Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2012., 08:41   #21
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Sada će Linić povećat stanje na svom računu. Mene zanima što će on s viškom novaca u sustavu ? Može li mi tko odgovorit na ovo pitanje.

Bezveze se radovati fiskalizaciji kada smo na ostalim poljima u stagnaciji. Da je fiskalizacija išla u paketu s poreznim olakšicama prvi bih je podržao.
Ili da je recimo u isto vrijeme krenulo rezanje svih onih udruga i agencija za istraživanje ruda i kopanje nosa koja su na državnim jaslama,pa kresanje i dođenje u red državnih,javnih institucija/firmi itd a ne da si novi šef kupuje automobil za 50keura a milione u gubitku.Eto to ja mislim.
Istina je da gazde seru da nemaju za opremu ali više je to iz nekog revolta jer eto sad će se njih malo stisnut a sa druge strane se ništa ne događa sa onim drugima koji su:u vojnoj penziji a rat vidli na dnevniku,2xfarbali tunel,u invalidskoj penziji zahvaljujući dr.Rubalici,razni službenici po opčinama koji bez mitologije neće izvršiti svoju dužnost,doktori koji za magnetsku rezonanciju u javnoj bolnici traže 100eura,premijeri i ministri koji mlate ovom državom ko tuđim kurcem po plotu....
Pa ako će nas ovo spasiti onda predlažem porušiti i zadnju proizvodnju,radionu i halu i umjesto njih napraviti birtije.


Slažem se da reda mora biti.Ali ovo nije uopće uvođenje reda,ovo je samo ajmo nabrzaka pokupit lovu.
Da podsjetim samo sa stupom srama i provjera imovine dali je u skladu sa primanjima.Jesu li provjerili Bebića?Ili Bandića(kojemu je brat dao za pola stana a sam živi u Njemačkoj u nekoj deruini) ili Jakovčića.
Dajte nemojte biti smiješni.
Osim toga koja EUROPSKA zemlja to ima?(kad se već pozivamo toliko na njih)
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 09:15   #22
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Sada će Linić povećat stanje na svom računu. Mene zanima što će on s viškom novaca u sustavu ? Može li mi tko odgovorit na ovo pitanje.

Bezveze se radovati fiskalizaciji kada smo na ostalim poljima u stagnaciji. Da je fiskalizacija išla u paketu s poreznim olakšicama prvi bih je podržao.
Kojim viškom? I sa smanjenim proračunom ove godine od 4 milijardi u odnosu na prošlu još uvijek smo u deficitu za 10 milijardi i za to se trebamo zadužiti.
S fiskalizacijom je projekcija da ću u prvoj godini naplatiti 500 milijuna kuna više poreza, to nije dovoljno da se pokrije deficit, samo da se malo smanji.
Što se tiče same fiskalizacije, nije loša stvar ako se dobro provede i sustav bude funkcionirao.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 09:16   #23
Fiskalizacija je u osnovi dobra stvar, ali samo ako se ne bude primjenjivala selektivno.
desetdekaBečke is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 09:46   #24
Quote:
desetdekaBečke kaže: Pogledaj post
Fiskalizacija je u osnovi dobra stvar, ali samo ako se ne bude primjenjivala selektivno.
Da, onaj tko je muljao, muljat ce i dalje. Problem je razlog koji Linic navodi a ne sama fiskalizacija po sebi: Imate ugostitelja koji prijavljuju 100Kn dnevnog prometa. Pa kad Linic zna da ima takvih, onda zna i tko su ti ugostitelji zar ne ?
Sto rade silni inspektori u poreznoj upravi ? Zasto ne zasjednu u lokal takvom ugostitelju 10-tak dana i rasciste stvar ?
Cemu fiskalizacija ako takav ugostitelj bude imao paralelnu blagajnu ili ako uopce ne izda racun (kako rade talijani) ?
zac1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 09:48   #25
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
Evo gledam trenutno na hrt 1, ravnateljica porezne uprave je gost i priča o uvođenju fiskalnih blagajni.
Razlog uvođenja ovoga je priličan broj kafića i trgovina koje prijave dnevni promet od 75 kn Čudan je malo taj promet i ovo će spriječit takve malverzacije.
Šta vi mislite o ovome?
Što ja mislim?
Ja bih eto pitao tu ravnateljicu porezne uprave gdje je bila zadnjih, recimo, 5 godina? Ona i njeni suradnici. Sve ovo vrijeme razni likovi podnose godišnje prijave da posluju s gubitkom i prave budale od poreznika - koliko puta im je poslala inspekcije? Ono, da malo pročešljaju knjige. Jesu li ti inspektori tako nesposobni, ili njihova šefica?


