Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2011., 13:25   #9221
Quote:
petty_crime kaže: Pogledaj post
Evo imam jedno pitanje.
Naime jedna jedinica mi je malo veća od druge. E sada pitam je li moguće izbrusiti ih da budu jednake?
Itko?
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
Denis Waltley
petty_crime is offline  
Old 31.05.2011., 14:22   #9222
Quote:
malla4 kaže: Pogledaj post
danas sam bila kod zubara, bila sam iovako ionako naručena, a ujutro me počeo bolit zub, nisam bila sigurna jel 6.-ica ili 7.-ica,i jel je gore ili dolje,jer je bol bila i gore i dolje s desne strane oko tih zuba..i zubarica je krenula popravljat donju sedmicu na kojoj sam već imala amalgam i tamo je bio karijes pa mi je stavila novu plombu. problem je što mene sad još jače boli cijela desna strana..došla sam doma prije nekih 4 sata, nisam htjela piti ništa protiv bolova, mislila sam da će prestati ako malo odspavam, ali sam jedva i zaspala i sad se probudim i još uvijek me boli..to mi baš nije normalno jer me nikad nakon popravljanja zuba ništa nije bolilo, a sad baš osjećam bol po čeljusnim kostima i preko obraza..ne znam kako to točno objasniti..

ispričavam se na podužem postu..ali što da radim? da pijem analgetike ili?( malo mi se glupo sad trpat s tabletama, a i pijem još neke druge tablete, tako da baš ne preferiram kombinirati još i analgetike s time,radije malo pretrpim, ali ovog mi je već dosta..)

hvala unaprijed na odgovorima
Tek sam sad vidjela ovaj post. ne znam da li te jos boli, ali meni se ista stvar desila i narednih 20-30 dana sam imala neku tupu bol. Nije to neizdrzivo, alii pak boli. Medjutim nakon toga kada prodje, sve je ok i vise se ne vraca... Nadam se da te prestalo do sada...
Ralphica is offline  
Old 31.05.2011., 14:39   #9223
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
most za jedan zub, popravak karijesa na jednom od zubi gdje će biti taj most i moram promjenit jednu navlaku pokraj mjesta gdje će bit most.

kaže zubar 5400,oo kn jel to stvarno inače tako skupo?

i jel most pokriva HZZO?
pretpostavljam da se radi o ukupno 4 krunice(most od 3 člana i 1 navlaka pokraj mjesta di će biti most).Ako ti je cijena 1400 kn za pojedinu krunicu plus plomba onda bi to bilo prihvatljivo za splitske cijene (u Zagrebu bi bilo osjetno skuplje).U Splitu je neki prosjek 1200-1300 kn za metal keramičku krunu.

