Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2008., 11:19   #21
nije protuzakonito biti supružnik s dvije adrese...
ne trebaš mijenjati sve dokumente ako mijenjaš prebivalište.... s vremenom će trebati neke promijeniti ali ne sve...
-kec- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 13:12   #22
Quote:
melikrk kaže: Pogledaj post
Ne razumijem kako moze banka tako nesto uvjetovati, moj dragi i ja također živimo u izvanbračnoj zajednici i imali smo totalno različite adrese kad smo uzimali stambeni kredit, također sam sudužnik po tom kreditu i nitko nam nije tako nesto uvjetovao... Mjenjaj banku, to ti je najpametnije....

Ako mjenjas prebivaliste onda moras mjenjati i sve dokumente....
zbog toga ako se kredit prestane plaćati (a i ti npr ne plaćaš) i kada banka želi prodati nekretninu. Onda ti kao izvanbračna žena možeš staviti prigovor da je to vaša izvanbračna stečevina te da niste živjeli na istim adresama i da nisi znala da kuća ide u ovrhu.

E onda dolazi do sranja jer su trebali tražiti tvoju suglasnost u 1/2 nekretnine da kuća ide na ovrhu. E ako se ti ne suglasiš onda opet sranje jer tko će kupiti pola stana.

Kužiš?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 16:13   #23
Prijava boravišta

Pozdrav,

Zaposlio sam se u Zagrebu te bih trebao prijaviti boravište. Našao sam razne upute za prijavu boravišta pa mi sad nije jasno što mi je sve potrebno. Je li dovoljno kao dokaz donijeti ovjeren ugovor o najmu ili mora samnom doći i stanodavac sa vlasničkim listom?
I još jedno pitanje vezano za ovjeravanje ugovora. Mogu li ugovor ovjeriti sam kod javnog bilježnika ili moraju biti prisutne sve strane koje su potpisale ugovor? Konkretno, radi se o meni, cimeru i stanodavcu.

Hvala.
ivanvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 18:24   #24
Moras sa sobom imati svoju osobnu, obrazac za promjenu prebivalista/boravista, osobnu vlasnika stana i njezinu kopiju koju ce oni tamo zadrzati, dokaz o vlasnistvu stana (vlasnicki list ili kupoprodajni ugovor) i vlasnika stana. ako vlasnik stana ne moze s tobom, onda moras donjeti njegovu izjavu da trenutno boravis u njegovom prostoru - ovjerenu kod javnog biljeznika (pretpostavljam da ovdje moze posluziti i ovjereni ugovor)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 18:30   #25
ima sve na mup.hr
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 20:39   #26
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Moras sa sobom imati svoju osobnu, obrazac za promjenu prebivalista/boravista, osobnu vlasnika stana i njezinu kopiju koju ce oni tamo zadrzati, dokaz o vlasnistvu stana (vlasnicki list ili kupoprodajni ugovor) i vlasnika stana. ako vlasnik stana ne moze s tobom, onda moras donjeti njegovu izjavu da trenutno boravis u njegovom prostoru - ovjerenu kod javnog biljeznika (pretpostavljam da ovdje moze posluziti i ovjereni ugovor)
Na stranici MUP-a pise da se kao dokaz moze priloziti ovjerena kopija ugovora o najmu. Zasto bih onda trebao voditi i najmodavca ili njegovu osobnu? Mislim da je ugovor dovoljan.
ivanvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 22:46   #27
Quote:
ivanvz kaže: Pogledaj post
Na stranici MUP-a pise da se kao dokaz moze priloziti ovjerena kopija ugovora o najmu. Zasto bih onda trebao voditi i najmodavca ili njegovu osobnu? Mislim da je ugovor dovoljan.
pa napisala sam ti da ako vlasnik stana ne moze s tobom, da onda moze i njegova ovjerena izjava ili ugovor o najmu... ako vlasnik ide s tobom, onda ti ovjerene izjave ne trebaju

na stranicama mupa recimo ne pise da treba kopija osobne vlasnika stana, mene su zbog toga vratili i trazili da idem kopirat osobnu pa da se onda vratim
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 00:09   #28
Ok, hvala na informacijama.
ivanvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 20:23   #29
Pomjena prebivalista, student

Za mjesec dana se selim, sam, bez staraca ( duga prica, sve sam sredjujem, bez njih)

i sad imam jednu dilemu, ja sam mislio da samo odem u mup, predam potrebne papire i odjavim prebivaliste, odem u rijeku i tamo nadjem stan kao podstanar, i zamolim vlasnika da me prijavi, promjena osobne, putovnice se podrazumijeva, takodjer promjena doktora. eh sad, pricao sam sa bratom koji se vec selio jednom i valjda ima kolko tolko iskustva, i on mi je rekao da za pocetak ( dok ne kupim svoj stan) prvo u rijeci prijavim boraviste, a prebivaliste da mi ostane u kutini, kod doktora samo trebam odnest karton kako bi se prebacio.

