Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2015., 15:44   #6081
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
Crkva kao institucija treba da ima tj ima pravo da da svoje misljenje na neke teme koje se ticu naroda,nacije,zivota i politike naravno i drzave, kao sto to ima katolicka crkva u celom svetu,kao sto to pravo imaju i islamske verske zajednice itd. znaci Crkva ima prava da da svoje misljenje o svemu ako vidi potrebu za tim,a pogotovu ako je otvoreno ugrozena i od drzave i od dela naroda kao sto je to slucaj u CG.

Sekularne drzave nisu komunisticke drzave i nijedna od njih ne ugrozava prava verskih zajednica a pogotovu ne vecinske i postuje misljenje i stav crkve ali kao sekularna drzava to misljenje i stav crkve nije obavezujuce i nece ga usvojiti ako sama vlada ne deli to misljenje.
Tako da sekularnost jedne drzave i vlade i nemesanja crkve i verskih vodja zavisi iskljucivo od same vlade i drzave a ne od crkve i verskih poglavara.

Mitropolija CG Primorska je najpostovanija institucija u CG, zasto je to tako, pa ocigledno zato sto se sam narod ne slaze sa Milovom politikom stvaranja novih crkva i novih naroda,bezuspesni pokusaji su propali,iako se batrgaju ovi iz "cpc",nema nista od njih.
A stavljanje crkve tj Mitropolije pod direktnu kontrolu drzave i da izbor mitropolita potvrdjuje predsednik vlade CG,da otmu svu imovinu SPC i proteraju istu je ravno fasizmu,jer diktatura je vec odavno potvrdjena u CG
evo ga jos jedan koji nije stanovnik/drzavljanin crne gore iz brada-kokarda juniora o nekakvoj 'najpostovanijoj instituciji' u cg

bold i uvecano:

posebno ovo - iz citiranog posta - '..Tako da sekularnost jedne drzave i vlade i nemesanja crkve i verskih vodja zavisi iskljucivo od same vlade i drzave a ne od crkve i verskih poglavara...'

dakle drzava 'kriva' sto neki prefigani ali 'postovani' popovi pale narod....
serafim is offline  
Old 03.09.2015., 19:04   #6082
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
Tako da sekularnost jedne drzave i vlade i nemesanja crkve i verskih vodja zavisi iskljucivo od same vlade i drzave a ne od crkve i verskih poglavara.
Uprvo tako. Ovisi od doslijednosti Vlade i Skupstine Crne Gore u odobrenju zakonodavstva vlastite zemlje, u pridrzavanju vlastitog zakonodavstva, u neizbjeznom kaznjavanju svakog slucaja nespostovanja zakonodavstva od strane pravnih i fizickih osoba, u ignoriranju svake vrste ravnog ili skrivenog pritiska od strane bivseg "starijeg brata" i td.
Svako drugacije tumacenje tog termina vodi bilo u kaos ili u ISIL
Ako netko zeli napraviti ISIL od CG, onda bi sigurno trebao sprijeciti svaki pokusaj Drvave da bude VLAST u vlastitoj zemlji, i onda bi sigurno trebao promovirati koncept "univerzalne iskljucivosti i prirodnog univerzalnog imuniteta" strane vjerske zajednice sa sjedistem u prijestonici jedne susjedne zemlje i njezinih klerika.
PS Stvarno ne znam zasto rabim kondicional, jer ti i tvoji istomislenici radite sve ovo gore spomenuto svaki dan nonstop (ti na internetu, oni u stvarnosti)
Ivan Grozny is offline  
Old 03.09.2015., 19:06   #6083
Quote:
serafim kaže: Pogledaj post
opet 'vrludanje' svojstveno bradatom 'specificnom mentalitetu'

zaista se ne mora biti 'atomski fizicar' da se vidi taj mentalitet - dakle da li je primjer lajavog mentaliteta ovo sto ste napisali za znatan broj stanovnika crne - citat iz vaseg posta - '...Postavlja se logično pitanje dobrovoljnog udruženja građana, slobodnih umetnika i okultista sedmog stepena poznatijeg pod imenom CPC. Šta će oni onda da rade? Hoče li se ili neće ta organizacija duševno izazvanih početi mešati u politiku više nego što to sada radi? - zavrsen citat

dakle kao sto se vidi - provjerite jos jednom svoj post - nijeste pomenuli 'okultiste sedmog stepena' i 'dusevno izazvane' u srp. prav. crkvi...

dakle zaboravite to pametovanje - jasno ...

isto tako, dva ne-crnogorska drzavljanina u svojim postovima 'diskutuju' i govore sve najgore o dijelu stanovnistva crne gore koje nije po njihovom 'ukusu'...

