Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2009., 13:21   #1
Cool Kako Malamuta spriječit da bježi?

Imam malamuta (10 mjeseci) i čim ga pustim s uzice on ode svojim putem i neće da se vrati!šta zacrta u glavi to i učini!neće više nuždu da čini vanka već kad se vrati doma onda je učini na balkonu.
šuljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 00:50   #2
Ako ti je pas star 10 mjeseci i nisi ga to do sad uspio naučiti, krajnje ti je vrijeme da potražiš stručnu pomoć (neka od škola za dresuru pasa). 10 mjeseci starosti je krajnje vrijeme da nauči osnove poslušnosti, jer će ti s njim biti sve teže i teže izaći na kraj, kako će starjeti. Malamut je jako velik i snažan pas i ukoliko to ne riješiš na vrjeme, mogao bi imati stvarno velikih problema s njim. To su jako tvrdoglavi i svojeglavi psi, koje je iznimno teško dresirati i socijalizirati, a opet, ukoliko se to ne učini na vrijeme i pravilno, neizbježna ti je pomoč stručnih ljudi.

I samo bi ti dao još jednu preporuku, nikako ga više nemoj puštati s uzice, jer bi to stvarno bilo neodgovorno od tebe. Još jednom napominjem, to je iznimno snažan, velik i svojeglav pas koji UVIJEK mora biti pod kontrolom vlasnika!!!
__________________
Mrijeti ti ćeš, kada počneš sam u ideale svoje sumnjati...
Hooocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 01:17   #3
Hooocker je sve objasnio...

A ja i dalje ne razumijem ljude koji svjesno pustaju svoje pse sa lajne znajuci da im se pas ne odaziva i ne dolazi... zbog takvih vlasnika ja imam problema.
Dobro da imas maltezera, al' ono -MALAMUT! Nije isto imati hrcka i psa...
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 11:07   #4
jedna od metoda je da staviš psa na dugačku špagu, recimo 10m, kada ga zazoveš a on se ne odazove, povuci, kada dođe do tebe, nagrada. Za to također treba puno strpljenja i vježbe. Naravno, igra s lopticom ili nečim što voli, radi čega će se htjeti vračat. Ima puno metoda vježbe, slažem se da se najbolje savjetovati sa stručnjakom, odn. krenuti u neku školu!
Ja ga ne bi puštala na balkon i dobro operi balkon nekim sredstvom koje ne daje po amonijaku recimo Asepsol, ima ga u ljekarnama!
buba007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 11:20   #5
Mora ti biti jasno da je malamut pas koji će slušati samo kad on to želi! Dakle, nikad se nemožeš pouzdati u to šta on "naući", stoga ti preostaje da ga nikako ne puštaš na javnim površinama, a osobito ne tamo gdje su prisutni i drugi psi i ljudi !
__________________
Mrijeti ti ćeš, kada počneš sam u ideale svoje sumnjati...
Hooocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 13:11   #6
A meni nikako nije jasno da netko tko nema iskustva s psima uzme, ni manje ni više nego malamuta - za koje se zna da su teški ko trepča. Pored sve sile drugih pasmina, uključujući i križance i mješance. Valjda su ove godine u modi.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 14:56   #7
Pretpostavljam da si u stanu?
Pas ti nije istrčan i nema povjerenja u tebe tj. bježi od tebe jer neželi ići doma,želi biti vani
Mislim da su rijetki sa ovim problemom čiji su psi u dvoristu (znam iz iskustva)..
Krajnje je vrijeme da upišeš u školicu jer sam ćeš to vrlooo teško riješiti
kyb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.