Quote:
Vidim da se već neki bune, jer će kao propast zbog tog troška i zbog toga jer će morat sve prijavit. Dobro je rekla ravnateljica, to je potpuno naopaka logika. On će propast ako bude plaćao porez, pa je onda bolje da mi svi plaćamo umjesto njega?? Krasna logika
Ok.
Vidjet ćemo kada 15000 obrta zatvori poslovanje i 30000 novih nezaposlenih dođe na burzu.
Jer kolikogod to blesavo zvučalo, mnogi od tih utajivača jednostavno nemaju drugi način da posluju uz plaćanje pregolemih poreza i parafiskalnih nameta.
U vrijeme kada se stimulira novo zapošljavanje, otvaranje poslova na način da se oslobađa plaćanja dijela poreza i doprinosa, treba biti jako oprezan da se ne nagazi one koji stvarno posluju na rubu egzistencije. Jednom kad ih nagaziš, zatvorit će, i imaš novu socijalu.
Ovako ipak neki klinac rade.

I nemojte mi tu sad da opravdavam neplaćanje poreza,- jednostavno treba sagledati i drugu stranu.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 10:08   #26
Quote:
zac1608 kaže: Pogledaj post
Da, onaj tko je muljao, muljat ce i dalje. Problem je razlog koji Linic navodi a ne sama fiskalizacija po sebi: Imate ugostitelja koji prijavljuju 100Kn dnevnog prometa. Pa kad Linic zna da ima takvih, onda zna i tko su ti ugostitelji zar ne ?
Sto rade silni inspektori u poreznoj upravi ? Zasto ne zasjednu u lokal takvom ugostitelju 10-tak dana i rasciste stvar ?
Cemu fiskalizacija ako takav ugostitelj bude imao paralelnu blagajnu ili ako uopce ne izda racun (kako rade talijani) ?
a šta ako uvedu sustav da će svaki gost kojem je izdan račun, a nije proknjižen kroz fiskalnu blagajnu, moć jednostavnim smsom provjerit jel mu račun proknjižen i automatski slat prijavu?

Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Što ja mislim?
Ja bih eto pitao tu ravnateljicu porezne uprave gdje je bila zadnjih, recimo, 5 godina? Ona i njeni suradnici. Sve ovo vrijeme razni likovi podnose godišnje prijave da posluju s gubitkom i prave budale od poreznika - koliko puta im je poslala inspekcije? Ono, da malo pročešljaju knjige. Jesu li ti inspektori tako nesposobni, ili njihova šefica?




Ok.
Vidjet ćemo kada 15000 obrta zatvori poslovanje i 30000 novih nezaposlenih dođe na burzu.
Jer kolikogod to blesavo zvučalo, mnogi od tih utajivača jednostavno nemaju drugi način da posluju uz plaćanje pregolemih poreza i parafiskalnih nameta.
U vrijeme kada se stimulira novo zapošljavanje, otvaranje poslova na način da se oslobađa plaćanja dijela poreza i doprinosa, treba biti jako oprezan da se ne nagazi one koji stvarno posluju na rubu egzistencije. Jednom kad ih nagaziš, zatvorit će, i imaš novu socijalu.
Ovako ipak neki klinac rade.

