Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2011., 17:14   #1
Kako krenuti ispočetka nakon godina i godina loših iskustava

kako ponovno upoznati nekoga, pružiti priliku nekome, tj. upoznati i dopustiti da u tvoj život uđe onaj pravi/prava nakon godina i godina svakakvih budala i manipulatora, nakon što zaboraviš sve i odlučiš krenuti dalje....od kud zapravo krenuti, kako povratiti samopouzdanje, kako uopće dopustiti nekome da ti uđe u život a da to odmah ne uništiš hladnoćom?
__________________
...sve u životu se dešava sa razlogom...
mala_do_jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 17:18   #2
Quote:
mala_do_jaja kaže: Pogledaj post
kako ponovno upoznati nekoga, pružiti priliku nekome, tj. upoznati i dopustiti da u tvoj život uđe onaj pravi/prava nakon godina i godina svakakvih budala i manipulatora, nakon što zaboraviš sve i odlučiš krenuti dalje....od kud zapravo krenuti, kako povratiti samopouzdanje, kako uopće dopustiti nekome da ti uđe u život a da to odmah ne uništiš hladnoćom?
pa recimo tako da eto ne odlučiš na osnovu jedne kave na kojoj samo ti pričaš kak je netko ovakav ili onakav. Treba malo vremena da vidiš kakav je, ak ti nije uletio seljačkim uletom prepisanim s fejsbuka ne znači da je peder isto tako ako je fin i pristojan. Al isto tako sigurno nije pijanac i tenkre ako se na roštiljadi s miješanim društvom dobro zabavljao pa si pomislila da je neozbiljan
pijandura is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 17:22   #3
Probaj, budi svoja i probaj...Nema tu pameti...Činjenica je da budeš malčice zatvorenija, ali kad tad te pusti...I to samo na osnovu tvoje procjene ilitiga dal vjeruješ toj osobi ili ne. Kao što je pijandura rekao/la nećeš zaključiti na osnovi jedne kave, ali znat ćeš kako i kad... Ljubav nije matematika...Zasad hh

Što se tiče samopouzdanja, za to treba vremena. Izađi, nađeš hobi i s vremenom se sve vrati na svoje. Da rezimiram, ključne riječi su vrijeme i povjerenje
Shadow 1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 17:33   #4
ma sve to štima, al kako kad mi se nitko ne obraća nit me doživljava, doživjela sam toliku gadost i zadnjih godnu dana nisam mogla doći k sebi, eto sad polako dolazim al toliko me muči taj osječaj manje vrijednosti i toga da će me opet netko iskoristiti i odjebati i povrijediti jer očito il sam samu seb uvjerila da sam materijal za jednu noć ili to svaki misli za mene, ili jednostavno više neznam šta i kako....jednostavno neznam di da krenem i šta da radim, zid koji sam stvorila je prevelik, kineski mu nije ni do koljena....
__________________
...sve u životu se dešava sa razlogom...
mala_do_jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 17:49   #5
Ako nemaš samopouzdanja kako kažeš, jer ti je uništeno od strane drugih, onda jedino što ti sada moraš učiniti jest posvetiti se sebi a ne tražiti nekoga i tako reći sebi da si krenula dalje.
Preispitaj se, svoje strahove, svoja nezdovoljstva , porazgovaraj sama sa sobom, pokušaj iz svega izvući nekakvo racionalno objašnjenje/rješenje i posveti se sebi. Poradi na tome da ponovno vjeruješ sebi, da se sviđaš sebi.
Ne možeš ti znati tko je onaj pravi, i kada dođe nećeš znati. A i što to danas znači "onaj pravi"?
Kada ti budeš u redu sa samom sobom i budeš zadovoljna, tvoja energija će se vidjet i bit će privlačna muškarcima, barem tako mislim. Jer ako ti sebe doživljavaš kao djevojku za jednu noć i kao takvom se prikazuješ drugima, jer se trenutno ne cijeniš i ne voliš, takvom će te i oni doživljavati i neće te cijeniti, iskoristit će te i opet ćeš biti na istome.
Zato, posveti se sebi prvenstveno, a ako zaista želiš nekoga upoznati, budi otvorena, iskrena, pozitivna ali se drži na oprezu. Ne možeš vječno kroz život prolaziti s "firewallom".
I da, možeš ti sebi uzeti koliko god vremena želiš i koliko god ti je potrebno da staneš opet čvrsto na svoje dvije noge, ali ako sama ništa ne činiš i ne pomažeš svom napredovanju tijekom tog vremena, uzalud ti vrijeme.