(mada se zaista mora priznati da bi trebalo cak 'pod hitno' 'obrijati na suvo' kokarda-bradate juniore i seniore po crnoj gori - sto jes' jes' ....
Opet hrpa gluposti, besmislica i paušalnih ocena. Očigledno je da te je najviše pogodilo to što sam CPC nazvao svojim pravim imenom. Reakcija je pak posledica kućnog vaspitanja i nivoa inteligencije.

Da se razumemo ja ne mislim ništa bolje ni o SPC-u i to je ono što te nervira čim pišeš ovakve nepovezane postove. Posebno ne mislim o Risti Sotoni koji je još 2003 na Đinđićevoj sahrani pokazao ko je i šta je. Sa druge strane nisi odgovorio na pitanje da li se ovaj zakon donosi kako bi se u politiku umesto SPC-a mešao CPC!

Ovaj podforum ionako nije mesto gde se raspravlja o Crnoj Gori o njenoj politici, ekonomiji, budućnosti već mesto gde se u 75-80% slučajeva sere po Srbima. Shodno tome je sasvim logično da ljudi iz Srbije reaguju tj postuju ovde!
VrangeL_1917 is offline  
Old 03.09.2015., 22:19   #6084
[QUOTE]
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Opet hrpa gluposti, besmislica i paušalnih ocena. Očigledno je da te je najviše pogodilo to što sam CPC nazvao svojim pravim imenom. Reakcija je pak posledica kućnog vaspitanja i nivoa inteligencije.
postajete dosadni i jasno se vidi licemjerje;
naime, napisali ste da se opet ponovi - citat - '...'...Postavlja se logično pitanje dobrovoljnog udruženja građana, slobodnih umetnika i okultista sedmog stepena poznatijeg pod imenom CPC. Šta će oni onda da rade? Hoče li se ili neće ta organizacija duševno izazvanih početi mešati u politiku više nego što to sada radi?'... - zavrsen citat...

i posle ovakve 'besjede' govorite o 'kucnom vaspitanju' i 'nivou intelegencije' - morate priznati da ste licemjer ....

Quote:
Da se razumemo ja ne mislim ništa bolje ni o SPC-u i to je ono što te nervira čim pišeš ovakve nepovezane postove. Posebno ne mislim o Risti Sotoni koji je još 2003 na Đinđićevoj sahrani pokazao ko je i šta je. Sa druge strane nisi odgovorio na pitanje da li se ovaj zakon donosi kako bi se u politiku umesto SPC-a mešao CPC!
sada malo 'gimnastike' zar ne - u postu gdje ste onako 'vaspitano' 'opalili' po toj crng. prav. crkvi nijeste pomenuli da isto mislite i o sr. prav. crkvi u crnoj gori - i to se moze vidjeti...

Quote:
Ovaj podforum ionako nije mesto gde se raspravlja o Crnoj Gori o njenoj politici, ekonomiji, budućnosti već mesto gde se u 75-80% slučajeva sere po Srbima. Shodno tome je sasvim logično da ljudi iz Srbije reaguju tj postuju ovde!
dakle, ako kakve budaletine 'seru po srbima' i srbiji onda se vi sa vasim postovima onako 'seratorski' revansirate i onako 'vaspitano' i 'ineligentno' nazivate vjernike crng, prav. crkve 'dusevnim bolesnicima', zar ne ....

ako neko/vecina na ovoj diskusiji kaki po kokarda-juniorima, seniorima i postovaocima bradatih cetnickih kokosara to je, 'narafski' sasvim razumljivo...

ta bradata cetnicka bagra i njihova 'ideologija' nista drugo ni ne zasluzuje i sa tim se vecina slobodarskog stanovnistva crne gore slaze :klap: .

isto tako ako srps, prav. crkva u crnoj gori jasno ne osudjuje tu bradatu cetnicku bagru jasno je da nemaju mnogo 'navijaca' u crnoj gori...

ako vas to boli i ako vi izjednacavate sve srbe sa bradatim cetnickim sljamom to je vas problem, zar ne...
serafim is offline  
Old 04.09.2015., 01:25   #6085
Quote:
serafim kaže: Pogledaj post
evo ga jos jedan koji nije stanovnik/drzavljanin crne gore iz brada-kokarda juniora o nekakvoj 'najpostovanijoj instituciji' u cg

bold i uvecano:

posebno ovo - iz citiranog posta - '..Tako da sekularnost jedne drzave i vlade i nemesanja crkve i verskih vodja zavisi iskljucivo od same vlade i drzave a ne od crkve i verskih poglavara...'

dakle drzava 'kriva' sto neki prefigani ali 'postovani' popovi pale narod....
kakve kvalifikacije strasno

Inace da, ako vlast neke drzave dozvoli da im politiku ureduje crkva ili utice na politiku onda ta drzava nije sekularna, jer kao sto rekoh da bi se crkva mesala u bilo sta i to uspesno,onda je dobila za to podrsku vlasti, inace ovako crkva moze iskazati svoje misljenje za svaku temu u drzavi,ali to ne znaci da ce je vlast poslusati i podrzati.

