Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2010., 12:07   #201
Kućni red

Zanima me zašto u zgradama nije izvješen kućni red? Bar u mojoj zgradi nije.

Npr. jučer mi se došao žaliti susjed na vrata zato jer smo bušili zid Napominjem da smo bušili predvečer, u normalno vrijeme. E sad, kako da ja postavim namještaj na zid, da ga nalijepim selotejpom?

Htjela sam se pozvati na kućni red (tu gdje smo dosad je kućni red da se do 22 h navečer smije bučiti), ali vidim da ga nemamo.

Dakle, našla sam na stranicama Gradskog komunalnog primjer kućnog reda, ali suvlasnici zgrade moraju samostalno utvrditi svoj. E sad, s obzirom da mi nismo suvlasnici nego podstanari, tko je odgovoran za pitanje kućnog reda?
Magali_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 12:17   #202
Očito ga nitko nije objesio u zgradi... No za zgrade u našem naselju vrijedi onaj koji je pripremio upravitelj zgrade GSKG, i taj se primjenjuje s prvim međuvlasničkim ugovorom. U taj se može upisati rukom, kako se dogovori na sastanku, od koliko do koliko sati je dnevni i noćni mir.
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 13:49   #203
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
Predstavnik suvlasnika je reguliran Zakonom o vlasništvu. A najmoprimci su regulirani Zakonom o najmu stanova.

Najmoprimci imaju značajna prava temeljem Zakona o najmu.
Ima ulaza koji su naseljeni samo najmom tada te tvoje pretpostavke ne vrijede ali im savjetujem odlazak u GSK Sesvete tamo će im pomoći da nabave sol,lopate i vide što i kako mogu dobiti, što znači da ne govorim napamet već ZNAM da je tako.

Kućni red vrijedi za SVE stanare bez obzira na imovinski status stoga bi bilo lijepo da se ljudima prestane govoriti da imaju određena prava kao najmoprimci a kupci sva prava jer ipak nije tako.
Kod biranja predstavnika ima male razlike ako postoji kupac stana u ulazu ali ako ne postoji onda se izabere odgovorna osoba i ta osoba odlazi u GSK Sesvete i tamo će saznati sve što mu treba od za to mjerodavnih institucija a ne odavde gdje je rekla-kazala.
Svaki ulaz ne može imati predstavnika već jedan vodi po tri ulaza,znači organizacija i dogovor a to je jako veliiik i težak posao

Samo da napomenem da kupaca ipak ima ponajmanje u naselju pa bi bilo vrijeme da se prestanete dijeliti na takav način.

Zadnje uređivanje spring7 : 27.11.2010. at 13:58.
spring7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:01   #204
Quote:
Magali_B kaže: Pogledaj post
Zanima me zašto u zgradama nije izvješen kućni red? Bar u mojoj zgradi nije.

Npr. jučer mi se došao žaliti susjed na vrata zato jer smo bušili zid Napominjem da smo bušili predvečer, u normalno vrijeme. E sad, kako da ja postavim namještaj na zid, da ga nalijepim selotejpom?

Htjela sam se pozvati na kućni red (tu gdje smo dosad je kućni red da se do 22 h navečer smije bučiti), ali vidim da ga nemamo.

Dakle, našla sam na stranicama Gradskog komunalnog primjer kućnog reda, ali suvlasnici zgrade moraju samostalno utvrditi svoj. E sad, s obzirom da mi nismo suvlasnici nego podstanari, tko je odgovoran za pitanje kućnog reda?
Itekako se možeš pozvati na kućni red i ti i bilo tko drugi jer onaj dio koji donosi Hrvatska država kao zakon vrijedi za cijelu državu.Nazovi GSK Sesvete pa pitaj kako možete doći do table jer se ona kupuje.To što nema table na zidu ne znači da ga stanari ne moraju poštivati.
spring7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:09   #205
Quote:
spring7 kaže: Pogledaj post
Ima ulaza koji su naseljeni samo najmom tada te tvoje pretpostavke ne vrijede.