Sretno
addenda20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 17:58   #6
na neki način dajem sebi vremena....trebalo mi je dugo da shvatim da me ljudi na cesti gledaju možda zato jer zračim i jesam im zgodna a ne da misle da sam jadna i kurva....a što se tiče sad nekih upoznavanja nekako izbjegavam to....mogu se zezati i pričati al ostaje na tome...ne želim više od toga....a opet htjela bi a koči me to sve kroz šta sam prošla...
__________________
...sve u životu se dešava sa razlogom...
mala_do_jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 18:47   #7
Quote:
mala_do_jaja kaže: Pogledaj post
kako ponovno upoznati nekoga, pružiti priliku nekome, tj. upoznati i dopustiti da u tvoj život uđe onaj pravi/prava nakon godina i godina svakakvih budala i manipulatora, nakon što zaboraviš sve i odlučiš krenuti dalje....od kud zapravo krenuti, kako povratiti samopouzdanje, kako uopće dopustiti nekome da ti uđe u život a da to odmah ne uništiš hladnoćom?
Jednostavno - odlukom.
Tako sam ja. Shvatila sam da sam silne godine potrosila razmisljajuci kako su me sva ta iskustva potpuno unistila. Onda sam skuzila da gubim dragocjeno vrijeme, i da ne zelim dozvolit da me sva ta losa iskustva definiraju i utjecu na daljnji zivot. Znam, "lako je reci itd", ali stvarno je tako jednostavno. Odlucis tko zelis ili ne zelis biti, i etogac.

Otkad su mi se stvari tako poslozile u glavi, sve se promijenilo. Ironija svega je da mi poslovno nikad nije bilo losije, nemam prebijene kune, soliram, ali sam bas zadovoljna i sretna, ovo mi je najbolja godina u zivotu od svih dosad.
Trshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 19:14   #8
prvo moras odbaciti sve sto je bilo prije
svaki covjek je prica za sebe i sa svakim kreces ispocetka i zajedno pisete novu pricu
ako si imala tri kretena , to nema veze sa ovim cetvrtim i on ne treba ispastati , niti ti imas pravo na njega prebacivati svoje traume i fikcije
biti u vezi nije imperativ i nitko te u vezu ne tjera dok nisi spremna i dok ne zelis biti u vezi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 19:28   #9
Tvoj problem nije upoznavanje onda, nego striktno samopouzdanje. Nemoj tome pridavati neki značaj i ne misli na to, samo će se dogoditi da shvatiš da jesi zgodna jesi poželjna i jesi sve šta želiš biti. Naravno, iza tog stoji trud, ali sami krojimo svoju sreću

Zato, get busy, ne pridavaj značaj tome dal te hoće za jednu noć ili za vezu, neznaš dok ne probaš, jelda??

Digni glavu i ponosno kreni dalje \m/
Shadow 1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 22:01   #10
Quote:
Shadow 1991 kaže: Pogledaj post
Tvoj problem nije upoznavanje onda, nego striktno samopouzdanje. Nemoj tome pridavati neki značaj i ne misli na to, samo će se dogoditi da shvatiš da jesi zgodna jesi poželjna i jesi sve šta želiš biti. Naravno, iza tog stoji trud, ali sami krojimo svoju sreću

Zato, get busy, ne pridavaj značaj tome dal te hoće za jednu noć ili za vezu, neznaš dok ne probaš, jelda??