A drzava ako pokusa da ugrozava verske zajednice,uskracuje im prava i zabranjuje slobodu govora onda ta drzava nije demokratska vec obicna diktatura.
LukaKili is offline  
Old 04.09.2015., 10:43   #6086
[QUOTE=serafim;55373210]
Quote:

postajete dosadni i jasno se vidi licemjerje;
naime, napisali ste da se opet ponovi - citat - '...'...Postavlja se logično pitanje dobrovoljnog udruženja građana, slobodnih umetnika i okultista sedmog stepena poznatijeg pod imenom CPC. Šta će oni onda da rade? Hoče li se ili neće ta organizacija duševno izazvanih početi mešati u politiku više nego što to sada radi?'... - zavrsen citat...

i posle ovakve 'besjede' govorite o 'kucnom vaspitanju' i 'nivou intelegencije' - morate priznati da ste licemjer ....



sada malo 'gimnastike' zar ne - u postu gdje ste onako 'vaspitano' 'opalili' po toj crng. prav. crkvi nijeste pomenuli da isto mislite i o sr. prav. crkvi u crnoj gori - i to se moze vidjeti...



dakle, ako kakve budaletine 'seru po srbima' i srbiji onda se vi sa vasim postovima onako 'seratorski' revansirate i onako 'vaspitano' i 'ineligentno' nazivate vjernike crng, prav. crkve 'dusevnim bolesnicima', zar ne ....

ako neko/vecina na ovoj diskusiji kaki po kokarda-juniorima, seniorima i postovaocima bradatih cetnickih kokosara to je, 'narafski' sasvim razumljivo...

ta bradata cetnicka bagra i njihova 'ideologija' nista drugo ni ne zasluzuje i sa tim se vecina slobodarskog stanovnistva crne gore slaze :klap: .

isto tako ako srps, prav. crkva u crnoj gori jasno ne osudjuje tu bradatu cetnicku bagru jasno je da nemaju mnogo 'navijaca' u crnoj gori...

ako vas to boli i ako vi izjednacavate sve srbe sa bradatim cetnickim sljamom to je vas problem, zar ne...
Kao što rekoh iznervirao si se što sam stvari nazvao pravim imenom. Nema potrebe da se nerviraš već da upregneš sive ćelije kako bi to shvatio. Biće ti lakše i manje ćeš da lupetaš ovde po forumu.

Da ti opet pojasnim jer ti izgleda sporo dolazi do mozga. Ja sam odgovorio Ivanu Groznom koji ovde već mesecima ako ne i godinama u svakom postu samo i isključivo sere po Srbima. Zašto si se ti osetio prozvanim kada sam napisao ono o CPC mi nije jasno. Posebno kada sam ti napisao da nemam bolje mišjenje ni o SPC. Bradonje jedni bradonje drugi, prodaju maglu i petljaju se u politiku. na sve to ti skačeš ko da ti je neko podpalio vatru pod guzicom.

Smiri se, opusti se i dođi sebi ako nemaš kome!

I još nešto da ti objasnim. nije ovo srednji vek pa da neko ne sme da kaže šta misli o određenoj verskoj organizaciji. Moje mišljenje o toj crkvi kao i verskim organizacijama je moja lična stvar i definitivno je posledica vaspitanja i intelekta jer bi se ja osećao veoma nevaspitanim i glupim kada bi mislio drugačije. Problem je u tome što ja nisam niti jednom ništa rekao za braću Crnogorce dok si ti odmah krenuo u primitivnu generalizaciju tipa "lajavi srbijanski mentalitet"! Kad se odrekneš takvih seljačkih priča onda možemo da razgovaramo normalno.
VrangeL_1917 is offline  
Old 04.09.2015., 14:50   #6087
[QUOTE][QUOTE=VrangeL_1917;55376116]
Quote:
serafim kaže: Pogledaj post

Kao što rekoh iznervirao si se što sam stvari nazvao pravim imenom. Nema potrebe da se nerviraš već da upregneš sive ćelije kako bi to shvatio. Biće ti lakše i manje ćeš da lupetaš ovde po forumu.

