Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2003., 20:39   #1
Igračke

Evo danas sam bila u Toy r us, nisam izasla 3 sata van ...kupila neke igre i igracke i kad sam malo pogledala na kojem odjelu se ljudi najvise zadrzavaju bio je to odjel s robotima, onim mini kompovima i slicnim stvarima.

Primjetila sam da se djeca jednako dobro igraju za legom, Holzeisenbahn-om ( drveni vlakici ovdje jako popularni ) Kugelbahnom, onim lutkama sto se stave na ruku i puzzlama i slicno ali to su obicno igre gdje se dijete ne voli igrati samo vec mora imati partnera u igri.

S kompjuteriziranim igrackama je lako - partner u igri je comp ?

Kupujete li djeci didakticke igracke ? Ili su one dosadne ?

Pitanje je dakle mora li dobra igracka danas neizostavno imati cip ?

evo linka gdje ima Kugel i Eisenbahn-alink
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 21:07   #2
Kupujemo...didaktiziramo...pametujemo...
Kockice, drvene i ostale...Lego, slagalice...trudimo se razivti im mozak, motoriku , ma sve sto se razviti da...
A onda oni malo poodrastu pa im kupujemo zatupljujuce kompjuterske igre i sami se sebi cudimo zasto to radimo ...?
ALi oni imaju vec 15 i ne igraju se vise sa LEGOm kad frend dode...( moda ponekad sa mladim bratom kojem su dali sve svoje LEGO kockice - pa se igrajuci igrajuci s njim prikrivaju vlastitu nostalgiju...)
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 21:16   #3
diadora slazem se da jednom 15-godisnjaku takve igracke nisu vise zanimljive.

Trebala sam se jasnije izraziti da mislim na klince do nekih 10 godina.

Kad kupujem igracke uvijek pitam klince sto zele, klinci s kojima se roditelji igraju zele hula hup, drustvene igre, plastelin, boje a oni koji se vecinom igraju sami zele robotiku.
Jer to najcesce vide na teveu.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 09:06   #4
Moji klinci imaju 5 i 7 godina i već neko vrijeme im ne kupujem nikakve igračke, jer se s onima koje imaju ne igraju. Jedino što koriste je LEGO kockice, a najviše se igraju između sebe tako da se natjeruju po kući, ili idu u susjedstvo natjeravati se s vršnjacima, a ipak najviše od svega bi igrali kompjuterske igrice, ali to ograničavamo na max. 2 sata dnevno. Mlađi ide u vrtić (i stariji je išao do ovog ljeta), pa se tamo naigraju didaktičkih igara i crtaju, a kad dođu kući, onda se vole baviti sasvim drugim stvarima.
Za manju djecu svaka je igračka dobra, ali sam primjetila da se onda treba i zajedno igrati s djetetom, a ne ga samog pustiti (barem moji dečki tako).
bubamara2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 10:07   #5
Evo malo da bacim pogled po sobi....

moj 4 godisnjak ima:

jedno 4-6 gradkevinskih strojeva marke Bruder (dobra marka, igracke se ne potrgaju bas lako)

4 traktora, od toga dva s prikolicom, jedan sa rotodrljacom, jedan sa utovarivacem napred...

kombajn

jos x bagera raznih tipa "sve po 12 kuna" koje je usput pokupio (razni pokloncici najcesce)

vartogasno vozilo sa lojtrom od jedno metra koji cak moze vodu spricat (al on to jos na srecu nezna :-) )

cetiri auta na baterije (tri su pokloni)

kutiju sa jedno 50 autica i tepih 2x1m sa nacrtanim cestama parkingom....

dva helikoptera...

kutiju sa legicima u vrijednosti ...hm.... nakupilo bi se 200€.

10ak videokaseta.... 2 asterixa, vjestica i 7 patuljaka, tarzan, bethoven... ostalo nije bas zanimljivo.... (naravno kupila sam video preko eBaya samo za njega, da mi ne prcka po mom)

drvenu zeljeznicu

"nedrvenu" zeljeznicu (nju dobije s vremena na vrijeme, da mu ne dosadi)

30ak knjigica, bojanki sa raznim bojicama...

tri kutije puzzli od po 49komada (to vec zna sam slozit, na moje iznenadjenje)
1 kutiju puzzli sa motivom www.neuschwanstein.de (kuca od vjestice sa 7 patuljaka) od 500komada ali to mu ja moram slagat pa mu stoji danima slozeno, on mi pomaze trazit djelove...

razni katalozi sa novim legicima..... i slicno

razni katalozi sa "gdje cemo ic u subotu ako bude dobar" (razni "gardalandi" i "kuce od vjestice" u okolici 150km)

u Kuhinji: kosarica sa milijon djelova-figurica iz kinder jaja.

na ormaru u sobi: igracke koje je dobio na poklon a koje jos nisu za njegovu dob ili se meni ne svidjaju (puske pistolji....)

trokolica kolju je prerasao pa ju koristi jos za po stanu.

