Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: treba li zatvoriti ovu temu?
Da 24 45.28%
Ne 22 41.51%
Svejedno mi je 7 13.21%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2009., 19:57   #481
Quote:
Aryan kaže: Pogledaj post
Alan_SP imaš koji link gdje mogu skinut Sitchinove knjige (digitalne, ne skenirane)
Ne, nisam bas nasao, osim da pogledas sto ima na 4shared-u. Ili gdje drugdje. Ja ih imam u papiru.
Alan_SP is offline  
Old 19.05.2009., 09:02   #482
Quote:
Aryan kaže: Pogledaj post
.. gdje mogu skinut Sitchinove knjige (digitalne, ne skenirane)
Evo ti od mene nešto;
The_End_of_Days
Revizjia_postanka

i kao što kaže Alan - 4shared ima još!
Who am I is offline  
Old 19.05.2009., 10:34   #483
Hvala, ljudi!
__________________
Dobrovoljno bannan for good.
Aryan is offline  
Old 19.05.2009., 12:38   #484
revizija postanka je odlično!!

samo opet, prvo priča o fobosu 2, i odjednom stane...pa tako i o nibiru, pa odjednom kraj...

malo glupavi završetci i nejasni
CottonEyeJoe is offline  
Old 19.05.2009., 19:04   #485
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
samo opet, prvo priča o fobosu 2, i odjednom stane...pa tako i o nibiru, pa odjednom kraj...

malo glupavi završetci i nejasni
Prvo, knjiga se u originalu zove "Genesis revisited", nadam se da ti je ocito kako se radi o losem prijevodu. Drugo, moras znati koja je to knjiga, tocnije, to je knjiga pisana medu zadnjim, samim tim, Sitchin se tu referencira na price koje njegovim vjernim citateljima vec jesu poznate u detalje, pa samim tim, nema potrebe da on ponovno i ponovno pise ono sto je vec napisao u prethodnim knjigama.

Ukratko, citaj ga od pocetka, onako kako je pisao, vidjeti ces da je tad sve puno jasnije i logicnije.
Alan_SP is offline  
Old 20.05.2009., 07:56   #486
a vidi se da je prijevod loš, ali nema veze...

sve se razumije

nisam znao da on ima dobre knjige
CottonEyeJoe is offline  
Old 24.05.2009., 22:32   #487
ni ja nisam baš više siguran u taj nibiru ali ko zna, ali ja se još sječam iz osnovne škole kad sam prvi put čuo o toj famoznoj 2012, tada nam je profesorica iz hrvatskog jedan cijeli sat pričala o toj 2012, kao nešto šta vi ljudi neznate da će 2012. doći do katastrofe, poplave potresi itd., a mi smo ju samo blijedo gledali i pitali kaj joj je došlo, i tek nakon nekoliko godina sam se ja toga opet sjetio i baš me zanimalo ako što ima na internetu o tome, a kad sam vidio da o tome ima na stotine starnica i teorija što bi se moglo desit moglo bi se zaključit da će se 2012. ipak nešto desit. što? neznam. Ali nešto sigurno hoće.
biceps is offline  
Old 25.05.2009., 08:06   #488
još jednom, 2012. će RH ući u europsku uniju, i to je smak nama rvatima
CottonEyeJoe is offline  
Old 25.05.2009., 08:38   #489
Prije me to jako plašilo ali sad se sve manje bojim,prije čemo mi uništit sami sebe nego nas taj Nibiru

Zadnje uređivanje Omega Phoenix : 25.05.2009. at 14:55. Reason: Nibiruc na Nibiru
Zdravko Mamič is offline  
Old 25.05.2009., 14:56   #490
Molim da se koristi opcija edit s kojom ispravljaš post ukoliko imaš nešto za ispraviti.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Old 26.05.2009., 00:26   #491
Ulje na vatru temi ..

ili malo ozbiljnijeg materijala iz, ni manje ni više - Scientific American-a!

Pa sad, tko voli i "zna" čitati između redaka;



....> Astronomers have always suspected that planets might orbit stars other than our sun. We imagined, though, that we would find systems much like our own solar system, centered on a star much like the sun. Yet when a flood of discoveries began 15 years ago, it was apparent right away that extrasolar planetary systems can differ dramatically from our solar system.
...
In our galactic neighborhood, brown dwarfs are roughly as numerous as stars. Might the nearest “star” to our sun be a yet to be discovered brown dwarf? Might the nearest planets to our solar system orbit a brown dwarf? The Wide-field Infrared Survey Explorer (WISE) satellite, which NASA plans to launch at the end of the year, may well discover several brown dwarfs closer than the nearest known star. The formation of terrestrial planets around brown dwarfs would not only extend the range of potential habitats but also lead to the intriguing possibility that the nearest extraterrestrial life may wake up in the morning to a brown dwarf.
<...

