Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2009., 23:21   #41
Quote:
Bad Boy 87 kaže: Pogledaj post
btw, nije stvar distributera nego stvar je u ljudima koji rade na crpki


Stavljaju sumpor?
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 23:28   #42
ne pricam o sumporu, vec o tome da sipaju vodu u gorivo da prodaju vise, a ostatak uzmu sebi..
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 23:35   #43
Quote:
Bad Boy 87 kaže: Pogledaj post
ne pricam o sumporu, vec o tome da sipaju vodu u gorivo da prodaju vise, a ostatak uzmu sebi..
No....netko je već napisao da kako bi oni to radili, jer voda se slegne na dno i onda bi teoretski netko u svoj auto nalio SAMO vodu?
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 23:39   #44
ne slegne se, ovisi o steiometrijskom omjeru...
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 23:57   #45
Quote:
Bad Boy 87 kaže: Pogledaj post
ne slegne se, ovisi o steiometrijskom omjeru...
Brat je iz tomosovog rezervara (jer se ugasio) prije nekoliko godina izvukao pola litre, od čega je dec bila voda, koja se nakon mućkanja slegla na dnu....
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 14:33   #46
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Stavljaju sumpor?
Ma, ne. To rade zagorci.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 19:12   #47
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
nije sve baš tak kak si si ti to zamislil. ima ulja i "ulja".
i to što kaže švicar: po tebi bi onda sve prijevozničke tvrtke jednom godišnje radile generalke na kamionima jer se ulje redovno mijenja po propisanim intervalima, i to sa više od 100 000 km.

uglavnom, viskozitet se ne gubi, osim ako si ga umjetno "stvorio" aditivima.
to što je ulje žuto ne znači i da mu je viskozitet dobar (ustvari, i crno ulje može imati dobar viskozitet).
svako ulje i treba biti crno kod izmjene jer to znači da obavlja svoj posao čišćenja motora.
broj prijeđenih kilometara nije jedini, a sigurno nije ni najvažniji razlog izmjene ulja.




ja mjenjam jednom godišnje u svojoj astri i prelazim otprilike 25-30tkm, a sipam aral 5w40
mr.niceguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 21:46   #48
Ulje se mijenja onako kako je propisano u uputama za vozilo. Generalno govoreći, za benzince je to svakih 15.000 km, a za dizele 20.000 km.

Ako pažljivije pročitate upute, obično možete spaziti napomenu da to važi kod normalnih režima vožnje. Ali ako se radi o otežanim uvjetima vožnje (npr. niske temperature s kratkim intervalima vožnje gdje se motor jedva ugrije pa ugasi, itd.) onda je preporuka proizvođača da se ulje češće mijenja - negdje na pola standardnog intervala. To je i logično jer s čestim "hladnim" startovima ulje gubi svoju kakvoću. Uostalom, čitajte što CDRW piše - vidi se da čovjek zna što piše.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 14:31   #49
Jel se moze zamjeniti samo filter ulja a ne i ulje, jer sumnjam da su mi zamjenili samo ulje jer imam besplatno do 100.000km servis vidim da mi nisu nijednom zamjenili filter kabine .

A prosao sam 3 servisa sad sam na 51.000km i klima jedva hladi i izvadim filter kad on zaštopao od prašine nisu ga htjeli promjeniti jer imam besplatan servis sad sumnjam da mi nisu nikad ni promjenili filtrr ulja vec samo ulje, to za ulje sam siguran jer sam svaki put vadio šipku i bilo je žuto i novo.

poslije sva tri servisa ko zna kakvo su ulje stavili ali eto bar je bilo novo, znaci odradili su na 15 30 i 45 kkm sad je 51kkm dal mogu zamjenit samo filter ulja,.


.. i zraka bih odmah jer kazu ide na 90kkm pa kao netreba a ja bih ga sam promjenio , auto je jos pod garancijom 2g sad su mu 2g, i jel me mogu zajebavat za garancij jer sam sam promjenio filter kabine i zraka motora bih pa jel me mogu zahebavat
Enelop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 14:34   #50
Prvo, postoje TOČKE. I možda novi red nebi bilo loše!

Drugo, tko ti brani da zamijeniš filter(e)? Nitko!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 14:37   #51
Evo stavio sam točke, sta mislis jesu li ijednom promjenili filter ulja nisam ga zartao crvenim flomićem da znam jel novi

Čim je nešto besplatno tj poklon odmah te naguze
Enelop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 14:51   #52
Dakle, ne znam o kojemu se autu radi...ali čak i nije bitno.

Znam da i Toyota i BMW recimo imaju propisano da se na svakom drugom servisu mjenja filter goriva i filter kabine, iliti peludi. Onda je logično da ako imaš besplatne servise da rade prema propisanim servisnim radnjama.

Filter ulja se mijenja kod svake promjene ulja i uistinu nije skup tako da ne vjerujem da bi se netko u ovlaštenom servisu na vozilu pod garancijom išao "igrati" sa time...mada, moguće je.

