Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2013., 21:38   #1001
Quote:
Ceres0 kaže: Pogledaj post
Dosada je funkcioniralo. Niti su mi kriteriji rigorozni, nipošto.

Samo što jednostavno kemiju (štogod to značilo) ne mogu osjetiti ako mi nešto, meni jako važno, ne paše.

On može biti privlačan, može me topiti njegov osmjeh i zavodnički pogled, njegove manire, mogu misliti na njega tu večer umjesto da brojim ovčice, ali naprosto mi "pada u očima" nakon što shvatim da je taj meni jako, jako važan kriterij, okinuo.

U principu, neće mi postati momak (a vjerojatno i on tako misli o meni) dokle god ne razgovaram dosta s njim, ne provodimo vrijeme skupa makar se šetalii brali tratinčice po livadi.
Poželjno je da ga upoznam u razl. situacijama, da vidim kako reagira, što misli i slično.

Normalno, takvo nešto će funkcionirati ako želim momka. Pretpostavljam, ako ne želim, pola kriterija odbacim, bitno mi je velikim dijelom da mi je sav "cakan i mucast" i svima dobro.


Edit: mrafica me pretekla.
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Naravno da je istina.
I ne mislim da sam izuzetak, ali definitivno ne mogu tvrditi za druge.
Imam jako malo veza iza sebe, a relativno puno inicijalnih druženja sa suprotim spolom, ne znam kako drukčije nazvati to upoznavanje i par dejtova.
Baš iz razloga što mi dosta ljudi može izazvati inicijalnu kemiju, ono šarmantan, zgodan, doima se pametan, i naravno da čisto ljudski odreagiram na to, ali po broju odnosa koji su iz toga proizašli, sasvim mi je jasno da mi je potrebno puno više i puno jača kemija za odnos. Čak ta druga kemijska reakcija može nadomjestiti prvu, koja ne mora biti inicijalno burna, ali prva NIKAKO ne može nadomjestiti drugu.
Cure, ako vi radite tako kako ste napisale, onda svaka čast. Pogotovo mi se Mrafičin modus operandi jako dopada. Samo, kao što rekoh, u praksi sam obično bio svjedokom sasvim drugačijeg ženskog ponašanja.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 22:12   #1002
Moram se samo ispraviti, sad vidim da sam krivo napisala gore-ne može baš "druga kemija" nadomjestiti prvu, ako je sasvim izostala, ali može djelovati recimo kao katalizator na prvu i to poprilično jak.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 22:40   #1003
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Moram se samo ispraviti, sad vidim da sam krivo napisala gore-ne može baš "druga kemija" nadomjestiti prvu, ako je sasvim izostala, ali može djelovati recimo kao katalizator na prvu i to poprilično jak.
Dopada mi se i dalje.
Stane Dolanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 23:17   #1004
Quote:
Ceres0 kaže: Pogledaj post
Samo što jednostavno kemiju (štogod to značilo) ne mogu osjetiti ako mi nešto, meni jako važno, ne paše.
Znači.

Kemija = požuda + dodatak da objek požude po inicijalnoj procjeni nije baš totalni idiot

Ili?
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 01:21   #1005
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Hm, u stvari da, eugenika je bila u svijetu jako popularna ideja, pa je ozloglašena jer su je Nacisti koristili. Ali to ne znači da je to znanstveno neutemeljeno.


Čisto sumnjam da bi se ta ideja mogla primijeniti na pravilan način. Pitanje je ima li uopće pravilnog načina za nju. I čemu. Čisti zdravstveni karton nije garancija.


Quote:
A zamisli oglas:
„Tražim ženu da je oplodim, da rodi i poslije da se raziđemo, a da ja uzmem dijete"... šta misliš, koliki odaziv bi tu bio?
Postoji li kakva statistika o tome?

Ok, vjerojatno želiš reći da bismo tu bile u prednosti.

Da, i?
Fru - Fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 01:25   #1006
Quote:
Fru - Fru kaže: Pogledaj post
Postoji li kakva statistika o tome?

Ok, vjerojatno želiš reći da bismo tu bile u prednosti.

Da, i?