HZZO ne pokriva most nego samo plombu(od svega što će tebi raditi)
__________________
Ali opravda se Mudrost pred svom djecom svojom
Paraklet is offline  
Old 31.05.2011., 15:29   #9224
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanjce.
Moja zubarka mi je prošlu srijedu pokušala izvaditi zub.
No,ostao je jedan korijen pa me poslala u Perkovčevu.
Tamo su rekli da ne mogu to izvaditi sam tak već da moram na opreaciju i naručili me tek u 9.-om mj.
E sad, mene taj zub ili rana boli.Možda smeta korijen
Našla sam privatnika koji će me primiti već sutra i to izvaditi.
Mene zanima jel to komplicirano vađenje..mislim da će morati zarezati sluznicu i vaditi..pa poslije šivanje..
Užasavam se toga!
Kak je nakon operacije..jel boli..otečenost?
Hvala!
__________________
2012
2014
mogvaj is offline  
Old 31.05.2011., 15:38   #9225
Ovako....u petak (20.05) su me iznenada počeli boljeti zubi donje vilice....i prije mi se znalo dogoditi to kao reakcija npr. ako stanem bosa na hladne pločice, trajalo bi kojih 5, 10 min, ali ova stalna puslirajuća bol u predjelu prednjih zubi donje vilice nije prestajala, preko noći se smiri, ali ujutro opet počinje, ni tablete nisu pomagale što me iznenadilo....uglavnom izdržala sam nakako preko vikenda, otišla zubaru u ponedjeljak ujutro, pogledala mi je zube, ništa natečeno, niti jedan zub ne boli posebno, dala je slikati cijelu vilicu, ni tamo se nije ništa vidjelo posebno, dala mi antibiotik....sada nakon više od tjedan dana, nakon šta sam popila antibotik, malo se bilo smirilo, opet me počinje boliti...ista, stalna puslirajuća bol u predjelu donjih zubi naprijed i širi se odozada....još nisam slikala samu donju jedinicu, doktorica je sumjnjala na nešto, ali nije dobro vidjela na cijeloj slici....inače sam pod stresom zbog ispita i drugih stvari već duže vrijeme pa me zanima jel moguće da je to uzrok? jel ima tko kakvo slično iskustvo?? Inače nikad nisam imala velikih problema sa zubima, nekoliko plombi i to je to, jedino šta moram vaditi donje umnjake. Hvaala!!
COCO CHANEL 23 is offline  
Old 31.05.2011., 19:27   #9226
Quote:
COCO CHANEL 23 kaže: Pogledaj post
Ovako....u petak (20.05) su me iznenada počeli boljeti zubi donje vilice....i prije mi se znalo dogoditi to kao reakcija npr. ako stanem bosa na hladne pločice, trajalo bi kojih 5, 10 min, ali ova stalna puslirajuća bol u predjelu prednjih zubi donje vilice nije prestajala, preko noći se smiri, ali ujutro opet počinje, ni tablete nisu pomagale što me iznenadilo....uglavnom izdržala sam nakako preko vikenda, otišla zubaru u ponedjeljak ujutro, pogledala mi je zube, ništa natečeno, niti jedan zub ne boli posebno, dala je slikati cijelu vilicu, ni tamo se nije ništa vidjelo posebno, dala mi antibiotik....sada nakon više od tjedan dana, nakon šta sam popila antibotik, malo se bilo smirilo, opet me počinje boliti...ista, stalna puslirajuća bol u predjelu donjih zubi naprijed i širi se odozada....još nisam slikala samu donju jedinicu, doktorica je sumjnjala na nešto, ali nije dobro vidjela na cijeloj slici....inače sam pod stresom zbog ispita i drugih stvari već duže vrijeme pa me zanima jel moguće da je to uzrok? jel ima tko kakvo slično iskustvo?? Inače nikad nisam imala velikih problema sa zubima, nekoliko plombi i to je to, jedino šta moram vaditi donje umnjake. Hvaala!!
Vrlo je moguće da su u pitanju desni, ukoliko ti nije zubar nista vidio na snimku. Mene boli gornji desni dio, i upravo je ta pulsirajuca bol. Danas sam bila kod zubara jer sam mislila da mi je od zuba(petice) koji sam prije nekoliko godina radila. Međutim, na snimku se ne vidi nista, tako da mi je rekla da je steta da otvara jer bi u tom slucaju morala raditi- "tretirati" kanal. Isprala mi je nekom tecnoscu i dala uputnicu za stomatologiju("bolesti usta"). Ta mi tecnost nije nista pomogla, jos uvijek boli konstantno, ali eto sutra cu vidjeti sta ce mi reci, pa cu javiti... Inace sam imala ranije problema sa desnima(ne prevelikih) , ali su se znali stvarati "dzepovi" i upaliti desni.