Samo da napomenem da kupaca ipak ima ponajmanje u naselju pa bi bilo vrijeme da se prestanete dijeliti na takav način.
Ima nekoliko takvih ulaza u naselju, ali toga nema nigdje u HR i to je protuzakonito. Možda bi bilo moguće kad bi postojala zakonska mogućnost i da najmoprimci plaćaju pričuvu.

I ne radim ja nikakvu podjelu, već postoje zakoni. I nisu samo kupci stanova suvlasnici, već grad i holding i oni odlučuju o zgradi za stanove u kojima su najmoprimci.
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:21   #206
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
Ima nekoliko takvih ulaza u naselju, ali toga nema nigdje u HR i to je protuzakonito. Možda bi bilo moguće kad bi postojala zakonska mogućnost i da najmoprimci plaćaju pričuvu.

I ne radim ja nikakvu podjelu, već postoje zakoni. I nisu samo kupci stanova suvlasnici, već grad i holding i oni odlučuju o zgradi za stanove u kojima su najmoprimci.
Da grad je vlasnik tih stanova i ostavio je ljude na milost i nemilost i nije se pobrinuo da im napravi reda da žive normalnoniti da ih uputi što i kako i gdje mogu.Zašto misliš da se ovo naselje kakvo ne postoji nigdje drugdje i gdje je sve još nedorečeno i nedovršeno i gdje se stvari još rješavaju u hodu može staviti u okvire zakona kad zakon niti ne zna za za ovakav oblik stanovanja i treba ga uskladiti.
Bez obzira na to Kućni red je univerzalan,sati odmora idu sat gore dolje što i nije previše bitno jer policija ima svoj sat iznad kojega će intervenirati na buku i ostalo.Sve stavke reda vrijede za sve stanare a tu ubrajamo i lopatanje snijega

I da grad bi trebao odlučivati a gdje je taj grad i institucije kada treba provesti red i mir? svi znamo odgovor jeli tako? nigdje,kako si napravimo tako ćemo i imati.
spring7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 17:38   #207
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
Ima nekoliko takvih ulaza u naselju, ali toga nema nigdje u HR i to je protuzakonito. Možda bi bilo moguće kad bi postojala zakonska mogućnost i da najmoprimci plaćaju pričuvu.

I ne radim ja nikakvu podjelu, već postoje zakoni. I nisu samo kupci stanova suvlasnici, već grad i holding i oni odlučuju o zgradi za stanove u kojima su najmoprimci.
Halo!!! Ne kužim kaj to znači,ako holding(grad) plača pričuvu onada nek Bandić lopata,mene boli kifla za snijeg i naravno oni koji su vlasnici stanova. Nekak mi se čini da smo i mi koji smo u najmu i vlasnici u istoj poziciji kaj se tiće prava i obaveza u svojim zgradama.
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 17:46   #208
Quote:
Magali_B kaže: Pogledaj post
Zanima me zašto u zgradama nije izvješen kućni red? Bar u mojoj zgradi nije.

Npr. jučer mi se došao žaliti susjed na vrata zato jer smo bušili zid Napominjem da smo bušili predvečer, u normalno vrijeme. E sad, kako da ja postavim namještaj na zid, da ga nalijepim selotejpom?

Htjela sam se pozvati na kućni red (tu gdje smo dosad je kućni red da se do 22 h navečer smije bučiti), ali vidim da ga nemamo.