I nemojte mi tu sad da opravdavam neplaćanje poreza,- jednostavno treba sagledati i drugu stranu.
a zašto ti zadnjih 5 godina nisi slao inspekcije?
jer ona, kao ni ti, niste bili ravnatelji porezne.

i ovo drugo je takva sramota da je to za plakat. Znači on ne mora plaćat porez i može varat državu, jer će inače propast, a ja moram plaćat porez i u svoje i u njegovo ime, i ko me jebe?
ajde reci, koliko ti zamračiš na porezu? meni je jasno da dobrom dijelu naroda ne odgovaraju kontrole i red. Jer sami pljačkaju i podkradaju ovu državu, pa onda još imaju obraza pričat o nekim reformama. Treba vas sve po novčaniku, pa onda kukajte
splitoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 10:46   #27
Meni stalno nije jasno zašto ljudi (većina) misli da je cijeli svijet njihov kvart u Zg iz kojeg cijeli život nisu izašli ili bi se izgubili u kvartu pored? Koliko ima "selskih" birtija u mjestima gdje se u cijelom selu ne može dobiti ADSL. Odite prema Kašini i skrenite lijevo ili desno pa da vidite kako je tamo. Ili prema Botincu malo lijevo ili desno. Ili prema Čiču pa malo skrenite s glavne ceste. ILI, Vlaška ulica (centar Zagreba) gdje još uvijek nema mogućnosti ADSLa jer nemaju mjesta po centralama. Da se ti ljudi prikopčaju na modem pa da čekaju dok modem otpjeva svoje kako bi iz izdali račun? Ili da budu 0-24 spojeni na net preko modema što je preeeejeftino? Modem košta par lipa po računu? Divota jedna.

Šta sa programima? To će platiti sveti Petar? Instalirati će ih Linić? Koliko sranja je bilo sa promjenom PDVa što je samo jedan običan broj u programu?

Do sada sam čak uzimao račune ali od sada ću svima reći da si uzmu račun i daju ga nekom drugom da mogu varati smrdljivu državu ili ću ih tražiti da mi ga uopće ne izdaju. Pederi će dokrajčiti sve koji su imalo radili.
peropopero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 10:54   #28
Quote:
peropopero kaže: Pogledaj post
Meni stalno nije jasno zašto ljudi (većina) misli da je cijeli svijet njihov kvart u Zg iz kojeg cijeli život nisu izašli ili bi se izgubili u kvartu pored? Koliko ima "selskih" birtija u mjestima gdje se u cijelom selu ne može dobiti ADSL. Odite prema Kašini i skrenite lijevo ili desno pa da vidite kako je tamo. Ili prema Botincu malo lijevo ili desno. Ili prema Čiču pa malo skrenite s glavne ceste. ILI, Vlaška ulica (centar Zagreba) gdje još uvijek nema mogućnosti ADSLa jer nemaju mjesta po centralama. Da se ti ljudi prikopčaju na modem pa da čekaju dok modem otpjeva svoje kako bi iz izdali račun? Ili da budu 0-24 spojeni na net preko modema što je preeeejeftino? Modem košta par lipa po računu? Divota jedna.

Šta sa programima? To će platiti sveti Petar? Instalirati će ih Linić? Koliko sranja je bilo sa promjenom PDVa što je samo jedan običan broj u programu?

Do sada sam čak uzimao račune ali od sada ću svima reći da si uzmu račun i daju ga nekom drugom da mogu varati smrdljivu državu ili ću ih tražiti da mi ga uopće ne izdaju. Pederi će dokrajčiti sve koji su imalo radili.
ima toga svega i po bosni i po srbiji i po makedoniji i rumunjskoj i bugarskoj. ČAk sam uvjeren i više nego kod nas.
Pa se zakon provodi i nitko ne pizdi. Sve se može kad se hoće
splitoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 10:59   #29
I ja sam siguran da nitko ne pizdi

Ja ću im svima pomoći da zajebu državu. Ako nikako drugačije, reći ću im da mi ne izdaju račun.
peropopero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 11:01   #30
Quote:
riche kaže: Pogledaj post
Kojim viškom? I sa smanjenim proračunom ove godine od 4 milijardi u odnosu na prošlu još uvijek smo u deficitu za 10 milijardi i za to se trebamo zadužiti.
S fiskalizacijom je projekcija da ću u prvoj godini naplatiti 500 milijuna kuna više poreza, to nije dovoljno da se pokrije deficit, samo da se malo smanji.
Što se tiče same fiskalizacije, nije loša stvar ako se dobro provede i sustav bude funkcionirao.
Samo 500 milijuna ?!! To je samo 5 % ovogodišnjeg deficita.