Tomislav nas je svojim opažanjem htio pohvaliti i reći da nismo luđakinje za razliku od nekih koji bi radi jednog seksa (o i ne zaboravimo na ručak ) bili u stanju ostaviti i vlastito dijete.

Hvala Tomislave. :klap:
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 01:31   #1007
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post


Tomislav nas je svojim opažanjem htio pohvaliti i reći da nismo luđakinje za razliku od nekih koji bi radi jednog seksa (o i ne zaboravimo na ručak ) bili u stanju ostaviti i vlastito dijete.

Hvala Tomislave. :klap:



Ah, te psihoanalize.
Fru - Fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 09:58   #1008
Nije da me ništa drugačije ili barem malo drugačije ne bi moglo privući ali ja si zelim jednu koja je tvrda na van , mekana na unutra i kinky u duši.




Volio bi da je tvrda na van jer će se lakše nositi sa ljudima i okolinom , tako se lakše ostvaruju ambicije , mozemo se jasno dogovoriti tako , tako i ovako i da onda tako zaista i bude. Plus ako je još i pomalo ekscentrik ja presretan.


Mekana iznutra bi značilo da skriva svoje mekše dijelove od okoline, da voli paznju i intimu u svim njezinim oblicima, te da ima razvijen sustav vrijednosti i osjećaj za sebe.


Kinky - da si mozemo raditi svašta , da ne zapadamo lako u monotoniju i da imamo osjećaj pripadnosti.





Jel je realno ? Mislim da jest, samo treba upoznavati cure dovoljno dobro da se vidi i ovaj dio "ispod koze".
Versatile mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 10:04   #1009
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
ovo s mesom nije tako jednostavno, ide malo dublje od duplih padela
ljudi koji jedu meso se u društvu vegetarijanaca često osjećaju nelagodno, bar je to moje iskustvo
Nije jednostavno da je ona u ovom slucaju bila militantna veganka, sto na moju srecu nije. Mimo toga, ne mogu se s tim sloziti, nisam sreo puno svejeda koji su se u drustvu vegetarijanaca osjecali nelagodno, obrnuto vec da.

No kao sto rekoh, meni i njoj je to totalno minorna stvar u životu.

Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Zašto?

Jedino ako je čovjek snob i ako misli da glazbeni (ne)ukus može upućivati na neke karakterne defekte. Kao što se obično misli za cajke i sl. I naravno ako čovjek ima averziju prema slušalicama pa misli da se njegovom ukusu svi moraju diviti i voli nafrljiti zvuk u stanu koliko ide.

Itekako moze upucivati na ogromne razlike u razmisljanju i ukusu. Ajmo se maknut od cajki, recimo da ona sluša Johnny Rebela, jer je on super kontraverzni country pjevac. Koji eto ima gomilu rasistickih stvari tipa Who Likes a Nigger?

Upucuje na karakterni defekt, jebiga.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 10:27   #1010
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post


Tomislav nas je svojim opažanjem htio pohvaliti i reći da nismo luđakinje za razliku od nekih koji bi radi jednog seksa (o i ne zaboravimo na ručak ) bili u stanju ostaviti i vlastito dijete.

Hvala Tomislave. :klap:

I pjevačica Madonna je zatrudnila sa nekim trenerom fitnessa... a poslije ga je odbacila. Tako da je dijete samo Madonnino, taj muškarac trebao joj je samo kao "meso". Trener fitnessa se nije žalio na tretman.

On topic o razlikama u hrani, muzičkom ukusu i ostalim sitnicama... tzv. sitnice su bitne kao indikator dublje nekompatibilnosti. Čim smetaju sitnice, nešto tu ne štima.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 15:35   #1011
a samo joj je 19!

ovo je prava žena za neke ovdje
" Sebe doživljavam u budućoj ulozi majke i supruge. Na ženi je glavna dužnost da uzdiže obitelj, odgaja djecu i stvara dobre i nove ljude. Uloga je muškarca da ljubi svoju obitelj, brine o njima, da im pruži dostojan život, rekla je Zrinka te nastavila:

- Muškarci su pod velikim pritiskom, na njima je da dovedu zemlju do blagostanja, a žene su po prirodi potčinjene, nisu predodređene za više stvari, smatra Zrinka."

http://www.jutarnji.hr/video--najmla...znost/1139837/
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 17:11   #1012
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Znači.

