmislit ću još hoću li guglati
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 23:11   #26
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
tko je zorica?

edit:
sad sam našla da je dragonfly prva spomenula.
razmislit ću još hoću li guglati
nemoj guglati
pocet ce ti youtube i dalje nuditi takva sranja
ja sam za ovo sranje od pjesmuljka procitala dok sam bila na GO, i potrosila skupe megabajte, ne samo da ju cujem, nego da i spot vidim
al, jbg, bilo je jace od mene.


i da, meni su najveci problem idijoti od roditelja koji su pustili svoje curetke da se tamo prenavljaju u tilastim rozim haljinama i sa smjeskom pjevaju kako je bolje btii sponzorusa nego bilo sto drugo.
jer, kada poruku prenosi severina ili rozga, onda, jbg, ja svom djetetu mogu reci da je to sponzorusa bez mozga, al kaj mogu reci kada poruku prenose djeca
(autor je navodno htio djeci prenjeti poruku da treba ici na faks, a ne biti sminkerica, al jbg, ja ju nisam tako primila, a iz razvojne i socijalne psihologije znam dovoljno, da mogu reci da je ipak poso krivim putem...)

srecom, moja ne gleda i ne slusa djecju tv, pa tako ntii ovo sranje od pjesme nije cula, i do sada su me u vrticu uvjeravali da slusaju samo djecje pjesmice, cak i kad je djecji rodjendan...nece bas pustiti svako govno, koji dijete donese, samo zato jer mu/joj je rodjendan i to slusa doma


sto se tice tata kupi mi auto, to smo joj jos pjevali dok je bila beba za uspavati...
i uopce mi niej jasno kako netko moze Robica usporedjivati sa ovim trashom
i kako verbaliziranje djecjih zelja, moze povezivati sa verbaliziranjem emocionalnih ucjena (ak me volis, napisi mi zadacu)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 09:56   #27
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
tko je zorica?

edit:
sad sam našla da je dragonfly prva spomenula.
razmislit ću još hoću li guglati
Pojma nemam

Ali znam da su tamburice te koje su presudile kod mog malca

Jedno vrijeme je bio u fazi klapa, a sad sluša doslovno sve i na sve pleše.
Bili smo nedugo na moru i na nekom trgu je svirao neki morski bend sve i svašta i "frajer" je imao istančanu koreografiju i išao od curice do curice kako bi neku privolio za ples, ali ga niti jedna nije htjela
Onda si je sam stao u sredinu i imao solo program
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 11:06   #28
moja je dosla doma iz vrtica s tim zorica stihom, mi smo u nesvjest opali strahota
ali ja se sjecam kako je meni isao na zivce snobizam mojih roditelja sto se tice mjuze, bilo me sram njima reci da su mi srebrna krila bas super
tako da ne planiram previse srat po takvoj glupoj muzici svm djetetu.
sto se tice pjesme iz naslova, nsiam cula ali sam dosta sad procitala da shvatim da bi vjerojatno i ja pisala nekom da sam cula pjesmu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 14:50   #29
ironija

http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...ja/766906.aspx
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 15:39   #30
..i onda iz crnog humora i ironije imaju i pjesme za roditelje...'jedna mina ljuta', Pitanje za milijun dolara i priča o nestaloj djeci....nisam niti jednu preslušala i sigurno sve što je g. naveo pada u vodu, bar po meni.
Stihoklepac očito ima nekih crni misli i pun je crnog humora i ironije koju onda izražava kroz pjesme pa navodi da su i 'za roditelje', jer djeca još toga nisu svjesna....a duboko se nadam da u njegovoj duši ima i nešto drugo osim toga?!
......čestita, vrijedna i maloljetna djeca...e da...to je naveo u pripčenju a to mu je zasigurno nebitan 'dio' pjesmuljaka za dječicu....
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:49   #31
E, ima ona neka stara od tresnjevackih, kad dijete ne voli jesti pa ga tjeraju. Dok nisam ovo vidjela, bio mi je uvijek zapinjao za uho onaj stih "onda tata mamu pecka jadni klinac il malecka...", po.onda oni pretili stihovi "jedi, jedi, jedi još
" Mislim šta tko.koga ima peckat, ono...