Da ti opet pojasnim jer ti izgleda sporo dolazi do mozga. Ja sam odgovorio Ivanu Groznom koji ovde već mesecima ako ne i godinama u svakom postu samo i isključivo sere po Srbima. Zašto si se ti osetio prozvanim kada sam napisao ono o CPC mi nije jasno. Posebno kada sam ti napisao da nemam bolje mišjenje ni o SPC. Bradonje jedni bradonje drugi, prodaju maglu i petljaju se u politiku. na sve to ti skačeš ko da ti je neko podpalio vatru pod guzicom.
jos malo 'vrludanja', zar ne...

nema tu niti niti kskvog 'nerviranja' samo ukazivanja na vase licemjerje;

naime - to lako je vidjeti i u ovom dijelu ovog vaseg posta;

bold i uvecano:

dakle, vas je razlog da nazivate pripadnike crnogorske pravoslavne crkve 'dusevnim bolesnicima' to sto neki diskutant na ovoj temi o crnoj gori kako vi kazete '...u svakom postu samo i isključivo sere po Srbima...'

da se opet citira sto ste napisali o pripadnicima crnogorske pravoslavne crkve:

- citat - '.... .Postavlja se logično pitanje dobrovoljnog udruženja građana, slobodnih umetnika i okultista sedmog stepena poznatijeg pod imenom CPC. Šta će oni onda da rade? Hoče li se ili neće ta organizacija duševno izazvanih početi mešati u politiku više nego što to sada radi?' - zavrsen citat...

dakle vas razlo da nazivate pripadnike crnogorske prav. crkve je to sto neki diskutant ' u svakom postu samo i isključivo sere po Srbima...' ...

isto tako u postu gdje ste nazvali pripadnike crng . prav. crkve 'dusevnim bolesnicima' nijeste kazali da imate isto misljenje o pripadnicima srpske prav. crkve u crnoj gori i to se moze vidjeti...

ipak ste licemjer na istom nivou/razini kao i ovaj diskutant sto - kako vi kazete - 'samo sere po srbima' na ovoj temi o crnoj gori...

da/ako npr isti diskutant 'grozni' na temi o npr. africi bude - kako vi kazete - 'srao samo po srbima' vi budete 'branili' srbe tako sto nazovete mnogo afrikanaca 'dusevnim bolesnicima' ....

sto se bradonja tice - opet se pretvarate i pokusavate muljati

'bradati' znaci nazadna i zlocinacka cetnicka kokosarska 'ideologija' a ne to sto popovi nose bradu - bradata-cetnicka 'ideologija' zaista nema 'navijaca' u crn. prav. crkvi za razliku od srp. prav. crkve i to je jedan od razloga sto srp. prav. crkva nije popularna medju slobodarskim crnogorcima i crnogorkama....

Quote:
Smiri se, opusti se i dođi sebi ako nemaš kome!

I još nešto da ti objasnim. nije ovo srednji vek pa da neko ne sme da kaže šta misli o određenoj verskoj organizaciji. Moje mišljenje o toj crkvi kao i verskim organizacijama je moja lična stvar i definitivno je posledica vaspitanja i intelekta jer bi se ja osećao veoma nevaspitanim i glupim kada bi mislio drugačije. Problem je u tome što ja nisam niti jednom ništa rekao za braću Crnogorce dok si ti odmah krenuo u primitivnu generalizaciju tipa "lajavi srbijanski mentalitet"! Kad se odrekneš takvih seljačkih priča onda možemo da razgovaramo normalno.
boldovi: opet vi

jasno je da su vasa 'misljenja' vasa 'stvar' i 'pravo' itd ali ako pominjite 'vaspitanje' tu ste na 'klizavom' terenu:

naime, nazivate mnogo crnogoracai crnogorki 'dusevnim bolesnicima' a razlog tome je sto nekakav diskutant 'samo sere po srbima' ...

nazivate pripadnike crnogorske pravoslavne crkve 'dusevnim bolesnicima' a kazete - citat iz ovog vaseg citiranog posta - '...nisam niti jednom ništa rekao za braću Crnogorce...' ...

ne samo da ste licemjer nego ste i lazov - ili je po tom lajavom mentalitetu 'dusevni bolesnik' kompliment....
serafim is offline  
Old 04.09.2015., 15:43   #6088
Quote:
VrangeL_1917 kaže: Pogledaj post
Zašto si se ti osetio prozvanim kada sam napisao ono o CPC mi nije jasno. Posebno kada sam ti napisao da nemam bolje mišjenje ni o SPC. Bradonje jedni bradonje drugi, prodaju maglu i petljaju se u politiku.
To ti je isto što i reći da nema razlike između pravoslavnog svećenika i pjevača ZZ Topa.

