Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2014., 21:25   #61
Quote:
Rtzuiop kaže: Pogledaj post
jel dovoljno kupiti u pošti uređaj, al da se ne aktiviraju evo tv programi ?
Da. Skup ti je. Ima jeftinijih.
toljaga22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 21:39   #62
Quote:
Rtzuiop kaže: Pogledaj post
jel dovoljno kupiti u pošti uređaj, al da se ne aktiviraju evo tv programi ?
Mislim da možeš ali ako ti treba samo radi HRT HD-a mislim da ti se taj ne isplati!
Da sam na tvom mjestu uzeo bi ovo:
Kod:
http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1908
skroby17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 22:47   #63
Quote:
C3re4L kaže: Pogledaj post
Samsung D5520 i na njihovim stranicama pose da ima dvb-t2/c

0 bodova od hrt2hd jos uvijek. 28 i 53 uopce signala nema :/
Ja imam UE40EH5300W i na Samsungovoj stranici piše da ima isto to i ja HD ne mogu naći nikako. Čak sam mislio da sam nešto sprčkao u servisnom meniju kad sam nešto tražio po njegovim opcijama zadnji put pa sam išao probati odabrati neki drugi tuner u postavkama ali ne mogu uopće naći nijedan program ako mi nije na STC_TC2 (ili kako se već zove), odnosno "Auto", pa bolje ne mijenjati da si još nešto ne pokvarim.

Na par stranica na stranim jezicima je pisalo da ima samo DVB-T tako da više nisam siguran što je istina, samo znam da program ne mogu naći a signal na 100%. Npr., na poljskoj stranici od Samsunga piše DVB-T2/C, to je bliže nama nego UK a ne znam zašto bi muljali i napisali krivo. Na kraju ispada da sam kupio TV koji je predobar za stari signal, a ne valja za novi.

Volio bih naći nekoga tko ima isti ovaj televizor i da li može hvatati ovo čudo od programa i koje su mu servisne postavke.
Mejster is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 23:05   #64
Ja imam Philips LCD TV 1920x1080 (1080i i 1080p) rezolucija. Imam i Infinity 8000 HD prijemnik. Hvatam sve hrvatske programe. Trenutno ih je 13 na 3 Mux-a.

Maloprije sam skenirao i nema ništa od HRT2 HD.

U čemu je problem?
xpvista is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 23:08   #65
Evo svi koji žele vidjeti i usporediti koliko je kvalitetan/nekvalitetan taj HRT2 HD danas bio, stavio sam identična 3 isječka od 3min 42 sec sa trenutno 3 službena HRT-ova izvora - DVB-T, DVB-T2 i DVB-S (16e). Na žalost isječak je dosta statičan (himna olimpijskih igara i stavljanje zastave) no prekasno sam se sjetio tako da ništa "življe" nisam uspio snimiti na sva 3 izvora za bolju usporedbu, ali i ovdje se itekako vidi razlika u kvaliteti slike.

p.s. kod SD klipova pola sekunde zelene slike na početku je do mog shit programa za splittanje koji broken frames kod rezanja klipova prikaže kao zelenu sliku, a nije mi se dalo drugi sw skidat jer je to pol sekunde samo .. pa tek toliko da znate taj "error" kod slike nije do HRT-a

Quote:
DOWNLOAD
password: forum.hr

file sadrži:
HRT2 SD DVB-S (16e) - 87 mb
HRT2 SD DVB-T - 130 mb
HRT2 HD DVB-T2 - 131mb


soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 00:28   #66
Quote:
xpvista kaže: Pogledaj post
Ja imam Philips LCD TV 1920x1080 (1080i i 1080p) rezolucija. Imam i Infinity 8000 HD prijemnik. Hvatam sve hrvatske programe. Trenutno ih je 13 na 3 Mux-a.

Maloprije sam skenirao i nema ništa od HRT2 HD.

U čemu je problem?
HRT 2 HD se odašilje u dvb-t2 tehnologiji.
Infinity 8000 HD nije dvb-t2 prijemnik.
anstic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 00:31   #67
Eto, ne znam zašto ali me živo zanima, kada bi se uspoređivao ovaj Hrt 2 HD sa SLO HD-om, koji ima bolju sliku, koja je kvalitetnija i ima li baš u brojkama neka statistika koja bi potvrdila da je na Hrt HD slika bolja/lošija ?

Znam da se pričalo u prijašnjim postovima da je neki protok slab i da slika tijekom prijenosa neće biti na najvećoj kvaliteti pa me baš zanima kakvo je stanje sa slovencima, Mađarima itd.

