Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2010., 13:02   #121
Bok ljudi,imam jedno pitanje.Dali se može izvaditi vlasnički list ako kuća nema građevinsku dozvolu?
ac milan777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 10:51   #122
da
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 18:15   #123
kad smo vec kod Gruntovnice ....koliko taj upis traje od prijema prijavnice do upisa ....prosjek?
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 10:00   #124
Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post
kad smo vec kod Gruntovnice ....koliko taj upis traje od prijema prijavnice do upisa ....prosjek?
evo mogu ti dati friške informacije: u našem slučaju (Zg) je to bilo ravno 2 mjeseca.
S tim da bi bilo i za mjesec dana da nas nisu zezali da nam fali jedan dokument - pa dok su oni to zaprimili, ustanovili da nedostaje, poslali riješenje, pa onda ide nova prijavnica, novi z-broj, dvije požurnice....
velim, sve je moglo biti gotovo u mjesec dana.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 07:40   #125
Haj!

Imam pitanje vezano uz upis katastarske čestice u gruntovnicu.

Stvar je u sljedećem


Imam kuću i vrt oko kuće i sve je to podijeljeno u 2 katastarske čestice:

čestica A --> kuća plus dio vrta
čestica B --> ostatak vrta

U katastru je sve OK tj. obadvije čestice su moje vlasništvo.

Kod gruntovnice je stvar da je čestica A upisana u gruntovnicu i vlasništvo je moje dok čestica B uopće ne postoji u gruntovnici.

Što trebam napraviti da se čestica B upiše u gruntovnicu?
corny1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 10:31   #126
jel tko zna dali mogu negdje na netu skinuti taj formular Prijdlog za upis sto se predaje na gruntovnici

hvala
dancika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 22:28   #127
Prijedlozi se kupuju na kiosku u gruntovnici..50 Lp komad...bar je tako bilo prije godinu dana
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 21:31   #128
Corny vako!
Prva stvar je da ne postoji vlasništvo u katastru već samo posjedništvo. Ljudi to često mješaju a zapravo su ko kruške i jabuke!
Vjerojatno se dogodilo slijedeće. Parcelacija je izvršena (nekad) u katastru (odatle dvije čestice), dok u gruntovnici ta parcelacija nije provedena (čest slučaj iz bivše juge). Trebalo bi napraviti usklađenje i ispraviti to da se stanja izjednače. Pri tom nema mjenjanja vlasnika i posjednika, samo brojeva i površina čestica.
Ako je to uopće slučaj. Trebali bi si prvo pronaći ovlaštenu geodetsku tvrtku (okrenite nekoliko brojeva), porazgovarati o tome što je problem i kako (koliko novca) će to trajat (koštat). Potrudite se oko geodeta jer razlike u cijeni i kvaliteti, a pogotovo brzini, znaju puno varirati!
__________________
NE BUDI OVCA!
pero geodezije is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 21:32   #129
Kod nas nema kioska na sudu!?
Kaki to sud!?
__________________
NE BUDI OVCA!
pero geodezije is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 06:04   #130
sigurno kiosk priko puta ...ili iza kantuna suda
bonaca55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 11:51   #131
Quote:
bonaca55 kaže: Pogledaj post
sigurno kiosk priko puta ...ili iza kantuna suda
E tak već da! Najbolje sad da na sudu i Lidl otvore pa da mogu spravu za vježbanje i one Orlando brikete kupt kad sam već tamo!
__________________
NE BUDI OVCA!
pero geodezije is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 00:22   #132
U Zagrebu ima...i drže sve, od igle do lokomotive
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 17:33   #133
JA SE ISPRIČAVAM NA NEAKTIVNOSTI I NA NEODGOVORENIM PITANJIMA. POČEO SAM NEŠTO ZANIMLJIVO RADITI PA NEMAM VIŠE VREMENA PREGLEDAVATI POSTOVE I PISATI KILOMETARSKE ODGOVORE PO SVIM FORUMIMA I TEMAMA. IPAK, TO NE ZNAČI DA ME NEĆE NIGDJE BITI. NA FACEBOOK-U IMAM PROFIL I NA NJEMU ĆU BIT AKTIVAN BAR 2 PUTA TJEDNO (MOGU I SA MOBA) PA AKO NETKO IMA KAKVIH PITANJA TAMO MOŽETE DOBITI DIREKTAN ODGOVOR.
http://www.facebook.com/people/Pero-...00001973665894
NAIĆI ĆU JA I TU S VREMENA NA VRIJEME ALI RJEĐE JER NEMAM PUNO VREMENA ZA NET.

POZDRAV!
__________________
NE BUDI OVCA!
pero geodezije is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 20:16   #134
Prije par mjeseci dobila sam dokument od Gradjanskog opcinskog suda / zemljisnoknjizni odjel/ da sam ja vlasnik stana, medjutim i dan danas je na netu, kad odem u zemljisne knjige i upisan stari vlasnik. Zasto?!? Ne spominje se ni moje ime ni banka koja mi je dala kredit.