Dakle, našla sam na stranicama Gradskog komunalnog primjer kućnog reda, ali suvlasnici zgrade moraju samostalno utvrditi svoj. E sad, s obzirom da mi nismo suvlasnici nego podstanari, tko je odgovoran za pitanje kućnog reda?
Sljedeči put kat ti dođe na vrata opizdi ga čekičem posred čela ,kaj misliš da on nije dizao buku kad se useljavao. Mi smo podstanari u gradskim stanovima i kaj se mene tiće vrijedi kućni red GSK,ko nije sretan nek se žali. Samo ti raspali s postavljanjem namještaja ili pitaj suseda kad ide u šetnjicu da možeš bušiti .
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 18:52   #209
citajuci nekak se slažem sa svima i jeste i niste u pravu.Da mi kao najmoprimci nemoramo placati pricuvu jer je za to zadužen vlasnik stana a s obzirom da živimo tamo i živjet cemo neko duže vrijeme jer naravno nismo u hotelu ,imamo i dužnosti koje bi trebali obavljati.Ok neki najmoprimci smatraju da nemoraju cistit ispred svojih vrata i ulaza a šta ce biti kada netko od tih najmoprimca slucajno padne iliti se posklizne zato jer nije pocisceno ispred ulaza koga bute tužili holdihg ?Zato jer nas je rasteretio jedne uplatnice manje i zato jer oni uredno placaju i zato kaj nam daju toliku slobodu stanovanja?Jer ruku na srce kakvi god propusti postojali meni još niko nije prigovorio zašto nisam stan platila do 15 nego sam to napravila sa debelim zakašnjenjem od nekih 20 dana.I kaj sad cu ja biti bezobrazna pa necu cistiti i necu voditi brigu o tome kaj se dogada u ulazu u kojem živi moje dijete i necu misliti da postoje i drugi ljudi koji su moji susjedi.Jer baš ti susjedi su tu meni najbliži i mogu ih zamoliti za pomoc u bilo koje doba dana i noci.Zato nemojte biti sebicni i misliti samo na sebe jer baš kao takvi nikad necemo biti prihvaceni kao dobri susjedi u zgradi
suzanarazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 19:18   #210
jel netko zna kaj se danas dogodilo u šarenoj zgradi u LJ.Posavskog?
bila je murja i hitna i hrpa ljudi oko ulaza....
niksa66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 22:23   #211
Quote:
spring7 kaže: Pogledaj post
Itekako se možeš pozvati na kućni red i ti i bilo tko drugi jer onaj dio koji donosi Hrvatska država kao zakon vrijedi za cijelu državu.Nazovi GSK Sesvete pa pitaj kako možete doći do table jer se ona kupuje.To što nema table na zidu ne znači da ga stanari ne moraju poštivati.
Vidjela sam taj kućni red na stranicama GSKG, ali tamo NE pišu sati od koliko do koliko je mir, dakle, to je nešto o čemu se očito trebamo valjda sami dogovoriti, ali već vidim da naš predstavnik stanara ništa ne radi jer nemamo niti raspored čišćenja snijega

Quote:
kovac_niko kaže: Pogledaj post
Sljedeči put kat ti dođe na vrata opizdi ga čekičem posred čela ,kaj misliš da on nije dizao buku kad se useljavao. Mi smo podstanari u gradskim stanovima i kaj se mene tiće vrijedi kućni red GSK,ko nije sretan nek se žali. Samo ti raspali s postavljanjem namještaja ili pitaj suseda kad ide u šetnjicu da možeš bušiti .
Naravno da je dizao buku, al se sad pravi mutav kad se mi useljavamo.


Quote:
niksa66 kaže: Pogledaj post
jel netko zna kaj se danas dogodilo u šarenoj zgradi u LJ.Posavskog?
bila je murja i hitna i hrpa ljudi oko ulaza....
Ne znam, nisam ništa vidjela.
Magali_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 22:38   #212
Čišćenje snjega

Quote:
kovac_niko kaže: Pogledaj post
Evo mene opet s istim pitanjem,najavljuju snijeg kakva je situacija s ralicama? Koja smo zona prioriteta ovu cestu kud vozi bus valjda čiste? Još jedno povezano pitanje,prilikom čiščenja snijega pred zgradom nogostup bi trebalo očistiti u dužini cijele zgrade,pa ovdje zgrade imaju po kilometar ,jedno čiščenje i ode mi lopata .