Digni glavu i ponosno kreni dalje \m/
nemam motivacije za ikoga više, probala sam sve....al svi do jednoga ista priča a da ja nisam stigla ništa reči....pitam se nekada hoću li ikada doživjeti da me neki lik nazove eto samo da me čuje, a ne ono poziv i poruke u gluho doba noći, a da ne kažem da sam odskočna daska svima njima jer ja sam talisman za njih, donesem im sreću jer upoznaju curu u koju se zaljube, a to nisma ja.
__________________
...sve u životu se dešava sa razlogom...
mala_do_jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 22:12   #11
čini mi se da ti previše razmišljaš o sebi...i pri tome si strašno osjetljiva....
kako krenuti iz početka?...pa isto kao što si krenula i prvi put...otvori se i imaj povjerenja u druge...samo ovaj put pošto već imaš iskustva nemoj sve prihvačati k srcu...
najgore bi bilo kad bi odustala i zatvorila se u sebe
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 23:45   #12
Razumijem te...Jebeno razumijem...

Otprilike: kad ću i ja doživjeti da razgovaram s nekim samo tak, da podjelimo brojeve mobitela samo da pričamo jer se toliko razumijemo...Kad će me netko zvati zbog mene same, zato jer sam mu ja divna i krasna... E pa to se i ja pitam, samo nebi htio da me on zove nego ona

Uglavnom, kažu ljudi da će to doći...To ljudi vele...Oprosti kaj na sebe bacam, ali još to nisam doživio makar je dosta prošlo...No, s vremenom sam prestal razmišljati o tome...Ljubav se ne traži, ona se dogodi Valjda...

Kao što rekoh, nemoj misliti o tome. Za sebe i zbog sebe. Digni glavu, život, bar mislim, može dati puno više osim ljubavi...Zato ti je vrijeme da zasad još neko vrijeme potražiš to puno više, a onaj osmjeh koji će ti to "puno više" pružati će privući dečke. Digni glavu i ne zaboravi se smijati. Depresija i samožaljenje izlaze van htjela ti to ili ne, a sigurno je ljepše vidjeti nekog ko se smije umjesto onog ko je na rubu samoubojstva
Shadow 1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 01:27   #13
Daj prostora malo momcima koji ti se udvaraju. Ako nije bio interesantan na prvoj kafi, pa ni na drugoj, mozda će na trećoj biti. Jednostavno muškarcima nekad se neda, ne mozemo se pokazati u onom svjetlu u kojem smo inače samo zbog prevelike treme ili nedostatka ideja taj dan. Također nemoj razmisljati - e ovaj mi daje malo više komplimenata, mislio je meni prodavati spiku ovaj mi je pogledao u sise samo me hoće pojebati neki muškarci jednostavno fulaju vrijeme i mjesto i sve ispadne krivo a zapravo se u njima krije neki super dečec
Whoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 01:47   #14
Bolna točka.

Kako zaboraviti sve dosadašnje i krenuti neopterećen dalje..sa iskrenim očekivanjima sa budućim partnerom.
I sve više srećem ljude slične meni.
Zatupljeni od nekakve boli i straha.

Kako se približiti sebi,s tim i nekome sa teretom na ledjima od jučer ili od prije 2 godine ili ne znam.
Kome vjerovati.
Sa željom biti open i vedar često susrećem mraćnjake neke,koji buše u tebi tvoj nemir dok ne dodju do rezultata kojim hrane sebe.

Kako god,stajalište iskrenog ..pa bude što bude.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 14:06   #15
Quote:
mala_do_jaja kaže: Pogledaj post
ma sve to štima, al kako kad mi se nitko ne obraća nit me doživljava, doživjela sam toliku gadost i zadnjih godnu dana nisam mogla doći k sebi, eto sad polako dolazim al toliko me muči taj osječaj manje vrijednosti i toga da će me opet netko iskoristiti i odjebati i povrijediti jer očito il sam samu seb uvjerila da sam materijal za jednu noć ili to svaki misli za mene, ili jednostavno više neznam šta i kako....jednostavno neznam di da krenem i šta da radim, zid koji sam stvorila je prevelik, kineski mu nije ni do koljena....
Vidis ja se isto osjecam a musko sam svaki put sam bio izjeban ( ne doslovno) ili prevaren il navucen. Nekad su mi trebala 3 mjeseca nekad 3 dana da se vratim u normalnu. Život ide dalje jednostavno kad osjetis da si spremna pridi nekom il daj nekom da ti pride. Sve je puno kretena ali i kuja tako da ne mislis da si izoliran slucaj. Valjda ce jednom neko naic tako ja gledam na to a ako ne naide jbg onda nije niti trebo...valjda
__________________
...I've been misunderstood for all of my life...
pjesnik_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 19:35   #16
Quote:
pijandura kaže: Pogledaj post
pa recimo tako da eto ne odlučiš na osnovu jedne kave na kojoj samo ti pričaš kak je netko ovakav ili onakav. Treba malo vremena da vidiš kakav je, ak ti nije uletio seljačkim uletom prepisanim s fejsbuka ne znači da je peder isto tako ako je fin i pristojan. Al isto tako sigurno nije pijanac i tenkre ako se na roštiljadi s miješanim društvom dobro zabavljao pa si pomislila da je neozbiljan