Ima razlike. Ma što mislili o SPC, ona je autocefalna crkva i dio je Istočno-Pravoslavne Crkve. CPC to nije, ona je isto ono što se pokušalo stvoriti i ovdje pod imenom Hrvatska pravoslavna crkva. Čak još bezvrednije jer je na čelu HPC bio stvarni pravoslavni episkop, a ne netko tko se samo obukao u njegovo odijelo.
ridli81 is offline  
Old 04.09.2015., 16:23   #6089
Quote:
ridli81 kaže: Pogledaj post
To ti je isto što i reći da nema razlike između pravoslavnog svećenika i pjevača ZZ Topa.

Billy Gibbons nije osvetio niti jedan top, kojim su cetnici rokali po opkoljenom Dubrovniku, niti nije pozivao "sici na Neretvu" i "na Srpsko more"
Billy Gibbins nije blagoslivljao niti Radovana Karadziza, niti Ratka Mladiza, niti Arkana.
Billy Ginbons nije nazivao vlastiti narod "kominternovskom kopiladi".
i sl.
Naravno da ima razlike izmedju njih
Ivan Grozny is offline  
Old 04.09.2015., 20:16   #6090
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post

Billy Gibbons nije osvetio niti jedan top, kojim su cetnici rokali po opkoljenom Dubrovniku, niti nije pozivao "sici na Neretvu" i "na Srpsko more"
Billy Gibbins nije blagoslivljao niti Radovana Karadziza, niti Ratka Mladiza, niti Arkana.
Billy Ginbons nije nazivao vlastiti narod "kominternovskom kopiladi".
i sl.
Naravno da ima razlike izmedju njih
:klap::klap::klap:
Sjajan izraz;to"kominternovska kopilad".Problem je sto nas se dosta time oseca pogodjenim....Ja bas i ne
__________________
Cili është roli i shtetit të thellë ballkanik në projektin NWO?
union grozni is offline  
Old 05.09.2015., 00:57   #6091
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post

Billy Gibbons nije osvetio niti jedan top, kojim su cetnici rokali po opkoljenom Dubrovniku, niti nije pozivao "sici na Neretvu" i "na Srpsko more"
Billy Gibbins nije blagoslivljao niti Radovana Karadziza, niti Ratka Mladiza, niti Arkana.
Billy Ginbons nije nazivao vlastiti narod "kominternovskom kopiladi".
i sl.
Naravno da ima razlike izmedju njih
Mislis ovako?
https://youtu.be/3aPS-RAu0VU?t=2m51s
i ovako?
https://youtu.be/3aPS-RAu0VU?t=3m56s
LukaKili is offline  
Old 05.09.2015., 01:04   #6092
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post