Ralphica is offline  
Old 31.05.2011., 21:59   #9227
Koliko znam već 2 puta su mi stavljali toxavit ( plave boje koliko se sijećam), a treći put neku sivu stvar i naručen sam za mjesec dana (prije za 14), ako mi moze itko objasnit sto je to i sto me ocekuje.
lolich123 is offline  
Old 01.06.2011., 20:50   #9228
Quote:
golferica kaže: Pogledaj post
rastu mi osmice na lijevoj strani, i sve mi je zubno meso nateklo, skroz je crveno i boliiii meee kad gutam jel ko ima ovakvih problema, dns nisam mogla niš jesti od boli i zatezanja.
Perikoronitis je česta pojava prilikom nicanja osmica. Između gingive i zuba može doći do nakupljanja hrane i posljedično do upale. Često pacijentima s tim problemima postaje teško održavati higijenu u tom području. Terapija ovisi o samoj situaciji i koliko je upala napredovala, tj. hoće li biti potrebno ordinirati i antibiotike. Potrebno je posjetiti stomatologa, temeljito četkati mekanom četkicom, unatoč boli koja se javlja i ispirati usta preparatom na bazi klorheksidina. Ponekad se isti problem može javiti i u slučajevima otežanog nicanja zuba. U takvim je slučajevima indicirana incizija.
Woody 2002 is offline  
Old 01.06.2011., 21:14   #9229
problemčić 1. u doljnjoj čeljusti mi je prije cca 2 god izbio onaj zub poslje očnjaka, jedan sa svake strane i zubi su se malo nagužvali. nisam baš mario za to do nedavno jer me počela boliti desna strana doljnje čeljusti- predpostavljam zato jer se ovaj višak želi uguraati do kraja u razmak koji je stvorio pa pritišće zube. ili sam u krivu??? oće to prestati i dali se može nešto gore desiti
opopBubamarac is offline  
Old 02.06.2011., 22:26   #9230
Stručnjaci. boli me zub, 6-ica. Bila danas kod zubarke, pobrusila, stavila lijek.
rekla, bolit će još par min, vidimo se za 12 dana.
međutoa, boli i dalje, jednakom tupom boli.
Inače trudna sam 33 tj. What to do?
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Old 02.06.2011., 23:55   #9231
Quote:
petty_crime kaže: Pogledaj post
Itko?
Mislim da je moguće.
SamaNaSvijetu is offline  
Old 03.06.2011., 02:50   #9232
Prije godinu dana ispala mi plomba iz gornje 2ice, trebalo mi je nekih 4-5 mjeseci da odem kod zubarice koja je sve rijesila i stavila mi novu plombu, ali prije 3 dana zub mi je poceo trnuti, iako mislim da je izvadila zivac,mislim da se malo klima(mozda umisljam) i na mahove me boli pri pocetku korijena (u visini pocetka nosnice) bol u roku od par sati zna varirati od jedva zamjetne do neizdržive, evo upravo me bol probudila iz sna. jel itko zna što mi je i hoću li izgubiti taj zub. Ono prednji je i nema karijesa, taman sam mislio da sam porijesavao sve probleme sa zubima kad ono opet.
__________________
Grunf: ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, ko ne vrijedi ne leti
daniyel is offline  
Old 03.06.2011., 13:56   #9233
Quote:
daniyel kaže: Pogledaj post
Prije godinu dana ispala mi plomba iz gornje 2ice, trebalo mi je nekih 4-5 mjeseci da odem kod zubarice koja je sve rijesila i stavila mi novu plombu, ali prije 3 dana zub mi je poceo trnuti, iako mislim da je izvadila zivac,mislim da se malo klima(mozda umisljam) i na mahove me boli pri pocetku korijena (u visini pocetka nosnice) bol u roku od par sati zna varirati od jedva zamjetne do neizdržive, evo upravo me bol probudila iz sna. jel itko zna što mi je i hoću li izgubiti taj zub. Ono prednji je i nema karijesa, taman sam mislio da sam porijesavao sve probleme sa zubima kad ono opet.
Nečeš izgubiti zub, al trebaš otići kod Dr.