Kemija = požuda + dodatak da objek požude po inicijalnoj procjeni nije baš totalni idiot

Ili?
Ne.
To što si ti navela može meni značiti privlačnost.
__________________
Everloving.
Walk with me Pater, all alone this tedious journey. Ženskog roda. Piški uz vjetar. It's possible.

Zadnje uređivanje Ceres : 15.11.2013. at 18:02.
Ceres is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 19:46   #1013
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ovo je prava žena za neke ovdje
" Sebe doživljavam u budućoj ulozi majke i supruge. Na ženi je glavna dužnost da uzdiže obitelj, odgaja djecu i stvara dobre i nove ljude. Uloga je muškarca da ljubi svoju obitelj, brine o njima, da im pruži dostojan život, rekla je Zrinka te nastavila:

- Muškarci su pod velikim pritiskom, na njima je da dovedu zemlju do blagostanja, a žene su po prirodi potčinjene, nisu predodređene za više stvari, smatra Zrinka."

http://www.jutarnji.hr/video--najmla...znost/1139837/
Kaj, hajmo se sada zgražati. To što mediji čine od te djevojke naprosto je degutantno i odiozno. Prije kojih desetak minuta upravo je voditeljica Ekskluziva na RTL-u posrprdno prilog završila komentarom: Kažu da svijet ostaje na mladima. Ali nekada to i nije poželjno. Nešto takvo. Parafraziram. Odvratno... fuj!

Politički sam na drugom kraju spektra od mlade gospođice, ali zašto pobogu ne bi imala pravo na svoje mišljenje? I po čemu su, da se vratimo na temu, njezini kriteriji oko muško-ženskih odnosa i uloge žene i muškaraca u njima išta više radikalni od onih Meadow ili npr. Remi iz Elementala. I zašto o tim kriterijima ne bi mogli raspravljati? Ali ne, hajmo malu fino, liberalno naguzit i pokazat gdje joj je mjesto u "vrlom novom svijetu". Usput donijeti zakon koji će zabraniti njezine stavove i svi sretni i zadovoljni.
Kurtzius Kuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 19:59   #1014
Molim te, ne uspoređuj mene ili bilo koga čiji stavovi i razmišljanja nisu uvredljivi za ogroman dio populacije, već se baziraj na paralele koje imaju težinu.

"Smatram da su žene po prirodi predodređene da budu potčinjene, nisu sposobne za više stvari" jest šovinizam i diskriminacija cijelog jednog roda.

Zato nemoj, pliz.
Bolje bi bilo da se pitamo tko je to dijete naučio takvim stavovima.
Sumnjam da je s 19, sama došla do istih.
Da je to moja kćer, ja bih se zapitala.


"Smatram da su crnci po prirodi predodređeni da budu potčinjeni, nisu sposobni za više stvari" - stvarno, zašto ne bismo imali pravo na mišljenje. Kad nešto smrdi, samo treba zamijeniti pojmove i onda dobijemo srž problematike. A ovdje je to - diskriminacija.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 20:02   #1015
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Da je to moja kćer, ja bih se zapitala.
Ne bi se zapitala. Bila bi ponosna što tako razmišlja.

(ne ti jel , nego vjerujem da su oni ti od kojih je usvojila te stavove)
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 20:18   #1016
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Molim te, ne uspoređuj mene ili bilo koga čiji stavovi i razmišljanja nisu uvredljivi za ogroman dio populacije, već se baziraj na paralele koje imaju težinu.

"Smatram da su žene po prirodi predodređene da budu potčinjene, nisu sposobne za više stvari" jest šovinizam i diskriminacija cijelog jednog roda.

Zato nemoj, pliz.
Bolje bi bilo da se pitamo tko je to dijete naučio takvim stavovima.
Sumnjam da je s 19, sama došla do istih.
Da je to moja kćer, ja bih se zapitala.