Kad vidjeh ovo, zamalo da nisam povratila...

Prošle godine su me na proslavi djetetova rođendana gledali.ko bedaka kad sam dreknula na puštanje Rozge... Pitala ženska pa jel moze onda Severina ili Susnjara... Ispalo je ipak da imaju 14 palmi ;-) i da je djeci to kul, djeci od kojih je troje imalo majice na Maidene... Petogodisnjaci!

Ove godine slavimo doma, najveći treš na plejlisti koju slaže sin jest Falco. Kad negdje čuje Rozgu, pita me kakvo je to sranje, oprostim mu neprimjeren jezik.

Trudim se ne davati negativje komentare o glazbi koju prezirem jer znam da većinom onda zapnu za to iz inata.

Ogavan mi je prizor curice od 5 koja pjeva Rozgine odvratnosti
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 20:38   #32
jucer su me frendovi upozorili na jos tih pjesmuljaka od istog zbora...
pa sam isla malo guglati....
pa sada slusam sranja
recimo, pjesma Tolerancija
zapravo, nije uopce smjesno
pa pjesma zelim biti znanstvenik, a dam se kladiti da pitas te klinceze u rozim tilastim haljinama kaj znansvenici rade, bi rekle da pjevaju na TV-u


ovo mi je recimo zanimljiv tekstic, o roditeljima i djeci koja pjevaju u tom zboru, tj ovim u prvim redovima


'Članarina je poskupila sa 160 na 180 kuna, znači u godini dana, jer se ne smije odustati prije lipnja, za zbor damo 1800 kuna. Na kraju, bez obzira na tu članarinu, za koncert moramo izdvojiti još tristotinjak kuna za ulaznice i DVD', rekla je majka. Dodala je da se od roditelja traže donacije, pita ih se mogu li pomoći zboru u pokrivanju troškova nastupa i snimanja, a da na kraju djeca roditelja koji su dali novac stoje u prvim redovima.



zahvaljujem nebesima da se u nas vrtic nisu uvalili
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 21:00   #33
I na kraju fakat ne kuzim koliko glup moras biti da pustis da ti dijete pjeva takve pjesme u takvom zboru?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 23:32   #34
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
I na kraju fakat ne kuzim koliko glup moras biti da pustis da ti dijete pjeva takve pjesme u takvom zboru?
tolko glup kolko imas para
netko tko moze platiti "donaciju", da mu dijete pjeva u prvom redu, taj nece "brinuti" o kvaliteti pjesme, nego o stajlingu

, nisu u mom vrticu, al ja fakat mislim da nemaju kaj raditi u niti jednom drugom.
u skolama takodjer.

iako je dobro pisati pravobraniteljici, ovime se treba malo pozabaviti i agencija za odgoj i obrazovanje, pa i ministarstvo.
nadam se da i oni nece popusiti price sa metaforama, sarkazmom i ne znam cime se sve lik pokusao opravdati, jer djeca predskolske dobi stvari cuju i upijaju onakve kakve jesu,a ne ono sto je pjesnik (mozda) htio reci.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 07:18   #35
A ona pjesma "volite se ljudi"? Ko da je tekstove osobno don Ante Bakovic piso (ako ga se jos netko sjeca)?
Kad se vole mama i tata i glavu gube eto ti brata ...
Volite se ljudi kad se zora budi, volite se danju, nocu brata sestru hocu

ocito nisu culi za kontracepciju

Pa onda ima neka "mama i tata to su cvjeta dva" u kojoj posve nevezano onako ubace:
Taralalala mama i tata, tralalala, i jos dva-tri brata...
Trece je ime, cekam te ja, nadam se bit ce i sestrica


Pjesma inace ima nula smisla, spram nje je i ona Da, da, da.. Aha suvisla

Ima negdje i neki stih u stilu "ne volim rodu jer mi nosi samo jednog brata"

