Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2015., 14:28   #9781
Quote:
tinna_3 kaže: Pogledaj post
pa planiram u st ako upadnem tamo na diplomski.. ali ne znam hoce li biti problem ako tamo predam papire iz zg, a necu imat nikakvu potvrdu da sam upisala dolje diplomski. ne znam kako bi bolje objasnila
mail SC-u poslat
boske94 is offline  
Old 15.05.2015., 23:46   #9782
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
ja bi na tvom mjestu pisala molbu da te smjeste baš u te sobe za 600 kn.
i priložiš im svu dokumentaciju koju imaš uz to.
Hvala puno onda ću tako i napraviti pa se nadat najboljem
__________________
Do one thing every day that scares you.
SaoirseAisling is offline  
Old 20.05.2015., 17:07   #9783
Pozdrav, planiram ove godine upisati faks u Zagrebu i voljela bih biti u studentskom domu, pa mi možda neka dobra duša može pomoći s par odgovora

Čitala sam natječaj i piše da djeca HRVI imaju pravo na smještaj ali nije mi jasno da li se to odnosi na sve HRVI? (ne znam da li sam se dobro izrazila; konkretno moj otac je HRVI zbog PTSP-a, ne znam da li se na to drugačije gleda nego na one što imaju fizički invaliditet)

Na istoj adresi je prijavljeno nas više članova obitelji ali nismo zajedničko kućanstvo (dvije kuće u dvorištu), da li i kako ću to trebati dokazivati kad budem išla u poreznu po onu potvrdu da nemam primanja viša od 65% proracunske osnovice ?

Bolujem od depresije i još nekih sitnica, i treba mi mir za koncentraciju i učenje, sumnjam da bih mogla živjeti s nekim u tako malom prostoru. Imam li kakve šanse na osnovi toga biti smještena u jednokrevetnu sobu? Ako da, koja mi dokumentacija treba? Je li dovoljna neka izjava od psihijatra ili moram donositi sve stare nalaze?

Unaprijed zahvaljujem ako mi odgovorite makar na jedno pitanje

Zadnje uređivanje Sunri : 20.05.2015. at 18:23.
Sunri is offline  
Old 20.05.2015., 19:04   #9784
Quote:
Sunri kaže: Pogledaj post
Čitala sam natječaj i piše da djeca HRVI imaju pravo na smještaj ali nije mi jasno da li se to odnosi na sve HRVI? (ne znam da li sam se dobro izrazila; konkretno moj otac je HRVI zbog PTSP-a, ne znam da li se na to drugačije gleda nego na one što imaju fizički invaliditet)

Na istoj adresi je prijavljeno nas više članova obitelji ali nismo zajedničko kućanstvo (dvije kuće u dvorištu), da li i kako ću to trebati dokazivati kad budem išla u poreznu po onu potvrdu da nemam primanja viša od 65% proracunske osnovice ?

Bolujem od depresije i još nekih sitnica, i treba mi mir za koncentraciju i učenje, sumnjam da bih mogla živjeti s nekim u tako malom prostoru. Imam li kakve šanse na osnovi toga biti smještena u jednokrevetnu sobu? Ako da, koja mi dokumentacija treba? Je li dovoljna neka izjava od psihijatra ili moram donositi sve stare nalaze?

Unaprijed zahvaljujem ako mi odgovorite makar na jedno pitanje
Nisam upućena u ovo za djecu HRVI pa neću ništa govoriti da ne ispadne krivo, ali dobro prouči natječaj i ako ti iz toga nije jasno, zovi SC.

Što se tiče drugoga, nije bitan broj kuća, već broj kućanstava koji je zakonski prijavljen. Zato se ispunjava izjava o sastavu kućanstva. Ako prelaziš proračunsku osnovicu kada uračunaš sve članove svog kućanstva, to je to, nemaš pravo na nikakve bodove po toj osnovi. Svi članovi obitelji koji su u drugoj kući, ukoliko se vode kao odvojeno kućastvo, tebe se ne tiču.

Treće, depresija bi mogla biti razlog za dobivanje sobe samice. Trebat će ti sva dokumentacija koju imaš, a konačnu odluku o tome donosi nadležni liječnik. Pogledaj si lanjsku objavu vezanu za to: http://www.sczg.unizg.hr/smjestaj/vi...tvenu-zastitu/
Mislim da će ti iz toga biti sve jasno.
Frigg is offline  
Old 21.05.2015., 12:10   #9785
Hvala na ovaj dokument za zamolbe za jednokrevetne sobe nisam naišla do sad, sad mi je sve jasno
A za ovo prvo ću im poslati mail, najsigurnije je.

Gdje se ispunjava ta izjava o sastavu kućanstva? Jer bez tih članova u drugoj kući, ne prelazim osnovicu.
Sunri is offline  
Old 22.05.2015., 12:57   #9786
Izjavu o zajedničkom kućanstvu kupiš u knjižari, ispuniš i ovjeriš kod javnog bilježnika (ako je potrebno, to će pisati u natječaju)
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Old 22.05.2015., 13:48   #9787
Pozdrav!
Zanima me kada ce biti raspisan natjecaj za dom?

