Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2005., 21:01   #61
Quote:
Lali Puna kaže:
ne, hana, nisi skužila
help me out?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 22:45   #62
pa on ševi sve u 16 okolo
jer je to uzbuđenje, novo, wow..nekontorlirano..ševe se urokani, pijani i tak
a s curom mu je dosadno, ne voli ju i zato se ne ševe
a ne zato jer ju nema vremena ševiti
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 22:59   #63
Quote:
Lali Puna kaže:
pa on ševi sve u 16 okolo
jer je to uzbuđenje, novo, wow..nekontorlirano..ševe se urokani, pijani i tak
a s curom mu je dosadno, ne voli ju i zato se ne ševe
a ne zato jer ju nema vremena ševiti
a dobro... ja svatila da nema vremena za disat od posla, covjek ugusen radom
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 23:19   #64
Hm, odviše oprečnih "činjenica" na ovom topicu.

Osobno mi se film svidio zbog toga što je priča utkana u njemu odlična. Barem koncept, ideja.

Da su likovi jednodimenzionalni, jesu. No, nećemo pretjerivati. Dobar je film.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 23:28   #65
Quote:
Ariston kaže:
Da su likovi jednodimenzionalni, jesu.
Ne, likovi nisu jednodimenzionalni. Likovi su stereotipni do granice neplanirane karikaturalnosti, a situacije koje im se događaju skoro pa parodično iskonstruirane i lažne.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2005., 23:36   #66
Ne mogu biti objektivan jer ne poznajem svijet bogatuna :P
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 00:13   #67
Quote:
Ariston kaže:
Ne mogu biti objektivan jer ne poznajem svijet bogatuna :P
A Matanić poznaje svijet "bogatuna" otprilike onoliko koliko Ogresta poznaje svijet socijale.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 00:30   #68
Gledao zadnjih pola sata...dobre sise male bradavice ....slabašno je to,tanko,loša gluma....na kraju kupuje djetetu sladoled pa ga pregazi auto,svašta.
Većina toga kod nas loša je češka škola.
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 00:35   #69
Quote:
Sedmica kaže:
dobre sise male bradavice
Bit će da je bilo hladno na snimanju. Da si gledao ranije, vidio bi i sise Zrinke Cvitešić. Ustvari, ne bi.

Quote:
Sedmica
....slabašno je to,tanko,loša gluma....
"Tako sam sama!" Ali nije ni lako glumiti na loš tekst.
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 00:45   #70
Volim te

Bio je neki dan na TV-u ovaj novi Matanićev pa me čudi kako nitko nije otvorio topic...
Ja sam sve čekala da netko drugi započne jer ja nikako da sama sebi suvislo pretočim u misli svoje dojmove, a kako ću tek napismeno...unaprijed se ograđujem od ovog teksta

Možda da počenem sa segmentom koji me najviše iziritirao i koji je zapravo uzročnik mojih nesređenih dojmova - preko 50% filma izgleda kao faking reklama! Početak skoro svake sekvence, dok kamera ulazi u neku prostoriju ili kruži njome, pogotovo onim sterilno bijelim sobama s ružićastim T-com kaučevima. I onda još taj Mikić + onaj karlooooooo-vačkooooooo tip u prostoriji. Samo sam čekala kad će se ekipa kucnuti flašama i sjesti pred televizor.
I onda sam se stalno pitala jel se to meni samo čini, bi li to drugačije izgledalo u kinu i tako...
Uglavnom, to mi je podosta ubijalo film...

A plusevi - glumci su mi dobro odradili svoj dio, pogotovo Mikić i ona konobarica (Ivana Roščić). Nisu neke briljantne izvedbe, Mikić mi je na trenutke podosta neuvjerljiv, ali sve u svemu dosta dobro.
I plus za odabir teme (Za one koji ne znaju - razmjerno uspješan mlad momak na pregledu kod doktora sazna da je popušio HIV tijekom operacije tj. preko nečije zaraženi krvi i biva odbačen od djevojke, prijatelja i okoline općenito. Dalje neću zbogradi spoilera).
Nisu ni dijalozi loši. U svakom slučaju, bolji nego u većini domaćih filmova. Samo ne znam bi li ljudi općenito stvarno tako loše reagirali na nekog hiv-pozitivnog. Malo mi se to činilo pretjeranim, ipak su ljudi danas malo više informirani. Ili nisu

