Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2010., 14:06   #81
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ne kažem da si ti loš vlasnik, ali postoje cake...

za bobine, treba redovito mijenjati svjećice. za ABS senzor, možda se je vlasnik vozil po makadamu, blatu, šipragu....
za elektroniku, nije joj lako ako klima nema ispust pa voda curi po kablovima ili konektorima.
za vrata nema pomoći

ponavljam: neznam kak ti voziš i paziš svoj auto, samo hoću reć da zglancan auto izvana ne znači da je pažen.
Nakon tvog odgovora... odustajem. Svi vlasnici Peugeota kojima su otišle bobine (ima ih dosta u Hrvatskoj... u Sloveniji su to priznavali kao serijsku grešku i besplatno stavljali drugi... svijećice ), senzori ABS-a (vozamo se po blatu i šipražju... ja da odem u blato sa svojom 307-icom bi se raspala istog časa), curi nam voda iz klime (nemam klimu u svom autu!!!)... smo idioti koji ne pazimo na aute.
Dakle, od sada proglašavam Peugeot direktorom svemira među autima , a svi vlasnici Peugeota (i ja skupa s njima)
Od sada pa na dalje, tko god bude pljuvao po Peugeotu, oštro ću se boriti protiv toga i zagovarati njegovu vrhunsku kvalitetu i izvedbu, a moju i našu nemarnost u održavanju.
E da, Dečko25 (vlasnik one 308-ice) jer isto nemaran prema autu. Dečko25 priča gluposti, to je vrhunski auto, samo ga je on uništio svojim nemarnim odnosom.

Zaključak: i ja se budala petljam tamo gdje mi nije mjesto
Pozdrav
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:13   #82
ali, di si ti to pročitao?
iz čega si shvatio da ja branim pug, optužujem tebe ili bilo što drugo?

kažem ti da neki vlasnici preskaču termin zamjene svjećica i da se time povećava mogućnost rikavanja bobine. što je tu čudno?
ima renaulta sa 200 000 km, i krepala je jedna jedina bobina dosad. znam da je to sreća, jer su ozloglašeni po tome. ali isti takav auto od kolege sa 190 000 km nije mijenjal nijednu bobinu.
jel čudno da oštetiš žicu senzora ABS-a ako se češće voziš po šiblju? i to nema veze sa tipom auta.
nedavno se je netko žalio da mu je kondenzat iz klime curil po kablovima. ima još toga, ali opet ponavljam:

neznam kak ti održavaš svoj auto niti me ne zanima. nisam nijednom pomislio da si ti sam kriv za kvarove na svom autu, navodim slučajeve koji su se znali događati, a ljudi se kunu da su aute održavali.
pa ako nekome pomogne ovo gore, sve dobro. ali taj tekst nema veze s tobom i tvojim autom.

dečko se je zajebal jer je dozvolil da mu kemijaju po autu. da je od početka zahtijeval novi mjenjač i nove kočnice (makar i drugog proizvođača) najveći problemi se nebi ni dogodili.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:16   #83
A šta bi ti kupil auto za po blatu i šipražju ? Za to imaš ladu nivu ili traktor, može poslušit i cross motor, auto ne, barem meni.

Nitko vas nije proglasil ludim i nemarnim, samo velim, peugeot nije auto da sjedneš ko tikva u njega i voziš, treba malo logike, razuma i znanja.

Sad će opet ispast da nekog ponižavam, ne, samo iznosim svoje mišljenje.

Nisu sinhroni otišli sami od sebe, nažalost. Prije mislim da je problem u tome, što je neki prosječni auto 90-105 ks, i onda kupiš 120-150ks i misliš da voziš formulu 1, nije tih 120 ili koliko već konja ima za vozit utrke, da se getriba šaltat na 7000oketaja kad ispred tebe ide golf 3 a ti bi ga tak rad prestigel, pa samo gas, jbm-u moram ga preskočit, al nejde to dugo. Peugeot je niježan autić, sa velikom razinom udobnosti, što čini kvalitetni unutrašnji materijal i ovjes, a utrke bi valjalo vozit sa autima napravljenim za to.

I tko vas na kraju tjera da kupujete peugeot ?
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:25   #84
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Nitko vas nije proglasil ludim i nemarnim, samo velim, peugeot nije auto da sjedneš ko tikva u njega i voziš, treba malo logike, razuma i znanja.

Sad će opet ispast da nekog ponižavam, ne, samo iznosim svoje mišljenje.
''...Peugeot nije auto da sjedneš ko tikva u njega i voziš, treba malo logike, razuma i znanja...''

Ne znam što reći na ovo... kako bi rekao Gazda u Bitangama i pricenzama... ''vrhunsko mećanje''.