A u podrumu su dvije crne vrece, mislim da je previse da sad idem jos gledat u podrum.

u krevetu: plisani krokodil i pas i medo (to jedino voli od plisanih igracaka)

u garazi: bicikla sa pomocnik kotacima, skije i sanjke, kamion bager i lopata za u pljesak.

igracke za plazu i luftic su trenutno s njim kod bake na moru...

jedna ukrasna vaza u kojoj "spavaju" plasticne zivotije... tigrovi, lav, dinosaurusi zmija gusteri 3 zabe......

u kupaoni: brod za u kadu.

i jos igracke koje nisu igracke: usisavac veliki i usisavac prirucni.... a kad mene nema doma zna se i metle dohvatit (muska djeca se moraju navikavat na kucne zadace od najranije dobi :-). Za to je tata zaduzen)

Hocete jos?
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 10:18   #6
Zboravih naglasit da se najvise igra sa
1. legicima
2. puzzlama
3. auticima
4. vartogascima
5. gumenim zvijerima iz moje ukrasne vaze
6. glada videokasete

a kad se ide van onda obavezno bicikla kamion bager i lopata.

I ja sam se kao mala igrala na isti nacin (ajd dobro nije bilo videokaseta i legici su dosli malo kasnije). Je slicnost slucajna ili mi roditelji naviknemo djecu na igracke koje se nama samima na neki nacin svidjaju?

Ma geni su to....

sada kada kupujoem koju novu igracku, najcesce lego, ostalo ga sve manje zanima, onda si prije sam izabere iz kataloga. Pritom ga naravno ja malo "usmjeravam" s obzirom na cjenu i njegovu dob.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 10:21   #7
Mozda da napise s kojima se najradije igra ? S kojima moze sam ? Za koje voli drustvo ?

Ili koje igracke bi izabrao sam u ducanu ? ( bi li to bila slikovnica, bager, lego ilib i se odmah odlucio za cijeli ducan ? )

Klicni koje poznam vole prodavati u ducanu...ducan ili kazaliste lutaka ovisno o masti
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 10:23   #8
pisale smo u isto vrijeme nisam odmah vidjela tvoj drugi post.

Iako sam na putu da Lego zamrzim jer mi je partner najveci sakupljac u drzavi....

Za ozbiljno smatram ih savrsenom igrackom. Sto puta se i sama izenandim kako klinci "vide" svijet i sto su sve u stanju sloziti od tih dijelova.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 11:47   #9
Quote:
Winona1 kaže:
Mozda da napise s kojima se najradije igra ? S kojima moze sam ? Za koje voli drustvo ?

Ili koje igracke bi izabrao sam u ducanu ? ( bi li to bila slikovnica, bager, lego ilib i se odmah odlucio za cijeli ducan ? )

Klicni koje poznam vole prodavati u ducanu...ducan ili kazaliste lutaka ovisno o masti
moj ne voli ta kazalista, valjda je to vise za curice... ducan? dobra ideja, morag ga naucit to se igrat... (treba rano razvijat osjecaj za novac i poduzetnicki duh)

sa navedenim najdrazim igrackama se moze igrati sam ako bas mora, ali najvise voli kad se ja igram s njim. Tata bas nema taelnta za legice i puzzle jer mu kao malom to nisu kupovali... on je vise bio djete ulice i (rukometne) lopte.... mali nije uopce odusevljen nikakvim loptama... vise voli kockasto

koje igracke bi kupio u ducanu? Tu ima jedan ducan na dva kata samo sa igrackama (Obletter), i mozemo slobodno ic sa njim tamo jer ne radi scene i mozemo se uvjek dogovorit. nakraju krajeva cim udjem s njim znam unaprijed da cu mu kupit nesto, bar sitnicu, neki autic za 2€. Kad necu da mu se kupi nista, onda koristimo ulice iz kojih se ne vidi taj ducan pa ni ne ulazimo

ali kad god idemo onda je to nesto sta je on unaprijed odabrao iz kataloga.... (zadnjih godinu dana iskljucivo legici, ili recimo dodatna oprema za vatrogasce - sirena/zmigavci na baterije, neki poljoprivredni prikljucak za traktore....). Ja prakticiram dan dva prije bacit oko sta ima u ducanu pa ga malo "usmjerit"...