Primjer dobro snimljene scene - SPOILER ali ne veliki - dok Krešo izlazi iz stana pred kraj filma i sreće onog karloooo-vačkooooo frenda i onda se onako zagrle bez riječi i to. Prijateljski toplo, nepatetično i vizualno ugodno.
Primjer ne-tako-dobro snimljene scene - OPET MALI SPOILER - onaj pad sladoleda na auto. Nije čak ni patetično nego nekako baš bezveze. Do tad i nije bilo tako loše. Osim što je također izgledalo kao reklama

Toliko...
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 00:46   #71
ne volim te

film je totalno razočaranje. nakon što su ga pumpali na sve moguće strane, uložili lovu u oglase i hvalili se po intervjuima, stvarno se čovjek zapita ko je tu lud?
stereotip na stereotipu, plošni likovi, glavni glumac nažalost loš (inače je odličan) ma sve je već rečeno i tu na forumu, ali stvarno se matanić lagano kvalificira za tipa koji je kul samo ekipi iz dobro jutro hrvatska možda...Evo za kraj citat nesuđenog genijalca:

"Nekako mi se sve ovo čini da je preskup sport da bi se nekog idiota u kariranoj košulji zadovoljilo subotom navečer dok pristojno žvače svoje kokice. Ili ćelavog vratatog** svinju koji će odvesti svoju pičku u kino kao dio obveze subotnjeg izlaska. A kasnije na narodnjake."

Čini se da oni koji se kao bore protiv predrasuda i ladica sami imaju najviše predrasuda i zadrtosti...
trump is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 00:48   #72
ne volim te

topic je otvoren malo niže pod televizija - ono, televizijski film pa vidi
trump is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 01:10   #73
uz vaše promućurne komentare moj će se doimati kao nebitan prdec u vjetar ali moram napisati da sam primijetila da je gotovo sav interijer, namještaj, lusteri, lampe, tepisi, slike, klippan sofe itd.itd. dofurani iz ikee.

kao preslikano iz kataloga.

samo toliko.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 09:05   #74
Kraj je stvarno klišejiziran do bola... inače me oduševilo kad sam čuo mjuzu u filmu, pogotovo Satana Panonskog sa pjesmom Lepi Mario
__________________
juriel nije član nijedne javne grupe a bome niti jedne političke stranke
juriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 09:18   #75
Quote:
Mr Smoogj kaže:
A Matanić poznaje svijet "bogatuna" otprilike onoliko koliko Ogresta poznaje svijet socijale.
pa ipak on snima reklame, zna iz prve ruke kako je u tom dizajniranom i dehumaniziranom svijetu kad prodaš guzice
Quote:
Mr Smoogj kaže:
"Tako sam sama!" Ali nije ni lako glumiti na loš tekst.
na ovo sam se, moram priznati, malo naježila od užasa i nelagode, a ivana roščić me tu podsjetila na luciju šerbedžiju pa tu groznu sliku nisam mogla izbaciti iz glave još neko vrijeme.

nije mi očajan film, dobar je, ali ne taaako dobar. propustila sam prepoznati trenutak u kojem čovjek "postaje pozitivan" pa mi nije jasno kada i zašto se to dogodilo. nakon onog "tako sam sama" mu je blink blinknulo u glavi? pa joj je odlučio ostaviti pare? jer s parama nikad nisi sam? on je u frtalj sekunde odlučio postati.... pozitivan? nisam svatila ili je trenutak koji je trebao biti možda najjači, otišao u vjetar?

e i još ovo, jel mi može netko objasniti što je značio susret između mikića i navojeca? da li se radi o "sori stari što sam bio pizda" ili o "sori stari, pizda sam i to ću i ostati"??? čula sam jučer i teoriju prema kojoj se mikić ekčli "oprostio" od kaaaarlo-vačkog (koji je tu pio neko drugo pivo, valjda ima priheftanu bocu za ruku pa samo etiketu mijenjaju od seta do seta) i da se on zapravo "namjerno" bacio pod auto.

e dado, dado, baš znaš čovjeka ostaviti da si nakon gledanja filma postavlja pitanja. al zbog krivih stvari.

