Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2013., 23:26   #5981
Quote:
Pucko300 kaže: Pogledaj post
Mene zanima kaminska peć na pelete ALFAPLAM Commo, snaga 21 kw. U dućčanu 21000 kn, a na internetu 10900 kn. Može se spojiti na centralno.

Zanima me:

1. Ima li tko iskustva s ovom peći?
2. Spajanje na bojler-ide li i iskustva?
3. Potrošnja i isplativost.
4. Grijao bih 87 kvadratnih metara. Kolika meni snaga peći uopće treba? Kako to pretpostaviti?

Za daljnje karakteristike pogledati:

http://www.alfaplam.rs/sr/products/details/69/Commo

Kojih marka su peći kaminke na pelete koji se mogu spojiti na radijatore dobri i s manjom potrošnjom?
Hvala na odgovorima.
Jesi li siguran da se radi o istoj peći? Naime, čest je slučaj da se isti model nudi u dvije ili čak tri varijante: Air, Idro i sa puhanjem toplog zraka. Ja imam Gardeniu od firme MCZ i ona je u dvije varijante. Razlika dvostruka, jer normalno je da peć koja je za centralno bude i pono skuplja. Obična peć je dosta jednostavan sklop, dok model idro ima u sebi sve one džidže o kojima se ovdje raspravlja: KOtao, ložište, elektroniku, ekspanzijsku posudu, pumpu, troputni miš ventil, ventilatore za zrak i dim ...
Ova tu ti je prevelika za tu kvadraturu. Moja ima 11,6kw i uglavnom mi radi na minimumu. I opet je preko dana gasim jer mi temperatura u db pređe 24°C. Doduše, još prave zime nije ni bilo, bar ne kod nas u Primorju. Dakle, najmanje peći za centralno su oko 11kw i to ti je sasvim dovoljno za tu kvadraturu. Tu ti je najmanja potrošnja oko 0,8kg/h.
dankobo is offline  
Old 13.12.2013., 07:31   #5982
Quote:
Pucko300 kaže: Pogledaj post
Mene zanima kaminska peć na pelete ALFAPLAM Commo, snaga 21 kw. U dućčanu 21000 kn, a na internetu 10900 kn. Može se spojiti na centralno.

Zanima me:

1. Ima li tko iskustva s ovom peći?
2. Spajanje na bojler-ide li i iskustva?
3. Potrošnja i isplativost.
4. Grijao bih 87 kvadratnih metara. Kolika meni snaga peći uopće treba? Kako to pretpostaviti?

Za daljnje karakteristike pogledati:

http://www.alfaplam.rs/sr/products/details/69/Commo

Kojih marka su peći kaminke na pelete koji se mogu spojiti na radijatore dobri i s manjom potrošnjom?
Hvala na odgovorima.
21 kW ti je puno previše za 87 m2,osim ako nije očajno loša izolacija. Obično se uzima 30-50kcal/m3 za dobiti temperaturu 21-23 stupnja. Uz pretpostavku da ti je visina 2,70 ti trebaš grijati 235m3. Znači treba ti od 7050-11500 kca lovisno o izolaciji kuće ( 8,2-13,6kW ).Peć od 21 kW će ti brzo zagrijati vodu i otići u gašenje,onda će se ohladiti pa ponovno paliti-gasiti-paliti-gasiti što nije dobro za potrošnju. TRebao bi dati podatke o radijatorima koje imaš ( koliko članaka,dimenzije članaka itd ) pa na osnovu toga može se izračunati kolika ti je instalirana snaga radijatora i na osnovu toga dimenzioniraš peć. Etažne peći rade fantastično sa termostatskim glavama kada je lagano predimanzionirana u odnosu na sistem. Ja imam Extraflame Duchessu Idro od 12kw ( 10,5 na vodu ) i grijem stan od 60m2 i imam prilično rezerve snage,ali uz termostatske glave i kombinirani bojler radi odlično. Na zimu trošim oko 1,5t peleta i grijem stan na 24 stupnjeva ( žena voli toplo ).
bmwmilos is offline  
Old 13.12.2013., 09:51   #5983
Meni se pec pali gasi jedno 20-30 puta u danu. Grijem 150m2 podnog grijanja i trosim cca 1paletu mjesecno.
accord is offline  
Old 13.12.2013., 10:26   #5984
Quote:
accord kaže: Pogledaj post
Meni se pec pali gasi jedno 20-30 puta u danu. Grijem 150m2 podnog grijanja i trosim cca 1paletu mjesecno.
Koja je snaga peći?
johnden is offline  
Old 13.12.2013., 10:37   #5985
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
.. TRebao bi dati podatke o radijatorima koje imaš ( koliko članaka,dimenzije članaka itd ) pa na osnovu toga može se izračunati kolika ti je instalirana snaga radijatora i na osnovu toga dimenzioniraš peć..
Je, ak radijatori nisu određivani po onome "ja znam da i susjeda ima takvoga, istih dimenzija pa ak je njoj dobar..."
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 13.12.2013., 11:52   #5986
Kotao je CM 14-20kw, a plamenik cppl-35, podešen na p3 - 20kw.
Rado bi ga smanjio na p1 kad bi to bilo moguce! ?
accord is offline  
Old 13.12.2013., 16:58   #5987
Quote:
accord kaže: Pogledaj post
Kotao je CM 14-20kw, a plamenik cppl-35, podešen na p3 - 20kw.
Rado bi ga smanjio na p1 kad bi to bilo moguce! ?
Kod plamenika na pelet ne znam točno koliko peleta potroše za paljenje,kod etažnih peći znam da u paljenju potroši otprilike koliko i za 20-40 minuta rada na minimumu ( ovisno o peći ).Tako da ako nije ugašena bar sat vremena se ne isplati gašenje.
Svejedno paljenje-gašenje 20-30 puta dnevno sigurno će dovesti do bržeg pregaranja grijača!
bmwmilos is offline  
Old 13.12.2013., 18:25   #5988
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Kod plamenika na pelet ne znam točno koliko peleta potroše za paljenje,kod etažnih peći znam da u paljenju potroši otprilike koliko i za 20-40 minuta rada na minimumu ( ovisno o peći ).Tako da ako nije ugašena bar sat vremena se ne isplati gašenje.
Svejedno paljenje-gašenje 20-30 puta dnevno sigurno će dovesti do bržeg pregaranja grijača!
Koliko potroši pri paljenju? Za početno paljenje na feroliju vuče pelete 15 sekundi.