Billy Gibbons nije osvetio niti jedan top, kojim su cetnici rokali po opkoljenom Dubrovniku, niti nije pozivao "sici na Neretvu" i "na Srpsko more"
Billy Gibbins nije blagoslivljao niti Radovana Karadziza, niti Ratka Mladiza, niti Arkana.
Billy Ginbons nije nazivao vlastiti narod "kominternovskom kopiladi".
i sl.
Naravno da ima razlike izmedju njih
Gle, to je kao kad Srbi kažu za nas da nam je čitava Crkva "bolesna" zbog toga što je bilo svećenika i fratara u ustašama. Moraš shvatiti da ja uopće ne govorim ni o kakvoj obrani SPC, niti ju napadam. Samo kažem da je to pomjesna autocefalna crkva koja je legitimni dio Istočno-Pravoslavne Crkve kao vjerske organizacije koja postoji od 1054. godine, a skupa je sa Katoličkom Crkvom naslijednik Apostolske Crkve. Tko je koga "blagosiljao" znamo svi vrlo dobro, ali isto tako znamo da se ne može blagosloviti zločin i ubojstvo. Tu je problem u krivoj percepciji, gdje zločinac sebe doživljava žrtvom i pravednikom i to je posebna tema. Molitvama Kristu i Gospi, kojima se oboje molimo, ne može se blagosloviti ubica u ubojstvu, nego samo onaj tko se ponaša kao i Krist.
ridli81 is offline  
Old 05.09.2015., 08:45   #6093
Quote:
ridli81 kaže: Pogledaj post
Samo kažem da je to pomjesna autocefalna crkva koja je legitimni dio Istočno-Pravoslavne Crkve kao vjerske organizacije koja postoji od 1054. godine, a skupa je sa Katoličkom Crkvom naslijednik Apostolske Crkve.
1. SPC jest autokefalna pravoslavna crkva priznata od strane svih autokefalnih pravoslavnih crkava.
2. Sve do 1918-1920. CPC je bila autokefalna pravoslavna crkva priznata od strane svih autokefalnih pravoslavnih crkava. Onu ociglednu cinjenicu popovi Crkve Srbije ne samo pokusaju negirati, nego vec i "ispraviti" http://portalanalitika.me/clanak/118...efalnih-crkava
3. U listopadu 1918. srpska vojska skoro bez ijednog ispaljenog metka zauzela je podrucje Crne Gore, koje je vec bilo napusteno os strane vojnih snaga raspale Austro-Ugarske pa proglasili onu akciju "oslobodjenjem".
4. Krajem studenog 1918.saka renegada poznata kao "Velika Narodna Skupština Srpskog Naroda u Crnoj Gori" proglasila je ukidanje drzavnosti i ulazak u sastav Srbije.
5. 16.12.1918. odrzana je tzv "Izvanredna sjednica Svetog Sinoda Pravoslavne Crkve Crne Gore" kojoj je prisustvovalo samo tri od sedam clanova Sv.Sinoda (+tajnik koji nije imaopravo glasa) i koja je "odlucila" uci u sastav "Sv. Srpsko-Pravoslavne crkve u novoj drzavi Srba, Hrvata i Slovenaca".
6. U svibnju 1919. Druga konferencija pravoslavnih episkopa u Beogradu odlucio je ujediniti pravoslavne crkve na podrucju Kraljevine SHS u Srpsku pravoslavnu crkvu.
7. Nakon toga sto je Vlada Kraljevine SHS isplatila Vaseljenskom patrijarhu milijun i pet stotina tisuca zlatnih franaka Sv.Sinog Vaseljenske patrijarsije priznao je "...proglaseno ujedinjenje autokefalnih crkava Srpske, Crnogorske i Karlovacke, kao i dviju dalmatinskih eparhija"
8. U lipnju 1920. regent Aleksandar potpisao je odluku kojom je konacno proglaseno stvaranje SPC
Quote:
Ujedinjenje svih pravoslavnih crkvenih oblasti u Kraljevstvu Srba, Hrvata i Slovenaca, a naime: Arhiepiskopije beogradske i Mitropolije Srbije, Arhiepiksopije Karlovačke i Mitropolije srpske sa dalmatinskim episkopijama dalamtinsko-istrijskom i bokokotorskom, Arhiepiskopije Cetinjske i Mitropolije Crne Gore, Brda i Primorja, Mitropolija Skopske, Raško-prizrenske, Veleško-debarske, Pelagonijske, Prespansko-ohridske, Strumičke, jednoga dela Mitropolije Vodenske, Episkopije Poleanske, Mitropolija Bosne i Hercegovine-Dabro-bosanske,Hercegovačko-zahumske, Zvorničko-tuzlanske, Banjalučko-Bihaćske, – u jednu Avtokefalnu Ujedinjenu srpsku pravoslavnu crkvu Kraljevstva Srba, Hrvata i Slovenaca
Da je Hitler bio opterecen vjerskim pitanjima, sto mislis koliko bi dugo trajao proces stvaranja autokefalne Pravoslavne crkve Treceg Rajha na celu recimo s hitlerovim obozavateljem popom Velemirovicem, u ciji bi sastav usle sve pravoslavne crkve s podrucja okupirane Istocne Europe?
Sto mislis koliko bi dugo trajalo dobijanje odobrenja od strane Vaseljeske patrijarsije?
Na kraju evo vam kanonske priznate autokefalne Crkve des Dritten Reiches

Zadnje uređivanje Ivan Grozny : 05.09.2015. at 10:02.
Ivan Grozny is offline  
Old 05.09.2015., 12:55   #6094
Velika koncentracija lazi i izmisljotina skupljenih sa ultradesnicarskog portala Analitika koji sluzi samo za napade na Srbe i SPC

Inace Ruski patrijarh ne odlucuje ko ce biti autekefalna crkva i ruski patrijarh ne ubacuje crkve na liste autekefalnih vec to rade sve pomesne pravoslavne crkve na saboru,a dovoljno je da jedna kaze NE i onda tu nema nikakvog priznavanja.
Imamo gomilu primera stvaranja raskolnickih kvazi crkava kao sto su u Bugarskoj,Rusiji,Ukrajini,Hrvatskoj,pa nijedna od njih nije nikada priznata nigde,cak i Makedonska koja ima svoje vernike i koju priznaje i drzava nije autokefalna i nije priznata.