to ti tvoje frustracije sa rostiljade sublimirao i ovdje prikacio

za autoricu: svako ima svoj neki nacin kako izaci na kraj sa proslim losim iskustvima..mozemo ti rec sta je ko od nas radio da bi brze i lakse zaboravio, no..ti moras naci sama svoj put..
__________________
La liberté est impossible à l'ignorant.
Jade84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 15:40   #17
gdje upoznati nekog?
ako živiš u malenom gradu, gdje sve poznaješ, slobodni se ne usude prići, a sa oženjenima ne želiš posla imati??
da li je bitno raditi što ti želiš i odmah reči sve što misliš ili glumatati bezveze???
Sttefi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 10:10   #18
ja želim nešto kvalitetno i dobro, osobu u koju ću imati povjerenja, koja će me poštovati i cijeniti....a nisam imala to do sada, uvijek neke kretene emocionalno retardirane....a toliko čeznem za nekim, ne sad očajno al ipak bi htjela imati nekoga kome ću i ja moći sve pružiti....
__________________
...sve u životu se dešava sa razlogom...
mala_do_jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 11:34   #19
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Bolna točka.

Kako zaboraviti sve dosadašnje i krenuti neopterećen dalje..sa iskrenim očekivanjima sa budućim partnerom.
I sve više srećem ljude slične meni.
Zatupljeni od nekakve boli i straha.

Kako se približiti sebi,s tim i nekome sa teretom na ledjima od jučer ili od prije 2 godine ili ne znam.
Kome vjerovati.
Sa željom biti open i vedar često susrećem mraćnjake neke,koji buše u tebi tvoj nemir dok ne dodju do rezultata kojim hrane sebe.

Kako god,stajalište iskrenog ..pa bude što bude.
Tako mi je i samoj.
valentini is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 13:33   #20
Quote:
mala_do_jaja kaže: Pogledaj post
kako ponovno upoznati nekoga, pružiti priliku nekome, tj. upoznati i dopustiti da u tvoj život uđe onaj pravi/prava nakon godina i godina svakakvih budala i manipulatora, nakon što zaboraviš sve i odlučiš krenuti dalje....od kud zapravo krenuti, kako povratiti samopouzdanje, kako uopće dopustiti nekome da ti uđe u život a da to odmah ne uništiš hladnoćom?
Teško. Čini se da iskustvo odmaže. Postajemo puni predrasuda pa teže dajemo šansu za nešto više.

Da li je zaista tako malo iskrenih i toplih ljudi ili ih samo nismo kadri prepoznati? Treba zagrebat malo dublje, a kako, kad, ma koliko se trudili, lijepimo nekakve etikete. Odustajemo, čini se, prelako.

Mislim da je svaki čovjek vrijedan, ali koliko smo se spremni dati da dođemo do nečijeg bića? Koliko je to uopšte u našoj moći?
Koliko su zaista duboke patologije ljudi?

Tražimo od drugih ljubav, razumijevanje, prihvatanje, a koliko sami nudimo?


Samopouzdanje se može graditi na mnogo načina, ali samo jedan je pravi - spoznaja sebe. Suočavanje sa sobom, prihvatanje sebe, rad na sebi. Put bez kraja.

Elem, filozofija. Ko joj je sklon, sve napisano mu je suvišno jer zna i sam, a ko nije, njemu džaba i pisati. Moja predrasuda
Zmaj021 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.