Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2013., 14:34   #5841
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Ponavljam si ovo stalno u glavi pa si mislim.....a da li je moguća kombinacija da se znači na pumpi odspoji faza sa Logamatica i jednostavno na to mjestu spoji faza sa peći . jel to ima smisla i da li je to električki ispravno ?
S tom kombinacijom bi vam samo peć palila pumpu, logmatic ne bi imao nikakvu kontrolu nad pumpom, isto kao da direktno spojite pumpu na kotao. Ako pogledate šemu logmatica vidjet će te da preklapanje ide isključivo preko faze.

Uronski termostat je namjenjen da bude uronjen u vruću vodu, nije mi palo na pamet gurat uronski termostat na mjesto sonde. Evo baš ću probat kod sebe na Boschovom 2000B kotlu da li stane sonda od uronskog u onaj utor.

A šta trenutno kontrolira pumpu koja vodi prema bojleru? Valjda na bojleru imate neki termostat koji mjeri temperaturu sanitarne vode ? o kakvom se bojleru radi, kombiniranom na struju i centralno ili? Pumpa prema bojleru sanitarne vode ne bi trebala bezveze raditi ako je postignuta temperatura sanitarne vode...

Pumpa prema bojleru treba raditi samo ako je temperatura kotla npr. iznad 60 stupnjeva i kad postavljena temperatura sanitarne vode nije dostignuta. Znači oba ta uvjeta moraju biti zadovoljena da pumpa prema bojleru radi, u svim drugim kombinacijama ta pumpa mora biti ugašena.
skyman is offline  
Old 30.11.2013., 14:59   #5842
Problem sa postizanjem temperature

Pozdrav svima.
Imam problem sa postizanjem temperature u kući ( cca. 100m2 )
imam preradjenu Centrometalovu peć se gasi na 75C a bojler na 45C
Snaga plamenika je na P2 ( 20KW) - max. je 35KW
Imam u sustavu 13 radijatora- večinom su postavljeni termostatski ventili, sobni termostat je spojen sa kotlom.
Nikako ovih dana nemogu postići višu temperaturu u kući od 19C.
Izolacija je relativno dobra.
Radijatori koji su zadnji u sustavu su samo topli u gornjem dijelu...
Peć radi bez prestanka dva dana ali poboljšanja nema.
spehi7 is offline  
Old 30.11.2013., 17:09   #5843
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
Uronski termostat je namjenjen da bude uronjen u vruću vodu, nije mi palo na pamet gurat uronski termostat na mjesto sonde. Evo baš ću probat kod sebe na Boschovom 2000B kotlu da li stane sonda od uronskog u onaj utor.

A šta trenutno kontrolira pumpu koja vodi prema bojleru? Valjda na bojleru imate neki termostat koji mjeri temperaturu sanitarne vode ? o kakvom se bojleru radi, kombiniranom na struju i centralno ili? Pumpa prema bojleru sanitarne vode ne bi trebala bezveze raditi ako je postignuta temperatura sanitarne vode...

Pumpa prema bojleru treba raditi samo ako je temperatura kotla npr. iznad 60 stupnjeva i kad postavljena temperatura sanitarne vode nije dostignuta. Znači oba ta uvjeta moraju biti zadovoljena da pumpa prema bojleru radi, u svim drugim kombinacijama ta pumpa mora biti ugašena.
Ok, što se tiče sheme spajanja.

Kod mog kotla ispod hauba se dolazi do jednog utora u sam kotao, gdje več stoji jedna gotovo identična sonda (ili kapilar kako vidim da to zovu) kao što je ova recimo kod uronskog termostata sa :
http://www.zepoh.hr/stranice/ponuda_...ermometri.html

U tom utoru ima mjesta da ja ubacim tu sondu ako bih uzimao taj uronski termostat. Nadam se da bi to bila OK ideja ?

Zagrijavanje tople vode je isto preko Buderus regulacije i ovoga kotla. Kako sam u shemi za Buderus označio , tamo se vidi kako je pak spojena ta pumpa za toplu vodu. Ista priča kao i sa pumpom grijanja, isto bi trebala raditi samo kada je u kotlu iznad 60 C, sada to isto nije slučaj. Ta pumpa radi tako da se isključuje kada dostigne zadanu temp u spremniku, ali se uključuje kada je zadan tajmer. Zato bi i to trebalo spriječiti da se ta pumpa isto ne može upaliti, bez obzira na tajmer, tj. tek kada u kotlu je preko 60 C.

