Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2009., 10:09   #221
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
mislim da idemo u krvom smjeru pa da ga probam ispraviti: probaj mi vjerovati kad ti kažem da se ovdje nije radilo o psihičkom efektu pojave senseija jer sam nakon te demonstracije ja uistinu naučio izvoditi tu vježbu. do tada nisam mogao, nikako...
sad u srijedu na treningu smo isto radili tu vježbu i opet sam ju izveo dobro a upravo zato jer sam uspješno odbacio stavove koji su me kočili i oslobodio um od granica svoga tijela
Dobro, kako hoces, al necu se slozit s tobom. Realno psiha i tjelo ne postoje, postojis samo ti

Cestitke za uspijeh
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 10:35   #222
Quote:
Sha kaže: Pogledaj post
Realno psiha i tjelo ne postoje, postojis samo ti
psiha (um) i tijelo su ista, materijalna strana nase dualne prirode.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 22:01   #223
Ovo je zanimljivo za pogledat.
http://www.youtube.com/watch?v=8s28j...eature=channel

Baš idem malo tražit sebe. Potaknulo me.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 09:03   #224
Autoriteti taoizma:
http://www.youtube.com/watch?v=f89uwL3dxRY

ono što primjećujem je esktrem u "pravom" putu - čak i oni koji cjeli život meditiraju i jačaju svoj ki, pa čak i u svrhu prosvjetljenja, mislim da fale bit svega. Jer put je srednji. Ali sredina se nemože znati ako se ne vidi maksimum i minimum, a što je još najbitnije, čvrsta vjera i odlučnost kakvu oni pokazuju je u stvari maksimum/ekstrem... oni odlaze u krajnost i nikad neće spoznati minimum (ili će na njega zaboraviti). To nemože biti srednji put! "Odlike" vjerovanja u ispravnost svojih postupaka su ih napravile slijepima do mjere da su se u stvari čak i krenuli protiviti onima koji su im zabranjivali vjeru/religiju/filozofiju što je u stvari pogrešno - srednji put znači prilagoditi se, propustiti silu koja te sili u nešto drugo, ne ustrajati u suprotnosti već ju prihvatiti kao normalnu i razvijati se u skladu s njom...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 09:56   #225
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Autoriteti taoizma:
http://www.youtube.com/watch?v=f89uwL3dxRY

ono što primjećujem je esktrem u "pravom" putu - čak i oni koji cjeli život meditiraju i jačaju svoj ki, pa čak i u svrhu prosvjetljenja, mislim da fale bit svega. Jer put je srednji. Ali sredina se nemože znati ako se ne vidi maksimum i minimum, a što je još najbitnije, čvrsta vjera i odlučnost kakvu oni pokazuju je u stvari maksimum/ekstrem... oni odlaze u krajnost i nikad neće spoznati minimum (ili će na njega zaboraviti). To nemože biti srednji put! "Odlike" vjerovanja u ispravnost svojih postupaka su ih napravile slijepima do mjere da su se u stvari čak i krenuli protiviti onima koji su im zabranjivali vjeru/religiju/filozofiju što je u stvari pogrešno - srednji put znači prilagoditi se, propustiti silu koja te sili u nešto drugo, ne ustrajati u suprotnosti već ju prihvatiti kao normalnu i razvijati se u skladu s njom...
Da spoznaš tao, moraš znati i proživjeti obije strane medalje. Jer kako ćeš znati gdje je ravnoteža između dobra i zla ako nikad nisi bio zao? Kako znat ravnotežu između konzervativnosti i otvorenog uma ako si cijeloga života konzervativan? Pa na kraju krajeva, kako ćeš znati koja glazba ti najviše leži ak cijelog života slušaš samo ABBU?
Je. To je to.