Da napomenem stan je kupljen prije 1,5 godinu.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 14:03   #135
Zato što su ovi sa Gruntovnice lijeni i totalno neorganizirani. Vjerojatno si upisan/a u zemljišne knjige ali referenti to nisu ažurirali na netu.

Moj savjet, odi sa papirom od Gruntovnice gdje piše da si upisanIa kao vlasnik, u Gruntovnicu i izvadi si Vlasnički list na licu mjesta, to ti je 20kn biljega, pa provjeri tko je upisan. Ako je i tamo stari vlasnik upisan digni uzbunu, i traži da ti to odmah promjene., da ne bi bilo nismo znali.

Inaće, nije prvi a vjerojatni ni zadnji put da se tako nešto tamo događa. Tamo i Referent ima svog Referenta koji opet ima svog Referenta, ma koma
andyzgc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 22:08   #136
Fala Bogu da je sve rijeseno
Jest da sam cekala 2h da mi se sve verificira al vlasnicki list mi je v dzepu
Sad mogu mirno spavati.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 09:49   #137
pozdrav,

evo našeg problema, kupujemo stan od ljudi koji su imali/imaju hipoteku na stanu. oni su odlučili hipoteku prenijeti na drugu nekretninu, što su i napravili, ali u gruntovni im nije odobren zahtjev za brisanjem hipoteke! sad je njima ta hipoteka upiosana na dvije nekretnine (u cjelosti), a tu je i naš zahtjev za uknjižbom naše hipoteke iz banke s naznakom ini predmeti.
je li itko imao ovakvu situaciju, kako ste to rješavali?
odra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 16:15   #138
pozz,

posjedujem ugovor o kupoprodaji stana(Zagreb) iz 2000. Na prikazu z.k. uloška u predjelu B Vlastovnica navedeno je ime gospodina od kojeg je kupljen stan.
Napomena, radi se o etažnom vlasništvu s određenim omjerima, te je u upisima naveden broj etaže x/yz te od čega se sastoji, te ime dotičnog.



Zanima me što treba učiniti da promjenim stanje stvari... Odnosno da se ime novog vlasnika bude u z.k. ulošku, i koja je pravna snaga toga da bude uvedeno?

Dali se to obavlja u NSK/NSB predajom ugovora ili još nešto nedostaje?

Hvala na odgovorima!!
VCZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 10:50   #139
Ispuniš formular u gruntovnici za promjenu vlasništa i priložiš kupoprodajni ugovor. Ako u ugovoru nije sadržana tabularna izjava tada i to trebaš priložiti, odnosno dokaz da je prijašnjem vlasniku plaćeno u cijelosti prema kupoprodajnom ugovoru.

Ako prijašnji vlasnik nije prodao stan 2 puta u ovih 13 godina, onda nema problema sa knjiženjem ugovora iz 2000. godine.
Zato požuri u gruntovnicu, tko prvi preda molbu za upis vlasništva - njegov stan.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 14:07   #140
Znam da ste možda već vidjeli ovu poruku na drugoj temi, međutim, moram raširit vijest a ovo je jedini način koji znam! Unaprijed zahvalan na živcima!
Imam jednu zanimljivu ideju koju bih želio pokušati sa svojim suradnicima ostvarit. Kako bi mogao znati na što se fokusirati, želio bi da uzmete malo vremena i napišete mi svoja iskustva sa geodezijom i građevinom.
Zanimaju me sve one stvari koje su vam išle na živce, sve što ste željeli od tvrtke koja vam je radila elaborate i slično, a niste dobili.
Koliko puta su rekli da će nazvat, javit, da bi na kraju vi morali zvati njih? Koliko puta su pregazili rokove? Koliko su toga napravili krivo, ili vam zaboravili reći kako su nešto promjenili bez konzultacija? Koliko ste vremena potrošili da im objasnite, a koliko su oni potrošili da objasne vama? Kako su se ponašali? Jesu li vam uopće objasnili što će raditi, dali vam račun na kojem su navedeni detalji njihova posla?
U slučaju problema, jesu vam ponudili rješenje? Jesu li mjenjali cijenu u pola posla, dodatno naplaćivali ili otezali nakon što ste već platili?
Sve me zanima!
I ono dobro, ali bitnije mi je ono loše, kako bi mogao znati koliko je uopće lošega i što popraviti.
Kvalitetna konkurencija dovodi do kvalitetnijeg proizvoda, što je moja velika želja i želja mojih suradnika. Želim znati što kažete vi, naši korisnici, poslodavci, oni koji nama omogućavaju da radimo ono što danas mnogi zajednički zovu "prostorno uređenje".
Šaljite svoje odgovore, priče, pohvale i pokude u moj inbox. Ako nemate svoja iskustva, pitajte rodbinu, susjede, prijatelje, poslovne partnere... Sve ću pročitati i obećavam poduzeti što god bude u mojoj moći da napokon dobijemo svi ono što plaćamo, uslugu na nivou naših teško zarađenih novaca kojima ju plaćamo!
Pokrenite se, nikad bolje neće biti ako na tome ne budete inzistirali!

Unaprijed zahvalan, vaš dežurni šljaker,
Pero Geodezije
__________________
NE BUDI OVCA!
pero geodezije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.