Zato sam mislio da obje pumpe spojim na taj isti uronski termostat, jel to u redu ?
dxer is offline  
Old 30.11.2013., 19:23   #5844
Quote:
spehi7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Imam problem sa postizanjem temperature u kući ( cca. 100m2 )
imam preradjenu Centrometalovu peć se gasi na 75C a bojler na 45C
Snaga plamenika je na P2 ( 20KW) - max. je 35KW
Imam u sustavu 13 radijatora- večinom su postavljeni termostatski ventili, sobni termostat je spojen sa kotlom.
Nikako ovih dana nemogu postići višu temperaturu u kući od 19C.
Izolacija je relativno dobra.
Radijatori koji su zadnji u sustavu su samo topli u gornjem dijelu...
Peć radi bez prestanka dva dana ali poboljšanja nema.
Vjerojatno ti je ili slaba cirkulacija ili sustav nije dobro dimenzioniran! Da li ti kotao dostigne temperaturu 75 stupnjeva ?
Kako ide ostatak instalacije poslije kotla,opiši ga malo ili poslikaj!
bmwmilos is offline  
Old 30.11.2013., 20:00   #5845
Quote:
spehi7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Imam problem sa postizanjem temperature u kući ( cca. 100m2 )
imam preradjenu Centrometalovu peć se gasi na 75C a bojler na 45C
Snaga plamenika je na P2 ( 20KW) - max. je 35KW
Imam u sustavu 13 radijatora- večinom su postavljeni termostatski ventili, sobni termostat je spojen sa kotlom.
Nikako ovih dana nemogu postići višu temperaturu u kući od 19C.
Izolacija je relativno dobra.
Radijatori koji su zadnji u sustavu su samo topli u gornjem dijelu...
Peć radi bez prestanka dva dana ali poboljšanja nema.
Za početak, balansirati sistem. O tome je dosta pisano a ja sam od svega odabrao ono što mi je bilo najjednostavnije. Ivek je to lijepo objasnio i meni je ispalo dobro.
dankobo is offline  
Old 30.11.2013., 20:20   #5846
RE:

Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ti je ili slaba cirkulacija ili sustav nije dobro dimenzioniran! Da li ti kotao dostigne temperaturu 75 stupnjeva ?
Kako ide ostatak instalacije poslije kotla,opiši ga malo ili poslikaj!
Da... Postigne kotao temperaturu tj. postigao je kada je bila postignuta zadana temperatura u kući.
Poslije kotla sve cijevi su izolirane i rasporedjene na način da su samo izvodi po gornjem katu,( cijevi idu po podrumu ).
Zraka u radijatorima nema, grijanje je bilo efikasnije kad se grijalo na lož ulje ( prošle sezone )...
spehi7 is offline  
Old 30.11.2013., 21:52   #5847
Quote:
spehi7 kaže: Pogledaj post
Da... Postigne kotao temperaturu tj. postigao je kada je bila postignuta zadana temperatura u kući.
Nije mi baš ovo jasno! Prije kažeš da ne možeš postići temperaturu u kući,sad kažeš da je kotao dostignuo temperaturu kad je u kući postignuta zadana temperatura ??????
bmwmilos is offline  
Old 30.11.2013., 22:25   #5848
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Nije mi baš ovo jasno! Prije kažeš da ne možeš postići temperaturu u kući,sad kažeš da je kotao dostignuo temperaturu kad je u kući postignuta zadana temperatura ??????
Da, kada je vani bilo +10C a ne -3C ...
spehi7 is offline  
Old 30.11.2013., 22:31   #5849
PelTec problemi

Zdravo svima!

Evo poslije gotovo mjesec dana javljaju se i prvi problemi sa PelTecom (PelTec 24kW lambda). Danas se zaustavio sa greškom "nestanak plamena u radu". Probao ga pokrenuti, ide kroz S1,..,S3, onda SP1 pokazuje da ima plamena ali u peći ni p od plamena . Probam ponovo (poslije procedure zaustavljanja), opet isto, status SP1 a plamena nema, no sada se upali i radi neko vrijeme na puno D6, kad padne na D0 nestane plamen ali peć još uvijek misli, da ga ima in pokušava opet dizati snagu na D1,D2,...D6 - no plamena nema Zovem ovlaštenog servisera, kaže vidi, da nije rupa od fotoćelije začepljena, ali nije. Što mi se čini neobičnim su vrijednosti fotoćelije (mada se ne sjećam točno kakve su bile prije) ali mi se čini, da su bile puno veće. Sada pokazuje bez plamena 450k a sa plamenom (ili ako je izvadim) 0k. Jeli to u redu? Kakve su vrijednosti kod vas ?