Na SUN P7, sanga varira od 15-34 Kw, na najmanjoj snazi, snazi 1, vuče svakih 15 sekundi 2,8 sekundi pelete. Što znači da za paljenje plamenika potroši isto peleta kao da je radio na minimalnoj tvorničkoj snazi oko +-minutu i pol.
skyman is offline  
Old 13.12.2013., 22:45   #5989
A koliko sekundi, kažete, "vuče" pelete za paljenje? Pročitajte pažljivije šta piše u uputstvu, toplo preporučujem.
zmajdin is offline  
Old 13.12.2013., 23:02   #5990
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
Koliko potroši pri paljenju? Za početno paljenje na feroliju vuče pelete 15 sekundi.

Na SUN P7, sanga varira od 15-34 Kw, na najmanjoj snazi, snazi 1, vuče svakih 15 sekundi 2,8 sekundi pelete. Što znači da za paljenje plamenika potroši isto peleta kao da je radio na minimalnoj tvorničkoj snazi oko +-minutu i pol.

Bit ce ipak da je 32 sekunde, tvornicka postavka. A moze se smanjiti/povecati u koracima po 4 sec.
dimosphobos is offline  
Old 13.12.2013., 23:31   #5991
Talking PelTec Lambda softver v2.21 > v2.33L

Quote:
marin01 kaže: Pogledaj post
I meni se tak znao zaustavit s E19 - Nestanak plamena u radu, tocnije 4 puta do sad. Zadnji puta danas ujutro.
Prije sam imao softver v2.21L bez uključene lambde i uglavnom sam imao problem E19 - Nestanak plamena u radu, cca 10-ak puta u 2,5 mjeseca.

Uz to pred mjesec dana mi je dodana fizički i hidraulička skretnica u sistem da mi pumpa od peći ne probija pumpe od svakog stana, točnije da se stanovi griju prema temperaturi termostata u stanovima. Nije bila dodana i u softveru PelTeca jer su iz Centrometala rekli da ne treba ali sad kad je zahladilo, peć je grijala kotao na 80°C, a na polaznoj cijevi stana (kalorimetar) je bila izmjerena temperatura od cca 50°C i stanovi se nisu mogli zagrijati. Od kad je dodana kroz softver HS, minimalna temperatura polaznog voda koja se može podesiti na peći je 75°C, ali onda i tih 75°C krene prema stanovima, barem tako mjeri kalorimetar.

Danas mi je serviser stavio najnoviji softver v2.33L i navodno je riješen taj problem E19, točnije peć se sama ponovno upali, a grešku zabilježi u "Lista grešaka".

Sad to ovako izgleda kod mene:
Prije ... Poslije

Prije ... Poslije

Ovako izgleda elektronika


Javim jel upgrade softvera s v2.21L na v2.33L na petak 13. riješio problem gašenja peći zbog greške E19...
Još da riješim problem tovarenja peleta svaka 3-4 dana na 8 i nitko sretniji.

Zadnje uređivanje marin01 : 13.12.2013. at 23:39.
marin01 is offline  
Old 14.12.2013., 16:19   #5992
Pozdrav !

Može pitanje ako zna tko odgovor..

Zna li ko kako je rješen UPS kod centrometal pelet seta? Izgleda da ga nema jel tako ?

Ima ovaj sigurnosni ventil nekakav ?

Kad nestane struje što se dešava?Pumpe prestanu radit ali plamen i dalje gori ? Pitam se kako je rješeno da se ne digne temperatura i dodje do eksplozije ?