E da.. upravo se sjetih Siddarthe. Pa i on je spoznao obije strane medalje na svom putu
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 10:02   #226
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Da spoznaš tao, moraš znati i proživjeti obije strane medalje
pa upravo to sam i bio napisao. uz to sam i dao link na video na kojem se vidi da trenutni autoriteti u Taoizmu uopće ne djeluju po tom principu. Niti jedan od njih, niti onaj ekstrem koji je otišao u izolaciju preko 10godina samo kako bi vježbao kung-fu i meditirao...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 21:25   #227
definirajte prosvjetljenje. svako nek napiše kaj je to po njemu/za njega.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 23:40   #228
proširenje pažnje do razine spoznaje boga/svega, gdje onaj koji to napravi postane svijestan apsolutne slobode koju mu bog/sve omogućava
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 12:22   #229
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
proširenje pažnje do razine spoznaje boga/svega, gdje onaj koji to napravi postane svijestan apsolutne slobode koju mu bog/sve omogućava
hm. zanimljivo.
aj napišem i ja svoju da se pokrene nekakva rasprava

dovođenja svih aspekata "osobe" u ravnotežu, prelazak iz dualnosti u singularnost, il kak sam reko ramziju, limes koji teži u nulu xD

ne znam. zasad mi je to najjača definicija. sve teži u nulu kad gledaš. razlog nastajanja kemijskih spojeva je dolaženje u stanje niže energije. pa čak će se i naš svemir u jednom trenu ugasiti. sve teži u nulu. u jedinstvo.
ne postoji nijedna kemijska reakcija u svemiru koja nije podvrgnuta zakonu kemijske ravnoteže.. priroda je u ravnoteži. pa na kraju, yin yang je simbol za tu ravnotežu. dualnost koja je jedno jer je u ravnoteži. (to nas opet dovodi do tao-a xD)

i fora su mi načini prek kojih možeš doč do "nule". možeš ju raspisat kak god očeš. +50, - 50. ne znam, kolko sam skužil, dost ljudi gleda "savršenstvo" ko +beskonaćnost. al savršensvo je baš +beskonaćnost - beskonaćnost = 0 xD

bar brijem..
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 22:07   #230
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
definirajte prosvjetljenje. svako nek napiše kaj je to po njemu/za njega.
poput bljeska, ono kad skuzis - da to je to.
kao da se otvore neka vrata, pa znanja isplivaju van na povrsinu. to se ne dogodi u trenutku kad mi to zelimo, vec kada za to dodje vrijeme, odnosno kada budemo spremni da ih dobijemo. jer znanja su u nama, samo ih trebamo osvijestiti.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 00:47   #231
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
poput bljeska, ono kad skuzis - da to je to.
kao da se otvore neka vrata, pa znanja isplivaju van na povrsinu. to se ne dogodi u trenutku kad mi to zelimo, vec kada za to dodje vrijeme, odnosno kada budemo spremni da ih dobijemo. jer znanja su u nama, samo ih trebamo osvijestiti.
Slazem se. Ne volim onelinere, ali eto, mogu i ja koji, valjda ce mi biti oprosteno...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 17:37   #232
http://www.ted.com/talks/jill_bolte_...f_insight.html

i vas dvoje. rekao bih da vi mislite na trenutke spoznaje. hm. ali opet. što je prosvjetljenje nego apsolutna spoznaja?
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 22:37   #233
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
što je prosvjetljenje nego apsolutna spoznaja?
Da, prosvjetljenje je apsolutna spoznaja. Aspolutna spoznaja je nacin na koji Bog vidi svijet. Moze se reci da je prosvijetljenje gledanje na svijet, zivot, Sve ocima Boga, tj. kao sto to Bog gleda. Jasno da to kratko traje, to za covjeka niti ne moze biti trajno stanje. Ali promjene koje se dese u tom kratkom trenutku traju ostatak zivota. Impresivno je makar i na trenutak vidjeti stvari kao Bog.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 01:45   #234
Prosvjetljenje je ono osnovno stanje u kojem bi trebali biti da tek POČNEMO živjeti kako treba ovdje.

"The way you can go, isn't the real way.
The name you can say, isn't a real name.
Heaven and earth begin in the unnamed:
name's the mother, of the ten thousand things."


Alan Watts.
__________________
▲▲▲

Zadnje uređivanje Bat Kol : 29.04.2011. at 13:51.
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 21:47   #235
am Tao je put. lestor kakov?
kimbu kumba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 00:11   #236
http://www.youtube.com/watch?v=seMgEls_slw

Još nešto za pogledat.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.