Budalastine iz 1918. sa kojima ispiraju mozak Dudukljani je sve sto oni znaju da kazu jer za jednog Duduka iz Montenegraa nastanak sveta pocinje 1918.
Sledbenici udbaske genetski modifikovane "cpc" su placeni vernici,ortodoksni mrzitelji svega srpskog, komunjarski udbaski agenti, rascinjeni i najureni popovi iz SPC skupljeni s koca i konopca, saka jada vernika, toliko ih je da je onaj kvazi mitropolit deda Mraz Miras dovukao neke svoje prijatelje Italijane katolike da ih venca u novoj crkvi koju su oni sagradili,toliko o tome.
LukaKili is offline  
Old 05.09.2015., 13:18   #6095
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
Velika koncentracija lazi i izmisljotina skupljenih sa ultradesnicarskog portala Analitika koji sluzi samo za napade na Srbe i SPC

Inace Ruski patrijarh ne odlucuje ko ce biti autekefalna crkva i ruski patrijarh ne ubacuje crkve na liste autekefalnih vec to rade sve pomesne pravoslavne crkve na saboru,a dovoljno je da jedna kaze NE i onda tu nema nikakvog priznavanja.
Imamo gomilu primera stvaranja raskolnickih kvazi crkava kao sto su u Bugarskoj,Rusiji,Ukrajini,Hrvatskoj,pa nijedna od njih nije nikada priznata nigde,cak i Makedonska koja ima svoje vernike i koju priznaje i drzava nije autokefalna i nije priznata.

Budalastine iz 1918. sa kojima ispiraju mozak Dudukljani je sve sto oni znaju da kazu jer za jednog Duduka iz Montenegraa nastanak sveta pocinje 1918.
Sledbenici udbaske genetski modifikovane "cpc" su placeni vernici,ortodoksni mrzitelji svega srpskog, komunjarski udbaski agenti, rascinjeni i najureni popovi iz SPC skupljeni s koca i konopca, saka jada vernika, toliko ih je da je onaj kvazi mitropolit deda Mraz Miras dovukao neke svoje prijatelje Italijane katolike da ih venca u novoj crkvi koju su oni sagradili,toliko o tome.
Sve sto sam naveo su lako provjerljive cinjenice iz crnogorske i srpske povijesti. Stvarno ne znam pri cemu je tu portal Analitika
Nisam pisao da ruski patriajrh odlucuje ili ne odlucuje o autokefalnosti drugih crkava, nego o tome da ga su srpski popovi pokusali natjerati da pronjeni povijesne autenticne dokumente RPC te izbrise iz njih podatke o priznanju autokefalnosti SPC od strane tadasnje Pravoslavne Crkvi Rusije.

Slabi si diskutant i nikakav propagandist i tvoja su pisanja velika steta idejama koje neuspjelo pokusavas zastupati. Dakle samo ti nastavi
Ti si odlicni primjer tipicnog maloobrazovanog pravoslavnog talibana s puno fanaticke vatre u ocima i subarom na glavi
Ivan Grozny is offline  
Old 05.09.2015., 13:35   #6096
To nisu nikakve cinjenice vec budalastine kojima se koriste Duduci iz "cpc" i njihovi udbaski stvoritelji i zastitnici preturanje po dukumanetima d abi nasli jednu rec ili jedan citat ili jedno slovo, pa ga onda izvrnu naopako,izvuku iz konteksta i predstave javnosti kao dokaz o svojim naopakim tumacenjima svega i svacega,sve u svemu sarlatanstvo,izmisljaju i propagiraju kvazi i pseudo istoriju to u Srbiji radi Jovan Deretic, on isto tako dokumentovano i sa dokazima izadje i kaze kako su Srbi sagradili piramide u Egiptu.

Inace nije postojala nikakva autekefalna crnogorska crkva, kao sto nije postojala ni autokefalna mitropolija karlovacka i sve ostale, to su smao delovi SPC koja je nasilno ukinuta,koju je ukinuo porobljivac ovih prostora,svi ti delovi SPC koji su posle delovali samostalno nisu nikakve autokefalne crkve vec samo delovi jedne SPC ukinute i koji su svo vreme radile na tome da se ponovo ujedine i obnovi Pecka patrijarsija, a mitropolit iz CG je nosio uvek titulu egzarh Peckog patrijarha ili cuvar trona Peckoga,to ne radi niakkav nezavisna autokefalna crkva koja pljuje po srpstvu i svemu sto je srpsko i koja se odvojila i koja je dobila autokefalnost svojom voljom i teznjom, vec je to deo srpske crkve koji je ostao prilikom ukidanja Pecke patrijarsije i koji je nastavio da deluje u duhu srpstva a ne nekakvog dudukljanstva i slicnih budalastina, tako da gospoda koja mesaju babe i zabe i nemaju pojma o cmeu pricaju nek malo bolje shvate poentu,a na prostacke uvrede ne zelim ni da odgovaram jer to nije moj nivo komunikacije.
LukaKili is offline  
Old 05.09.2015., 13:42   #6097
Quote:
LukaKili kaže: Pogledaj post
To nisu nikakve cinjenice vec budalastine kojima se koriste Duduci iz "cpc" i njihovi udbaski stvoritelji i zastitnici preturanje po dukumanetima d abi nasli jednu rec ili jedan citat ili jedno slovo, pa ga onda izvrnu naopako,izvuku iz konteksta i predstave javnosti kao dokaz o svojim naopakim tumacenjima svega i svacega,sve u svemu sarlatanstvo,izmisljaju i propagiraju kvazi i pseudo istoriju to u Srbiji radi Jovan Deretic, on isto tako dokumentovano i sa dokazima izadje i kaze kako su Srbi sagradili piramide u Egiptu.