E Josipe... da je meni tvoja logika, razum i pamet i da nisam tikva (kao što očito jesam)... pa gdje bi mi bio kraj. Josipe... klanjam ti se se
Od sada si moj idol. I djeci ću pričati o tebi čim malo narastu. Zapravo ne, počet ću odmah u pričama, neka se nauče tko je alfa i omega.

Peugeot rules !!!
Josip09
I wonder... ajd dobro... i on
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:27   #85


a grebete me stalno, pljujete po pugu, malo kad me dirne, reagiram burnije, možda sutra to ne bi rekel, ali moral sam, jbg!


živio
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:55   #86
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post

Nisu sinhroni otišli sami od sebe, nažalost. Prije mislim da je problem u tome, što je neki prosječni auto 90-105 ks, i onda kupiš 120-150ks i misliš da voziš formulu 1, nije tih 120 ili koliko već konja ima za vozit utrke, da se getriba šaltat na 7000oketaja kad ispred tebe ide golf 3 a ti bi ga tak rad prestigel, pa samo gas, jbm-u moram ga preskočit, al nejde to dugo. Peugeot je niježan autić, sa velikom razinom udobnosti, što čini kvalitetni unutrašnji materijal i ovjes, a utrke bi valjalo vozit sa autima napravljenim za to.
Ovo neću komentirati s obzirom na cijelu povijest tog problema s Peugeotom. Iz tvog teksta ispada da je ipak Dečko25 kriv za probleme sa svojim primjerkom Peugeota. Ako ikad tvoj tekst pročita...
Ne znam jesi li ti pročitao sve tekstove na tu temu, ako nisi, daj si malo vremena pa pročitaj. Pa netko je vozio taj auto od forumaša.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:59   #87
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post

I tko vas na kraju tjera da kupujete peugeot ?
Nitko naravno. Sam sam si kriv. I nikad više. I svi koji hoće kupiti Peugeota ja ih odgovaram. I to ću raditi i dalje bez obzira kaj sam tikva i nemam logike, razuma i kaj već treba za voziti njegovo veličanstvo od Peugeota. I za sad sam uspješan, odgovorio sam devet ljudi... dakle devet primjeraka Peugeota nije prodano. Znam da je to kap u moru, ali neka... oko 150 000 eura manje Peugeotu. A ja mašem repom.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 15:03   #88
haha, aj reci mi da tih 9 ljudi koji su kupili neki drugi novi auto, postali su najsretniji ljudi na svijetu, jel ništa im se nije povarilo, nisu bilu se servisu i nezadovoljni proizvodom, ako je tako, podijelit ču s njima ulogu najsretnijeg
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 15:05   #89
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
'I wonder... ajd dobro... i on
ma jebemti, mogel si ti i bolje od ovoga

jesi skužil da nisam tebi govorio da si kriv za stanje auta? to je tak, kvar se dogodi svakome. ako je tebi krepalo baš to, jebaj ga.
ali ti kažem da sa rezervom uzimam nečije izvještaje kak je on održaval auto kao punicu (dobro, ne baš ko punicu) a ovaj mu vraća tak da mu svako malo rikne.
a vidim da ide na rinzol u 3. brzini, da muči motor na hladno, da vozi po šumi u potrazi za gljivama.....i takvom nije ni čudno da mu auto ne radi kak treba.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 15:23   #90
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
haha, aj reci mi da tih 9 ljudi koji su kupili neki drugi novi auto, postali su najsretniji ljudi na svijetu, jel ništa im se nije povarilo, nisu bilu se servisu i nezadovoljni proizvodom, ako je tako, podijelit ču s njima ulogu najsretnijeg
Nema frke. Evo:
umjesto 206..........Mazda 2..........bez problema do sada
umjesto 206..........Corsa..........bez problema do sada
umjesto 206..........Corsa..........problema 2, jednom ostavio na cesti
(akumulator), jednom nešto s ventilima
umjesto 107..........Spark..........bez problema
umjesto 307..........Astra..........dosta problema
umjesto 307..........Golf..........bez problema (ni ja ne vjerujem, ali tako je)
umjesto 307..........Mazda 323..........problem s hrđom
umjesto 407..........Accord..........bez problema
umjesto 407..........Avensis..........bez problema

Kad kažem bez problema, ne računam potrošni materijal (lampice, filtere, svjećice... i sve što se mijenja redovito na servisima). Problemi su ono što je nepredviđeno.
Eto. Nisu svi bez problema, ali je meni samo satisfakcija što nisu kupili veličanstvo od Peugeota.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 16:00   #91
1.4 golf nema bolji motor od 1.4 peugeota, corsa po meni nije lošiji auto od 206 ali nije ni bolji, statistika kvarova 206 - corsa je podjednaka, u mojem slučaju, ima vlasnika bez problema sa 206, i bez problema s corsom, a ima i sa problemima 206 i corse, tak da su tu negdje.

