Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2014., 14:43   #1
Prva ljubav

pozdrav, Tražim malu pomoć ili savjet kako god. Imao sam dugu vezu četri godine, u tom periodu nakon raskida je našla moka koji je stariji od nje preko trideset godina , za kojeg se i udala. U međuvremenu sam se i ja ozenio. Međutim nisam je vidio dvije godine i onda sam je iznenada sreo u putu i presjeklo me. Samo mislim na nju, a kako sam cuo od prijatelja i ona pita za mene. Iako je ona mene davno povrijedila i nefer prema meni ispala ja i dalje nesto osjecam. Zato tražim savjet da mi pomognete sta da radim
__________________
ttt
nedim85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 14:49   #2
Ako imas djece onda ostavi zenu i djecu i idi trcat za ovom jer ocito je ona prava. Bilo bi glupo da je zaboravis sad kad si je vec sreo i pita za tebe. Sigurno joj je lose i kaje se zbog svega i ceka vas divna buducnost

Sretno u zakljucivanju
__________________
"Čuda se ne događaju u suprotnosti s prirodnim nego u suprotnosti s onim što mi podrazumijevamo prirodnim" (Sv. Augustin)
Gary-lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 15:00   #3
Znaš kako kažu "Ako te je povrijedila jednom, i opet će."

Frende, imao sam sličnu situaciju. Ako te je ostavila, znači da nisi bio ljubav njenog života, a ako za četiri godine veze nisi postao ljubav njegovog života, ni nećeš.
Druga je opcija da nije sposobna voljeti, e onda imaš poprilično veliku vjerojatnost da ti se dogodi scenarij koji ti se već dogodio, da te ostavi radi drugoga.

Ali na kraju svaka situacija je za sebe. Pokušaj objektivno sagledati nju kao osobu, ili pitaj nekoga neutralnog tko je poznaje, ako nisi sto posto siguran nemoj se upuštati jer bi mogao biti povrijeđen.
Meni to ovako na prvu sa šturim informacijama ne izgleda blistavo.
__________________
Bože, sad kada si uzeo Tošu, možemo li dobiti Hendrixa nazad!
*floyd* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 15:08   #4
Puno ljudi ne zna procijeniti odnosno shvatiti koliko znaci ta osoba,ljubav itd.

Ponekad shvate kada je to kasno.

Iako ja tvrdim da nikada nije kasno.

Sto ti zelis?

Dogovori se sam sa sobom.

Ako je to zaista ona, zasto gubiti vrijeme u patoloskom braku.

Ocito ovo prije je bilo krivo vrijeme I krivo mjesto za vas, mozda sudbina zeli vas sada.

Razmisli - sto gubis a sto dobivas, odnosno ne gledaj nju - gledaj sebe I pitaj se gdje sam,s kim sam,kakav zivot imam, da li je to ono sto ja zelim?

Ako ne - probaj promjeniti zivot bez obzira na nju, a jos ako ona uskoci dobro doslo.
Jenny123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 16:15   #5
Svašta. Prva ljubav je uvijek prva ljubav kako god završila. Logično je da te presjeklo. Logično je i da "nešto" osjećaš. Logično je i da se ona tebe sjeća. Logično je i da pita za tebe ako se niste susretali godinama. U vezi ste bili jel'te.
Al brate mili, zadramio si nad ničim. Šta bi radio točno? Razjebao svoj brak zbog nečeg što je prošlo svršeno vrijeme?
Pitaj ženu šta da radiš.
My Place is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 16:32   #6
Quote:
Gary-lee kaže: Pogledaj post
Ako imas djece onda ostavi zenu i djecu i idi trcat za ovom jer ocito je ona prava. Bilo bi glupo da je zaboravis sad kad si je vec sreo i pita za tebe. Sigurno joj je lose i kaje se zbog svega i ceka vas divna buducnost
Quote:
My Place kaže: Pogledaj post
Pitaj ženu šta da radiš.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 18:28   #7
Quote:
nedim85 kaže: Pogledaj post
pozdrav, Tražim malu pomoć ili savjet kako god. Imao sam dugu vezu četri godine, u tom periodu nakon raskida je našla moka koji je stariji od nje preko trideset godina , za kojeg se i udala. U međuvremenu sam se i ja ozenio. Međutim nisam je vidio dvije godine i onda sam je iznenada sreo u putu i presjeklo me. Samo mislim na nju, a kako sam cuo od prijatelja i ona pita za mene. Iako je ona mene davno povrijedila i nefer prema meni ispala ja i dalje nesto osjecam. Zato tražim savjet da mi pomognete sta da radim
Mora da se šališ.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 19:39   #8
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Ma ovaj put ce upaliti
__________________
"Čuda se ne događaju u suprotnosti s prirodnim nego u suprotnosti s onim što mi podrazumijevamo prirodnim" (Sv. Augustin)
Gary-lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:24   #9
Quote:
nedim85 kaže: Pogledaj post
pozdrav, Tražim malu pomoć ili savjet kako god. Imao sam dugu vezu četri godine, u tom periodu nakon raskida je našla moka koji je stariji od nje preko trideset godina , za kojeg se i udala. U međuvremenu sam se i ja ozenio. Međutim nisam je vidio dvije godine i onda sam je iznenada sreo u putu i presjeklo me. Samo mislim na nju, a kako sam cuo od prijatelja i ona pita za mene. Iako je ona mene davno povrijedila i nefer prema meni ispala ja i dalje nesto osjecam. Zato tražim savjet da mi pomognete sta da radim