Inace nije postojala nikakva autekefalna crnogorska crkva, kao sto nije postojala ni autokefalna mitropolija karlovacka i sve ostale, to su smao delovi SPC koja je nasilno ukinuta,koju je ukinuo porobljivac ovih prostora,svi ti delovi SPC koji su posle delovali samostalno nisu nikakve autokefalne crkve vec samo delovi jedne SPC ukinute i koji su svo vreme radile na tome da se ponovo ujedine i obnovi Pecka patrijarsija, a mitropolit iz CG je nosio uvek titulu egzarh Peckog patrijarha ili cuvar trona Peckoga,to ne radi niakkav nezavisna autokefalna crkva koja pljuje po srpstvu i svemu sto je srpsko i koja se odvojila i koja je dobila autokefalnost svojom voljom i teznjom, vec je to deo srpske crkve koji je ostao prilikom ukidanja Pecke patrijarsije i koji je nastavio da deluje u duhu srpstva a ne nekakvog dudukljanstva i slicnih budalastina, tako da gospoda koja mesaju abbe i zabe i nemaju pojma o cmeu pricaju nek malo bolje shvate poentu
Heheh
Kolega Vrangel me cesto optuzuje da "pljujem po Srbima", ali ovaj tvoj post je odlicni dokaz toga da ismijavam samo i iskljucivo polupismenjake i primitivce iz redova pravoslavnih talibanima
Da ponovim, samo ti nastavi, "istoricare"
Ivan Grozny is offline  
Old 05.09.2015., 14:08   #6098
Bravo ti ismejavas samog sebe,a pored toga imas i ogroman problem da li je to vezano sa tvojom mentalnom higijenom ili jednostavno nenormalnom mrznjom prema Srbima sto se oped vraca na ovo prvo, ja stvarno ne znam niti me zanima,ali na ortodoksne budalastine koje prezentiras ovde, ja cu odgovoriti u zavisnosti kako sma raspolozen toga dana,da li hocu ili necu,a tvoji konstantni odgovori na moje postove su vredjanje i nista drugo, jer ti i ne znas sta drugo da odgovoris u tome i jeste stvar
LukaKili is offline  
Old 07.09.2015., 10:14   #6099
Predstavnik crnogorskih Srba: NATO je pripremio nacrt Zakona o slobode vjeroispovijesti zbog doslijednog antinatovskog stava ekipe popa Rista
Nevjerojatni su
Ivan Grozny is offline  
Old 07.09.2015., 10:30   #6100
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
1. SPC jest autokefalna pravoslavna crkva priznata od strane svih autokefalnih pravoslavnih crkava.
2. Sve do 1918-1920. CPC je bila autokefalna pravoslavna crkva priznata od strane svih autokefalnih pravoslavnih crkava. Onu ociglednu cinjenicu popovi Crkve Srbije ne samo pokusaju negirati, nego vec i "ispraviti" http://portalanalitika.me/clanak/118...efalnih-crkava
To je meni sve poznato i ne trebaš meni objašnjavati zašto je dobro da postoji CPC jer sam ja za autocefalne crkve po svim republikama. Nije Crna Gora na Marsu i nema povijest od 5 tisuća godina i dvjesto vladara, pa da je treba posmatrat kao neku posebnu znanost i da mi trebaš nešto novo otkrivat što već ne znam.

Bila je Metropolija u CG autocefalna do 1918, isto kao što je i Metropolija u Srbiji bila autocefalna do 1918. od SPC u Austro-Ugarskoj. To što je ona bila autocefalna do 1918. ne znači da bilo tko 1998. može doći i proglasiti sebe crnogorskim metropolitom i osnovati "Crnogorsku pravoslavnu crkvu". Takve stvari su smiješne, takvu crkvu nitko u cijelom kršćanstvu ne priznaje za pomjesnu istočno-pravoslavnu crkvu i njezine vjernike za istočne pravoslavce, što oni i nisu. Dok vam se Amfilohije ne odcijepi od SPC, autocefalnu pravoslavnu crkvu nemate. Imate samo neovisnu NGO registriranu pod imenom "crkva" koju vode ljudi u kostimima.
ridli81 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:37.