Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2009., 23:58   #1
Privatna škola kraljice Jelene - Split

Moze li mi tko rec kakva je Privatna Gimnazija Kraljice Jelene u SPlitu
I po netu sam trazio njihov web ali nisam nasao nista ako ko zna za njihov web neka da link PLs
I kakvi su nastavnici itd
__________________
Ajme Majko
turgonmighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 00:06   #2
LOL,
otkad u gimnaziji postoje nastavnici!?
miLeram is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 11:46   #3
Quote:
miLeram kaže: Pogledaj post
LOL,
otkad u gimnaziji postoje nastavnici!?
oMG pa znas na sta sam mislia ( na profesoRe) ok?
__________________
Ajme Majko
turgonmighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 18:16   #4
bolja ti je pitagora
msflapper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 19:56   #5
Quote:
miLeram kaže: Pogledaj post
LOL,
otkad u gimnaziji postoje nastavnici!?
profesori su na fakultetu, učitelji u osnovnoj.

pogledaj zakon o osnovnoškolskom i srednjoškolskom obrazovanju, nastavnici su.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 21:05   #6
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
profesori su na fakultetu, učitelji u osnovnoj.

pogledaj zakon o osnovnoškolskom i srednjoškolskom obrazovanju, nastavnici su.
Dobro, onda sami sebe uzdižu ^^
miLeram is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 11:36   #7
Neće biti. Profesori su kako u osnovnim, tako i u srednjim školama i gimnazijama. Ja sam profesor i ne mogu predavati na fakultetu. Tada bih morala upisati doktorat u trajanju od tri godine, koji se i masno plaća.
U razrednoj nastavi do 4 razreda osnovne škole predaje učitelj razredne nastave.
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 11:43   #8
Hm, sjetila sam se za nadodati, nove generacije, koje studiraju po bolonjskom sistemu imaju titulu magistra, po novome. Što je zapravo na istoj razini, samo što studiraju godinu dana dulje.
Ne znam sad što je sa studentima, koji ne upišu 4 godinu studija? Ne znam točno koju titulu oni imaju, biti će, da su oni nastavnici.
Zašto jednostavno, kad može i komplicirano?
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 17:16   #9
Quote:
smedjišećer kaže: Pogledaj post
Neće biti. Profesori su kako u osnovnim, tako i u srednjim školama i gimnazijama. Ja sam profesor i ne mogu predavati na fakultetu. Tada bih morala upisati doktorat u trajanju od tri godine, koji se i masno plaća.
U razrednoj nastavi do 4 razreda osnovne škole predaje učitelj razredne nastave.
Ti si nastavnik. Profesor je znanstvena, a ne stručna titula. Ne postoji diploma profesora.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/339031.html

Primjerice:
Sveučilište u Zagrebu
Prirodoslovno-matematički fakultet
Fizika; smjer: nastavnički

Sveučilište u Zadru
Geografija; smjer nastavnički
(dvopredmetni)

Sveučilište u Splitu
Fakultet prirodoslovno-matematičkih znanosti i kineziologije
Matematika i informatika; smjer, nastavnički

Sveučilište u Zagrebu
Hrvatski studiji
Filozofija (dvopredmetni), smjerovi:
znanstveni, nastavnički

Sveučilište u Zagrebu
Filozofski fakultet
Češki jezik i književnost (dvopredmetni);
smjerovi: prevoditeljsko – kulturološki, nastavnički

Ne postoji diploma profesora. Na FF-u, PMF-u, UF-u... možeš se školovati za nastavnika matematike, fizike, hrvatskog, engleskog, filozofije... ali za profesora ne možeš. Nema titule "diplomirani profesor".
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 17:34   #10
Draga, koje si ti godište? Biti će, da studiraš po bolonjskom sistemu. Profesor sam, imam tu titulu, diplomirala na Filozofskom fakultetu 2002 godine, u Zagrebu. Nemoj pisati napamet. Ne patim za titulom, samo kažem kako stvari stoje.
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 16:25   #11
Question