Veselo, subota naveče, vani oko nule, peć ne radi, ...
pik66 is offline  
Old 30.11.2013., 22:36   #5850
Quote:
spehi7 kaže: Pogledaj post
Da, kada je vani bilo +10C a ne -3C ...
Pa tako reci,znači kad je vani niska temperatura niti kotao ne može postići temperaturu 75 niti ti se kuća zagrije na željenu temperaturu ?
bmwmilos is offline  
Old 30.11.2013., 22:39   #5851
Quote:
spehi7 kaže: Pogledaj post
Zraka u radijatorima nema, grijanje je bilo efikasnije kad se grijalo na lož ulje ( prošle sezone )...
Koliko kW je imao plamenik na ložu ?

Jesi probao dignut snagu pelet gorača ?

Koja je to Centrometalova peć,da li su unutra turbolatori,je li plamenik podešen da dobro sagorijeva,da li dimnjak ima odgovarajući podtlak ?
bmwmilos is offline  
Old 30.11.2013., 22:42   #5852
[QUOTE=pik66;47824348]Zdravo svima!

Evo poslije gotovo mjesec dana javljaju se i prvi problemi sa PelTecom (PelTec 24kW lambda). Danas se zaustavio sa greškom "nestanak plamena u radu". Probao ga pokrenuti, ide kroz S1,..,S3, onda SP1 pokazuje da ima plamena ali u peći ni p od plamena . Probam ponovo (poslije procedure zaustavljanja), opet isto, status SP1 a plamena nema, no sada se upali i radi neko vrijeme na puno D6, kad padne na D0 nestane plamen ali peć još uvijek misli, da ga ima in pokušava opet dizati snagu na D1,D2,...D6 - no plamena nema Zovem ovlaštenog servisera, kaže vidi, da nije rupa od fotoćelije začepljena, ali nije. Što mi se čini neobičnim su vrijednosti fotoćelije (mada se ne sjećam točno kakve su bile prije) ali mi se čini, da su bile puno veće. Sada pokazuje bez plamena 450k a sa plamenom (ili ako je izvadim) 0k. Jeli to u redu? Kakve su vrijednosti kod vas ?

Jel ti čista (prozirna) plastika fotoćelije? Probaj očistiti sve komplet, provjeri polaritet napajnja
Peletko is offline  
Old 30.11.2013., 22:46   #5853
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Koliko kW je imao plamenik na ložu ?

Jesi probao dignut snagu pelet gorača ?

Koja je to Centrometalova peć,da li su unutra turbolatori,je li plamenik podešen da dobro sagorijeva,da li dimnjak ima odgovarajući podtlak ?
Prigušnice, termostatski ventili, hvatač nečistoće?
Peletko is offline  
Old 30.11.2013., 22:52   #5854
Quote:
Peletko kaže: Pogledaj post
Prigušnice, termostatski ventili, hvatač nečistoće?
I to,ali u tom slučaju bi kotao morao postići temperaturu bez problema. Koliko sam ja shvatio njemu ni kotao ne može postići 75 kad je vani hladno ( -3 ).
bmwmilos is offline  
Old 30.11.2013., 22:55   #5855
Quote:
pik66 kaže: Pogledaj post
Zdravo svima!

Evo poslije gotovo mjesec dana javljaju se i prvi problemi sa PelTecom (PelTec 24kW lambda). Danas se zaustavio sa greškom "nestanak plamena u radu". Probao ga pokrenuti, ide kroz S1,..,S3, onda SP1 pokazuje da ima plamena ali u peći ni p od plamena . Probam ponovo (poslije procedure zaustavljanja), opet isto, status SP1 a plamena nema, no sada se upali i radi neko vrijeme na puno D6, kad padne na D0 nestane plamen ali peć još uvijek misli, da ga ima in pokušava opet dizati snagu na D1,D2,...D6 - no plamena nema Zovem ovlaštenog servisera, kaže vidi, da nije rupa od fotoćelije začepljena, ali nije. Što mi se čini neobičnim su vrijednosti fotoćelije (mada se ne sjećam točno kakve su bile prije) ali mi se čini, da su bile puno veće. Sada pokazuje bez plamena 450k a sa plamenom (ili ako je izvadim) 0k. Jeli to u redu? Kakve su vrijednosti kod vas ?