osječaš nostalgiju za minulim vremenom a ne ljubav.
Što li ćeš osječati kad je sretneš nakon 30 g ?
Pa kako vremenoplov ne postoji,okreni se svojoj suprugi i braku a ne lovu na leptiriće iz prošlosti...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 16:51   #10
kozi je uvijek ljepša trava ona u daljini...
__________________
Tisuću stepenica do vrha, jedna do dna
Gefutko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 17:09   #11
Ja se samo nadam ako cu imati muza da nece biti tako glup. uffff.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 19:14   #12
nadaj se ti nadaj
nikad neznas sta ti zivot donese htjela ti to ili ne
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 02:47   #13
O čemu pričaš, čovječe! Normalno je da prva ljubav ostavlja traga - možda i do same smrti. Međutim, ljudska snaga mjeri se u opiranju iskušenjima, a ne u slijepom zanosu ispunjenja praznih snova. Ukratko, ne gledaj na ljubav (bila ona prva, druga ili treća) kroz neke idealističke romantično-pjesničke naočale, već o prokletstvu - nekoj vrsti bolesti koja je usađena u psihu ljudskoga roda i koju ne možemo izbjeći poput kijavice, kostobolje ili sezonske prehlade. Ljubav nije ništa drugo nego kemijska reakcija u mozgu, biološka igra stanica u našem genetskome kodu kojem je krajnji cilj spolno općenje (paranje) ili produžetak vrste. Budući je riječ o nagonu i sljepilu, odnosno pomrčenju uma sa svim željenim ili neželjenim posljedicama, sa ovom opakom "bolesti" trebamo biti vrlo oprezni. Mnoge je pojedince, obitelji pa i šire društvene skupine upropastila ova "bolest". Uz nju se vežu rastave brakova, novčani slomovi ,ljudske drame i patnje, gubitak ugleda i ponosa. Zašto? Zbog proklete ovisnosti: bilo to draga, rakija ili ljubav - sve je to isto. Stoga, okani se prve ljubavi kao što i pijanac mora bježati od rakije. Umjesto toga, čvrsto se drži se svoje žene, obitelji i djece. Oni su tvoja stvarnost - prošlost, sadašnjost i budućnost. Prva ljubav je samo - "prva ljubav" : nestvarno maštanje o dalekoj prošlosti koja se niti može niti neće ostvariti. Činjenica je da se niti ja niti nitko drugi ne može vratiti 20 godina unazad i rekreirati isto vrijeme, isti prostor, iste ljude, događaje i osjećaje. Čak i kada bi se ostvarila nova veza sa "prvom ljubavi"- to više ne bi bilo ono isto. Ono što je nekada bilo (a sada je mrtvo) jeste original-umjetničko djelo, a sve ostalo nakon toga zapravo je samo KOPIJA originala, ali ne i original sam po sebi. Ovo je lijepo opisano u romanu F. Scott Fitzgeralda "The Great Gatsby" (može se i film pogledati). I tamo je glavni junak pokušao rekreirati prošlost te obnoviti "prvu ljubav" koja je i njemu (kao i tebi) ostala samo pusti snovi. Ali, unatoč svemu, od svega ništa nije bilo. Priča se završava bolno i tragično kao što i obično biva u takvim slučajevima. Ukratko, pamet u glavu, čovječe! Ljudi su, na kraju krajeva, razumna bića. Vrijeme je da to dokažeš, zar ne?
imotadin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 03:38   #14
Quote:
nedim85 kaže: Pogledaj post
sta da radim
Odi na podforum psihologija. Nađi temu mazohizam i piši malo tamo. Kada završiš , pročitaj što si napisao, lupi sam sebi šamar, poljubi ženu prije spavanja i odi spavat. Mi ćemo se praviti da nisi niti bio ovdje.
Blurain is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 10:09   #15
Bravo Blurain mudro zboris!