Ako je zgrada dugačka, to znači da ima više ulaza. Svaki ulaz ima svoj dio......
kirbi.mi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 23:26   #213
Question

Quote:
kirbi.mi kaže: Pogledaj post
Ako je zgrada dugačka, to znači da ima više ulaza. Svaki ulaz ima svoj dio......
tako je svatko čisti od svog ulaza do tuđeg.znači gdje počinju prozori od tvoje zgrade počinje se i prestaje gdje počinju od tuđe. što se parkirališta tiće to je dogovorno sa ostalim susjedima. parkirna mjesta nismo dobili sa stanovima (kao ni garaže) pa to ne znak kak bu se riješilo.

što se tiće kućnog reda, sve to stoji ali mislim da neka kultura mora postojati mimo toga. mi imamo susjeda koji buši i u petak i na svetak. a najdraži dio dana mu je u nedjelju u 9h ujutro i oko ručka. kužim ja da se ljudi useljavaju, pa i mi smo se svi jednom useljavali ali kultura je ipak nekima strani pojam. a btw on se i ne useljava(jel je uselio prije 2 god.) nego tak malo si nekaj radi po stanu.
palmdove is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 00:47   #214
Quote:
palmdove kaže: Pogledaj post
što se tiće kućnog reda, sve to stoji ali mislim da neka kultura mora postojati mimo toga. mi imamo susjeda koji buši i u petak i na svetak. a najdraži dio dana mu je u nedjelju u 9h ujutro i oko ručka. kužim ja da se ljudi useljavaju, pa i mi smo se svi jednom useljavali ali kultura je ipak nekima strani pojam. a btw on se i ne useljava(jel je uselio prije 2 god.) nego tak malo si nekaj radi po stanu.
Sve je to meni jasno, ali mi smo dosad bušili sve skupa 2 dana i to samo po nekoliko minuta 1 dan i cca 1 h drugi dan, ali ne bez prestanka. Dakle, ja zaista ne znam kako montirati kuhinjske elemente na zid bez bušilice

Uostalom, bušili smo za vrijeme radnih dana, baš zato da ne ometamo ljude vikendom.

Uostalom, sigurna sam da su ti isti ljudi isto bušili kad us se useljavali, osim ako nemaju neku magičnu lebdeću kuhinju Samo onda vjerojatno nije bilo nikog u zgradi (sad su samo 3 stana useljena, skupa s nama) pa mu nije imao tko prigovarati.

Mislim da bi ljudi trebali imati malo razumijevanja jedni za druge, ja sigurno neću bušiti svaki dan od 0-24 h idućoih godinu dana, nego samo sad nekoliko dana dok si ne montiramo namještaj.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 08:50   #215
Kaj vam je ljudi,useliti se mora,a to ne traje mjesec ili dva. Sve i da traje ima prekide. Moram priznati da ja nisam gledao jel svetak ili petak,radilo se kad je ekipa mogla i sad sam gotov.Još karniše postavim i to je od bušenja to,no i drugi buše po zgradi i to je normalno,nitko tu ne stanuje pedeset godina . Nego jel netko ima info di je to svirao alarm noćas,ispizdio me pogotovo u 6 ujutro . Evo da pohvalim svog kućepazitelja osvanula je lista za lopatanje .
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 13:00   #216
Sad ste malo pobrkali lončiće.Molim da si pročitate Kućni red tj članak 3 koji vrijedi ZA SVE vlasnike i najmoprimce stanova i poslovnih prostora i sve vam bude jasno.Prošlu zimu su neki također odbijali brigu o svom ulazu pa je Holding dao naredbu predstavnicima da sastave liste za čišćenje snijega tj dežurstva,po dvije obitelji dnevno bile su dežurne.Ako ne počistite snijeg a taj dan ste na rasporedu VI plaćate kaznu ne holdingpogotovo ako naiđu komunalni.
Što se tiče kućnog mira nastupa u 22 h možete vi napisati u 23h ali za javni red i mir to je 22h pa ko voli nek izvoli.Ujutro je to 6h i nema vam druge.Popodnevni odmor može biti 14-15 ili kako se dogovorite i to je sve što možete mijenjati u svom Kućnom redu.Kaže pravilo da morate brinuti o unajmljenom stanu i ulazu poput dobrog gospodara a to ipak podrazumjeva i malo više truda od boli me papak neka Zg plaća