mislim da su accord i avensis bili skuplji od 407

osobno bih radije 107 nego spark.


casperu moj, nemam ja ništa protiv tebe, dapaće, drago mi je da si napokon našao sreću i da više nečeš vozit peugeota. Kad kupiš neki drugi auto, i napraviš 50.000km bilo bi mi drago da napišeš dojmove, a ja ti kažem, pomiriši govno s obadvije strane pa reci, ne smrdi li jednako ?

netko je bolji u mehanici, netko u elektronici, netko u limariji, savršenog nema.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 21:40   #92
Torpedo traktor ima deutz motor koji je uz redovitu promjenu ulja nepoderiv. Ja vozim Torpeda i znam puno o njemu, a najbitnije je da ima čist filter zraka i čiste, suhe cilindre, jel ima zračno hlađenje, i ako je traktor neodržavan, cilindri masni i puni prašine, trakotr se pregrijava. Taj traktor ima brz rikverc, i prilikom prikvačene prikolice jednoosovinke teret je večinom na stražnjim kotačima traktora, a brzi rikver stvara veliki okretni momemnt i zna se desit da pukne poluosovina.Ja znam za to, i zato stavim u sporohodnu brzinu kad je traktor opterećen a moram u rikverc i onda nema problema. Koliko vozim traktor i znam o njemu kvarova nema. Ti nenzaš za poluosovinu, pa kad bi ti dao da vozim traktor 1-2-3-5 mjecesi/ strago bi poluosovinu jel neznaš za to. I onda bi traktor bio sranje jel je pukla poluosovina.

Serija zetora je imala krivo postavljen odušak motora, izlazna cijev je išla ravno prema dolje, a nije bila polukružno zakrenuta prema gora pa tek prema dolje spuštena, i ljudima je prilikom oranja, kad se traktor nagne, motor znao izbacat ulje na odušak i traktor zariba. Problem se riješi da se za 50kn kupi drugi, bolji odušak i promjeni za 5 min. Ali ti to neznaš, traktor bi ti zaribao, i zetor bi bio sranje.

Otišao sam opširno jel se stalno "borim" s vama kad velite da je peugeot sranje, ja tvrdim da vam auto nije "legao", meni nadam se je i nemam problema, kao ni se Torpedom ni Zetorom.

Oprostite na off-u, samo sam htio pojasnik jednu stvar.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 22:03   #93
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post

Otišao sam opširno jel se stalno "borim" s vama kad velite da je peugeot sranje, ja tvrdim da vam auto nije "legao", meni nadam se je i nemam problema, kao ni se Torpedom ni Zetorom.
Ok. Imaš pravo. Zaista se ispričavam na svojoj krivoj uvjerenosti. Povlačim sve što sam loše rekao o Peugeotu.
Ponosno i javno izjavljujem da sam si sam kriv što mi se Peugeot stalno kvari (i to ne samo ja, već vjerojatno i ostali ljudi).
Također javno izjavljujem da mi Peugeot nije ''legao'', da nemam logike, razuma i znanja voziti Peugeot i da se vozim kao tikva u njemu. Još jednom kažem da sam radi prethodno navedenog sam kriv za greške na Peugeotu i da sam poptuno pogrešno stvarao, ne samo sebi već i drugima, krivu i negativnu sliku o Peugeotu.
Peugeot je posebna vrsta automobila, daleko ispred jednog Subarua, Lexusa, Bentleya, Lotusa... Peugeot je auto koji treba ''leći''. Ako ne ''legne'' i nemaš razuma, logike i nadasve znanja voziti Peugeot, prođeš kao ja i još tisuće ljudi, ne samo u Hrvatskoj, već i u Europi.
Stoga Josipe svaka ti čast na znanju (ne samo o Peugeotima, već i o traktorima), razumu i logici i bravo za tebe što ti je Peugeot tako ''legnuo''. Da je barem meni tako ''legnuo'' od 2001. otkad sam izbrojao točno 28 kvarova na svojem primjerku (ne računam redovite servise).
Živio ti meni 100 godina i da ti svaki auto tako ''legne'' u budućem životu.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 22:16   #94
Ja te nisam htio povrijedit, a vidim da se ljutiš. Ovo je forum koji traži i živi od rasprave, ljudska mišljenja se razlikuju.

Hvala na lijepim željama, i ja tebi kao i svim ostalima želim samo najbolje, ozbiljno mislim.

