Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2014., 15:41   #161
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Nisam imao pojma da tako stvari stoje kod MR, da je snimka neprecizna ako se snimi cijela kralježnica. Naime, vidio sam na onim siteovima za popuste da se nekoliko privatnih klinika reklamira na način da daju popust kod snimanja kralježnice. Onda kažu ovako:
- "Snimanje jednog dijela kralježnice (vratni, središnji ili lumbalni) 800 kn umjesto 1600 kn"
- "Snimanje cijele kralježnice samo 2400 kn umjesto 4800 kn". Odlična prilika!

Znači te klinike u biti prodaju muda za bubrege. Ljudi koji imaju bolove u leđima otiđu tamo na snimanje jer oni velikodušno daju popust, a ustvari snimka na kraju ispadne neprecizna.
Tony ovo nije točno..to sto se snima cijela kralj definitivno ne znači da je snimka ne precizna. Točno se zna kako se treba snimati, i sta se na kraju mora imati na snimkama, a to najviše ovisi o ing koji snima i aparatu na kojem snima.
Prije bi rekao da su nabili cijene da mogu dati popust..moze se normalno naci mr privatno za ispod 1000kn bez ikakvog popusta.
DadCav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 00:07   #162
zna li netko gdje se u slavoniji može privatno obaviti mr kukova i koja je cijena'?

'
__________________
slika
soul2soul75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 08:36   #163
bok, jel mi moze netko rec kaj je to stara degenerativna skleroticna masa na sakrumu oko 2 cm? dokt mi je samo rekla da je to staro. jel to moze biti od nekog udarca ili infekcija ili infekxcija stara?
bluefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 17:03   #164
Zna li netko cijenu mr prsnog koša/torakalne kralježnice u poliklinici sunce?
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 07:41   #165
upit

pozdrav ljudi, dajte da vas pitam, imao sam uputnicu od neurologa za Mr mozga sa kontrastom zbog odredjenih sumnji, Mr odradjen u Neuronu (3t) ali bez kontrasta, smetnje i dalje prisutne. da li radiolog sam za vrijeme snimanja procjenjuje da li ce dati kontrast ili bi trebao postupit onako kako pise na uputnici? hvala.
kresito is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 10:52   #166
Specijalist radiolog sam određuje i jedini ima pravo odrediti hoće li se davati kontrast.
Davanje kontrasta može imati svoje nuspojave i daje se samo kada postoji osnovana sumnja, odnosno kada neku uočenu promjenu treba dodatno razjasniti.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 17:09   #167
Pozdrav

Može li mi netko ovdje reći da li je istina da netko sa zubnim implantatima ne može na magnetnu rezonancu glave? Pošto je to metal, ne znam negdje sam čula da se s tim uopće ne može na MR, a na netu negdje piše da se može, a negdje da ne može, pa sam sad zbunjena

Jel zna netko sa sigurnošću?
fleur defendue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:02   #168
Quote:
fleur defendue kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Može li mi netko ovdje reći da li je istina da netko sa zubnim implantatima ne može na magnetnu rezonancu glave? Pošto je to metal, ne znam negdje sam čula da se s tim uopće ne može na MR, a na netu negdje piše da se može, a negdje da ne može, pa sam sad zbunjena

Jel zna netko sa sigurnošću?
Sve ovisi kakav je materijal implantata, a da li možete ići na MR ili ne će vam najbolje reći radiolog tamo gdje želite ići raditi.
U principu se može napraviti, ali u svakom slučaju će se vidjeti smetnje signala na donjem dijelu glave u blizini implantata koje mogu a ne moraju utjecati na kasniju analizu i nalaz.
Znači može se napraviti ali ovisi o ustanovi i radiologu gdje biste radili pregled.
DadCav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 23:46   #169
Moze li mi tko okvirno i laicki reci sto ocekivati od ovog nalaza? Naime danas sam bio u Medikolu na Mr i Mra mozga zbog boli u lijevom oku. Pregled je trajao 30 minuta ali nisam dobio kontrast. Nalaz je bio gotov za sat vremena. Ne znam ga procitati, tj mogu nagadjati samo o rezultatima. Treba mi jednostavno objasnjenje jer moram cekati termin za neurologa a malcice sam znatizeljan i uplasen...
sbgetz32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 11:30   #170
Quote:
DadCav kaže: Pogledaj post
Sve ovisi kakav je materijal implantata, a da li možete ići na MR ili ne će vam najbolje reći radiolog tamo gdje želite ići raditi.
U principu se može napraviti, ali u svakom slučaju će se vidjeti smetnje signala na donjem dijelu glave u blizini implantata koje mogu a ne moraju utjecati na kasniju analizu i nalaz.
Znači može se napraviti ali ovisi o ustanovi i radiologu gdje biste radili pregled.
Dentalni implantati se izrađuju od titana visoke čistoće bez primjese magnetskih materijala.Ako je magnetska svojstva metala problem,onda implantati od titana nisu kontraindikacija na smetnje za vrijeme snimanja sa uređajem za MR.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 09:10   #171
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Dentalni implantati se izrađuju od titana visoke čistoće bez primjese magnetskih materijala.Ako je magnetska svojstva metala problem,onda implantati od titana nisu kontraindikacija na smetnje za vrijeme snimanja sa uređajem za MR.
Slažem se, no u implantate se ne razumijem...ako su se davno radili (tipa prije 15 god, isto su od titana?
No svejedno će se vidjeti manje smetnje, ali neće utjecati na pretragu i nalaz
DadCav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 14:21   #172
Smile MR na uputnicu