Zadnje uređivanje spring7 : 28.11.2010. at 13:11.
spring7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 13:05   #217
Quote:
Magali_B kaže: Pogledaj post
Vidjela sam taj kućni red na stranicama GSKG, ali tamo NE pišu sati od koliko do koliko je mir, dakle, to je nešto o čemu se očito trebamo valjda sami dogovoriti, ali već vidim da naš predstavnik stanara ništa ne radi jer nemamo niti raspored čišćenja snijega



Naravno da je dizao buku, al se sad pravi mutav kad se mi useljavamo.




Ne znam, nisam ništa vidjela.
Magali to je 22h ne možete pomicati večernji i jutarnji mir i čisto sumnjam da ćete se oko toga moći dogovoriti.Osobna kultura je čisto dovoljna da znamo da se u 21 ili 22h navečer ne može bušiti i lupati jer možda netko ima malo dijete koje je tek zaspalo,školarca,bolestan je ili bilo što drugo.......
Raspored je morao izvjesiti 15.11 i imati spreman do kraja zime ako nije što ga ne pitaš za to?
spring7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 13:08   #218
Quote:
palmdove kaže: Pogledaj post
tako je svatko čisti od svog ulaza do tuđeg.znači gdje počinju prozori od tvoje zgrade počinje se i prestaje gdje počinju od tuđe. što se parkirališta tiće to je dogovorno sa ostalim susjedima. parkirna mjesta nismo dobili sa stanovima (kao ni garaže) pa to ne znak kak bu se riješilo.

što se tiće kućnog reda, sve to stoji ali mislim da neka kultura mora postojati mimo toga. mi imamo susjeda koji buši i u petak i na svetak. a najdraži dio dana mu je u nedjelju u 9h ujutro i oko ručka. kužim ja da se ljudi useljavaju, pa i mi smo se svi jednom useljavali ali kultura je ipak nekima strani pojam. a btw on se i ne useljava(jel je uselio prije 2 god.) nego tak malo si nekaj radi po stanu.
prva useljenja su bila u 5mj 2009-te tak da ne more biti 2g nikako tj gospon laže

Sashica: da bušili smo i bilo je prestrašno svima ali nismo zanovjetali jedni drugima i držali smo se kućnog reda iako ga nije bilo na zidu
spring7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 15:02   #219
ne ne ne...krivo smo se skužili...pa naravno da smo svi bušili i da smo lupali. samo sam htijela reć da nije baš kulturno bušit u rano jutro nedjeljom jel nekima od nas je to jedini dan odmora i mira. ne znam ja kad je on uselio veli da je prije 2 godine. baš me briga jel je i nije. ali stalno nekaj nabijat i lupat iritira čovjeka. nisam ja nikoga htijela uvrijedit.

nego, jel se saznalo kaj se dogodilo to jučer u Lj.Posavskog???
palmdove is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 17:14   #220
Kaj ste svi navalili na taj kućni red,pa valjda smo više manje svi normalni da znamo kaj se može,a kaj ne. Ono kaj smeta meni smetalo bu i drugom....jel tak? Neznam kak je kod ostalih ali kod mene je tragikomična situacija kaj se lopate tiće (jedna lopata na 3 ulaza ,znači trk po lopatu ili si zvisil ) moja sreća da imam svoju lopaticu .
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.