Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2010., 20:35   #801
Quote:
marija36 kaže: Pogledaj post
gdje ste kupili te pločice i ako se smije znat po kojoj cijeni?

mi planiramo u kupnju čisto bijelih, porculanskih, sjajnih pločica koje bi stavili u dnevnu, kuhinju, hodnike, stepenice(imamo podno grijanje), treba nam 80m2

Molim pomoć-kuda da idemo po Zg gledati, pošto takve baš i nisu česte po trgovinama, uglavnom su svuda neke ne čisto bijele.

molim popis trgovina..hvala
sjajne, najblize bijelima sam kupio pred cca godinu dana u abc interijerima (a detaljno sam pregledao nekoliko feroterma, termocommerce, stipic, keraterm i jos nekoliko manjih trgovina).
xls is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 10:44   #802
hvala!
u termocommercu nema
našli u baumaxu, ali dimenzije 60x60
pogledat ćemo još po nekima koje ste naveli
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 11:11   #803
Mi smo bili u TC Varaždin. Pločice smo na kraju kupili kod Đurkina (ČK). 30x60. Talijanske.
pure silver is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 22:42   #804
Molim pomoć, već neko vrijeme tražim bijele pločice dimenzija cca 20*5, vani su poznate kako "metro" ali toga u lijepoj našoj izgleda nema, dakle ako netko ima ikakvu informaciju bila bih vrlo zahvalna! Pozdrav
lucinda7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 10:01   #805
valjda i fuge spadaju pod ovu temu
naime, imam neke užasne fuge koje se moče tj. upijaju vodu i promijene boju kad se smoče
sami smo kupovali fug masu i kupili smo prema boji, nisam birala ni firmu ni vrstu, nismo imali pojma o tome
majstor nije rekao ništa kad je vidio fug masu niti napomenuo išta prije no što smo išli birati
s tim fugama smo imali groznih problema, ispale su flekave pa su oni to vadili pa ponovno fugirali...uglavnom, možemo li išta napraviti s tim fugama i zašto su one sad takve?!
(a da nije farbanje jer mi muž mora doći malo k sebi od sizifovskog pothvata farbanja zdinih fuga u kupaonici )
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 18:22   #806
Gdje u Rijeci i okolici ima najbolji izbor pločica? Ne trazim nista fancy, nego dobar omjer cijene i kvalitete. Hvala.
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 10:01   #807
Pomoć, ukoliko na jednom dijelu zida dekor kamen neravni (nešto svijetlo smeđi tonovi) kuhinju planiram u maslinastoj boji nešto kao starinski izgled sa bakrenim ručkicama kako obojati zid na drugoj strani i koju boju (rusikalni ili starinski izgled) saviti pločice u kuhinji. Cijela prostorija odvojena šankom isto u kamenu. Pločica u visini elemenata bi trebalo cca 3 m2. Hvala puno puno na pomoći i idejama. Pozdrav.
martinčika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 11:05   #808
Pa pitaj na temi sa savjetima o uređenju...

https://www.forum.hr/showthread.php?t=442591&page=144
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 11:15   #809
Ima li kod nas i gdje za kupiti fuge koje svijetle u mraku?
Btw. jos cekam odgovor za ducane s plocicama na sirem rijeckom podrucju.....
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:14   #810
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
Ima li kod nas i gdje za kupiti fuge koje svijetle u mraku?
Btw. jos cekam odgovor za ducane s plocicama na sirem rijeckom podrucju.....
prvi put čujem za tako nešto, al gle ovo...(neću komentirati)

http://img208.imageshack.us/i/p2050173pz4.jpg/
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:30   #811
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
prvi put čujem za tako nešto, al gle ovo...(neću komentirati)

http://img208.imageshack.us/i/p2050173pz4.jpg/
Sto neces komentarisati, bas je super.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 13:49   #812
to ima u bauhausu izlozeno. onak tam na njihovoj izlozbenoj kupaoni sa jacuzzi kadom mi je fora izgledalo - al da bi to u zahod stavila
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 15:53   #813
Nisam mislila nista kicasto....to sto je trazim su fuge koje inace izgledaju kao i svake druge fuge, bijele ili u boji koju odabares, a u mraku svijetle (takodjer u boji koju odabares) i zapravo je idealno za kupaonu jer mozes po noci ic piskit bez da palis svjetlo. Za druge prostore mi je to bezveze, eventualno za neku fturisticku kuhinju
Evo, nesto ovako (ali ima i puno ljepsih radova, ovo sam prvo nasla):


MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 22:34   #814
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
Nisam mislila nista kicasto....to sto je trazim su fuge koje inace izgledaju kao i svake druge fuge, bijele ili u boji koju odabares, a u mraku svijetle (takodjer u boji koju odabares) i zapravo je idealno za kupaonu jer mozes po noci ic piskit bez da palis svjetlo. Za druge prostore mi je to bezveze, eventualno za neku fturisticku kuhinju
Evo, nesto ovako (ali ima i puno ljepsih radova, ovo sam prvo nasla):
i jesi li našla ?
ako jesi aj nabaci koju sliku
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 10:40   #815
Molim vas lijepo ,ako je netko vidio jednobojnu borduru narandžastu ili teracota širine oko6-8 cm u zagrebu da mi napiše jer sam već luda pod traženja .Uz pločice koje sam izabrala skompletirane su narandžaste bordure ali1,5 cm ali ja bih htjela šire a nemogu ih nigdje naći...
kika777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 11:37   #816
.

Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
Nisam mislila nista kicasto....to sto je trazim su fuge koje inace izgledaju kao i svake druge fuge, bijele ili u boji koju odabares, a u mraku svijetle (takodjer u boji koju odabares) i zapravo je idealno za kupaonu jer mozes po noci ic piskit bez da palis svjetlo. Za druge prostore mi je to bezveze, eventualno za neku fturisticku kuhinju
Fuge koje svijetle u mraku...
Ima ih za kupiti , tj. ima dodatak ( flourescent ) koji se dodaje u masu za fugiranje.
Također postoje raznobojni lističi koji se dodaju masi pa dobijete srebrnu, zlatnu ili u nekoj drugoj boji fugu koja se ljeska na svjetlu.
Mislim da su " Technokkola " i " Mapei " kao proizvođači ljepila i fug masa , naj dalje otišli po tom pitanju.
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 12:30   #817
Quote:
kika777 kaže: Pogledaj post
Molim vas lijepo ,ako je netko vidio jednobojnu borduru narandžastu ili teracota širine oko6-8 cm u zagrebu da mi napiše jer sam već luda pod traženja .Uz pločice koje sam izabrala skompletirane su narandžaste bordure ali1,5 cm ali ja bih htjela šire a nemogu ih nigdje naći...

Nisam vidjela takvu borduru, ali ti savjetujem da si lijepo skuhaš kavu, sjedneš za telefon i nazoveš nekoliko dućane s pločicama i pitaš imaju li to što ti treba (Termocommerce, Kio, Tim Novak, Termosan, Žufika, Bauhaus, Baumax, ABC interieri...). Mnogi imaju i mailove, pa im se možeš i tako javiti. Onda uzmi svoju pločicu, otiđi tamo gdje su ti rekli da imaju, vidiš slažu li se nijansom i strukturom i uzmi što ti najbolje odgovara. Ja bih to tako riješila
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 14:42   #818
Cool

Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Nisam vidjela takvu borduru, ali ti savjetujem da si lijepo skuhaš kavu, sjedneš za telefon i nazoveš nekoliko dućane s pločicama i pitaš imaju li to što ti treba (Termocommerce, Kio, Tim Novak, Termosan, Žufika, Bauhaus, Baumax, ABC interieri...). Mnogi imaju i mailove, pa im se možeš i tako javiti. Onda uzmi svoju pločicu, otiđi tamo gdje su ti rekli da imaju, vidiš slažu li se nijansom i strukturom i uzmi što ti najbolje odgovara. Ja bih to tako riješila
Mom savjetu se nemoj smijat...ili ajde možeš
Dakle, ako ne možeš naći borduru željene širine, nađi pločicu te boje i dužine, i nek ju majstor reže i od nje radi borduru.
Meni je već bio pun kufer al baš svega u vezi kupovanja za kuću, i kad smo ustanovili da mi za vešeraj fali bordura, moj majstor je predložio da uz postojeće narančaste pločice i šarene bordure kombiniramo bijelu pločicu tako da je ispalo izvrsno :daklem, šarena bordura, pa bijela (odrezana od bijele pločice), pa šarena...bordure se bolje ističu...ja prezadovoljna...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 15:35   #819
Zaranin savjet se i meni mota po glavi ali ne znam (možda zna g. Keramičar) kako bi to izgledalo ako se umjesto bordure stavi dio pločice s obzirom da se radi o zidu između gornjih i donjih kuhinjskih elemenata i stalno je izloženo pogledu...Možda ipak neće biti ružno?!...
kika777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 17:24   #820
Quote:
kika777 kaže: Pogledaj post
Zaranin savjet se i meni mota po glavi ali ne znam (možda zna g. Keramičar) kako bi to izgledalo ako se umjesto bordure stavi dio pločice s obzirom da se radi o zidu između gornjih i donjih kuhinjskih elemenata i stalno je izloženo pogledu...Možda ipak neće biti ružno?!...
Ja se ne bih usudila na tako uocljivo mjesto stavljati self made borduru ...naime, odrezane plocice nemaju finish kao sto je slucaj kod bordura.
Jedino sto mi pada na pamet je da mozda kupis mozaik plocice u zeljenoj boji te da ih stavis umjesto bordure ili mozda mozes (ako su bordure full jednostavne) nalijepiti jednu do druge u zeljenoj sirini...
nitta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.