Koliko ce biti tesko upasti s obzirom da se renoviraju ta 2 doma? Ja cu dobiti otprilike 500 dodatnih bodova + ocjene iz srednje ( 4.9, 4.75, 5.0, 5.0 ).
Zbunky is offline  
Old 27.05.2015., 21:37   #9788
Prvi post... Što mislite, mogu li upasti u savu sa cca 1800 bodova? Hvala unaprijed!
edit- Vidio sam da neki govore da broj bodova niti ne igra toliku ulogu kao što se čini, pa me zanima da li imam manje šanse za upad u neki Savu ili Šaru ako sam brucoš.
ardi11 is offline  
Old 02.06.2015., 14:10   #9789
Tražim cimera preko ljeta u domu. Ostajem u Zagrebu cijelo ljeto raditi, pa tražim nekog s istim slučajem. Sobe će se valjda iznajmljivati i kao hostel za turiste, pa nebi htio dobiti neke partijanere.
aciruj is offline  
Old 05.06.2015., 23:16   #9790
Quote:
Zbunky kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanima me kada ce biti raspisan natjecaj za dom?

Koliko ce biti tesko upasti s obzirom da se renoviraju ta 2 doma? Ja cu dobiti otprilike 500 dodatnih bodova + ocjene iz srednje ( 4.9, 4.75, 5.0, 5.0 ).
To i mene zanima.
Koliko vidim prosle godine su ga raspisali krajem 5. mjeseca.
Ove godine nesto kasne, nezz zasto...
Cini se da cekaju nesto od ministarstva:
"Studentski centar u Zagrebu - Poslovnica za smještaj nakon što zaprimi Pravilnik o dodjeli smještaja za akademsku godinu 2015./2016., od strane Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta, raspisati će Natječaj za dodjelu mjesta redovitim studentima u studentskim domovima."
Kokice Euunija is offline  
Old 07.06.2015., 14:45   #9791
Ima jedna stvar koja mi nije jasna, pošto je par domova u zgu, svakom predajem posebno molbu ili pošaljem molbu tamo gdje će biti navedeno pa me oni smjeste u koji upadnem?
__________________
The truth is you don't know what's going to happen tomorrow. Life is a crazy ride, and nothing is guaranteed.
lexi3 is offline  
Old 07.06.2015., 19:07   #9792
Quote:
lexi3 kaže: Pogledaj post
Ima jedna stvar koja mi nije jasna, pošto je par domova u zgu, svakom predajem posebno molbu ili pošaljem molbu tamo gdje će biti navedeno pa me oni smjeste u koji upadnem?
Svi studentski domovi su u sklopu studentskog centra kojem se predaje prijava. Na prijavnici (ili košuljici) te pita koji dom želiš i tamo možeš zaokružiti.
__________________
I can art.
Blue Marine is offline  
Old 07.06.2015., 21:18   #9793
Quote:
Blue Marine kaže: Pogledaj post
Svi studentski domovi su u sklopu studentskog centra kojem se predaje prijava. Na prijavnici (ili košuljici) te pita koji dom želiš i tamo možeš zaokružiti.
Aha, a sta ako se prijavim u studenski dom i u Osijeku i u Slavonskome Brodu?
I sad upadnem na faks u Osijeku, jel onda samo zvrcnem dom u SL da sam upao u Osijek te im kazem da sam tamo u domu?
Kokice Euunija is offline  
Old 07.06.2015., 21:19   #9794
Quote:
Blue Marine kaže: Pogledaj post
Svi studentski domovi su u sklopu studentskog centra kojem se predaje prijava. Na prijavnici (ili košuljici) te pita koji dom želiš i tamo možeš zaokružiti.
E hvala ti
Onda ako ne upadnem u onaj zaokruzeni ponovo ispunjavam za neki drugi?
__________________
The truth is you don't know what's going to happen tomorrow. Life is a crazy ride, and nothing is guaranteed.
lexi3 is offline  
Old 07.06.2015., 22:07   #9795
Ne, prebace te automatski u neki drugi dom.
anđeo tame is offline  
Old 08.06.2015., 11:00   #9796
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Ne, prebace te automatski u neki drugi dom.
E to, hvala ti
__________________
The truth is you don't know what's going to happen tomorrow. Life is a crazy ride, and nothing is guaranteed.
lexi3 is offline  
Old 08.06.2015., 12:43   #9797
Drugi faks?

Da li netko tko u roku završi pet godina faksa i upiše drugi faks ima pravo na dom?
__________________
Trekkies live long and prosper! The rest of you may drop dead!
William Riker is offline  
Old 08.06.2015., 14:26   #9798
Quote:
Kokice Euunija kaže: Pogledaj post
Aha, a sta ako se prijavim u studenski dom i u Osijeku i u Slavonskome Brodu?
I sad upadnem na faks u Osijeku, jel onda samo zvrcnem dom u SL da sam upao u Osijek te im kazem da sam tamo u domu?
Ne moraš nikoga zvati, ako dobiješ dom i u određenom roku ne preuzmeš ključeve od sobe, onda ju gubiš i dobiva ju netko drugi.
__________________
I can art.
Blue Marine is offline  
Old 08.06.2015., 18:30   #9799
Thumbs up

Quote:
Blue Marine kaže: Pogledaj post
Ne moraš nikoga zvati, ako dobiješ dom i u određenom roku ne preuzmeš ključeve od sobe, onda ju gubiš i dobiva ju netko drugi.
Aha, hvala
Kokice Euunija is offline  
Old 09.06.2015., 23:53   #9800
Studentski dom Varaždin

Kakvo je stanje sa studentskim domom u Varaždinu? Da li ga je teško dobiti?
Nidalee is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.