Ja uvijek, dakle na svakom servisu, na svim svojim autima promijenim i filter goriva i filter klime...dovoljno je znati kako zagađen zrak udišemo i vidjeti kako prljave kiše padaju, pa je sve jasno. Ne želim na tome štedjeti parsto kuna.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 14:55   #53
A dali mogu promjenit samo filter ulja da isto ulje ostane unutra ili ce iscuriti ako skinem filter kroz rupu. Ili da odem kod privatnog mehanicara i srkaljkom izvucemo ulje promjenim filter i stavim novo ulje makar su ga promjenili prije 6000km jebeš 4l ulja
Nebih šaraf čačkao da nebi primjetili da sam drkao bez njih po autu ako pukne šaraf ili se izglođe
Enelop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 14:58   #54
Iscurilo bude ono kaj je u filteru, cca pol litre.
Inače, na novom Passatu B8 2.0TDI Blumotion se filter goriva mijenja na 90 000 km. Pa ti onda auto na onim minusima od prije par tjedana ne pali....

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 15:00   #55
1.2tsi je mislim na filter ulje ne goriva mada kuzim da si spomenuo filter goriva uzgred
Znaci nece pljusnuti kroz filter svo ulje ok to sam htio znati
Enelop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 15:36   #56
A jel tvoj auto ima filter ulja kao ulozak il ima onaj koji se baca kompletan?
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 18:53   #57
Problem je što interval izmjene ulja propisuju tvornice koji prave motore, ali pod ujecajima:
-eko-manijaka, koji bi najbolje da se motori podmazuju vodom,
-poslovodstva, koje traži da motor traje bar 150tkm,
-prodaje, koje želi ponekad prodati novi automobil,
-marketinga, koji traže da ulje bude što rijeđe radi uštede goriva,
-servisera, koji traže dobro ulje
-partnera, koji traže da se preferira njihovo ulje,
.......
I sad, što zaključiti?
Moj je osobni i ničim potvrđeni stav da ću rađe pogriješiti i mijenjati ulje prečesto (10tkm) nego prerijetko (30tkm).
No vozim stari auto koji treba pažnju i trebam ga da mi dugo traje, a ulje i filter me košta 250kn i sam ga mijenjam.
Da imam novi auto i da znam da ću ga mijenjati svake 3 godine, vjerojatno bi računica bila drugačija.
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 23:11   #58
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
Problem je što interval izmjene ulja propisuju tvornice koji prave motore, ali pod ujecajima:
-eko-manijaka, koji bi najbolje da se motori podmazuju vodom,
-poslovodstva, koje traži da motor traje bar 150tkm,
-prodaje, koje želi ponekad prodati novi automobil,
-marketinga, koji traže da ulje bude što rijeđe radi uštede goriva,
-servisera, koji traže dobro ulje
-partnera, koji traže da se preferira njihovo ulje,
.......
I sad, što zaključiti?
Moj je osobni i ničim potvrđeni stav da ću rađe pogriješiti i mijenjati ulje prečesto (10tkm) nego prerijetko (30tkm).
No vozim stari auto koji treba pažnju i trebam ga da mi dugo traje, a ulje i filter me košta 250kn i sam ga mijenjam.
Da imam novi auto i da znam da ću ga mijenjati svake 3 godine, vjerojatno bi računica bila drugačija.
Slažem se u potpunosti!
Kada mijenjam gume ljeto/zima mijenjam i ulje sa filterom. I problematični HDI vrti preko 180 tkm bez ijednog problema (kuc, kuc, kuc).
HOKI65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 06:58   #59
Hoće li iscuriti ili ne ovisi o tome koji je tip filtra i kako je okrenut. Možda da uslikas? Tebe, čini mi se brine da sranje oko filtra ne iscuri u ulje? Ili te brine da ne iscuri štogod ulja van?

Prvo vidi propisani plan izmjene. Ako su trebali promijeniti a nisu filter kabine - vozi nazad i jebi im mater - to znaš da su zajebali. Za filter ulja si ubuduće nekako označi - jer ako se mijenja samo kućište džaba ćeš ga označavati kad ono ostaje.

Ako imaš filter gdje se mijenja samo uložak, i okrenut je prema gore. Promijeni ga sam. Prvo ga odvrni malo i ostavi bar sat vremena da se cijedi i da izbjegnes bilo kakve uljne fleke po motoru.. unatoč tome, pripremi krpu (i kutiju za otpadni filter) za svaki slučaj.

Trebat će ti i LaTeX rukavice jer za takve filtere treba mijenjati i jednu-dvije gumice koje dobiješ s novim filterom.
Te nove gumice kad staviš na kućište gdje su bile stare, namazi malo s uljem (skines staro ulje sa stijenki kućišta ili sa šipke za mjerenje ako si ovo obrisao ubrusom već, a nemaš novo ulje).
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.