Mod. će vjerovatno obrisat ovo sve jel nije o temi, ali eto, malo smo raspravili, nadam se da se ne ljutiš.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 23:02   #95
Sreca je to sve. Mozes i od najboljeg proizvodjaca dobit srot a i od najgoreg extra pouzdano i zahvalno auto.
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 23:41   #96
Podržavam ov kaj jasmin veli, ali moja dva frenda su imala pug 206 i 407, oba dva kupljena nova 206 2003. , 407 2005. (mislim), ovaj sa 206 je barem uspjel preći 120 tkm. nakon kaj se pug raspal i zamjenil ga za stari pasat iz 1996.
A ovaj je 407 vozil oko 2.-3 mjeseca i napravil 10 tkm. i u tih par mjeseci stalno je bio u servisu, i dali mu 307 zamjenski, čovjek poludio pa ga odmah i ostavio na škorpikovoj, mislim opet im ga prodal.

Ja sam 2006. dobio u firmi na korištenje 407 sw 2.0 HDI išao sam sa njim van HR po neku robu, i nakon 5 dana se vratim u ZG, parkiram ispred zgrade, dam šefu papire sjednem u auto da robu odvezem u -2 prizemlje zgrade i ventilator počeo raditi ko lud, nisam se odmah na to obazirao jer sam mislio samo nek klima ljepo puše pa kad to za 5 min istovarim auto će se taman ljepo rashladiti.

Sjednem opet u auto i krenem da ga vratim u logistiku i nemogu smanjiti ventilato ostao raditi ko lud na max.
Dođem u logistiku predam papire i ključ i velim da ga hebe ventilator hlađenje, a ovaj kaj opet taj auto hebe i zove radnika da ga vozi na servis.

Za uho mi je bilo zapelo ono zar opet taj auto, a imao je oko 40 000 km.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:55   #97
Ja kao pokretac ove teme moram reci da nikada vise necu kupiti peugeota.. Imam ga nesto malo vise od godinu dana i stvarno sam razocarana. Jest on elegentan, udoban i profinjen, ali ocito mu funkcionalnost nije jaca strana. Zamjerili su mi se ovlasteni serviseri i opcento sve sto je povezano s tim brandom. No isto tako ne mogu tvrditi za neki drugi auto da je mrak ako ga nikada nisam vozila niti imala iskustva s njim. Sada samo znam da Peugeota vise necu kupovati!
A sto se tice mog problema, promijenjena je sonda i ociscene su dizne i auto ide ko raketa..No, pitanje je vremena kada ce se opet ta lampica upaliti!
Pozdrav svima
dany25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 23:01   #98
i moja agonija se nastavlja...tek sto sam se poveselila da cu napokon preuzeti auto, zove me majstor i kaze da imamo opet problem..Lampica se opet upalila i ovaj put su uspjeli ustanoviti zasto se stalno pali..Naime, doslo je do spoja u inastalacijama koji stalno uzrokuje kvar sonde i sad treba pola auta rastaviti i namjestiti te instalacije kako se ne bi sonda opet pokvarila...
eto meni moje radosti
dany25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 08:06   #99
Quote:
dany25 kaže: Pogledaj post
i moja agonija se nastavlja...tek sto sam se poveselila da cu napokon preuzeti auto, zove me majstor i kaze da imamo opet problem..Lampica se opet upalila i ovaj put su uspjeli ustanoviti zasto se stalno pali..Naime, doslo je do spoja u inastalacijama koji stalno uzrokuje kvar sonde i sad treba pola auta rastaviti i namjestiti te instalacije kako se ne bi sonda opet pokvarila...
eto meni moje radosti
Nemoj se puno bedirati. Kao što reče Josip09 u jednom od postova gore, tebi Peugeot jednostavno nije ''legao''. Nemaš razuma, znanja i logike voziti takav auto. Isto kao niti ja s tisuću i jednim kvarom (tj. 28 kvarova). Vjerojatno se voziš kao tikva u tom autu pa ti se zato i pokvario. Isto kao i ja. Zbog vožnje kao tikva mi se Peugeot kvario 28 puta.
Po Josipu09 vjerojatno si sama kriva za takav kvar.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 08:12   #100
Quote:
dany25 kaže: Pogledaj post
i moja agonija se nastavlja...tek sto sam se poveselila da cu napokon preuzeti auto, zove me majstor i kaze da imamo opet problem..Lampica se opet upalila i ovaj put su uspjeli ustanoviti zasto se stalno pali..Naime, doslo je do spoja u inastalacijama koji stalno uzrokuje kvar sonde i sad treba pola auta rastaviti i namjestiti te instalacije kako se ne bi sonda opet pokvarila...
eto meni moje radosti
Ma dušo moja kak oni tebe farbaju pa to je čudo jedno. Već ti je neznam koliko ljudi reklo da tvoj problem NIJE sonda. No ti ponovo mjenjaš. I šta se ispostavi - sonda nikad nije bila problem. Ni sad ni prije.
Ali napravit analizu plinova PRIJE katalizatora je bila znanstvena fantastika. I odma bi se vidlo da li je sonda OK ili ne. Čak da su pogledali signal (oblik) znali bi da je sonda ispravna.

Traži da ti vrate novce.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.