.
Who am I is offline  
Old 26.05.2009., 09:06   #492
Quote:
Who am I kaže: Pogledaj post
ili malo ozbiljnijeg materijala iz, ni manje ni više - Scientific American-a!

Pa sad, tko voli i "zna" čitati između redaka;



....> Astronomers have always suspected that planets might orbit stars other than our sun. We imagined, though, that we would find systems much like our own solar system, centered on a star much like the sun. Yet when a flood of discoveries began 15 years ago, it was apparent right away that extrasolar planetary systems can differ dramatically from our solar system.
...
In our galactic neighborhood, brown dwarfs are roughly as numerous as stars. Might the nearest “star” to our sun be a yet to be discovered brown dwarf? Might the nearest planets to our solar system orbit a brown dwarf? The Wide-field Infrared Survey Explorer (WISE) satellite, which NASA plans to launch at the end of the year, may well discover several brown dwarfs closer than the nearest known star. The formation of terrestrial planets around brown dwarfs would not only extend the range of potential habitats but also lead to the intriguing possibility that the nearest extraterrestrial life may wake up in the morning to a brown dwarf.
<...

.
jako zanimljivo iz zanimljivog časopisa....
SHOGO is offline  
Old 27.05.2009., 15:23   #493
I... već je danas 27.5. Šta nije bio datum 15.5.09. određen kao datum kad je Nibiru konačno vidljiv... pa jel ga tko vidio? Pisalo igdje išta?

A baš mi je postala zanimljiva ta teorija...
zlatna ribica is offline  
Old 27.05.2009., 15:44   #494
Koliko mi je poznato sada su datum prebacili na 15.5.2012.
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 27.05.2009., 21:16   #495
ma sitchin
ponekad imam osjećaj kao da ponovno živimo u srednjem vijeku - mračnom neznanju i ne možemo pojmiti išta što prelazi granice naše ograničenosti koje smo sami postavili svojim slijepim vjerovanjem u nametnuto... po nekima ga vjerojatno treba spaliti na lomači zbog bogohuljenja, open mind-a, bujne mašte (kao što je uostalom bilo i sa masom preinteligentnih ljudi koji su promjenili povijest)
ali sve mi se više čini da ćemo još neko vrijeme ostati na ovom low levelu svijesti (iliti besvjesti ) kao nezainteresirani closed minded čudaci koji ne vide dalje od svog nosa sve dok nas NEŠTO KONKRETNO ne razuvjeri... baš kao i zadnji put (s okruglom zemljom i ostalim "glupostima" koje su nekoć bile vic ) nismo od onda baš previše evoluirali, čini mi se...
nikome se ne da razmišljati svojom glavom, zapitati se: a što ako? ne kužim zašto se neke teorije odbacuju tako lako
__________________
what a wonderful world...
maria_5359 is offline  
Old 28.05.2009., 00:46   #496
Quote:
maria_5359 kaže: Pogledaj post
ma sitchin
ponekad imam osjećaj kao da ponovno živimo u srednjem vijeku - mračnom neznanju i ne možemo pojmiti išta što prelazi granice naše ograničenosti koje smo sami postavili svojim slijepim vjerovanjem u nametnuto... po nekima ga vjerojatno treba spaliti na lomači zbog bogohuljenja, open mind-a, bujne mašte (kao što je uostalom bilo i sa masom preinteligentnih ljudi koji su promjenili povijest)
ali sve mi se više čini da ćemo još neko vrijeme ostati na ovom low levelu svijesti (iliti besvjesti ) kao nezainteresirani closed minded čudaci koji ne vide dalje od svog nosa sve dok nas NEŠTO KONKRETNO ne razuvjeri... baš kao i zadnji put (s okruglom zemljom i ostalim "glupostima" koje su nekoć bile vic ) nismo od onda baš previše evoluirali, čini mi se...
nikome se ne da razmišljati svojom glavom, zapitati se: a što ako? ne kužim zašto se neke teorije odbacuju tako lako
Mogu ti reći jedino za sebe osobno... meni osobno su njegove teorije o Nibiru jako zanimljive, pročitala sam jedno dvije-tri njegove knjige i mislim čak da je možda u pravu... tj. ne mogu reći da vjerujem u sve to, ali ne odbacujem definitivno kao mogućnost.