Dobar dan,
da li kojim slučajem netko ima informaciju gdje se u javnoj bolnici na uputnicu najmanje čeka na MR?Thanks unaprijed
__________________
Mjesec je izronio poput meduze mokre od zlata
spiderfrommars is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 14:30   #173
Quote:
spiderfrommars kaže: Pogledaj post
Dobar dan,
da li kojim slučajem netko ima informaciju gdje se u javnoj bolnici na uputnicu najmanje čeka na MR?Thanks unaprijed
Sve ti ovisi koji dio tijela je u pitanju..
Pogledaj na stranici HZZO-a listu cekanja, tamo ti sve pise
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 15:41   #174
Dobar dan,
bila bi jako zahvalna kada bi mi netko mogao protumaciti nalaz MR koljena.
Privatno sam isla napraviti snimak, ali u poliklinici nije bilo ortopeda ili kirurga kod kojeg bi napravila i pregled i eventualno dobila objasnjenje snimke.

Koljeno sam ozljedila u prometnoj nesreci sa skuterom prije 5 tjedana, sivan je misic ispod i koljeno je bilo posve otvoreno, casica koljena vani..Nakon nesrece radjen je Rentgen i rekli su mi da nije nista slomljeno, zasili su me na hitnoj i poslali kuci.

Kako i nakon 5 tjedana mene koljeno boli( ne samo rana) i ne mogu ga saviti vise od 90 posto, samoinicijativno sam napravila MR.

Kad bi mi netko mogao objasniti sto znaci nalaz, bila bi vise nego zahvalna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Novartis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 22:34   #175
Ola! Imam pitanjce, ako se neko susretao sa time....narucena sam na MR hipofize iduci mjesec, dobila sam upitnik da popunim, potpisem i dostavim na taj dan. Izmedju ostalog tu su i pitanja o tetovazam...osim tetovaze na nozi koja sadrzi i crvenu boju, prstu - imam i jednu na vratu iza (ta nije u boji), postoji li mogucnost da me odbiju ili da dobijem opekline (laicki mi objasnjeno, kao i za crvenu boju) s time da je ta stara cca 6 god.!? Postoji li neka zastita i da li uopce smeta?
naaraspiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 22:51   #176
Quote:
naaraspiru kaže: Pogledaj post
Ola! Imam pitanjce, ako se neko susretao sa time....narucena sam na MR hipofize iduci mjesec, dobila sam upitnik da popunim, potpisem i dostavim na taj dan. Izmedju ostalog tu su i pitanja o tetovazam...osim tetovaze na nozi koja sadrzi i crvenu boju, prstu - imam i jednu na vratu iza (ta nije u boji), postoji li mogucnost da me odbiju ili da dobijem opekline (laicki mi objasnjeno, kao i za crvenu boju) s time da je ta stara cca 6 god.!? Postoji li neka zastita i da li uopce smeta?
Samo napisi gdje ih imas. Ja imam tetovaze i nisu smetale svih 4 puta sta sam bila na MR
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 23:22   #177
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Samo napisi gdje ih imas. Ja imam tetovaze i nisu smetale svih 4 puta sta sam bila na MR
Hvala mnogo! Napisala sam vec...samo me bilo strah da me ne bi vratili radi ove na vratu, jedino me tjesilo sto nije svjeza
naaraspiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 23:31   #178
Quote:
naaraspiru kaže: Pogledaj post
Hvala mnogo! Napisala sam vec...samo me bilo strah da me ne bi vratili radi ove na vratu, jedino me tjesilo sto nije svjeza
Sumnjam da ce biti problem. Vidjet ces sto ce ti reci. Eventualno ce ti napomenuti da javis ako te krene jako peci tetovaza.
Ako se dobro sjecam prvi put me je malo peckalo, ma vise kao toplina kad sam radila MR no slijedeca 3 puta nisam nista osjetila. Samo se nemoj bojat, sve ce biti ok
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 23:40   #179
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Sumnjam da ce biti problem. Vidjet ces sto ce ti reci. Eventualno ce ti napomenuti da javis ako te krene jako peci tetovaza.
Ako se dobro sjecam prvi put me je malo peckalo, ma vise kao toplina kad sam radila MR no slijedeca 3 puta nisam nista osjetila. Samo se nemoj bojat, sve ce biti ok
Jos jednom hvala! Ljudi klaustrofobicni, a mene brine da necu unistiti tetovazu Najgore kada pitas ljude iz okoline pa ti pocnu pametovati, a niko iskustva nema...zato je ova tema odlicna
naaraspiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 00:31   #180
Mene nisu pitali za tetovazu ali je nisam osjetila.
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.