Hvala
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 00:43   #68
HRT2 HD - Olimpijske igre

O slovencima vs. švabe na satelitu vidi moj raniji post #51 ovdje.
Nisu nešto, a HTV2 HD s oko 4 Mbit/s po meni nemre bit bolji od 5 Mbit/s na SLO2 HD-u (eventualno isti ili još lošiji kvalitetom).


iOS / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 01:31   #69
Quote:
anstic kaže: Pogledaj post
HRT 2 HD se odašilje u dvb-t2 tehnologiji.
Infinity 8000 HD nije dvb-t2 prijemnik.
A ja vjerovao ovome:

http://www.hdtelevizija.com/forum/vi...php?f=8&t=2449
xpvista is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 01:54   #70
Quote:
xpvista kaže: Pogledaj post
U međuvremenu su izmislili nasljednika..

http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1588
anstic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 10:06   #71
Quote:
anstic kaže: Pogledaj post
U međuvremenu su izmislili nasljednika..

http://www.prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1588
Hvala.
xpvista is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 11:58   #72
evo danas prvi prijenos nekog sportskog programa, slika je dobra, neusporedivo kvalitetnija od sd-a naravno, no zvuk im je preglasan

i moram pohvaliti signal, ovaj dvbt2 stvarno razara sa svojom stabilnošću, signal dosta slabiji od dvbt free muxeva i slika niti jednom da "štucne" a kamoli da se krene lomiti.. sa druge strane dvbt signalu svaki mic smeta a signal puno jači, malo pomaknem kabli signal se spusti za 2-3% i odmah to vidiš na HRT2, dok sa druge strane HRT2 HD možeš raditi sa kablovima što hoćeš, čak i micat antenu (sobnu) on pa da barem jednom prekine - ne, niti jednom. to sam primijetio i na evo tv kanalima pa sam mislio da je do kvalitete receivera, sad eto i na free dvbt2 kanalu preko evo i još jednog drugog dvbt2 receivera koji imam doma - i ista stvar .. stvarno kapa dole za dvbt2 a kad pogledaš pod jačina/kvaliteta signala - dvbt puno puno jači od dvbt2, a zapravo stabilnost potpuno suprotna

soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 13:05   #73
i koliki je protok na kraju? ispod 5 mbit/s ili?
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 13:13   #74
varira oko 5, +/- ovisno o kadru
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 13:43   #75
Puno premalo, al ajd, bolje išta nego ništa, kotrlja se nešto nekako pa hajde...

Inače, hebeno si je zgleda evo.tv ekskluzivu zacementirao s ovim hrtovim hdom, ako ništa, mase neinformiranih će požurit po preskupi risiver u poštu. A onda će se neminovno dio navuć i na pretplatu.
Da ne velim da je realna "opasnost" i to da im djelatnici prodaju priču da, kao, "to ne ide, ne može jedno bez drugog.." :/
Ko da nemreš i ovak kupit neki drugi DVB-T2 rec za oko 200 kn.

Huh, apsurdistan nohajnmal.



iOS / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 14:05   #76
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Puno premalo,
sa ništa većim bitrate-om ne idu ni arenasport, sportklub i slični domaći hd kanali na satelitu gdje je bitrate bitno ograničen, kao i ovdje što je ograničen. danas sutra kad hrt dođe na svoje prave dvbt2 frekvencije - onda će biti druga priča, no danas je i ovo sasvim dovoljno. na kraju krajeva ni slovenci koji već jesu "na pravim frekvencijama" ne idu sa puno većim bitrate-om
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 14:22   #77
Je, pa zato i to sve pobrojano je prosječno loše, nemojmo samo o SK-u u kontekstu kvalitete slike..uff.

Ajd, da, nadajmo se da bu tak kak veliš, kad stvari finalno sjednu na svoje pravo mjesto s realno većim predviđenim protocima.


iOS / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 14:26   #78
HRT promo u HD tehnici emitiran je u mpeg4 tehnici. Tada je taj program moglo primati 5% sretnih vlasnika mpeg4 prijemnika. Sada Olimpijske igre se emitiraju u nekakvom T2 standardu u HD tehnici koje može gledati manje od 5% pretplatnika. Do sada zbog uobičajenog standarda više od 95 % vlasnika HD prijemnika može gledati nepostojeći mpeg4 foemat. Tko je na HRT-u odgovoran za uvođenje T2 standarda i zbog čega se HRT odlučio za standard koji pretplatnici ne mogu gledati?
worm_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 14:45   #79
Zbog procedure (papirologije) i cijene emitiranja.


iOS / tt
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 15:36   #80
nisu tribali niti uvoditi, na AV receiveru ukljucim ton od HRTa (kad sam uopce od volje slusati nase komentatore), a na tv pustim sliku ARD/ZDFa u HD i f off Zagreb, bilo tako prije pa i sada
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.