Quote:
hera86 kaže: Pogledaj post
Stručnjaci. boli me zub, 6-ica. Bila danas kod zubarke, pobrusila, stavila lijek.
rekla, bolit će još par min, vidimo se za 12 dana.
međutoa, boli i dalje, jednakom tupom boli.
Inače trudna sam 33 tj. What to do?
Popij lupocet, a ako ne bude za 24 h bolje odi do dr. opet

Quote:
lolich123 kaže: Pogledaj post
Koliko znam već 2 puta su mi stavljali toxavit ( plave boje koliko se sijećam), a treći put neku sivu stvar i naručen sam za mjesec dana (prije za 14), ako mi moze itko objasnit sto je to i sto me ocekuje.
Toxavit (lijek koji se stavlja u zub) "umrtvljuje živac"- potrebno je živac poslije izvaditi (čiščenje zubnog kanala) te napuniti (punjenje gutaperkom)..... očekuj više posjeta dok se "posao" završi....i zub više nikad neće boliti (ako je posao napravljen kako spada)
__________________
Pozdrav svima, a ne samo njima....

Zadnje uređivanje leeloo27 : 03.06.2011. at 21:23.
hawaii dream is offline  
Old 03.06.2011., 16:30   #9234
znači naježila sam... nisam niš pila od tableta.. jutros sve ništa ništa,
i sad maloprije je opet počela ta neka blesava lagana tupa bol...
mogu očekivat posjet hitnoj za vikend?
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Old 03.06.2011., 19:21   #9235
Quote:
hera86 kaže: Pogledaj post
znači naježila sam... nisam niš pila od tableta.. jutros sve ništa ništa,
i sad maloprije je opet počela ta neka blesava lagana tupa bol...
mogu očekivat posjet hitnoj za vikend?
ako je rađena devitalizacija toxavitom, bol je uobičajena reakcija koja traje nekoliko dana te u pravilu popušta nakon primjene analgetika.

Quote:
COCO CHANEL 23 kaže: Pogledaj post
Ovako....u petak (20.05) su me iznenada počeli boljeti zubi donje vilice....i prije mi se znalo dogoditi to kao reakcija npr. ako stanem bosa na hladne pločice, trajalo bi kojih 5, 10 min, ali ova stalna puslirajuća bol u predjelu prednjih zubi donje vilice nije prestajala, preko noći se smiri, ali ujutro opet počinje, ni tablete nisu pomagale što me iznenadilo....uglavnom izdržala sam nakako preko vikenda, otišla zubaru u ponedjeljak ujutro, pogledala mi je zube, ništa natečeno, niti jedan zub ne boli posebno, dala je slikati cijelu vilicu, ni tamo se nije ništa vidjelo posebno, dala mi antibiotik....sada nakon više od tjedan dana, nakon šta sam popila antibotik, malo se bilo smirilo, opet me počinje boliti...ista, stalna puslirajuća bol u predjelu donjih zubi naprijed i širi se odozada....još nisam slikala samu donju jedinicu, doktorica je sumjnjala na nešto, ali nije dobro vidjela na cijeloj slici....inače sam pod stresom zbog ispita i drugih stvari već duže vrijeme pa me zanima jel moguće da je to uzrok? jel ima tko kakvo slično iskustvo?? Inače nikad nisam imala velikih problema sa zubima, nekoliko plombi i to je to, jedino šta moram vaditi donje umnjake. Hvaala!!
jesu li bolovi spontani ili se javljaju na neki podražaj - toplo, hladno? spontani pulsirajući bolovi su obično znak pulpitisa.

Zadnje uređivanje leeloo27 : 03.06.2011. at 21:23.
Woody 2002 is offline  
Old 03.06.2011., 22:42   #9236
aha. pa dobro recimo da je rađeno to.... sad bi onda trebala popit lupocet a?
a niš popit ću ga..
neam ja pojma šta je ona stavila u tu rupu, znam da je okus/miris grozan...
a bum još malo pričekala..
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Old 04.06.2011., 09:30   #9237
Molim brzi odgovor od nekog od stomatologa.