nije mi nista konkretno rekao kakvih je problema imao , nego klasicno ono " buraz daj me poslusaj, prosao sam to "


stvar je u tome sto u sadasnjem stanu zivi jos moj otac, ali sa sadasnjim stanom i njime ne zelim nista imat, prvenstveni razlog promjene prebivalista jest da dobijem studentsku subvenciju od drzave, te da si prebacim doktora, te osim toga zelim da mi papiri i sve ( od faxa do dokumenata) dolazi na adresu u rijeci, a ne starome doma na vrata pa da on to podere.

posto mi je ovo prvi put da tako nest radim, ne bi se htio zeznut sto se tog tice pa bi zamolio par korisnih savjeta i koga poslusat, te jel ovo sto moj brat zeli uopce moguce..?
Syzygy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 20:30   #30
moguce je i jedno i drugo. studenti obicno mijenjaju boraviste, no ako ti zelis promijeniti prebivaliste naravno da mozes.

na stranicama mup-a ces naci sve sto ti je potrebno.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 22:28   #31
bio vec tamo i sve procitao, pogledao prijasnje topice, ali ono sto me zanima jel ima kakvih negativnih strana ako idem na mijenjanje boravista, a ne prebivalista..?
Syzygy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 23:42   #32
objektivno ne... po tvom subjektivnom dojmu mozda i ima, ne znam ja sta bi tebi bilo negativno
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 00:09   #33
a ok, hvala ipak
Syzygy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 15:34   #34
prijava boravista u istoj županiji

imam prijavljeno prebivalište u jednom gradu vec 20 godina. sad bi ja prijavila privremeno boraviste u drugom gradu ali u istoj županiji na adresu stana koji glasi na moju majku. što mi je sve potrebno za to te da li moram plaćati porez ili bilo šta drugo pošto je vlasnik stana moja majka? na koliko mjeseci mogu prijaviti boravište?
kestencic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 15:45   #35
Dokumenti koji ti trebaju za prijavu boravista se nalaze na ovoj adresi: http://www.mup.hr/main.aspx?id=43#5

S tobom u MUP mora ici vlasnik stana s vlasnickim listom ili kupoprodajnim ugovorom ili moras imati potvrdu od vlasnika ovjerenu kod javnog biljeznika. Mene su trazili i kopiju osobne vlasnika stana, iako to nije bilo nigdje napisano.

Sto se poreza tice, nije mi bas jasno na sto mislis.... eventualno ako je prirez drugaciji tamo gdje ces prijaviti boraviste to moze utjecati na visinu place, ali sto se nekretnina tice, tebe porez ne zahvaca nikakav.

Prijava boravista vrijedi najduze godinu dana.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 11:54   #36
Promjena prebivalista i prva nekretnina

Poštovani,

Naime, imam sljedeci problem, mozda mi netko moze pomoci.

Vlasnik sam prve nekretnine (stana) u Rijeci skoro 4 godine.
Za tu sam nekretninu dijelom bio oslobodjen poreza.

E,sada, promjenom posla (Zg) primoran sam promjeniti prebivalište.
Naime vec tu nisam siguran da li mogu promjeniti na ''uobicajeno boraviste''.

Uglavnom,kako novi sef kaze, trebam plaćati porez/prirez Zagrebu.

Izgleda, da u tom slučaju ću morati platiti preostali porez na nekretninu?

Ima li načina da se to izbjegne?
yozotrinity is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 12:20   #37
Promjeni samo boraviste (to bi za novi posao trebalo biti dovoljno) i pricekaj da istekne jos jedna godina. Nakon 5 godina mozes bez brige raditi sto god hoces
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 12:49   #38
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Promjeni samo boraviste (to bi za novi posao trebalo biti dovoljno) i pricekaj da istekne jos jedna godina. Nakon 5 godina mozes bez brige raditi sto god hoces
Aha, znaci prijava boravista je dovoljna da bi mogao placati sve poreze u Zg?

Hvala.
yozotrinity is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2008., 18:07   #39
Ja sam i dalje prijavljen na roditeljskoj adresi u drugom gradu, ali imam boraviste u mjestu gdje sada radim. Ne moras promijeniti prebivaliste. Mom kolegi koji nije prijavio ni boraviste cak uplacuju prireze u mjestu u kojem je prijavljen.
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 20:14   #40
promjena prebivalista

trebam iz splita u zagreb prebacit prebivaliste, u zg je mama vlasnica stana
(trenutno sam i radim u zg)
jel netko bio nedavno u slicnoj situaciji da mi kaze sto trebam napravit,koje papire trebam

*kaze teta u petrinjskoj skocis dole odjavis se i donesi mi papir odjava, covjece
taj skokic je 700 km, a potpuno sam siguran da ce me vratit po drugi put
jer nisam sve donio, pa evo da pitam ode, mozda tko zna
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.