Ja sam mislio da se zamrači par milijardi.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 11:06   #31
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
a zašto ti zadnjih 5 godina nisi slao inspekcije?
Kad ne znaš što bi , ti odmah ad hominem...


Quote:
jer ona, kao ni ti, niste bili ravnatelji porezne.
Ona je poreznik cijeli život. Samo je bila nepune 4 godine u Saboru, i pripremala se da preuzme ovu funkciju. Dakle, zna za taj problem.
Već je mjesecima na ovoj funkciji.
Dakle, što je poduzela?

Quote:
i ovo drugo je takva sramota da je to za plakat. Znači on ne mora plaćat porez i može varat državu, jer će inače propast, a ja moram plaćat porez i u svoje i u njegovo ime, i ko me jebe?
Da, stvarno je stramota da netko ne plati porez na npr. račun koji nije naplatio. I sve te parafiskalne namete. Pa za kafić - ugradi ventilaciju, pa zabrani pušenje, pa za građevinu daj licence, pa više ni tvoja knjigovotkinja se više ne snalazi kako se zakoni brzo mijenjaju.
Ma, ja svima koji rade na rubu rentabilnosti ili već sada sa gubitcima savjetujem neka zatvore, neka se ne uvaljuju u govna.
Pa neka se gospoda češu.


Quote:
ajde reci, koliko ti zamračiš na porezu?
Ne zamračujem. Plaćam. U stvari, porez za najam sam donedavno plaćao čak i nešto više, zbog procjene porezne. Sada sam ih odjebo, i dobio rješenje na stvarnu cifru.
Da, gledam gdje god mogu kakav porez izbjeći, ali - poštujući zakon. Jer nisam budala.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 11:29   #32
Baš si nešto mislim kako će ih vlasnici zajebati i rješenje za lokalne birtije je jednostavno. Klijentela im ionako ne uzima račune pa im niti neće izdavati račune što će reći da nikakve koristi od Linića i fiskalizacije
peropopero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 11:29   #33
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Samo 500 milijuna ?!! To je samo 5 % ovogodišnjeg deficita.

Ja sam mislio da se zamrači par milijardi.
Uvodi se u fazama, neće odmah biti svuda uvedena tako da je projekcija u prvoj godini oko 500 milijuna, a u drugoj preko milijardu kuna.

Osim toga fiskalizacija može pomoći samo kod jednog načina varanja na porezu, kod onih koji izdaju račune ali na kraju dana namještavaju blagajnu na manje iznose. Ako netko, na primjer, uopće ne izda račun za nešto onda tu fiskalizacija neće pomoći.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 12:55   #34
Quote:
peropopero kaže: Pogledaj post
I ja sam siguran da nitko ne pizdi

Ja ću im svima pomoći da zajebu državu. Ako nikako drugačije, reći ću im da mi ne izdaju račun.
a ja ću pomoć državi da vas oboje uhvati i procesuira prema zakonima.

Quote:
felixx kaže: Pogledaj post

Ona je poreznik cijeli život. Samo je bila nepune 4 godine u Saboru, i pripremala se da preuzme ovu funkciju. Dakle, zna za taj problem.
Već je mjesecima na ovoj funkciji.
Dakle, što je poduzela?
šta je poduzela? Objava lista dužnika? Veći prihodi od poreza? Uvođenje fiskalne blagajne? Šta ti još oćeš? Pušenje?


Quote:
Da, stvarno je stramota da netko ne plati porez na npr. račun koji nije naplatio. I sve te parafiskalne namete. Pa za kafić - ugradi ventilaciju, pa zabrani pušenje, pa za građevinu daj licence, pa više ni tvoja knjigovotkinja se više ne snalazi kako se zakoni brzo mijenjaju.
Ma, ja svima koji rade na rubu rentabilnosti ili već sada sa gubitcima savjetujem neka zatvore, neka se ne uvaljuju u govna.
Pa neka se gospoda češu.
ko to u r2 sustavu plati porez na neplačani račun? ne znaš ništa, ha?