Quote:
turgonmighty kaže: Pogledaj post
Moze li mi tko rec kakva je Privatna Gimnazija Kraljice Jelene u SPlitu
I po netu sam trazio njihov web ali nisam nasao nista ako ko zna za njihov web neka da link PLs
I kakvi su nastavnici itd
Gimnazija Kraljice Jelene u Splitu - ima li itko pozitivno misljenje ili iskustvo. Svi ljudi do kojih nesto drzim kazu da se radi o smecu. Problematicni ucenici i roditelji koji kupuju ocjene. Profesori se mjenjaju kao na traci ,skola je derutna a ravnatelj psihopat koju konstantno ometa nastavu sa nekim suludim pricama. Zvuci gotovo nevjerovatno ali poznavajuci false velicine u Splitu ne bih se iznenadila da je sve to istina. Razmisljamo o privatnoj skoli za nase djete pa sam oprezna.
Laser man is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 20:47   #12
Quote:
Laser man kaže: Pogledaj post
Gimnazija Kraljice Jelene u Splitu - ima li itko pozitivno misljenje ili iskustvo. Svi ljudi do kojih nesto drzim kazu da se radi o smecu. Problematicni ucenici i roditelji koji kupuju ocjene. Profesori se mjenjaju kao na traci ,skola je derutna a ravnatelj psihopat koju konstantno ometa nastavu sa nekim suludim pricama. Zvuci gotovo nevjerovatno ali poznavajuci false velicine u Splitu ne bih se iznenadila da je sve to istina. Razmisljamo o privatnoj skoli za nase djete pa sam oprezna.
Pa, možda su malo pretjerali, ali samo malo. Tamo ima sigurno i dobrih učenika, ali većina njih su oni koji nisu uspjeli prolaziti u državnim gimnazijama. Malo zahtijevniji nastavnici odmah dobiju otkaz, jer ravnatelj škole zahtijeva da svi učenici imaju četvorke i petice, jer za to i plaćaju.
Hai is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 08:34   #13
Quote:
Laser man kaže: Pogledaj post
Gimnazija Kraljice Jelene u Splitu - ima li itko pozitivno misljenje ili iskustvo. Svi ljudi do kojih nesto drzim kazu da se radi o smecu. Problematicni ucenici i roditelji koji kupuju ocjene. Profesori se mjenjaju kao na traci ,skola je derutna a ravnatelj psihopat koju konstantno ometa nastavu sa nekim suludim pricama. Zvuci gotovo nevjerovatno ali poznavajuci false velicine u Splitu ne bih se iznenadila da je sve to istina. Razmisljamo o privatnoj skoli za nase djete pa sam oprezna.
Škola za koju pitaš je odlična. Nema poklanjanja, vladaju red, mir i disciplina.
Inzistira se na znanju. Pristup je human.

U Splitu postoje predrasude o privatnim gimnazijama, za druge ne znam, ali za Jelenu mogu tvrditi da je izvrsna. Uz obrazovanje bave se i odgojem - što nije zanemarivo.
Jedan od najvažnijih argumenata je izvrstan prolaz na DM-.

Tko želi učiti, raditi, razvijati se i napredovati u ovoj školi za to ima izvanredne mogućnosti.
Naročito se to odnosi na one mlade osobe koje nisu nakon završene O.Š. "svemirski brodovi" te im je potrebno određeno vrijeme da se snađu u gimnazijskom obrazovanju.

Quote:
Laser man kaže: Pogledaj post
Gimnazija Kraljice Jelene u Splitu - ima li itko pozitivno misljenje ili iskustvo. Svi ljudi do kojih nesto drzim kazu da se radi o smecu. Problematicni ucenici i roditelji koji kupuju ocjene. Profesori se mjenjaju kao na traci ,skola je derutna a ravnatelj psihopat koju konstantno ometa nastavu sa nekim suludim pricama. Zvuci gotovo nevjerovatno ali poznavajuci false velicine u Splitu ne bih se iznenadila da je sve to istina. Razmisljamo o privatnoj skoli za nase djete pa sam oprezna.
Škola za koju pitaš je odlična. Nema poklanjanja, vladaju red, mir i disciplina.
Inzistira se na znanju. Pristup je human.

U Splitu postoje predrasude o privatnim gimnazijama, za druge ne znam, ali za Jelenu mogu tvrditi da je izvrsna. Uz obrazovanje bave se i odgojem - što nije zanemarivo.
Jedan od najvažnijih argumenata je izvrstan prolaz na DM-.

Tko želi učiti, raditi, razvijati se i napredovati u ovoj školi za to ima izvanredne mogućnosti.
Naročito se to odnosi na one mlade osobe koje nisu nakon završene O.Š. "svemirski brodovi" te im je potrebno određeno vrijeme da se snađu u gimnazijskom obrazovanju.

Quote:
Hai kaže: Pogledaj post
Pa, možda su malo pretjerali, ali samo malo. Tamo ima sigurno i dobrih učenika, ali većina njih su oni koji nisu uspjeli prolaziti u državnim gimnazijama. Malo zahtijevniji nastavnici odmah dobiju otkaz, jer ravnatelj škole zahtijeva da svi učenici imaju četvorke i petice, jer za to i plaćaju.
To nije istina, u toj školi nemaju svi četvorke i petice. Kao i u svakoj drugoj školi svake godine potoji "pristojan" broj popravnih ispita.

Profesori koji predaju u toj školi, tamo su svojom dobrom voljom- nisam primjetila da spuštaju kriterije.
Upravo suprotno.
Ono što je razlikuje od državnih gimnazija je pedagoški pristup i metodologija rada koja je humana.
Imaju jako dobar prolaz na DM- a to sve govori.

Zadnje uređivanje Fashion Barbie : 26.05.2012. at 11:23. Reason: spajanje postova
smijeh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.