Veselo, subota naveče, vani oko nule, peć ne radi, ...
I meni se tak znao zaustavit s E19 - Nestanak plamena u radu, tocnije 4 puta do sad. Zadnji puta danas ujutro.
Jesi probao na crni okrugli prekidač zagasit peć pa upalit. Možda se peć zblesirala.
Koje pelete koristiš? Jesi dobro očistio ložište?
Meni trenutno na PelTec 48kW na D2, ubacuje pelete i gori plamen, vrijednost 0-1k. Ventilator na 1300. Pa onda D3, 0k, 1600.

Mislim da sam i ja primjetio da zna nacrtat plamen, a zapravo ga nema ali to samo kod startanja peći, npr. nakon čišćenja. Ali nakon neokog vremena i zapali plamen.

Zadnje uređivanje marin01 : 30.11.2013. at 23:00.
marin01 is offline  
Old 30.11.2013., 23:02   #5856
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Koliko kW je imao plamenik na ložu ?

Jesi probao dignut snagu pelet gorača ?

Koja je to Centrometalova peć,da li su unutra turbolatori,je li plamenik podešen da dobro sagorijeva,da li dimnjak ima odgovarajući podtlak ?
Plamenik na ložu je ima 35KW,turbolatori su izvadjeni, serviser je rekao da je potrebno držati najmanju snagu plamenika a to je 20KW...
Dimnjak je ok, termostatski ventili su provjereni i ok su...
Nemam više ideje što bi moglo biti...
spehi7 is offline  
Old 30.11.2013., 23:09   #5857
Znači plamenik na ložu je bio 75% jači od ovog sad i sa njim nisi imao problema ? Ni nije za čudit se.
Možda se varam,ali koliko znam turbolatore treba ostaviti u kotlu i za rad na pelet ( i na ložu ).
Je li to EKO-CK ?
Naveo si da imaš 13 radijatora - kolika im je ukupna snaga ( ili barem dimenzije i broj članaka ) ?
bmwmilos is offline  
Old 30.11.2013., 23:09   #5858
Pec centrometal 35kw plamenik ferroli sun 7 snaga 2 za start modulacija ukljucena zadana na plameniku 80 stepeni grijanje pokrenuto u 9 h do 21h znaci plamenik se negasi kolko natiska radijatori pojedu drzi pec na 69 do 71 grijanja 100kvadrati izolacija nikaka snaga jedan ustrojena na minimalu

t07 18
t08 41
t09 20
t10 50
t11 34

pocetna u kuci 15 sad 23 stelovanje odokativno pecka bela od pepela temperatura dima u dimnjaci 120-130 potrosnja 30 kg
tazdevil is offline  
Old 30.11.2013., 23:16   #5859
Da ti pojasnim,to što ti je gorač namješten na 20kW znači samo da baca unutra količinu peleta koja bi trebala proizvesti 20kW. Ti na vodi ne možeš dobiti tu energiju,prvo ti je snaga gorača manja ako ti pelet ne sagorijeva pravilno ( loša podešenost gorača ),drugo ti je snaga manja radi iskoristivosti kotla koja je bez turbolatora još niža!
Ako ti ne možeš postići zadanu temperaturu kotla,fali mu snage. Ili ćeš povećati snagu gorača,ili ćeš iskoristiti više energije iz trenutne snage stavljanjem turbolatora.
Ne vidim drugo rješenje.
bmwmilos is offline  
Old 01.12.2013., 00:02   #5860
Quote:
tazdevil kaže: Pogledaj post
Pec centrometal 35kw plamenik ferroli sun 7 snaga 2 za start modulacija ukljucena zadana na plameniku 80 stepeni grijanje pokrenuto u 9 h do 21h znaci plamenik se negasi kolko natiska radijatori pojedu drzi pec na 69 do 71 grijanja 100kvadrati izolacija nikaka snaga jedan ustrojena na minimalu

t07 18
t08 41
t09 20
t10 50
t11 34

pocetna u kuci 15 sad 23 stelovanje odokativno pecka bela od pepela temperatura dima u dimnjaci 120-130 potrosnja 30 kg
ne kužim ti te postavke kod ferolija ili se nekaj razj.... po postavkama ili ti serviser nema pojma ali to kaj si napisal nemre funkcionerati. ako trebaš uputstva za namještanje ferolija javi se.
ivek-k is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.