Inace, moji vole npr. Stojim na kantunu, Srusilo se sve, Totalno drukciji od drugih, Djevojke u ljetnim... i naravno Daleka obala (i pjesmu i cijeli prvi album)

(Junior kad je posebno dobre volje samo pocne pjevusiti srusilo se sveee... )
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 07:26   #36
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
I na kraju fakat ne kuzim koliko glup moras biti da pustis da ti dijete pjeva takve pjesme u takvom zboru?
Pa jednostavno, dodje pocetak godine, pitas dijete na sto bi islo u vrticu (jer se sjetis da su zimi dani kratki kisoviti i djeci bude dosadno popodne) i onda vidis sareni plakat, pjevajte i plesite s nama, i ne zvuci lose.
Uostalom, imaj sva odobrelja, mos misliti kako roditeljima padne na pamet da trebaju napraviti csi istragu o djecjem zboru u vrticu.

Jednom kad upises sve ovisi kako se djetetu svidi.. Ali da, ni ja ne kuzim one koji to trpe godinama, valjda nakon nekog vremena ako ti je stvarno klincu do pjevanja nadjes neki zbor gdje je malo manje nabrijana atmosfera na cijedjenje love od roditelja
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 08:54   #37
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
tolko glup kolko imas para
netko tko moze platiti "donaciju", da mu dijete pjeva u prvom redu, taj nece "brinuti" o kvaliteti pjesme, nego o stajlingu

, nisu u mom vrticu, al ja fakat mislim da nemaju kaj raditi u niti jednom drugom.
u skolama takodjer.

iako je dobro pisati pravobraniteljici, ovime se treba malo pozabaviti i agencija za odgoj i obrazovanje, pa i ministarstvo.
nadam se da i oni nece popusiti price sa metaforama, sarkazmom i ne znam cime se sve lik pokusao opravdati, jer djeca predskolske dobi stvari cuju i upijaju onakve kakve jesu,a ne ono sto je pjesnik (mozda) htio reci
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Pa jednostavno, dodje pocetak godine, pitas dijete na sto bi islo u vrticu (jer se sjetis da su zimi dani kratki kisoviti i djeci bude dosadno popodne) i onda vidis sareni plakat, pjevajte i plesite s nama, i ne zvuci lose.
Uostalom, imaj sva odobrelja, mos misliti kako roditeljima padne na pamet da trebaju napraviti csi istragu o djecjem zboru u vrticu.

Jednom kad upises sve ovisi kako se djetetu svidi.. Ali da, ni ja ne kuzim one koji to trpe godinama, valjda nakon nekog vremena ako ti je stvarno klincu do pjevanja nadjes neki zbor gdje je malo manje nabrijana atmosfera na cijedjenje love od roditelja
Pa j*bes i lovu i sve.
Kad prvi put cujes da ti takav tekst pjeva tvoja petogodisnja djevojcica, nemas kaj vise razmisljati u kojem ce redu pjevati.
Zbogom.

Ima tih zborova koliko hoces, upises dijete u neki normalniji (ako takav uopce postoji).

A ovi ostali tekstovi o mami i tati...
Mislim da bi tog tekstopisca trebali malo ispitati i neki drugi organi vlasti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 21:56   #38
Jel postoji tema bas o dječjim zborovima? Ima tu mama čiji klinci idu na zbor da podijeli malo iskustva...
__________________
LadyMo Foto album
LadyMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:09   #39
Quote:
LadyMo kaže: Pogledaj post
Jel postoji tema bas o dječjim zborovima? Ima tu mama čiji klinci idu na zbor da podijeli malo iskustva...
https://www.forum.hr/showthread.php?t=794760

evo, nije bas bila aktivna
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 23:30   #40
Tu sam i ja našla ali sam se nadala da moooždaaa postoji neka aktivnija koju sam previdjela
No...ako slučajno netko ima iskustva s DZ Bajka pliz podijelite
__________________
LadyMo Foto album
LadyMo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.