Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2005., 13:28   #81
Quote:
funat kaže:
Kao što kaže Samedi: "treba znati analizirati činjenice, ne ih samo navoditi".

Meni to govori da možda I NISU BILI TOLIKO PRIVILEGIRANI kada su se MORALI SELITI U MATIČNU DRŽAVU.

Jer porast stanovništva na određenom području je uvjetovan dijelom i uvjetima života na dotičnom području.
Pa ako su Srbi bili lokalni Inke na vladajućim mjestima, onda gornje brojke baš i nemaju smisla.
Krivo zaključuješ!
Po tvojoj logici bi Afrikanci bili vladari svijeta a Europljani roblje!

druga stvar...primjeti skok muslimanske populacije od 76% od 1961-1971.
Taj skok je fizički nemoguč!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 15:38   #82
STA?!? 76%?!?
hihihi...bile su to plodne izgleda godine! EH da je tako...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 15:53   #83
Quote:
nordea kaže:
STA?!? 76%?!?
hihihi...bile su to plodne izgleda godine! EH da je tako...
Da...istovremeno broj Jugoslovena pada za 230,000 na samo 43,796. ( ako pretpostavimo da je od tih konvertita bilo recimo 200,000 muslimana zajedno sa prirodnim prirastom bi došli do vrlo viskog prirasta od 42% )

Sljedečih 10 godina se događa nešto zanimljivo.
Broj Jugoslovena raste za čak 283,000 a broj Srba pada za 70,000 zatim od 81 do 91 opet pada broj Jugoslovena za 80,000 dok broj Srba raste za 40,000.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 16:16   #84
Quote:
Jeff kaže:
Pisao sam jedan clanak na drugom forumu, a koji se moze iskoristiti ovdje jer daje veoma jasnu sliku o srpskoj hegemoniji i kako su je koristili tokom SFRJ.



Sasvim sigurno da jeste i svatko onaj koji zeli u praksi provjeriti tu srpsku hegemoniju u SFRJ moze to uraditi ako samo procita brojeve sa popisa stanovnistva u Bluci. Za nepune 22 godine Srbi od najmalobrojnijeg naroda u Bluci postaju najmnogobrojniji i taj u planovima 'velike Srbije' veoma vazan grad za 22 godine je 'povecao' broj stanovnika za cetiri puta? Zamislite da Zagreb za 22 godine ima 4 miliona stanovnika? To se je desilo Bluci naravno uz malu pomoc 'RAM' plana i 'narodne armije' tzv JNA koja je zamaskirala srpsko naseljavanje Bluke iz Srbije, Vojvodine, Kosova, Hrvatske i Crne Gore pravljenjem tenkovskog poligona na planini Manjaci.
Sa slučajem "Banja Luka" se uopče neslažem. Banja Luka je doživjela istu sudbinu kao i večina gradova u Jugi...dakle naseljavanje selo-grad!
I da ...Zagreb je također učetverostručio broj stanovnika od 45, Split, Rijeka, Osijek, Zadar takođe...čak i Beograd, Skopje..svi su gradovi u jugi doživjeli isto.

Po čemu je onda BL posebna??...pa sela oko BL su bila naseljena pretežito Srpskim pučanstvom za razliku od samog grada!! U
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 17:36   #85
Talking

Quote:
crtica kaže:
Napisao si negdje kako imaš 27 godina, znači kada se Juga raspala imao si 12...Stvarno su to godine kada si kužio svijet oko sebe i znao kako je biti Hrvat u Jugoslaviji...







__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 17:39   #86
Quote:
revolution kaže:







Znamo da ti ne možeš znati kako je bilo biti Hrvatica u Jugoslaviji.