Al ovo o povratku Nibirua 21.12.2012. ma daj molim te... ko izmisli takve gluposti, a što je najžalosnije (ili najsmješnije, kako već uzmeš)... vidi kolko je ljudi palo na to...
zlatna ribica is offline  
Old 28.05.2009., 01:03   #497
Quote:
maria_5359 kaže: Pogledaj post
ma sitchin
ponekad imam osjećaj kao da ponovno živimo u srednjem vijeku - mračnom neznanju i ne možemo pojmiti išta što prelazi granice naše ograničenosti koje smo sami postavili svojim slijepim vjerovanjem u nametnuto... po nekima ga vjerojatno treba spaliti na lomači zbog bogohuljenja, open mind-a, bujne mašte
Hmmm ... ovo nije loša ideja

Šala mala, ali Stichin je mnoge sa svojom naizgled "nevinom" bajkom odveo u zabludu i uzaludno isčekivanje Nibirua do 2013.godine (kada je konačan i zadnji rok za pojavu ove izmišljene poganske svinjarije).

Kome koristi što rulja vjeruje u nešto što se neće dogoditi?? hmmm ... da malo razmislim
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Old 28.05.2009., 01:11   #498
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Al ovo o povratku Nibirua 21.12.2012. ma daj molim te... ko izmisli takve gluposti, a što je najžalosnije (ili najsmješnije, kako već uzmeš)... vidi kolko je ljudi palo na to...
Kao sto sam vec pisao vise puta o tome, pa cu opet, radi se o gluposti u krivom racunanju majanskog kalenda. Zatim radi se o spajanju krivo izracunatog datuma s necim sto stvarno nema veze s tim datumom (Nibiru).

A da moze doci do katastrofe, to stoji, definitivno je moguce da sunceva aktivnost tada dovede do promjene magnetskih polova, sto i te kako ulazi u katastrofe. Dakle, u tom periodu moze biti gadno (a i ne mora), ali to nema veze s Nibiruom. Ni Sitchinom, sto zna svatko tko je citao njegove knjige, pogotovo zadnju, gdje je direktno odgovorio sto on misli o tom datumu i povratku Nibirua. Ali i o tome sam pisao vec detaljno.
Alan_SP is offline  
Old 28.05.2009., 01:13   #499
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Šala mala, ali Stichin je mnoge sa svojom naizgled "nevinom" bajkom odveo u zabludu i uzaludno isčekivanje Nibirua do 2013.godine (kada je konačan i zadnji rok za pojavu ove izmišljene poganske svinjarije).
Daj malo prouci sto je Sitchin napisao, a ne sto su ljudi rekli da je napisao. Znas, njegove knjige postoje, mogu se citati i uopce nije problem saznati da Sitchin nema veze s ovom pricom oko 2012. Sto on izricito i tvrdi u zadnjoj knjizi. Dakle, ako je netko doveo nekog u zabludu u vezi s 2012, to nije bio Sitchin.

Ako pljujes nekog, a onda bar radi to u vezi s njegovim tvrdnjama, a ne stvarima koje on nije rekao.
Alan_SP is offline  
Old 28.05.2009., 01:20   #500
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Daj malo prouci sto je Sitchin napisao, a ne sto su ljudi rekli da je napisao. Znas, njegove knjige postoje, mogu se citati i uopce nije problem saznati da Sitchin nema veze s ovom pricom oko 2012. Sto on izricito i tvrdi u zadnjoj knjizi. Dakle, ako je netko doveo nekog u zabludu u vezi s 2012, to nije bio Sitchin.

Ako pljujes nekog, a onda bar radi to u vezi s njegovim tvrdnjama, a ne stvarima koje on nije rekao.
Aaaaahhhhaaa??? A zašto onda krelci čitaju njegovu knjigu o polubogovima koji žive na Niburuu i očekuju ga 2013. godine??

Kad god se spomene neka rasprava o dolaski Nibirua, spomene se i ovaj maštovit momak.


Ako se on neće pojaviti u roku slijedećih 100 godina(po nekima i 500), o čemu onda rasprava??

Mislim; mogu ja pričat i o crvenkapici ... nema tu nikakvog problema.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.