Quote:
Ne zamračujem. Plaćam. U stvari, porez za najam sam donedavno plaćao čak i nešto više, zbog procjene porezne. Sada sam ih odjebo, i dobio rješenje na stvarnu cifru.
Da, gledam gdje god mogu kakav porez izbjeći, ali - poštujući zakon. Jer nisam budala.
ne izdavanje računa nije poštovanje zakona. a ti to zagovaraš. dogovori se sam sobom koji ti je stav
splitoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 13:31   #35
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
a ja ću pomoć državi da vas oboje uhvati i procesuira prema zakonima.
Kolko si ih do sad prijavio?
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 14:28   #36
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
a ja ću pomoć državi da vas oboje uhvati i procesuira prema zakonima.
Izvoli.

Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
šta je poduzela? Objava lista dužnika? Veći prihodi od poreza? Uvođenje fiskalne blagajne? Šta ti još oćeš? Pušenje?

Jebeno je puno postigla. Objavila listu dužnika. I šta sada? Iseljavaju uz pomoć policije one iz Zadra zbog duga od 40 000 kuna koji je narastao na nekoliko puta više jer ONI nisu radili što su trebali i kada su trebali. A oni su, ne znam, 89i po redu na listi u županiji po dugu a prvi na redu za naplatu. Kako to? Tvoja pravda? Jebeno si pravedan. To ti se zove kozmetika jer farbaš fasadu na kući koja se ruši i ne rješavaš ono (one) koji su tome krivi (uzroke) nego posljedice.

Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
ne izdavanje računa nije poštovanje zakona. a ti to zagovaraš. dogovori se sam sobom koji ti je stav
Naravno da ne poštivam kada te netko guzi da bi mogao (opet) farbati tunele, zgrade, škole, bolnice pod krinkom energetske učinkovitosti.
Koliko novih auta se kupuje jer se oni ne mogu voziti u starijem od 2 godine a ljudima hoće uzeti plaće?
Ono, građanski neposluh

Ako je netko do sada s praksom neprijavljivanja računa zarađivao nešto a sada će gotovo ništa, šta će napraviti? Zatvoriti. A onda opet na teret države. Rezultat? 1:0. Lopta u svojoj mreži

Zadnje uređivanje peropopero : 10.11.2012. at 14:54.
peropopero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 16:21   #37
Ugostitelji pa ugostitelji,mala se tu lova vrti da bi spasila proracun.Utaje ima kao i u svakom drugom poslu ali su daleko manje nego u drugim djelatnostima.Pa svaki svatovski svirac mjesecno utaji poreza vise nego uhodani kafic koji placa PDV,porez na potrosnju,ZAMP,kom.naknadu,porez na tvrtku,porez za koristenje javnih povrsina,spomenicku rentu,zdr.i mir.doprinose.Pa koliko vas uopce pozna rashodovnu stranu poslovanja bilo cega.Hebali vas kafici,u jugi su inspektori snimili promete,odrezali porez i prica je bila zavrsena.No,u svakom slucaju treba pomoci teleoperaterima da uvecaju broj pretplatnika za 100000.
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 17:32   #38
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
zašto da privatna firma, T-com, da nešto besplatno Imaju i oni ogromne troškove opreme i centrala i svega.
Zato sta je ta privatna firma prije nego se privatizirala bila drzavna i mi smo uredno platili prikljucak za telefon .
moloko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 17:42   #39
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Kolko si ih do sad prijavio?
Gospodin "splitoman" bi trebao sebe za pocetak prijavit, sigurno ima zanimljivih pricica i anegdota na koje je sve nacine on zaobisao zakon i i zmuljao drzavu nebi li se negdje ogrebao kao svaki "posteni" hrvat.

A i da nam isprica na koje je sve nacine u ovih 20 godina spasavao hrvatsku od lopova i kradljivaca ili se tek sad probudio iz zimskog sna
moloko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 20:41   #40
Quote:
promatrac kaže: Pogledaj post
Pa svaki svatovski svirac mjesecno utaji poreza vise nego uhodani kafic koji placa PDV,porez na potrosnju,ZAMP,kom.naknadu,porez na tvrtku,porez za koristenje javnih povrsina,spomenicku rentu,zdr.i mir.doprinose.
I kad se taj kafić zatvori , to će plaćati splitoman?
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.