Malo je pitanje laički,al eto ne znam pa pitam...pa hvala na odgovoru....

Može mi netko malo bolje objasniti ?!?
Honcherous is offline  
Old 14.12.2013., 16:54   #5993
Quote:
Honcherous kaže: Pogledaj post
Pozdrav !

Može pitanje ako zna tko odgovor..

Zna li ko kako je rješen UPS kod centrometal pelet seta? Izgleda da ga nema jel tako ?

Ima ovaj sigurnosni ventil nekakav ?

Kad nestane struje što se dešava?Pumpe prestanu radit ali plamen i dalje gori ? Pitam se kako je rješeno da se ne digne temperatura i dodje do eksplozije ?

Malo je pitanje laički,al eto ne znam pa pitam...pa hvala na odgovoru....

Može mi netko malo bolje objasniti ?!?
Pozdrav,

nestane struje, stane ventilator, stane puž, peleti ne upadaju, vatra se ugasi htio ne htio ....
UPS ako želiš da radi i dalje... )

pozz
Rijeka555 is offline  
Old 14.12.2013., 17:40   #5994
Quote:
Rijeka555 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

nestane struje, stane ventilator, stane puž, peleti ne upadaju, vatra se ugasi htio ne htio ....
UPS ako želiš da radi i dalje... )

pozz

Znači stane sve živo vatra se ugasi tako da kotao loži samo ono što mu ventilator daje,tj. što mu upadne kroz puž, a pošto nema struje nema ni peleta,pa sve stane.

Jesam li dobro razumio ?

znači sve u svemu nema nikakve opasnosti od eksplozije, velike temperature i sl. ?
Honcherous is offline  
Old 14.12.2013., 18:10   #5995
Grije me bosanac (Termoflux) pa na forumu na kojem vlasnici Centrometala pokušavaju osposobiti svoj kotao zapravo nemam što čitati. Tako mi je skoro promakao post koji je riješio moj najveći problem sa grijanjem na pelete - ČIŠĆENJE kotla. Napravio sam "ciklon" i oduševljen sam efikasnošću ove jednostavne naprave. Čuj Stepski, hvala i daj mi adresu da ti pošaljem čokoladu!
Vatroslav Dimić is offline  
Old 14.12.2013., 22:20   #5996
Quote:
marin01 kaže: Pogledaj post
Prije sam imao softver v2.21L bez uključene lambde i uglavnom sam imao problem E19 - Nestanak plamena u radu, cca 10-ak puta u 2,5 mjeseca.

Danas mi je serviser stavio najnoviji softver v2.33L i navodno je riješen taj problem E19, točnije peć se sama ponovno upali, a grešku zabilježi u "Lista grešaka".
Možeš napisati, kako ide taj upgrade ? Onaj famozni UTP pozadi ili kako ?
pik66 is offline  
Old 14.12.2013., 22:21   #5997
Exclamation Gdje nabavljate pelete i po kojoj cijeni? Potrošnja?

Vidim da već ima tema od 300str o grijanju na pelete općenito ali nek ovo bude kratka i jasna tema o nabavci peleta i potrošnji....


Znači:

NABAVLJAM pelete kod Kutine firma GAMAUF - 1.65kn/KG s PDV-om

IMA KO GDJE JEFTINIJE, MOŽE I BEZ RACUNA?


POTROŠNJA za 11mj2013

SISAK - temp noc -3'c po danu +5'c (cca za 11mj)
Kuca na kat 2x45m2 sa običnom fasadom (bez stiropora)
Pec 35kw plamenik ferolli p7
grijem sve prostorije 0-24h na 25'c radi dvoje male djece
toplu vodu grijem na struju

Potrosnja: 900kg = cca 1500kn/mjesečno
dadobmw is offline  
Old 14.12.2013., 22:39   #5998
Quote:
pik66 kaže: Pogledaj post
Možeš napisati, kako ide taj upgrade ? Onaj famozni UTP pozadi ili kako ?
dođe ti ovlašteni serviser, ušteka računalo kablom u PEL TEC a i zamjeni program
ramzay is offline  
Old 14.12.2013., 22:39   #5999
Quote:
Honcherous kaže: Pogledaj post
Znači stane sve živo vatra se ugasi tako da kotao loži samo ono što mu ventilator daje,tj. što mu upadne kroz puž, a pošto nema struje nema ni peleta,pa sve stane.

Jesam li dobro razumio ?

znači sve u svemu nema nikakve opasnosti od eksplozije, velike temperature i sl. ?
Da točno, sve stane. Nisu to drva pa da gore same od sebe. Čim stane ventilator, peleti ostanu bez uvjeta za gorenje. A da nekim čudom i izgore do kraja, to je premala količina da bi bitno digla temperaturu. A puž, kao što je rečeno više ne radi, jer nema struje. Logično?
dankobo is offline  
Old 14.12.2013., 22:40   #6000
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
dođe ti ovlašteni serviser ušteka računalo i zamjeni program
Ušteka u onaj UTP pozadi ? Zašto onda otvarati elektroniku ?
pik66 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.