Jučer je stavljen toxovit u sedmicu koja je jako bolila. Stavljen je prozirni cement, tako da se ispod nazire plava boja toxovita. Tog cementa ima jako malo, kao da ga je možda malo premalo stavljeno. Susjedni zub šestica je metal keramička krunica, oko koje je zubno meso malo upaljeno i crveno. Da li je moguće da se toxovit proširio sa sedmice na susjedni zub odnosno zubno meso šestice, ako toxovit nije bio dobro izoliran u sedmici? Treba li ići hitno to popraviti, taj cement, jer inače kod stomatologa sam naručena tek slijedeći petak?
prilika is offline  
Old 04.06.2011., 16:28   #9238
Quote:
Woody 2002 kaže: Pogledaj post
jesu li bolovi spontani ili se javljaju na neki podražaj - toplo, hladno? spontani pulsirajući bolovi su obično znak pulpitisa.
Bolovi su spontani, preko noći prestanu i onda ponovno počnu ujutro i tokom dana sve jača pulsirajuća bol, dok jedem je čak i bolje...uglavnom, nisam još otišla zubaru jer se intenzitet boli nije povečao nego trenutačno slabi u ovih nekoliko dana, tokom dana me zna zaboliti ali ne toliko da ne mogu funkcionirati preko dana, odgađam odlazak jer sam trenutno u gužvi, i tako, znam da je loš pristup ali...uglavnom, zanima me pošto imam polegnute donje umnjake koje moram operirati (isto odgađam zbog straha, i manjka vremena ..) jel moguće da je to zbog njih, da toliko guraju zube da se reakcija pojavila čak u prednjim zubima, iako me iza ništa ne boli i šta je pulpitis??
Puno hvala na odg...
COCO CHANEL 23 is offline  
Old 04.06.2011., 18:40   #9239
Quote:
COCO CHANEL 23 kaže: Pogledaj post
Bolovi su spontani, preko noći prestanu i onda ponovno počnu ujutro i tokom dana sve jača pulsirajuća bol, dok jedem je čak i bolje...uglavnom, nisam još otišla zubaru jer se intenzitet boli nije povečao nego trenutačno slabi u ovih nekoliko dana, tokom dana me zna zaboliti ali ne toliko da ne mogu funkcionirati preko dana, odgađam odlazak jer sam trenutno u gužvi, i tako, znam da je loš pristup ali...uglavnom, zanima me pošto imam polegnute donje umnjake koje moram operirati (isto odgađam zbog straha, i manjka vremena ..) jel moguće da je to zbog njih, da toliko guraju zube da se reakcija pojavila čak u prednjim zubima, iako me iza ništa ne boli i šta je pulpitis??
Puno hvala na odg...
Pulpitis je upala pulpe koja može nastati kao posljedica karijesa, dugotrajnih iritacija - mehaničke, kemijske...ukoliko je ireverzibilan, mora se raditi endodoncija - čišćenje i punjenje kanala, ili vađenje živca kako se već kaže. obično se kod pulpitisa povećava bol noću, u ležećem položaju. trebalo bi provjeriti kako reagira zub. imaš li neki stari ispun na tom zubu? ne mogu se sjetiti tvog posta, jesi li bila kod stomatologa otkad su se simptomi počeli javljati? ja bih preporučila odlazak stomatologu unatoč manjku vremena, čisto da si uštediš vrijeme i muku kasnije.
to nije posljedica umnjaka, trebali bi razviti stvarno veliku silu da tako djeluju na prednje zube. danas se sve više uvažavaju teorije da utjecaj umnjaka na prednje zube nije značajan. nadam se da sam pomogla.
Woody 2002 is offline  
Old 04.06.2011., 22:42   #9240
Quote:
Woody 2002 kaže: Pogledaj post
Pulpitis je upala pulpe koja može nastati kao posljedica karijesa, dugotrajnih iritacija - mehaničke, kemijske...ukoliko je ireverzibilan, mora se raditi endodoncija - čišćenje i punjenje kanala, ili vađenje živca kako se već kaže. obično se kod pulpitisa povećava bol noću, u ležećem položaju. trebalo bi provjeriti kako reagira zub. imaš li neki stari ispun na tom zubu? ne mogu se sjetiti tvog posta, jesi li bila kod stomatologa otkad su se simptomi počeli javljati? ja bih preporučila odlazak stomatologu unatoč manjku vremena, čisto da si uštediš vrijeme i muku kasnije.
to nije posljedica umnjaka, trebali bi razviti stvarno veliku silu da tako djeluju na prednje zube. danas se sve više uvažavaju teorije da utjecaj umnjaka na prednje zube nije značajan. nadam se da sam pomogla.
Punoo hvala!!! Nakon što me opet počelo boljeti iako sam popila turu antibiotika, nisam otišla, ali ionako moram slikati jedinicu pa ću opet otići stomatologu. Nemam ništa u tom zubu, niti nikakav osjećaj boli kada mi je lupala po zubima i tako to, trenutačno ne boli jako, tek povremena blaga bol, valjda nebude ništa gadno otkrila, idem u ponedjeljak zubarici...
COCO CHANEL 23 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.