gravče na Tapče
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:57   #16
ljudi hvala na savjetima, jer zaista ima istine u tome sto ste rekli jer ako te dvaput zmija ujede iz iste rupe e to je problem i stim se sad treba boriti da se ne desi............. al zaista je cudno da covjeka koje neko povrijedio i zlo ti je nanjeo napravi poslije dvije godine ponovnu pometnju u glavi, da pita za mene da vidi kako mi je u braku,a ona pritom ima i covjeka i dijete. Jeste da je covjek u poznim godinama njoj je 24, a njemu pedeset. Kako da se oduprem tome, ja to zelim i pokusavam da se s tim izborim. Borba je u meni velika jer sad gdje god podjem imam osjecaj da ce ona naici, a kad naidjem iskuliram prodjem i od tog nekog adrenalina se pocnem sav tresti.
__________________
ttt
nedim85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 08:31   #17
Quote:
nedim85 kaže: Pogledaj post
este da je covjek u poznim godinama njoj je 24, a njemu pedeset.
kaj?? udala se zbog para?? fukat i ovak više skoro pa nemre
__________________
Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely Bonkers.
But I will tell you a secret, all the best people are.
Alice in Wonderland
Buba Mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:50   #18
Dodje klinac u shoping. Pozeli igracku nekog auta. Ali kako u prvoj trgovini nije bilo auta, uzme on igracku motora.
I nakon nekog vremena dosadio njemu taj motor i opet bi on auto – sav uvjeren da mu auto nece dosadit, iako je vec ranije imao igracku auta ali ga razbio.
I sad on ima motor, dobit ce i auto, pozeljet ce mozda i avion jednog dana – zasto da ne, kad moze ga dobit, mozda svemirsku letjelicu ...




Petak ujutro, sine mi misao prva,
jebem ti dan kad smo sisli sa drva.

Ja, ja, ja, i jos malo mene,
pa bit ce mi dobro kako god se okrene.

Civilizirana smo bica, bar tako kazu,
zaboravili stavit u uputstva "Svi modeli lazu".

Zapitam se ponekad "Zar sam glup k'o top",
kad sam od finog djecaka postao mizantrop.

__________________
"... ěvery dream begins by taking one step ..."
The Poet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 11:08   #19
S drva nismo sišli mi
To su bili tek oni prvi
Toga već dugo nema
Sad se drva samo za zimu sprema

A tko gleda samo na sebe
Ne mora ostati kraj tebe
To si ipak može dopustiti
Samo ako će mu drugi pustiti

Niti svi modeli lažu
Niti je lažno sve što kažu
Pa nećeš valjda upute tražiti
Kad jedino nečiji izbor može važiti
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 13:00   #20
mOJA PRVA LJUBAV JE U NOVOJ VEZI VEC 1.6.A JA SAM PALA U SOK,I OD SAD SE NEMOGU POMIRITI DA JE ZAUVIJEK OTISAO I DA NEU GA VISE VIDJETI,SAMO SU OSTALA SJECANJA I STVARIpROSLO JE VEC 1 GODINA OD PROSLE GODINE ODKAD SMO PREKINULI.ZALOSNA SAM DA NEBU SE VRATIO,ALI NIKAD,NIKAD.
Malacrnokosa is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.