"Smatram da su crnci po prirodi predodređeni da budu potčinjeni, nisu sposobni za više stvari" - stvarno, zašto ne bismo imali pravo na mišljenje. Kad nešto smrdi, samo treba zamijeniti pojmove i onda dobijemo srž problematike. A ovdje je to - diskriminacija.
Ok, pustit ću te, kad si tako osjetljiva. Ostanimo onda kod Remi. Po čemu su njezini stavovi manje radikalni i manje uvredljivi od stavova spomenute djevojke? Po čemu je njezina Romantika progresivna i poželjna a svako suprotno mišljenje nazadno i nepoželjno?

To je moje prvo pitanje.

Drugo je, zašto ona ne bi imala pravo izreći svoje mišljenje čak i ako se npr. ja s njime ne slažem?

Ili... hajmo biti do kraja biti otvoreni i reći da nema pravo na mišljenje... ali pustimo onda trice i kučine od demagogije o ljudskim pravima, pravu na slobodan govor i slične stvari.

I zašto netko ne bi imao pravo reći da žene u globalu teže muškoj dominaciji. Pa većina žena sanja i mašta o nadomjestku očinske figure, i to uglavnom u idealiziranoj, neispunjenoj varijanti.

Kako je došla do tih stavova. Evo, reći ću ti: transgeneracijskim prijenosom. Naravno da oni nisu pali s neba.

Ali, bome, Meadow nisu ni tvoji, koliko god ti mislila da jesu.
Kurtzius Kuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 20:18   #1017
jel ima tu kakva duša kakvu ja tražim?
JohnnieWalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 20:38   #1018
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ovo je prava žena za neke ovdje
" Sebe doživljavam u budućoj ulozi majke i supruge. Na ženi je glavna dužnost da uzdiže obitelj, odgaja djecu i stvara dobre i nove ljude. Uloga je muškarca da ljubi svoju obitelj, brine o njima, da im pruži dostojan život, rekla je Zrinka te nastavila:

- Muškarci su pod velikim pritiskom, na njima je da dovedu zemlju do blagostanja, a žene su po prirodi potčinjene, nisu predodređene za više stvari, smatra Zrinka."

http://www.jutarnji.hr/video--najmla...znost/1139837/
Predivna je.
Da su bar sve Hrvatice ovakve. Svaka čast roditeljima.
insomnia23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 20:45   #1019
Quote:
Kurtzius Kuro kaže: Pogledaj post
Ok, pustit ću te, kad si tako osjetljiva.
I zašto netko ne bi imao pravo reći da žene u globalu teže muškoj dominaciji. Pa većina žena sanja i mašta o nadomjestku očinske figure, i to uglavnom u idealiziranoj, neispunjenoj varijanti.


Otkud to (generalno)? One koje nisu imale bas neki odnos s ocem, nazalost takvih ima dosta.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 20:56   #1020
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Otkud to (generalno)? One koje nisu imale bas neki odnos s ocem, nazalost takvih ima dosta.
Nije to nuzno vezano uz (los) odnos sa ocem, nego uz problem da mnoge zene odbijaju odrasti.
Zele ostati vjecne djevojcice.
Zele da se netko brine za njih. Muskarac kao ocinska figura.

Emancipacija i preuzimanje punopravnog clana drustva, mnogim zenama, malo je previsoka cijena.

I prenosi se, tocno kako je Kuro rekao, transgeneracijski. Nema tu nikakve mistike.

Medjutim, ja smatram da je taj transgeneracijski prijenos vezan uz zensku traumu i nije nesto sto bi trebalo petrificirat.

Medjutim, i kritika istog je poprilicno besmislena. Cinjenica je da, vrlo cesto , same zene biraju takvu podredjenu ulogu.

Da li je to dobro? Nemam pojma
Da li je to univerzalno, u smislu, zenska priroda, isl. - nije.
Da li je to moj izbor? Nije.

Da li mi pada na pamet jahat nekom po glavi zbog tog izbora? Ne bas.

Iako, u navedenom slucaju radi se o klinki i vrlo sam sumnjicava glede autenticnosti njenog izbora.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.