Ti si Svemirka, sjećaš se?
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 17:39   #87
Re: Srpska hegemonija u SFRJ

Quote:
Karlovcanin kaže:


Naravno,veliki dio hrvatskog pucanstva ne zna ove podatke, pa vjeruje svojim vodjama koje su ga kroz secesiju i gradjanski rat dovele do neodvisne države koju zapadne sile, pogotovo Njemacka, sada tretiraju kao svoju koloniju, odnosno protektorat.

vidiš kako si već u uvodnom postu sjebal dobru temu (svjesno, jel?) ts ts

sad nisi niš drugog ni zaslužil neg dobit ko referencu anzulovića
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 17:42   #88
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Znamo da ti ne možeš znati kako je bilo biti Hrvatica u Jugoslaviji.

Ti si Svemirka, sjećaš se?
ja sam svemirka za dudeke na forumu tu. i to mi je čast i obveza

u jugi nisam bila svemirka. a i ne bivalo foruma
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 17:43   #89
Quote:
LjutiBronxBomber kaže:
Ne moze on to vidit, sve da pogleda. Njega zanimaju "nesposobni" Hrvati - iz "bijelosvijetskih pripizdina."

Znas, toliko smo bili nesposobni, da smo PREPOZNALI na vrijeme 50ima, 60ima i 70ima, i otisli vanka.

Vama vasa jugosrpska tvorevina i Titov "socijalizam," u kojoj, ma ne! "nije bilo srpske hegemonije."

A nama bijeli svijet, demokracija, kapitalizam, mogucnosti svakorazna i novac.

A sto je najbitnije - pravo na IDENTITET!

(Neka se ne nadju uvrijedjeni cestiti Hrvati; zna se na koga ja ciljam.)

Onaj koji je nesposoban je onaj koji PLACE za bivsom drzavom. Nekima nije bilo tesko proci citav svijet, promjeniti zemlje, kontinente, ici u tudje zemlje, nepoznavajuci jezik i stvoriti nesto.

A nekima je tesko u vlastitoj Hrvatskoj miriti se sa - Hrvatskom!!

Kojega li apsurda!

Velike koristi sto ste vi prepoznali. Nasa emigracija je u prosjeku (cast izuzecima) potpuno beskorisna za Hrvatsku. Ne posjeduje nikakve kvalitete koji bi koristili Hrvatskoj. Niti materijalno bogatstvo, niti su utjecajni i ugledni. Radi se o obicnim "sljakerima" u (bas kako ti kazes) "bijelosvijetskim pripizdinama". Ovo vrijedi za veliku vecinu emigranata. Koji i svoju djecu ogranicavaju "zanatom" i "sigurnim poslom". Zalosno. Takva emigracija koliko god je pomogla Hrvatskoj jos joj je puno vise stete napravila. Pa je za Hrvatsku najbolje kad su oni tisi. Nek zaradjuju svoju tesko stecenu crkavicu i uzivaju u njuj. Bolje im je da se ne opterecuju previse Hrvatskom nego porade na vlastitoj integraciji u sredini u kojoj zive. Vise ce im koristiti, a i Hrvatkoj ce pomoci.
mirc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 17:44   #90
Quote:
revolution kaže:
ja sam svemirka za dudeke na forumu tu. i to mi je čast i obveza

u jugi nisam bila svemirka. a i ne bivalo foruma
A što si bila u Jugoslaviji?
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 17:45   #91
Quote:
mirc kaže:
Velike koristi sto ste vi prepoznali. Nasa emigracija je u prosjeku (cast izuzecima) potpuno beskorisna za Hrvatsku. Ne posjeduje nikakve kvalitete koji bi koristili Hrvatskoj. Niti materijalno bogatstvo, niti su utjecajni i ugledni. Radi se o obicnim "sljakerima" u (bas kako ti kazes) "bijelosvijetskim pripizdinama". Ovo vrijedi za veliku vecinu emigranata. Koji i svoju djecu ogranicavaju "zanatom" i "sigurnim poslom". Zalosno. Takva emigracija koliko god je pomogla Hrvatskoj jos joj je puno vise stete napravila. Pa je za Hrvatsku najbolje kad su oni tisi. Nek zaradjuju svoju tesko stecenu crkavicu i uzivaju u njuj. Bolje im je da se ne opterecuju previse Hrvatskom nego porade na vlastitoj integraciji u sredini u kojoj zive. Vise ce im koristiti, a i Hrvatkoj ce pomoci.
Pojma ti o hrvatskoj emigraciji nemaš (ili ne želiš imati).
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 17:47   #92
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
A što si bila u Jugoslaviji?
ugnjetavana i progonjena maloljetna hrvatica
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 17:49   #93
Quote:
revolution kaže:
ugnjetavana i progonjena maloljetna hrvatica
U čemu je onda problem?
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 17:51   #94
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Pojma ti o nrvatskoj emigraciji nemaš (ili ne želiš imati).
ne spominji mi sada par uspjesnih i poznatih. preko 90% emigracije se uklapa u ovo sto sam rekao.
mirc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 17:51   #95
Quote:
u prolazu kaže:
Krivo zaključuješ!
Po tvojoj logici bi Afrikanci bili vladari svijeta a Europljani roblje!