p.s. smoogj, "100 minutas slave" su i dalje odlični
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 10:45   #76
previše sam očekivala od filma, toliko su ga hvalili i dizali u nebesa a kad sam ga pogledala... niš posebno. imao je mikić i svjetlijih trenutaka
__________________
Who needs drugs when you have cookies and guns?
quince is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 13:20   #77
film je dobar
likovi su ok, a te vaše priče o površnosti i kak su stereotipni - pa kad pogledate oko sebe dok hodate gradom kaj vidite - upravo to!
a to psovanje, pa dok slušam ljude u tramvaju, osim zbigecanih dama i gospode sa škrlakima, svi psuju, tak da...
to kaj ste vi duboki i orginalni ne znači da je većina takva tak da je matanić dobro ocrtal našu svakodnevicu
svi su tako oštri kad treba druge kritizirat, svaki vam detalj smeta
mene je onak čist zdravlja zabrinulo to kaj stričeki iz hitne pomoći nisu imali rukavice dok su ga stavljali svog krvavog na nosila
mislim da je film pogodio ono kaj je i htio - to se događa nekom drugom
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 13:48   #78
Quote:
*RE* kaže:
film je dobar
likovi su ok, a te vaše priče o površnosti i kak su stereotipni - pa kad pogledate oko sebe dok hodate gradom kaj vidite - upravo to!
Točno vidimo upravo to - samo površinu. O pravoj pozadini, kao i u Matanićevom filmu, možemo samo spekulirati na temelju nekih svojih životnih iskustava. Što nam je to Matanić približio tim svojim filmom? Kako nas je to "zakucao pred Božić"?

Quote:
a to psovanje, pa dok slušam ljude u tramvaju, osim zbigecanih dama i gospode sa škrlakima, svi psuju, tak da...
"Ti si i duhovit i dobro se jebeš, to je danas rijetkost".

Quote:
mislim da je film pogodio ono kaj je i htio - to se događa nekom drugom
Poruka filma je bila jasne i prije izvedbe. Izvedba je koma. "Ti si mi prva mušterija". GNJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII! Nokti po staklu. "Rusko meso", Lukas Nola: Da li se ljubite? "Treća žena", Zoran Tadić: Pssssst!
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 14:45   #79
Quote:
Mr Smoogj kaže:
Točno vidimo upravo to - samo površinu. O pravoj pozadini, kao i u Matanićevom filmu, možemo samo spekulirati na temelju nekih svojih životnih iskustava. Što nam je to Matanić približio tim svojim filmom? Kako nas je to "zakucao pred Božić"?
nije li se film trebao prikazati vezano uz svjetski dan borbe protiv aids-a ali je ht opet neš skilavio?
mislim da je s obzirom da je film za širu javnost, a ne samo za nas 'orginalne i dubokoumne' taman površan i taman za sjest i razmislit, ja sam sjela i razmislila tko je od meni poznatih moguća 'žrtva' virusa HIV-a


Quote:
Mr Smoogj kaže:
"Ti si i duhovit i dobro se jebeš, to je danas rijetkost".
pa svi smo puni pokušaja duhovitosti, ova rečenica meni bi dobro sjela i na neke 'cool' blogove hehehe
toj je ženi on duhovit i dobar u krevetu, dok tebi eto nije hihi



Quote:
Mr Smoogj kaže:
Poruka filma je bila jasne i prije izvedbe. Izvedba je koma. "Ti si mi prva mušterija". GNJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII! Nokti po staklu. "Rusko meso", Lukas Nola: Da li se ljubite? "Treća žena", Zoran Tadić: Pssssst!
ne kužim ove asocijacije na druge filmove jer ih nisam gledala
ok, nemrem biti objektivna jer volim kak matanić radi, ali mislim da nije ni pucao na neki ultra-delikatno-artistički filmić već na jedan čist ok film za prosječnu hr obitelj
i kaj sad svi zapeli na taj dio - ti si mi prva mušterija
možda je naivno, i mala je vjerojatnost da će se to dogoditi, ali kaj vam se nikad u životu nije dogodila situacija kad ste se zapitali pa kud baš meni, e ma koja je šansa bila da mi se to dogodi?!
hmmmm, koja je šansa bila da baš charlie dobije zlatni kupon i postane vlasnik?
mislim ok bedast primjer dajem, ali život je cijeli niz bedastih i manje bedastih slučajnosti
sad sam se zapetljala
gladna sam
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2005., 14:54   #80
Quote:
Mr Smoogj kaže:
"Tako sam sama!"
Taj dio mi nije bio jasan, jel on nije gledao Da mi je biti morski pas kad Edita Majić istu rečenicu ponavlja i plače?

Kud baš ISTA scena, žena plače muškarcu kojeg je tek upoznala kako je sama i očajna
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.