Usput imam pitanje jeli to moje "usmjeravanje" smatrate bezobraznim u smislu treba djetetu dozvolit da potpuno sam izabire igracke, ili mislite da je dobro (naravno, narast ce pa ionako necu moc tako dovijeka)?

Sada stedimo za jednu malo bolju zeljeznicu na baterije.... to je tatina ideja... valjda ima i on neostvarene zelje iz mladosti.... cekat cemo jos barem do bozica... ipak to kosta jedno 200injak eurica.... nije radi para nego da mali jos malo naraste da se zna s tim igrat a da ne razbije...
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 11:51   #10
Quote:
Winona1 kaže:
Iako sam na putu da Lego zamrzim jer mi je partner najveci sakupljac u drzavi....
Ak imate viska, meni jos stane njih puno u dnevni boravak i podrum i garazu...

Salu na stranu: To je dobro, legici su prilicno skupe igracke. Ja i brat jos imamo svoje, sad se mali igra s njima kad je kod bake i iako su "prastare" (nema tako modernih djelova kao sada) njemu dobro dodje promjena.... onda su mo opet ove doma interesantne..

Sada je doma u fazi slaganja tornjeva.... sve kockice iskoristit u napravit toranj od poda do plafona.... to traje danima, pa se srusi, pa moramo krpat.... naravno moramo stat i na stol da montiramo gornje katove.....

I meni je zabavno....
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 13:36   #11
Lego kad sam bila mala nije ih bilo lako nabaviti, narocito uz mog malog bratica koji je uvijek smatrao da je svrha lego-kockice da ju se baci u wc i povuce vodu

ja sam voljela Barbie (za gledat), plisane zivotinje, kockice, bojice (sve moguce), plastelin, glinu (to se mama igrala samnom), puzzle, memory-karte-mikado-domino (to su bili super provodi s mamom i tatom), role, hula-hop, lopta, reketi... i knjige i stripove tako sam imala uvijek sta zaradit u drustvu ili sama.
mislim da je ok da se klinci danas familijariziraju s tehnologijom koja je sve vise prisutna, ali mislim da je bezveze da roditelji zanemare cinjenicu da odrastanje ukljucuje i ucenje o medjuljudskim odnosima koji se uce kroz igru (s drugim jedinkama iste vrste ). osim toga, igranje s djetetom zblizava, zasto bi neki roditelj vise zelio da mu se djete zblizi s PCjem nego s njim?
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 16:05   #12
Quote:
Ak imate viska, meni jos stane njih puno u dnevni boravak i podrum i garazu...
to se ti salis ne to su ti sve nekir ariteti stari 20 godina i tako nisam sigurna da ce dati i vlastitom djetetu da se s tim igra dok je jos skroz malo.

Quote:
Sada stedimo za jednu malo bolju zeljeznicu na baterije.... to je tatina ideja... valjda ima i on neostvarene zelje iz mladosti.... cekat cemo jos barem do bozica... ipak to kosta jedno 200injak eurica.... nije radi para nego da mali jos malo naraste da se zna s tim igrat a da ne razbije...
ovo ti je super ideja

Da znas da ce se s tim rado igrati sljedecih 30 godina. Moj ima jos uvijek svoju zeljeznicu, skupa smo ljepili u podrumu travu...kamencice...to stoji uvijek na stolu. A garant ce se i muz rado s tim igrati.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 16:08   #13
kad smo kod Lega, kaze meni muz da je razocaran novim modelima, da nisu vise tako kreativni tj. da ih je prelako sloziti te da su prije modeli bili radjeni sa vise sitnih dijelova i da je trebao dan dva da se sloze neke serije.

Ja se u to nis ne kuzim. Vjerujem mu.