druga stvar...primjeti skok muslimanske populacije od 76% od 1961-1971.
Taj skok je fizički nemoguč!
Jebemu, pa vi desničari ni čitat ne znate
1961. 1971.
Jugosloveni 275883 43796 8,4% 1,2%

Muslimani 842248 1482430 25,7% 39,6%


Dakle kada se Muslimani uhljebiše kao nacija, počelo ih se više takvima izražavati, umjesto Jugovićima.

Za to vrijeme apsolutni broj Srba lagano pada, a Hrvata lagano raste.
funat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 17:51   #96
Quote:
mirc kaže:
ne spominji mi sada par uspjesnih i poznatih. preko 90% emigracije se uklapa u ovo sto sam rekao.
Ponavljam:

Pojma ti nemaš o hrvatskoj emigraciji.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 17:53   #97
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Ponavljam:

Pojma ti nemaš o hrvatskoj emigraciji.
zao mi je ako sam te uvrijedio. nek ti imas . ti mozda znas u jednoj zemlji ja sam vidio u puno njih. i svugdje je manje vise JADNO i ZALOSNO.
mirc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 17:54   #98
Quote:
mirc kaže:
zao mi je ako sam te uvrijedio. nek ti imas . ti mozda znas u jednoj zemlji ja sam vidio u puno njih. i svugdje je manje vise JADNO i ZALOSNO.
Ne želim se ponavljati po treći puta.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 17:57   #99
Quote:
u prolazu kaže:
Krivo zaključuješ!
Po tvojoj logici bi Afrikanci bili vladari svijeta a Europljani roblje!
Da žive pod istim suncem možda.
funat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 18:01   #100
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
U čemu je onda problem?
ja ga ne vidim.


no, ti - kako vidim, govoriš o nekakvim srbijancima (po svemu sudeći također hrvatskim državljanima) plus nekakvim leskovačkim mućkalicama i drugim specijalitetima onodrinske provenijencije.... i dal svjesno ili ne odvodiš priču u tom pravcu, a to nikako nemre biti pravovaljano a pogotovo ne istoznačno.

hrvatski srbi su autohtoni stanovnici ove zemlje, koliko god se to nekome činilo prihvatljivim ii nemogućim. kao takvima (autohtonim stanovnicima, domorocima ako hoćeš) nemoguće im je postavljati ovakve teze, bez obzira na rat i sve kaj se desilo.

zašto?
zato jer ih najveći broj i živi i ostao je IZVAN zona koje su bile zahvaćene ratom i koje nose tu stigmu koju nose.

mentalitetom, tradicijom, jezikom, zajedničkom poviješću (ma svime - osim vjere!) neraskidivo su povezani s nama i to nije moguće izbrisati niti izmijeniti - iz ma kojih politikantskih namjera.


ja sam odrasla sa srbima, plus još 10 tak drugih nacija koje obitavaju u moslavini par stoljeća. oni nemaju veze s "krajiškim epizodama" - osim davne povijesne Vojne krajine


__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.