Quote:
zblizava, zasto bi neki roditelj vise zelio da mu se djete zblizi s PCjem nego s njim?
dobro pitanje. Mozda roditelj to ne zeli. Ali pribjegava liniji manjeg otpora. U nedostaku vremena.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 23:32   #14
Quote:
Winona1 kaže:
kad smo kod Lega, kaze meni muz da je razocaran novim modelima, da nisu vise tako kreativni tj. da ih je prelako sloziti te da su prije modeli bili radjeni sa vise sitnih dijelova i da je trebao dan dva da se sloze neke serije.
Ne bi rekla. Odi malo u ducan il na www.lego.com pa vidi sta sve danas ima....

Ak kupis one za 14.99 slazes sat vremena, one za 29.99 vec malo duze, a za slozit one od 249.99€ bogami moras uzet i koji dan godisnjeg... a ima dakako i jos skupljih...
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 23:41   #15
Quote:
Winona1 kaže:
...i tako nisam sigurna da ce dati i vlastitom djetetu da se s tim igra dok je jos skroz malo...
Naravno, jer legici su ionako igracke za djecu od 2-3 godine nadalje. Ima danas Lego i za bebe, ali to nije ono sta mi uglavnom podrazumjevamo pod pojmom "legici". To su igracke za bebe sa markom Lego, a ne "legici".
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 23:44   #16
Quote:
Winona1 kaže:
ovo ti je super ideja

Da znas da ce se s tim rado igrati sljedecih 30 godina....
Ak je tako mozda umjesto zeljeznice kupim ipak novi set Zeptera. Pa neka mi se decki s tim igraju. Onak, zaozbac.
AgentScully is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 11:48   #17
Quote:
AgentScully kaže:
Ne bi rekla. Odi malo u ducan il na www.lego.com pa vidi sta sve danas ima....

Ak kupis one za 14.99 slazes sat vremena, one za 29.99 vec malo duze, a za slozit one od 249.99€ bogami moras uzet i koji dan godisnjeg... a ima dakako i jos skupljih...

znam muz si nedavno kupio neko cudo za 120 €. Ovi roboti cije cijene pises ga nisu nikad zanimali.

Nisam mjerodavna suditi o kvaliteti Lega sad i rpije 20 godina ali vjerujem sudu nekoga koji je fanatican u tim stvarima.

Inace mi smo ti na Lego odjelu svaki tjedan ( ovo bez zajebancije ) + ljeto Legoland tad da nekad u polu sali polu istini kazem da mi lego ide vec na nos van

Da linija Duplo je za bebe.

Daj ne budi partibrejker...zeljeznica je igracka lonci su za mamu dok se decki igraju
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 11:55   #18
zeljeznica imas krasnih i od Lega

Sto sam mislila pod cinjenicom da je danas sve jednostavnije jer cijelo drustvo je tako orjentirano da sve mora ici brzo i lako ?

Prije je piratski brod imao oko 950 dijelova za sastaviti danas slican brod ima oko 400 dijelova. Oni s vecim brojem dijelova su stari modeli ponovo uvedeni u prodaju bas za ludjake poput ovog kojeg imam doma
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 15:05   #19
i kod mene je slicno kao i kod AgentScully, samo tome dodajte jos igracke za 2 djevojcice moj stan i ne lici na stan , osjecam se kao da zivim u prodavnici igracaka.

odlucila sam da im do bozica ne kupujem nista vise. sve im je zanimljivo dva-tri dana a onda se uhvate mog posudja i sl.
povremeno sakrijem neke igracke na tavan, tako da zaborave na njih (ponekad i ne primjete da ih nema) kada ih ponovo donesem u stan oci im sjaje kao da su dobili nove
eska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 15:33   #20
Moji su dečkići 5 i sad su u fazi Lego robota (Bionic?) i Lego autića, onih malo večih...s tim se mogu igrati po cijele dane. Inače, zanima ih sve što se lako da sa(ra)stavljati - bilo mišljeno kao takvo ili ne. Na računalu im za sada uspjevam eliminirati sve osim Sunčice i CD-a Priče iz davnina...igrice još nisu u điru. To je što se tiče igara unutar 4 zida, ali im je najdraže biti vani, ganjati jedan drugoga, loptu ili bicikl!

Curka (7) je više misaoni tip: raznorazne glavolomke, čita knjige, crta, organizira dečkiće, drži im nastavu...a vani isto k'o i oni + neizbježne role!
__________________
I still do care!
Sanjar61 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.